Jaké BU umění se vybrat?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod ukropcany » ned 25. říj, 2009 8:28

TongVonPo by Ti povedal asi niečo v tom zmysle, že KM najlepšie sedí boxerom... no však choď si to omkrnúť a uvidíš. Ja som tam bol raz, no ale boli tam samí začiatočníci...
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Torn » čtv 24. pro, 2009 10:11

Shylock píše:aj ja uvažujem nad tym. výdrž a kondiciu mam celkom v pohode, vlastne sa mi za posledne roky celkom zlepšila a stále pokračujem v cvičení. žial neovplyvam velkou výškou a ťažkou váhou. meriam 170cm a vážim cca 65kg. odjakživa som mrštný, obratný, som skôr ako tí malí akrobati-kaskadéri z hong kong filmov alá Jackie Chan :lol: :lol: a tak sa aj cítim, lahký ako srna, keby som bol mladší (mám 25r) dám sa na Le Parkour :lol: koordináciu pohybov, priestorovu orientaciu, to všetko mám od malička na dobrej úrovni.
ale nechcem žiadne bocianie postoje, mačacie chmaty, alebo akrobatické otočky alá starí čínsky megamajstri. nechcem ani žiadne športové bojove umenie. keby som si mal vybrať tak zrejme bojove umenie ktore ma nauči ubraniť sa na ulici voči rôznym pochybnym živlom, ktoré by ma chceli okradnúť, alebo si len tak z pasie udrieť, apod. street fight. a i ked mi je jasné že sa to treba učiť niekolko rokov, nechcem sa to učiť nejakych 40 rokov a vnímať to ako životnú cestu, filozofiu, alebo podobne. beriem to skôr z toho praktického hladiska.
viem, moje slová znejú podpichovačne a niekto kto sa učí nejake staré ázijské BU ma asi preklína. no prídu mi všetky také zdllllhavé a tažkopádne a v konečnom dôsledku možno neefektívne (možno okrem aikida ?). ved už Bruce Lee (nech už ho vníma kto chce ako chce) poukazoval na tie zastaralé zbytočné techniky (alá rôzne akrobatické otočky s kopom apod). ALE ! ALE ak sa mýlim, vyvrátte mi to a rád si prečítam iný názor a skúsenosti.
takže nemám prehlad o všetkych tých systema, krav maga a neviem čo ešte. čo by ste mi poradili z mojimi nevelkými parametrami. niečo ako sebaobrana pre ženu hahaha !
okrem toho nechcem natrafiť na podvodnikov ktorí len budú ťahať peniaze a nič nenaučia. viete o nejakych serioznych, konkrétne v bratislave ?

..tak co už si něco začal??
Torn
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod daito-ryu » stř 10. bře, 2010 22:34

vyzkousej Daito-ryu
daito-ryu
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Sinister » pon 15. bře, 2010 17:16

Daito-ryu: proc?
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Jamamba » úte 16. bře, 2010 0:17

Ha ha ha protoze to je jeho skola:-)

Ja rozhodne ordinuju Choi Lei Fat nebo Wing Cheun! :lol:
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » úte 16. bře, 2010 6:20

Jamamba píše:Ha ha ha protoze to je jeho skola:-)

Ja rozhodne ordinuju Choi Lei Fat nebo Wing Cheun! :lol:

Doktore, sooohlasim a to CLF neucim :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Sinister » stř 17. bře, 2010 0:15

ja spis narazel na to, ze tu kazdy placne svoji skolu/smer, ale uz to nepodpori necim jako - cvic to a to pokud se ti libi XYZ napr paky, hody, stand-up fight atd
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod luen » stř 17. bře, 2010 3:16

Sinister píše:ja spis narazel na to, ze tu kazdy placne svoji skolu/smer, ale uz to nepodpori necim jako - cvic to a to pokud se ti libi XYZ napr paky, hody, stand-up fight atd

Tak dnes uz staci google a clovek ma zakladni informace za par minut na "stole" :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » pon 15. srp, 2011 6:58

Sebeobrana – průvodce pro váhavé začátečníky: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011081407
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...