NEED HELP

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod marcelo » stř 13. led, 2010 22:13

..ked mojho brasku na skole sikanovali a ponizovali a ja som sa nemohol nato kukat zriesil som to tak ze prvy sikan odo mna schytal 3 tazke facky a cvrkol si z nich do jeansov a dalsi dostal rovno petardu jak svina na oko a zacali mi hovorit pane ..zalezitost asi 15 sekund..uz nikdy brasko nebol sikanovany a vsetci na skole sa mu vyhybali.. :wink:

Rychle,priame a ucinne

:wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod Genesis » stř 13. led, 2010 22:17

FierceDeity píše:bobo933: Pokud ty nebo tvůj kamarád máte takový problém,můžeš (a měl bys!) informovat rodiče, svého učitele, ředitele, výchovného poradce nebo třeba zavolat na linku důvěry, policii... Svěř se někomu, komu důvěřuješ, koho považuješ za autoritu. Pouštět se do rvaček tvůj problém nevyřeší, svíř vyhrotí a může se opravdu někomu něco stát a bude průser - nakonec třeba i tvůj. Pokud jsi napadený, braň se jak můžeš - pochopitelně. Ale jak říkám, řešit dlouhodobější napadání (šikanu) bitím nelze. Koneckonců - jde o to aby se tobě (nebo tvému kamarádovi) nic nestalo - požádat o pomoc někoho jiného (dospělého) je to, co bys správně měl udělat.
... a názor Cudles(e), že to stojí většinou na... není správný, protože pokud chceš něco řešit, tak to řeš. V klidu, rozumně, zodpovědně, odvážně.


Nechci bejt nějak hnusnej na tebe, ale máš ještě nějakou radu jak z člověka vychovat poseru?
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod FierceDeity » stř 13. led, 2010 22:18

Vrozkrokkop: Ne, to není střední, ale špatná cesta, protože se nic neřeší. Pokud je útočník nezletilý, zodpovídají za jeho chování rodiče. Pokud Bobo bude informovat školu, policii (nebo někoho jiného dospělého), je jeho poviností (ze zákona) jednat. Měl by (ten dospělý) zachovat anyonymitu toho, kdo si stšžuje, pochopitelně a jednat s rodiči útočníka o nápravě věcí. Pokud rodiče útočníka věc neřeší nebo to nedokáží spravit sami, je to věc pro sociálku nebo pro policii. Bez debaty. Chápu, že se děcka bojí mluvit, nechtějí "práskat", ale tohle není práskačství, tohle je naopak projev dospělého chlapského jednání. Ještě jednou - žádná forma msty nebo bití, výhrůžet, apod. to nevyřeší.
FierceDeity
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31. pro, 2009 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 13. led, 2010 22:21

FierceDeity:
Předem se ti omlouvám, že tak předrážděně reaguju, mám mizernou náladu.
Hovno, opravdu hovno. Jsem momentálně na své sedmé škole a kecy v mém životě nikdy nic nevyřešily.
©kolní "psychologové" v naprosté většině případů melou hovna a neřeší nic, pouze všechno zhoršují.
V životě každého člověka je bod, kdy by měl přestat utíkat, otočit se a začít rozbíjet držky. I když třeba nějakou schytám.
Alespoň já tedy jinou cestu nevidím. Už ne.
Naposledy upravil Vrozkrokkop dne stř 13. led, 2010 22:24, celkově upraveno 1
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod FierceDeity » stř 13. led, 2010 22:24

Genesis: Člověk, který se nebojí věci řešit není posera. Jistě, pokud jsi napadený braň se, co to jde. ALe šikana - a o té se bavíme, je o tom, že útočník si vybírá slabší oběti. Pokud si najdeš kamarády a za rohem ho "zbušíte", možná (možná!) přestane obtěžovat vás. Ale zcela určitě si najde nakoho jiného, na kom si vylije vztek. Ten, kdo má odvahu, to bude řešit tak, aby o šikaně dozvědělo a aby se to řešilo. Jenom tak to lze zastavit.
FierceDeity
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31. pro, 2009 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 13. led, 2010 22:24

Podle mých zkušeností zabírá výhradně strach.
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod FierceDeity » stř 13. led, 2010 22:29

Vrozkrokkop: Není za co se omlouvat, "neútočíš" na mě, ale vyměňujeme názory, to je ok.

