Ving Tsun

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Ving Tsun

Příspěvekod ukropcany » úte 15. dub, 2003 19:18

F4ust: <BR>Ja si myslim, ze mas pravdu. Kazdy "velky" majster (a hlavne profesional) by si mal byt schopny obhajit svoju poziciu v branzi. Nemusi nevyhnutne vyhrat 10:0 (ako povedal jeden ujo - ked sa biju dva tigre, jeden je tazko raneny a ten druhy mrtvy...), ale nemal by sa vyhybat konfrontacii, to je hanba.
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Ving Tsun

Příspěvekod Yahoma » úte 15. dub, 2003 19:49

Otázka spíš je, co je hanba a co je jenom souboj ega a pýchy. Když byl Bruce Lee neustále vyzýván k soubojům, měl všechny čestně podstupovat? V plném sále lidí ho v ringu čekal vyzyvatel. Bruce se dost spozdil, poté přiběhl, přeskočil provazy, soupeř se mu poklonil a on ho mezitím kopnul do hlavy. Soupeř lehl, Bruce přeskočil provazy a zase odběhl domů... :-D <BR>Tak nějak bych to viděl. Neprodáváme rohlíky. Bojujeme. Může jít o zdraví i o život. Na to kašlu a nabíjím Glocka. Nic si dokazovat nemusím. Vím, že jsem nejlepší 8-) Pokud se mnou někdo bude chtít bojovat, musel by mne přepadnout. Chci tím říct jen to, že tohle všechno není hra.
Roman Bittner
AVSE / Missing-Link Martial Arts Federation
www.Missing-Link.cz
www.SecuritySystem.cz
Yahoma
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Ving Tsun

Příspěvekod ukropcany » stř 16. dub, 2003 7:49

Yahoma: <BR>S tym sa da suhlasit v pripade, ze by k tym subojom malo dochadzat casto a uplne zbytocne. Ale ked dojde k provokacii za ucelom zosmiesnenia, ohovarania apod., tak si musis obhajit svoje miesto pod slnkom. Ako si myslis, ze by sa na Teba pozerali Tvoji ziaci, keby sa po Tvojom mene niekto vozil, spinil ho a Ty by sa takej konfrontacii vyhol, pretoze "cielom BU je nebojovat s protivnikom, ale s egom"? To si mozu dovolit povedat majstri, ktory maju 60 rokov a ked sa ich opytas na ich mladost, tak o nej radsej mlcia. Preco? Pretoze vtedy chodili po ulici a ked sa im niekto pozrel do oci, tak ho stlkly, aby si boli sami sebou isty. Isteze casom prisli na to, ze to robit nemusia, ale vies preco to robit nemusia? Lebo su tak dobri, ze vedia, ze kazdeho spravia. No a ako sa dopracujes k takemu vysledku? Odpovedz si sam. <BR> <BR>P.S. Maly priklad z Japonska - Mijamoto Musashi prestal v 29. roku svojho zivota vraj pouzivat ocelovy mec, namiesto neho pouzival drevenny - uz ho nepotreboval - zabil 60 ludi a bol taky dobry, ze uz si nemusel nic dokazovat a tak sa dnes o nom hovori ako o filozofovi. Ziadny filozof - killer to bol, ktoreho omrzela jeho praca ;-)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Ving Tsun

Příspěvekod laada » stř 16. dub, 2003 9:37

<!-- BBCode Start --><B>ukropcany:</B><!-- BBCode End --> <BR> <BR>ad mijamoto musasi: pokud si cetl jeho pojednani o boji, tak ho nemuzes hodnotit tak jednoduse. <BR> <BR>Neni prave takova skutecnost, jako zabijeni lidi, vyznamna pobidka k premysleni o zivote a jeho smyslu? A tim k moznosti dojit k jistemu duchovnimu rustu?
laada
laada
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Ving Tsun

Příspěvekod katana » stř 16. dub, 2003 13:46

No, pokud myslíš Go Rin no Sho, tak tam se píše spíš o účinných secích a krytech, než o filosofii plynoucí ze zabíjení:-]
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Ving Tsun

Příspěvekod ukropcany » stř 16. dub, 2003 14:23

Pat kruhov som cital zopar krat a nasiel som tam vela rad ako niekoho co najlepsie zotat. Mozno som pako, ale ziadne "vyssie" principy som v nej nenasiel, aspon si na to nepamatam. Co ma zaujalo bolo to, ze ma jasno v tom ako vyhrat a nemal som vobec pocit, ze by nejako filozofoval nad duchovnymi vecami. <BR> <BR>Mam pocit, ze v poslednom case ludia prestavaju stierat rozdiel medzi BU a nabozenstvom. Ja mam pre vieru velke pochopenie (takze ked si to niekto zamiena, tak s tym nemam problem), ale BU su na to, aby clovek vedel bojovat. Vsetko ostatne je na 2. mieste - nazor typu "dostal som sice do budky, ale vyriesil som to spravne, neudrel som ho" je pokrytectvo. Moze byt, ze velmi tvrde cvicenie ma velky dopad na psychiku cloveka a jeho dusevny/duchovny rozvoj, ale to je produkt treningu. Ked je trening produkt fylozofie, tak je to pruser...pretoze potom chodia po svete ludia, ktory desat rokov cvicia nejake BU a vobec nevedia ubranit ani seba a nieto este niekoho druheho. By ma zaujimalo, preco taki ludia zacinaju vobec cvicit BU, ked nie preto aby sa vedeli bit. <BR> <BR>Este k ponimaniu casu - kolko rokov trenuje hokejista kym sa dostane medzi absolutnu svetovu spicku? 10? Viac asi nie...ako je potom mozne, ze niekto po 10 rokov treningu BU je "len na zaciatku cesty". Vsak to je uplna hovadina. <BR> <BR>A posledna vec - zivot a zdravie - co ine ako obava o svoje zdravie a zivot je dostatocne silne motivujuce na to, aby si bol najlepsi? Ked Ti nejde o zivot, tak Ti nejde o nic a za to potom clovek aj stoji, min. v BU. (toto myslim vseobecne, nikoho konkretneho nemyslim) <BR> <BR>Takze tot, moj konfrontacny nazor :-P
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Ving Tsun

Příspěvekod SuddenImpact » stř 16. dub, 2003 19:13

No mne sa zda dost neuprimne a zavadzajuce ak niekto kto cvici B.U. a este ich aj vyucuje v zivote nebojoval a rozprava o tom ako je nespravne riesit spor bojom a pod. Napriek tomu, ze si tiez myslim, ze lespia cesta je nebojovat - od cloveka, ktory nema skusenost sa to dost zle pocuva ... <BR> <BR>Moja osobna skusenost s jednym "senseiom" u ktoreho som kedysi zacinal cvict b.u. . <BR>-Sme sa len tak klasicky pri pive rozpravali co by sme akoze urobili, ak by si videl napr. ako niekto okrada na ulici nejaku bezbrannu babicku. :) Moj vtedajsi ucitel povedal. No ja by som sa na to vykaslal co ak by bol ten zlodej ozbrojeny, nie som predsa blbec a nedam sa dorezat, alebo zastrelit pre dve stovky co ukradnu nejakej starej babke a na cely zvysok zivota budem invalid a nebudem moct cvict b.u.. <BR>Asi chcel ukazat ako je on nad vecou. V mojich ociach ukazal akurat, ze uz dusevny invalid je - proste normalne ukecany zbabelec. <BR>Jedine co dosiahol bolo, ze ja som u neho v ten den skoncil. <BR>Nasiel som si radsej ineho ucitela. <BR> <BR>Ale je fakt, ze ty ostatny co to poculi u neho ostali cvicit - takze niekomu je tento postoj asi prave velmi sympaticky :) a nazve to rozumne a spravne v zmysle a duchu bojovych umeni. <BR> <BR>
SuddenImpact
SuddenImpact
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Ving Tsun

Příspěvekod laada » čtv 17. dub, 2003 9:42

<!-- BBCode Start --><B>ukropcany:</B><!-- BBCode End --> no kdyz si prectu takovej "svitek zeme" nebo "svitek prazdnoty", tak to ke me hovori vicevyznamove, nez jak si to podal ty. <BR> <BR>Ale to je asi dany nasim rozdilnym svetonazorem. :-D
laada
laada
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Ving Tsun

Příspěvekod Anonymní » pon 21. dub, 2003 16:22

pat kruhov od m.m je jednoznacne o tom ako niekoho zabit ...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Ving Tsun

Příspěvekod ukropcany » pon 21. dub, 2003 16:36

S tym svatonazorom mas asi recht - kedysi som sa tiez zaoberal citanim vela kniziek o BU, zene, serme a neviem com este. Skoncilo to, ked som zistil, ze viem o vychodnych filozofiach koooooooooooopec veci, ale moje cvicenie je stale slabe. Tak som si zmenil priority - v prvom rade cvicim a ked mam cas od casu chut, precitam si nieco o BU...ale inak ma to len zvadzalo k filozofovaniu...vidis, aj teraz namiesto cvicenia kecam...ze si nedam po papuli...au...a je tam! ...auuuu
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Ving Tsun

Příspěvekod vlllk » pon 21. dub, 2003 19:22

ukropcany: souhlasim s tebou, knizky o BU nejsou spatne, ale BU se z nich nenaucis. Ja to delam tak ze nejprve hooooooooodne cvicim a pak az ctu, no sice toho moc neprectu protoze jsem potom hooooooooodne unavenej a po par odstavcich hodim dvacet. Jedna knizka mi sice trva precist nekolik mesicu, ale taky se to tak da. Jinak vsechny zdravim. :-D <BR><BR>[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: slunko dne 21.04. 2003 20:33 ]
vlllk
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Ving Tsun

Příspěvekod laada » úte 22. dub, 2003 8:54

nikdy jsem netvrdil, ze se da neco naucit z knizky. Ta debata o MM vznikla z jineho duvodu. <BR> <BR>A s filozofiema nebo nabozenstvim to neni, vedet <!-- BBCode Start --><B>o necem</B><!-- BBCode End -->, ale vedet <!-- BBCode Start --><B>neco</B><!-- BBCode End -->.
laada
laada
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Ving Tsun

Příspěvekod ukropcany » úte 22. dub, 2003 10:26

No, si filozof, neda sa nic robit 8-) <BR> <BR>Dnes budem musiet hooooooooooooodne makat, aby som si to filozofovanie vytlkol z hlavy, ale ja sa polepsim, slubujem! :-D
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Ving Tsun

Příspěvekod laada » úte 22. dub, 2003 11:40

<!-- BBCode Start --><B>ukropcany: </B><!-- BBCode End -->to by me zajimalo co by si rikal na lidi co jsou opravdu filozofove :-]
laada
laada
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Ving Tsun

Příspěvekod ukropcany » úte 22. dub, 2003 15:49

:-)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Ving Tsun

Příspěvekod katana » úte 22. dub, 2003 22:50

mám otázku, říká někomu něco jméno Ivo Zubatý? Slyšel jsem něco o "nejvyšším technickém stupni v republice", nicméně nikde na síti ani zmínka:-D Pokud ho někdo znáte, či jste o něm alespoň slyšeli, dejte prosím vědět, o koho že to jde:) Díky za radu laikovi...:-]
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Ving Tsun

Příspěvekod Anonymní » stř 23. dub, 2003 8:01

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citace:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR> 22.04. 2003 v 23:50, F4ust napsal(a): <BR>mám otázku, říká někomu něco jméno Ivo Zubatý? Slyšel jsem něco o "nejvyšším technickém stupni v republice", nicméně nikde na síti ani zmínka:-D Pokud ho někdo znáte, či jste o něm alespoň slyšeli, dejte prosím vědět, o koho že to jde:) Díky za radu laikovi...:-] <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR> <BR> :-D :-D :-D Jestli nejde o omyl, tak je to bývalý žák I. Rzounka, nyní Kamila Komma (Kladno), "Lok Yiu" Wing Chun . To s tím stupněm je blbost jak mraky...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Ving Tsun

Příspěvekod tokugawa » stř 23. dub, 2003 12:41

Je to presne tak,jak je vyse uvedeno.Ivo nyni i sam vyucuje a naposledy jsem slysel o tom ,ze v Praze bude otvirat pobocku.Jinak se dlouhou dobu venoval (mozna stale) kickboxu.
TOM
tokugawa
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Ving Tsun

Příspěvekod Anonymní » stř 23. dub, 2003 13:43

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citace:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR> Ivo nyni i sam vyucuje a naposledy jsem slysel o tom ,ze v Praze bude otvirat pobocku. <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR> <BR> :-D tak to bude brzo "Ivo Bezzubatý" :-D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Ving Tsun

Příspěvekod katana » stř 23. dub, 2003 13:56

A o jeho kung-fu kvalitách něco víte?:-] Já jen abych věděl, jestli kamarád dělá dobře...:-D Díky.
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...