Reakce na střelbu, přepadení.....

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod siegfried » úte 26. črc, 2011 21:01

siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Gino » úte 26. črc, 2011 22:59

defendu.... na jednu stranu píšeš, že se nechceš rozepisovat o "co by kdyby", ale pak napíšeš dlouhý odstavec, který celý je pouze "co by kdyby"... :)
Pak píšeš, že nemáš rád konspirační teorie, ale vlastně popisuješ jednu z nich :)

Vážně.... většinou (co se sebeobrany a ulice týče) mám tvé komentáře v oblibě, ale tenhle považuju za uplně neviditelný.

Brou noc všem
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Pec » stř 27. črc, 2011 7:24

defendu píše:Zdravím všechny...
Nebudu se tu rozepisovat o tom co by kdyby,to jsou jen zbytečné kecy,které ničemu a hlavně už nikomu nepomohou..

Díky téhle nechutné akci si třeba někdo uvědomí,že to s islámským terorismem neni tak žhavé jak nám podsouvají pánové z USA a dalších zemí.V Norsku dokázal jedinec bez teroristického výcviku zosnovat monstrózní akci,ale hoši z Al Káidy jaksi nic....Jsou tak neschopní?Často nám ukazují záběry z jejich výcvikových táborů,ale jejich efektivita je prakticky nulová.Zvláštní že?Deset chlápků jako byl tenhle norský magor s dostatečným výcvikem a logistikou by dokázalo na dlouhé měsíce ochromit celou Evropu (panikou a strachem)Ale islamisti nic...Existují vůbec?Existují ta náborová centra po celé Evropě jak se tvrdí?Školí se ve výcvikových táborech v Sýrii,Dagestánu,Čečně,Afghánu,Pákistánu a kdovíkde všude?Nebo se jen někdo snaží ostatním (stádu) vehementně tohle podsunout,aby se dostal lépe ke zdrojům - ropě?
Možná je to jinak a islámští teroristé jsou skutečně tou nejméně efektivní organizací na světě.Osobně nemám rád konspirační teorie a neříkám jak to je, kladu jen otázky...

- ten chlap z Norska měl výhodu domácího prostředí (chemikálie na výbušniny, znalost prostředí a situace, možnost předstírat policistu)
- počítám, že je nadprůměrně inteligentní, pracovitej a "uvědomělej" (vybudoval firmu, vydělal si na "akci" peníze, ... )
- islámisti mají dost oblastí, kde je bližší se jim angažovat - Irák, Afganistán,.... V Evropě se občas připomenou jaksi navíc.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Radzuslav » stř 27. črc, 2011 8:33

V diskuzi padlo pár zajímavých myšlenek, Např. budou se podobné události opakovat, může se to stát i u nás, jak by se měl člověk zachovat?
Vede mě to k zamyšlení - dá se tomu zabránit? Obávám se, že v demokratických zemích ne (něco jiného je Israel, kde mají každodenní zkušenosti a podle toho se chová společnost - např. ozbrojené stráže u každé významné budovy včetně škol, výuka chování v extrémních situacích).
Zastávám názor, že současná demokracie v Evropě, tj. i v ČR, se svými slabinami (mimochodem Rusové i Arabové vnímají Evropu jako slabou a bohatou, tj. snadno vydíratelnou) bude nahrávat radikalismu a extremismu - jehož projevem mohou být podobné události. Osobně se více než vnějších útoků (např. islámskými fanatiky) obávám hrozby zevnitř, podobně jako v Norsku.

Trocha černého humoru: Bin Ládin se musí obracet ve svém (neznámém) hrobě radostí - aniž by hnul prstem, způsobil Evropě šok. (původce události v Norsku ospravedlňuje své chování hrozbou islámu).

Abych to neviděl černě, právě bojová umění vč. bojových sportů a sebeobrany považuji za kvalitní nástroj k výchově morálně, fyzicky i duševně vyspělé společnosti a každý z nás k tomu denně přispívá ať jako trenér, školitel, cvičenec. A to mi dává naději. Jeden z mých učitelů mi dal krásné moto do mého snažení proč se věnovat BU: "Bojové umění ti dává nástroj, jak můžeš pomáhat slabším."
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod DrGlock » stř 27. črc, 2011 12:24

defendu píše:Zdravím všechny...
Nebudu se tu rozepisovat o tom co by kdyby,to jsou jen zbytečné kecy,které ničemu a hlavně už nikomu nepomohou..

Díky téhle nechutné akci si třeba někdo uvědomí,že to s islámským terorismem neni tak žhavé jak nám podsouvají pánové z USA a dalších zemí.V Norsku dokázal jedinec bez teroristického výcviku zosnovat monstrózní akci,ale hoši z Al Káidy jaksi nic....Jsou tak neschopní?Často nám ukazují záběry z jejich výcvikových táborů,ale jejich efektivita je prakticky nulová.Zvláštní že?Deset chlápků jako byl tenhle norský magor s dostatečným výcvikem a logistikou by dokázalo na dlouhé měsíce ochromit celou Evropu (panikou a strachem)Ale islamisti nic...Existují vůbec?Existují ta náborová centra po celé Evropě jak se tvrdí?Školí se ve výcvikových táborech v Sýrii,Dagestánu,Čečně,Afghánu,Pákistánu a kdovíkde všude?Nebo se jen někdo snaží ostatním (stádu) vehementně tohle podsunout,aby se dostal lépe ke zdrojům - ropě?
Možná je to jinak a islámští teroristé jsou skutečně tou nejméně efektivní organizací na světě.Osobně nemám rád konspirační teorie a neříkám jak to je, kladu jen otázky...

Já bych je moc nepodceňoval. Vzpomeň si, jak to před necelými třemi roky vypadalo v Mumbai. Tři vyzbrojení Islámští fanatici drželi na háku ozbrojené složky skoro tři dny. Během nich zabili 164 lidí a 308 zranili. Stačí jim dát důvod...
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » stř 27. črc, 2011 13:44

4 Gino - pokud ti můj odstavec přišel jaksi "neviditelný",tak přesně takový měl být (díky),chtěl jsem jen poukázat,že pravda neni černobílá a že ti "nebezpeční" nemusí zrovna běhat po Kandaháru,ale můžou někde zvesela "vrtěti psem" :wink: Snažím se být otevřený všem možnostem,stejně jako při tréninku sebeobrany a boje vůbec.
Pokud máš mé komentáře k "věci" většinou v oblibě jak píšeš,tak to mě velice těší...

4 Radzuslav - "Bojové umění ti dává nástroj, jak můžeš pomáhat slabším.".....zajimavé,já to beru trošku jinak - Znalost boje ti dává nástroj,jak udělat ze slabých silné....

4 Dr Glock - rozhodně nepodceňuju a to nikoho,ani ty co se v téhle "protiteroristické kampani" berou jako ti "hodní".To je to o čem jsem psal...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod raduz » čtv 28. črc, 2011 7:35

Chlap (Norsko) to mal perfektne pripravene.
Norsko ako krajina by mala prehodnotit niektore svoje postoje a navyky.
Policajti - bezni chodia neozbrojeni :idea: , krajina ma moc tolerantne zakony co sa tyka represii za trestne ciny a pripadne postihy, Sratka su az moc "humanisti".

Este par takychto pripadov a ludia zacnu chodit ozbrojeni :idea: , len neviem ci je to dobre - za prve legislativa nedovoli hocikomu drzat a hlavne nosit zbran - a za druhe ludia si kupia zbran a netrenuju (mierena, instiktivna strelba pod stresom, tasenie, parkury, modelovky....)
A ked ma niekto nosit zbran a nevediet snou ..... :?

Je pravda ze napriklad v Izraeli by a toto nestalo - teda stat by sa mohlo, ale tolko ludi by nezabil- nestihol by to, lebo by ho dali dole....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » čtv 28. črc, 2011 8:16

Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jian » čtv 28. črc, 2011 12:42

Osobne bych v takove situaci rozhodne nezkousel hrat mrtveho, ale take bych asi nikomu nezkousel radit co by mel/nemel delat on. Je to vazne docela individualni...

Na jinem diskusnim foru jsem ted procital pres tri sta prispevku jenom k tehle udalosti (navic v tematicky zcela nesouvisejicim klubu), takze jsem docela rad, ze alespon tady se ta debata tak nerozbehla. :)
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...