Jasně, pokud je "školní psycholog" k ničemu, nechoď za ním. Jdi tam, kam to cenu má. Vždycky je kolem tebe někdo takový. Rozbíjet držky můžeš dle libosti, jenomže agresivního hajzla tím nezměníš, ale naopak utvrdíš v jeho konání - protože si bitím hojí ublížené ego. A asi nechceš, aby si to pak vylil na někom jiném? Takže přestat utíkat ano, otočit se a čelit problému ano... a domýšlej, co všechno způsobí tvoje řešení.
FierceDeity
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31. pro, 2009 0:00

Příspěvekod luen » stř 13. led, 2010 22:36

Nechci nikoho navadet, aby jednal v rozporu s ustalenejma mravama nebo snad se zakonem ... Nicmene opravdu existuje velka spousta lidi se kteryma nepohne nic jineho nez strach. Ne kazdej clovek je partner na rozumne jednani a jedine co na nej plati (byt jen docasne a pozdeji pochopi...) jen vracet mu stejnou minci. Navic tito lide vezmou rozmluvu a slusne jednani jen jako projev slabosti. Takze bych z toho v zadnem pripade nedelal nejaky vselek :wink:

Nicmene nezname situaci a nase nazory na vec nemusi odpovidat realite :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 13. led, 2010 22:39

FierceDeity:
©kola nemůže někoho jen tak vyhodit, je to dost náročný proces.
V posledním případě jsem to vyřešil takhle:
Týpek měl zaděláno na trojku z chování a bylo mu řečeno, že ještě jeden větší průser a budou ho vyhazovat (spíš se o to pokoušet, řekl bych).
No, týpek udělal takovou pakárnu, o matice po mě hodil slupku od mandarínky :)
Bylo mi sice blbě, ale šel jsem mu jednu napálit. Nevyhrál jsem, neprohrál, ale bylo to úplně fuk, protože jeho vyrazili.
Sice od té doby platím za agresivního hajzla, ale o to se čerta starám, názory lidí, kteří ani neví jak skutečné násilí vypadá mě opravdu nemůžou rozhodit.
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod FierceDeity » stř 13. led, 2010 22:46

Luen: Souhlasím, někdo je opravdu protřelý hajzl už ve škole. A právě proto jmáme 158. řekl bych, že důrazné a důsledné řešení ze strany policie a školy (bůh ví, že tomu tak mnohdy nebývá, ale mělo by) "zatne tipec" a "nažene vítr" leckomu. A pokud ani to ne, pak bych řekl, že na takového gaunera nepomůže ani přezdržka. Ovšem všelék to opravdu není. Ale je to (podle mě) ten správný postup, který by, ve výše popsaném případu, měl Bobo zkusit, než bude plánovat vendettu.
FierceDeity
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31. pro, 2009 0:00

Příspěvekod Boreas » stř 13. led, 2010 22:54

Adresu... a kolik jsi ochotnej do toho vrazit 8) :lol:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 13. led, 2010 22:54

FierceDeity:
Já viděl pár podobných postupů, ale z oběti se stává viník, spolužáci ho přestanou brát, bude to "ta svině"
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wordsworth » stř 13. led, 2010 23:06

Ono jde o to, že spousta škol ani neumí šikanu řešit. Mě se osvědčil postup informovat kantora (nějaký ten psychologický poradce) a pak si dotyčného podat. Sice to pro mě skončilo ředitelskou důtkou a špatnou pověstí, ale byl klid. Ty důtky pak byly každé pololetí z principu :D ale na slušnou střední jsem se dostala aj tak, dneska su na výšce a všechno v pohodě.
Zkus to jednou slušně (už jen proto, aby sis kryl svou zadel) a pak míň slušně. Ono aj ten mastodont, když se do něj pustíš bez respektu tak to s nim zamává. Nebo si na to někoho najdi. Míň kecej okolo a víc jednej. Mam pocit, že víš co je třeba udělat,ale nemužeš se rozhoupat. Jako většina slušných lidí při setkání s agresí.
A dej vědět, jak jsi dopadl.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod kwaicheng » stř 13. led, 2010 23:14

cudles píše:...ktere ale vetsinou nic neresi a stoji za ho*no :wink:


Tohle můžeš říct, pokud se problematice šikany odborně a prakticky věnuješ aspoň 10 let, anebo pokud jsi vůl. Takhle to naopak má vypadat, aby se s tím dalo něco udělat ještě než se stane nějakej větší průser. Médiama semtam proběhne nějaká menší zpráva jak policie musela na škole řešit brutální případ šikany blablabla oběť si ponese celý život následky blablabla atd. A to proto, že ti, kteří o tom věděli, nejednali včas.

Takže bobo933. Udělej to nejrozumnější co můžeš:
kwaicheng píše:Tak jo. Zajdi za výchovným poradcem u vás na škole. Řekni mu o co jde. Buď to vyřešíte s ním, anebo se výchovný poradce nebo i ty sám pokud bys měl pocit že ti v.poradce nepomohl vyřešit tvoje trable, obrátí na pedagogicko-psychologickou poradnu. To je standardní postup.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod kwaicheng » stř 13. led, 2010 23:19

Genesis píše:
FierceDeity píše:bobo933: Pokud ty nebo tvůj kamarád máte takový problém,můžeš (a měl bys!) informovat rodiče, svého učitele, ředitele, výchovného poradce nebo třeba zavolat na linku důvěry, policii... Svěř se někomu, komu důvěřuješ, koho považuješ za autoritu. Pouštět se do rvaček tvůj problém nevyřeší, svíř vyhrotí a může se opravdu někomu něco stát a bude průser - nakonec třeba i tvůj. Pokud jsi napadený, braň se jak můžeš - pochopitelně. Ale jak říkám, řešit dlouhodobější napadání (šikanu) bitím nelze. Koneckonců - jde o to aby se tobě (nebo tvému kamarádovi) nic nestalo - požádat o pomoc někoho jiného (dospělého) je to, co bys správně měl udělat.
... a názor Cudles(e), že to stojí většinou na... není správný, protože pokud chceš něco řešit, tak to řeš. V klidu, rozumně, zodpovědně, odvážně.


Nechci bejt nějak hnusnej na tebe, ale máš ještě nějakou radu jak z člověka vychovat poseru?


Genesis, jsi vedle. FD to píše jak to má bejt. Pouštět se do rvaček nemá smysl. Kór proto, že by bobo a spol dostali nářez, protože mají moc velkej strach. Plus vem v potaz taky medvěda, co je šikanuje. S tím je třeba pracovat, spíš než mu rozbít hubu. Neříkám, že rozbít mu hubu by mu nepomohlo. Naučit ho jak se chovat ale má mnohem větší šanci odborník, kterýho bobo kontaktuje.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod kwaicheng » stř 13. led, 2010 23:25

Vrozkrokkop píše:FierceDeity:
Předem se ti omlouvám, že tak předrážděně reaguju, mám mizernou náladu.
Hovno, opravdu hovno. Jsem momentálně na své sedmé škole a kecy v mém životě nikdy nic nevyřešily.
©kolní "psychologové" v naprosté většině případů melou hovna a neřeší nic, pouze všechno zhoršují.
V životě každého člověka je bod, kdy by měl přestat utíkat, otočit se a začít rozbíjet držky. I když třeba nějakou schytám.
Alespoň já tedy jinou cestu nevidím. Už ne.


Holt jsi měl asi smůlu na špatný lidi. Jinak oběť šikany má mnoho jasně určitelných osobnostních charakteristik, které způsobují že dotyčný je snadná kořist pro šikanu. Ty už jsi na sedmý škole kvůli šikaně? To se nedivím že máš pifku na psychology. Ty osbnostní rysy se těžko mění. Podle toho co píšeš s tim bodem, máš trochu šanci na tý sedmý škole zůstat.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod kwaicheng » stř 13. led, 2010 23:33

luen píše:Nechci nikoho navadet, aby jednal v rozporu s ustalenejma mravama nebo snad se zakonem ... Nicmene opravdu existuje velka spousta lidi se kteryma nepohne nic jineho nez strach. Ne kazdej clovek je partner na rozumne jednani a jedine co na nej plati (byt jen docasne a pozdeji pochopi...) jen vracet mu stejnou minci. Navic tito lide vezmou rozmluvu a slusne jednani jen jako projev slabosti. Takze bych z toho v zadnem pripade nedelal nejaky vselek :wink:

Nicmene nezname situaci a nase nazory na vec nemusi odpovidat realite :!:


Většinou to funguje tak, že pachatel i oběť mají jasný osobnostní profil. Jde o to, jakým stylem se chovají ve skupině, jaký mají sociální schopnosti. Tyhle profily se dají velmi přesně získat určitými metodami v jakékoliv skupině, jejíž členové jsou spolu určitou dobu. Jde zapracovat na tom, aby se pachatel i oběť naučili chovat tak, aby jeden přestal šikanovat a druhej aby nebyl šikanovanej. K tomu je ale třeba někdo, kdo ví jak na to, chvíli to trvá a musí se pracovat s celou skupinou. Záleží holt na lidech co se tím budou zabývat. Znám lidi, kteří jsou v tomhle skvělí, znám lidi, který jsou na tohle úplně neschopný.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 13. led, 2010 23:35

Kvůli šikaně ne, leda snad ze strany učitelů, ty mlátit nemůžu, i když kamarád to udělal :lol:
Ze strany žáků se šikanuje všude a každýho, kdo je nějak znevýhodněn, to mi přijde jako celkem obvyklý jev a dá se s tím docela snadno poradit, ale ne přes školní psychology, protože to berou V©ICHNI OSTATNÍ jako další slabost a i když předchozí tyran zmizí, ostatní ho ochotně zastoupí, nehledě na to, že oběť už se nálepky žalující svině nezbaví nikdy.
To přesně se mi stalo v době, kdy jsem se bránit nemohl a fakt bych si to nezopakoval.
Každý se musí naučit řešit si své problémy sám.
Nemůže? Ok, ať si zaplatí největší ranaře na škole, kteří to vyřeší a bude sice také za děvku, ale takovou, na kterou si nikdo nedovolí.
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kwaicheng » stř 13. led, 2010 23:40

Vrozkrokkop píše:Kvůli šikaně ne, leda snad ze strany učitelů, ty mlátit nemůžu, i když kamarád to udělal :lol:
Ze strany žáků se šikanuje všude a každýho, kdo je nějak znevýhodněn, to mi přijde jako celkem obvyklý jev a dá se s tím docela snadno poradit, ale ne přes školní psychology, protože to berou V©ICHNI OSTATNÍ jako další slabost a i když předchozí tyran zmizí, ostatní ho ochotně zastoupí, nehledě na to, že oběť už se nálepky žalující svině nezbaví nikdy.
To přesně se mi stalo v době, kdy jsem se bránit nemohl a fakt bych si to nezopakoval.
Každý se musí naučit řešit si své problémy sám.
Nemůže? Ok, ať si zaplatí největší ranaře na škole, kteří to vyřeší a bude sice také za děvku, ale takovou, na kterou si nikdo nedovolí.

blbost
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 13. led, 2010 23:43

Já to zažil. Na sobě a několikrát na jiných :wink:
Tak mi nějak konstruktivně napiš, proč je blbost něco co si dobře pamatuji :!:


Podívej, řešení, které navrhuješ ty, zní sice hezky, ale opravdu jsem ho nikdy neviděl v praxi fungovat.
Naposledy upravil Vrozkrokkop dne stř 13. led, 2010 23:54, celkově upraveno 1
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron