Modulace hlasu a použití v konfliktech

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Modulace hlasu a použití v konfliktech

Příspěvekod Jendis » úte 27. dub, 2010 7:04

Nejsem žádnej super fighter,netajím se tím,že takřka 100% konfliktů,kterých jsem se zůčastnil,ukecám. Nejen proto,že mám jistý zdravotní hendikep,ale i proto,že boj považuju až za poslední možnost. Dle mých zkušeností to jde většinou i po dobrém(Defendu promine-každý máme své zkušenosti :wink: ).
Použití tónu hlasu(+ řeč těla) mi přijde hodně opomíjené (logicky,málokdo se tomu věnuje,málokdo o tom něco ví).
Co vy??? Máte nějaké zkušenosti?????

a jeden odkaz (aspoň něco )- http://www.specnaz.cz/index.php?id=40&a ... cat=13&l=0

Síla slov je opravdu veliká :!: :wink: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Re: Modulace hlasu a použití v konfliktech

Příspěvekod luen » úte 27. dub, 2010 7:19

Jendis píše:Nejsem žádnej super fighter,netajím se tím,že takřka 100% konfliktů,kterých jsem se zůčastnil,ukecám. Nejen proto,že mám jistý zdravotní hendikep,ale i proto,že boj považuju až za poslední možnost. Dle mých zkušeností to jde většinou i po dobrém(Defendu promine-každý máme své zkušenosti :wink: ).
Použití tónu hlasu(+ řeč těla) mi přijde hodně opomíjené (logicky,málokdo se tomu věnuje,málokdo o tom něco ví).
Co vy??? Máte nějaké zkušenosti?????

a jeden odkaz (aspoň něco )- http://www.specnaz.cz/index.php?id=40&a ... cat=13&l=0

Síla slov je opravdu veliká :!: :wink: :idea:


Ja se priznam, ze nemam zazito v predkonfliktni ci konfliktni fazi, nejak povidat. Pokazde, kdyz jsem otevrel hubu, tak na ni jedna prilitla a zrat X mesicu brckem je pruda.

Mlceti zlato a byt taoista (radeji davat nez brat) je lepsi :lol: :wink: Mam takovej pocit, ze toho nejsem moc schopnej nakecat, ja spise okecaval az pri vyslechu :wink: :wink: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 27. dub, 2010 7:20

Já to mám přesně obráceně. Možná mám "dar" vystihnout ten správný okamžik,kdy mluvit......i když už borec jede na vlně,celej se třese někoho rozbít-stejně se mi podaří ho uklidnit. Ne vždy,ale dost často.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » úte 27. dub, 2010 7:24

Tyhle veci bereme ve skole (obor Marketingova komunikace), abychom se naucili hovorit s novinari, poznali manipulativni taktiky v komunikaci a naucili se sami manipulovat s medii (novinari, verejnost, apod.) prostrednictvim reklamy, interview a jinych komunikacnich kanalu, takze neco uz o tom vim. To, o cem pise Marek Chlibek, je pravda, ale nejsou to zadne prevratne informace. Doporucuji si sehnat knihy o retorice, sezenes tam par dobrych rad ;-)
Nekde jsem tu uz zminil audio prednasku od Tonyho Blauera ohledne sebeobrany. Mas-li moznost, sezen si ji. Hovori tam o de-eskalaci konfliktu prave (ne)verbalni cestou, tedy bez toho, aby jsi mu hned nabancil (a dokazal si, jaky jsi kabrnak). Dava to do celkoveho kontextu (worst case scenario) a me osobne tim malicko zmenil svet...nejak jsem nedomyslel dusledky nekterych svych potencionalnich akci....nemluve o absenci planu B.
Take je velice dobra kniha Emocni intelingence od, tusim, Davida Golemana, kde se toto take zminuje. Mozna ji nekde mam v pdfku, bude-li zajem nekam to postnu. Pro zacatek snad staci ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jendis » úte 27. dub, 2010 7:27

Mám své zkušenosti,ale samozřejmě se nebráním tomu rozšířit si obzor. Klidně to někam postni :wink: 8)

Uklidnit někoho jen slovy není sice jednoduché,ale není to nemožné...... :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » úte 27. dub, 2010 7:30

Jendis píše:Já to mám přesně obráceně. Možná mám "dar" vystihnout ten správný okamžik,kdy mluvit......i když už borec jede na vlně,celej se třese někoho rozbít-stejně se mi podaří ho uklidnit. Ne vždy,ale dost často.


Mas na to xicht ... ja ne. Na me se nekdo podiva a hned ma pocit, ze jsem rodinny nepritel, ja se neusmeju, nehodim do placu lichotku ...

Delam si prdel, ale je fakt, ze nekdy z cloveka takove to uklidnovani cisi a jindy se muze snazit jak chce a akorat to zhorsi. Asi jak kde, jak na koho, take zalezi na situaci ...

Urcite si myslim, ze je prostor pro "ukecavani" v predkonfliktni fazi, kde to jede podle scenare - pomale nasirani, dostavani se do varu a pak startovat. Cehoz jsem si kdysi dost uzil v jedne herne, kam se stahovalo nekolik indinskych rezervaci z karlovarska. To bylo zbytecne prokecanejch veceru a priste zase na novo. Dosel jsem k zaveru, ze me bude stat mene energie, to rovnou rezat 8)

Jsem kluk vynalezavej, tak jsem jim poustel misto M.Jacksona skupinu Branik, Orlik - sice jsem u toho trpel vic nez oni (protoze jsem na rozdil od nich chapal text), nicmene dokud jsem mel snahu, resit to po dobrem, tak jusem byl "vokurka". Az kdyz jich par lehlo, tak se ptali, jestli je pustim aspon na par minut dal, zacalo takove to predstirani slusneho chovani, ale ja mel na sichtach klidek a poradek :wink:

Jeste me napadlo, nekdy ma modulace hlasu vazne velkej vliv. Zacina se hromadiy adrenalin, tak je treba si neco peknyho a od srdce zarvat na kolednika a to pekne modulovanym hlaskem - hned se cloveku lepe jedna :lol: :wink:
Naposledy upravil luen dne úte 27. dub, 2010 7:39, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 27. dub, 2010 7:33

Samozřejmě je to i o osobní zkušenosti a nátuře :wink: 8) Ty jsi,Jendo,bijec. Já ne(a nemám problém to přiznat). VŽDY to zkouším nejprve po dobrém. Možná to lidi cítí,možná ne. Ale fakt je,že většinu lidí ukecám.
I když je držím pod krkem a šeptám jim do ucha intimnosti :lol: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » úte 27. dub, 2010 7:46

Jendis píše:Samozřejmě je to i o osobní zkušenosti a nátuře :wink: 8) Ty jsi,Jendo,bijec. Já ne(a nemám problém to přiznat). VŽDY to zkouším nejprve po dobrém. Možná to lidi cítí,možná ne. Ale fakt je,že většinu lidí ukecám.
I když je držím pod krkem a šeptám jim do ucha intimnosti :lol: :twisted:


Ani bych nerekl, pokud to slo, tak jsem se radeji ridil zlatou stredni cestou ... Mimochodem zase jsem se kamosem nechal uvrtat do rozjizdeni jednoho noveho podniku u Plane na zapade - to zas bude veselo :lol:

Neco jineho je novej xicht v klubu, kteremu kazdej rad domluvi, ale u notorickej recidivistu - na to zase nemam ja :wink:

ukropcany píše:4luen - mysíš si kúpiť brýlky... ako ja... 8) inteligent z Teba nikdy nebude, ale aspoň tak budeš vyzerať... :twisted: :wink: :lol:


:lol: I ty lichotniku. Jsem dost starej na to, abych vedel, ze s timhle designem, predstirat vysoke IQ nelze :wink: Ale mas pravdu, ze brejlicky jsou dobra pomucka. Jen v nich bejt na dverich neni optimalni :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 27. dub, 2010 7:59

Proto,Luene,píšu,že to musíš podpořit "řečí těla". Dost lidí bere slušnost a dobrou vůli"(v dnešní době) jako slabost. Osobně nemám problém přejít z pozice slušného hocha na hrubé násilí. Jestli je to cítit,z postoje a vyjadřování,to sám o sobě nedokážu říct. Ale funguje mi to.
Není to tak dlouho,co jsme přijeli do jedné herny,borec držel druhého namáčklýho na zdi,chytil jsem ho do poloviční kravaty a šeptal jsem mu intimnosti do ouška........pak jsem ho pustil,zaplatil mu panáka a - slečna,co tam obsluhuje mi potom prozradila,že jsem byl první, kterej ho umravnil....že když už se do něčeho pustí,že to dopadá špatně. Čučela jak péro z gauče. S úsměvem jsem jí na to odpověděl,že to je kouzlem osobnosti...... :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » úte 27. dub, 2010 8:09

Jendis píše:Proto,Luene,píšu,že to musíš podpořit "řečí těla". Dost lidí bere slušnost a dobrou vůli"(v dnešní době) jako slabost. Osobně nemám problém přejít z pozice slušného hocha na hrubé násilí. Jestli je to cítit,z postoje a vyjadřování,to sám o sobě nedokážu říct. Ale funguje mi to.
Není to tak dlouho,co jsme přijeli do jedné herny,borec držel druhého namáčklýho na zdi,chytil jsem ho do poloviční kravaty a šeptal jsem mu intimnosti do ouška........pak jsem ho pustil,zaplatil mu panáka a - slečna,co tam obsluhuje mi potom prozradila,že jsem byl první, kterej ho umravnil....že když už se do něčeho pustí,že to dopadá špatně. Čučela jak péro z gauče. S úsměvem jsem jí na to odpověděl,že to je kouzlem osobnosti...... :lol: :lol:


JJ od tebe bych si asi take nechal rici. Ja se naucil septat s usmevem osklive veci novinarum, kdyz bezi kamery ... Jakmile se zamracis hned te nekdo vyfoti a hned jsi zlej :lol: :wink: Nekdy to bylo peklo, schazovat ze schodu reportera blesku s usmevem... Ale i to se clovek nauci :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Jendis » úte 27. dub, 2010 8:18

:lol: :lol:


Taky někdy šeptám hodně ošklivé věci a sliby :wink: :idea: :twisted:


EDIT - co třeba u vás,Naio???? Řešíte to taky????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » úte 27. dub, 2010 11:05

Jendis píše::lol: :lol:


Taky někdy šeptám hodně ošklivé věci a sliby :wink: :idea: :twisted:


EDIT - co třeba u vás,Naio???? Řešíte to taky????


No jasně,
máme drilly specielně na to přepínat se se slušnáka na pěkného hajzla a naopak.

Jinak k te komunikaci, v červnu bude v Olomouci Lee Morrison. Viděl jsem od něj video kde řešil tuto komunikaci a přípravu útoku, parádní věc. Takže doufám bude více informací z osobního jednání.

Co se přímo té komunikace týká... souhlasím vešměs s tím co tu bylo napsáno. Jenom bych dodal to, že člověk musí mít hodně naboucháno aby, jak píšete, to podpořil řečí těla. Já musím mít jistotu že když to neukecám, že se umím porvat (bránit) jestli jediné co mám natrénované jsou kecy, tak to nefunguje protoze to není žádné vyednávání když nemám druhou možnost.

Makoto: Ten goleman by bodl, v češtině je to prakticky nesehnatelné. Klidně i Tonyha, asi už to mám, ale co kdyby jsi myslel něco jiného:)
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 27. dub, 2010 13:01

NAIA píše:

Co se přímo té komunikace týká... souhlasím vešměs s tím co tu bylo napsáno. Jenom bych dodal to, že člověk musí mít hodně naboucháno aby, jak píšete, to podpořil řečí těla. Já musím mít jistotu že když to neukecám, že se umím porvat (bránit) jestli jediné co mám natrénované jsou kecy, tak to nefunguje protoze to není žádné vyednávání když nemám druhou možnost.



Mno,rozhodně až tak moc(ve smyslu,jak to asi chápeš Ty) naboucháno nemám,ale stejně to funguje. Řeč těla není o tom,jak moc máš naboucháno :wink:



Tak,jako určitá forma použití hlasu funguje pro zastrašení protivníka(přirovnám ke "kiai"....zařvání si),tak jiná forma použití hlasu(klidná mluva,monotónní tón bez důrazu a jiné) funguje přesně obráceně. Za hodně důležité považuji to,že nestačí jen odpovídat,dotyčný,se kterým mluvíte,musí reagovat na vás,na vaše slova......ne vy na jeho :!:


EDIT - od toho Lee Morrisona jde konkrétně o co?????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod PC » úte 27. dub, 2010 13:17

luen píše:Mas na to xicht ... ja ne. Na me se nekdo podiva a hned ma pocit, ze jsem rodinny nepritel, ja se neusmeju, nehodim do placu lichotku ...

Takze takle nejak?
http://www.nebrensky.cz/gallerie/actor/film/083.jpg

:D :lol:
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 27. dub, 2010 14:04

Jendis píše:
NAIA píše:

Co se přímo té komunikace týká... souhlasím vešměs s tím co tu bylo napsáno. Jenom bych dodal to, že člověk musí mít hodně naboucháno aby, jak píšete, to podpořil řečí těla. Já musím mít jistotu že když to neukecám, že se umím porvat (bránit) jestli jediné co mám natrénované jsou kecy, tak to nefunguje protoze to není žádné vyednávání když nemám druhou možnost.



Mno,rozhodně až tak moc(ve smyslu,jak to asi chápeš Ty) naboucháno nemám,ale stejně to funguje. Řeč těla není o tom,jak moc máš naboucháno :wink:



Tak,jako určitá forma použití hlasu funguje pro zastrašení protivníka(přirovnám ke "kiai"....zařvání si),tak jiná forma použití hlasu(klidná mluva,monotónní tón bez důrazu a jiné) funguje přesně obráceně. Za hodně důležité považuji to,že nestačí jen odpovídat,dotyčný,se kterým mluvíte,musí reagovat na vás,na vaše slova......ne vy na jeho :!:


EDIT - od toho Lee Morrisona jde konkrétně o co?????


Já jsem to myslel trochu obecněji, ne že čím víc cvičím, tím mám lepší řeč těla:) Spíš o tom, že když mám důvěru ve své schopnosti (podpořenou tréninkem, zkušenostmi atd..) tak se mi líp s někým vyjednává a komunikuje, třeba proto že se tak nebojím... rozumíme si?

Video je to tohle:http://www.urbancombatives.com/artifice.htm

tohle by taky mohla být dobrá videa:
http://www.urbancombatives.com/fearcontrol.htm
http://www.urbancombatives.com/m_store/ ... y_com4.htm
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod luen » úte 27. dub, 2010 14:04

PC píše:
luen píše:Mas na to xicht ... ja ne. Na me se nekdo podiva a hned ma pocit, ze jsem rodinny nepritel, ja se neusmeju, nehodim do placu lichotku ...

Takze takle nejak?
http://www.nebrensky.cz/gallerie/actor/film/083.jpg

:D :lol:


http://zabava.scanners.cz/sranda-109.html tak nejak :wink: :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 27. dub, 2010 15:01

NAIA píše:... rozumíme si?




jj,už jo. A dík za odkazy.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TongPo » úte 27. dub, 2010 15:43

NAIA píše:...musím mít jistotu že když to neukecám, že se umím porvat (bránit) jestli jediné co mám natrénované jsou kecy, tak to nefunguje protoze to není žádné vyednávání když nemám druhou možnost...

Vidím to podobně. A nejde jen o tu tvojí vlastní jistotu, že máš možnost "řešit to" i fyzicky, když to nepůjde vyjednat :idea: I ten šmejd na druhý straně musí cítit, že se baví s predátorem, kterej bude v případě eskalace konfliktu 100% bojovat, takže domluva bude výhodná i pro něj... No a to, že to ten šmejd tak cítí, zase souvisí s tou tvojí sebejistotou a verbálním i neverbálním projevem... Takže vlastně - kruh se uzavřel... :lol: Jasně, jsou i případy, kdy různý "vyhrábla", šmejdi co si jsou jistí svojí převahou, nebo lidi pod vlivem alkoholu / drog, do fyzickýho konfliktu půjdou stejně, ale většina si nechá domluvit. Jinak zkušenej pouliční / hospodskej rváč, co už hodněkrát okusil chuť vítězství a opojnej pocit vlastní dominance, moc dobře vycítí, kdy má proti sobě jen neškodnýho kecálka, kterej nemá jinou možnost... Pak záleží jen na jeho libovůli, jestli ho taky "sežere", nebo milosrdně ušetří... Za takových podmínek, jak jsi napsal, se nejedná o vyjednávání, ale škemrání...

Každopádně si myslím, že snažit se všechno za každou cenu jen rozkecávat, není v mnoha případech smysluplný... V některých případech je snaha řešit to po dobrým brána jako projev vaší slabosti a někdy je zase třeba z časových důvodů někoho "demonstrativně" sejmout dřív, než se to tam rozjede ve velkým, ale to už musí člověk vycítit na místě... Taky si nedovedu přestavit, že by měl např. vyhazovač každýho debílka, co mu tam dělá dordel, 1/4 hodiny ukecávat, to by se mu to tam rychle vymklo kontrole :idea: Člověk si podle mýho názoru musí umět zjednat respekt... Takže se nedomluvíme? Fajn, tak jedém... :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 27. dub, 2010 16:08

To yo,nemám výhrad. Nemyslel jsem to tak,že s každým mluvit za každou cenu a vždy slušně,to rozhodně ne.
Vona taky není někdy nálada se s někým dohadovat..... :twisted: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » úte 27. dub, 2010 20:05

Velmi zajímavé téma...

Moje zkušenost je taková,že neexistuje žádný osvědčený recept :lol: Někdy začneš slušně a je z toho strkanice a někdy jenom zařveš a je po všem.Sráč,který na to absolutně nemá na tebe něco zkusí a naopak nadupaná skříň se ti slušně omluví a v klidu odejde...,aby to příště bylo zase naopak úplně obráceně (a může se klidně jednat o stejné lidi)Těch proměnných je tolik,že člověku nezbývá než ovládat celé graduační spektrum (asertivitu,slovní agresivitu,fyzický boj),mít sebevědomí (nebo ho alespoň dokonale předstírat) a vždy něco z toho použít v té které situaci.
Protože se už nějakou dobu vyhýbám práci na diskotékách a dělám jen romské zábavy a ochranku v jednom podniku,kde neni možné jen tak zbít zákazníka,tak mi nezbývá než...ukecávat...ukecávat...
Právě u těch romáků (oni sami tak o sobě mluví :lol: ) je velkej problém...v momentě kdybys někoho z nich začal tlouct,tak se ten zbytek přidá na jeho stranu proti tobě (naposled jsme jich tam měli 180 a ve dvou fakt nic moc),protože k nim prostě nepatříš (a to jsem dost tmavej typ :lol: )A právě práce tohohle typu dá člověku co se týče řešení předkonfliktních situací nejvíc...,ale zůstává faktem,že nejradši všechno řeším preventivním úderem (ale jak už jsem psal,ne vždy je to z hlediska taktiky možné) :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron