Reakce na střelbu, přepadení.....

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod fakt » stř 01. zář, 2010 17:47

NAIA píše:Jeste me napadlo k tomu systematickemu treninku... kdyz si vezmete pravdepodobnost dane situace a to ze to vetsinou nezavisi na nejake technicke dovednosti (kterou je treba pilovat) jestli prezijete nebo ne. Tak mozna ten systematicky trenink je lepsi venovat necemu jinemu. Co myslite?



Tohle je taky těžký posoudit:

systematický tréning - naučíš se, ale musíš pak vybírat, co preferuješ ( na všechno čas není)
občasný tréning -získáš možná základní dovednost, ale nebude to v krvy
jednorázovka - no lepší než nic, ale lépe to zhodnotit nejde
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod Jendis » stř 01. zář, 2010 17:54

4 kraver - Jasné...ale to si můžeme říci mezi sebou....jako lidi,kteří to zažili. Ostatním to moc neřekne......pro některé jsme paranoidní,pro další "kaubojové"......do laufu jsem taky koukal,několikrát.....ten pocit je fakt hnus,popsat to nedokážu(a stejně by to nikomu nic nedalo - dokud si to člověk neprožije sám,stejně nebude vědět,o čem se mluví).

Mohu se tu rozepsat o tom,co jsme řešili na školení s policejníma vyjednavačema......neudělám to. Mohu se tu rozepsat o pocitech,kdy jsem ukecával borce,kterej mi mířil do xichtu plynovkou(předělanou-nebylo poznat,že je to plynovka)- podělil jsem se o zkušenost,že jsem se donutil počůrat(a sklidil posměch).....a další a další.....od roku 2000,kdy dělám,co dělám,toho bylo dost a dost.Dokud si tím ale lidi neprojdou,stejně netuší,o čem se mluví.
Vírou v sebe sama,ve své cvičení......sledováním filmů a podobně jsou lidi na vlně......gerojové......budou říkat něco v tom smyslu,že jejich hrdost jim nedovolí se ohnout. Hovno......každá taková zkušenost jedince poznamená(pokud ne,je narušenej,psychicky).......stejně,jako když poprvé čelí noži.....nebo jen rozběsněnému magorovi,kterej je v amoku a nic na něj nefunguje. Nereaguje na děla,na lowkicky,tlučeš do něj obuchem a NIC.......musí na něj naskákat pět chlapů,zalehnout ho(a stejně maj co dělat)....pak ho umravní kluci od záchranky sedativem....než to zabere,musíš na něm ležet,splavenej jak kůň,jako kdybys těžil dřevo........tohle všechno absolutně mění vnímání pocitu vlastní nepřemožitelnosti,schopností a všeho.
I tohle mne nutí neustále se snažit předvídat,řešit konflikty v klidu,hubou........kolikrát se mi x-kilové,namakané hovado vybrečelo na rameni......

Už jsem to psal x-kráte.....snažím se,aby lidi reagovali na mne,ne já na ně. Když už není zbytí.....potom se nedá nic dělat. Ale jinak...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jian » stř 01. zář, 2010 18:02

RBR: a kdo teoretizuje? Jasne jsem uvedl, ze pisu na zaklade svych vlastnich zkusenosti a byl jsem v takove situaci nekolikrat... Ne tedy v te "vytahnu zbran a okamzite, bez varovani zacnu strilet", to bych si tady nejspis uz nepovidal.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod kraver1 » stř 01. zář, 2010 18:17

Jendis píše:4 kraver - Jasné...ale to si můžeme říci mezi sebou....jako lidi,kteří to zažili. Ostatním to moc neřekne......pro některé jsme paranoidní,pro další "kaubojové"......do laufu jsem taky koukal,několikrát.....ten pocit je fakt hnus,popsat to nedokážu(a stejně by to nikomu nic nedalo - dokud si to člověk neprožije sám,stejně nebude vědět,o čem se mluví).

Mohu se tu rozepsat o tom,co jsme řešili na školení s policejníma vyjednavačema......neudělám to. Mohu se tu rozepsat o pocitech,kdy jsem ukecával borce,kterej mi mířil do xichtu plynovkou(předělanou-nebylo poznat,že je to plynovka)- podělil jsem se o zkušenost,že jsem se donutil počůrat(a sklidil posměch).....a další a další.....od roku 2000,kdy dělám,co dělám,toho bylo dost a dost.Dokud si tím ale lidi neprojdou,stejně netuší,o čem se mluví.
Vírou v sebe sama,ve své cvičení......sledováním filmů a podobně jsou lidi na vlně......gerojové......budou říkat něco v tom smyslu,že jejich hrdost jim nedovolí se ohnout. Hovno......každá taková zkušenost jedince poznamená(pokud ne,je narušenej,psychicky).......stejně,jako když poprvé čelí noži.....nebo jen rozběsněnému magorovi,kterej je v amoku a nic na něj nefunguje. Nereaguje na děla,na lowkicky,tlučeš do něj obuchem a NIC.......musí na něj naskákat pět chlapů,zalehnout ho(a stejně maj co dělat)....pak ho umravní kluci od záchranky sedativem....než to zabere,musíš na něm ležet,splavenej jak kůň,jako kdybys těžil dřevo........tohle všechno absolutně mění vnímání pocitu vlastní nepřemožitelnosti,schopností a všeho.
I tohle mne nutí neustále se snažit předvídat,řešit konflikty v klidu,hubou........kolikrát se mi x-kilové,namakané hovado vybrečelo na rameni......

Už jsem to psal x-kráte.....snažím se,aby lidi reagovali na mne,ne já na ně. Když už není zbytí.....potom se nedá nic dělat. Ale jinak...... :wink:




SOUHLASÍM..NIC JINÉHO DĚLAT NELZE.AŤ SI O MĚ MYSLÍ KDO CHCE CO CHCE - DOMŮ SE MUSÍM DOSTAT ŽIVÝ,......A TOHO BY SE MĚL BÝT VĚDOM KAŽDÝ,KDO PŘICHÁZÍ DO STYKU S ÚTOČNÍKEM A NESPOLÉHAT JEN NA NÁHODU...PROTOŽE TA PŘEJE PŘIPRAVENÝM!!! Event.mi napiš na mail..je na webu:)
kraver1
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte 02. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod DrGlock » čtv 02. zář, 2010 9:22

Nějaký ten měsíc jsem sem nic nenapsal, tak vás všechny pěkně zdravím :-)

Myslím si, že jako příprava na takové situace vůbec není potřeba nějaký systematický dlouhodobý trénink. Takový typ tréninku potřebují lidé, kteří mají v úmyslu zneškodnit útočníka, tedy vybrané skupiny policistů a vojáci. Obyčejnému civilistovi stačí návod jak zvýšit své šance na přežití, což se naučí velmi rychle i během nějakého toho seminář či několikadenního kurzu. Váleční novináři taky netrénují dvakrát týdně přežití v konfliktu či v zajetí, ale absolvují třeba jen týdenní kurz, a stačí jim to.

Až na výjimky (které by dle Darwina stejně neměly přežít) jsme od přírody vybaveni instinkty k přežití. Většina lidí nepotřebuje žádný výcvik na to, aby se někam schovali, když v okolí někdo začne střílet. Ovšem instinktivně se ukrýt do blízké plastové popelnice nemusí být to nejlepší. Cílem přípravy civilistů na takové situace by měla být především taktická příprava a kvalitní informace. Například informace že jsou vhodnější místa kam se ukrýt, které by pokud možno měli zvolit. Že i dobrý úkryt může být nedostatečný, protože cihlovou zeď ten samopal prostřelí stejně snadno jako popelnici. Jak bezpečně "vyfotit" situaci z úkrytu. A tak podobně. Každého, kdo slyšel o masakrech ve školách určitě napadlo, že může být dobrý nápad předstírat mrtvolu. Ale je to skutečně dobrý nápad? Kolik procent lidí přežilo, když předstírali mrtvolu, a kolik procent přežilo, když se ve stejné situaci snažili zdrhnout? Jak se správně předstírá mrtvola? To jsou informace, které nelze jednoduše získat metodou pokus/omyl na tréninku. Myslím si, že původní Martinův dotaz byl právě o tomhle. Tedy jestli se tady někdo má kvalitní informace z této oblasti a trénuje podle nich?
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Re: 4 Jendis :)

Příspěvekod DrGlock » čtv 02. zář, 2010 9:44

kraver1 píše:...proto jsem byl loni v Polsku na Extrem knife/machete semináři, kde se jelo s opravdu reálnou zbraní...že tam skoro každý měl pořezané prsty? S tím rizikem jsme počítali..před tím na extremním noži skončil kluk s přeťatou šlachou na malíčku..ale bez rizika nejde aspoň trochu navodit situaci přímého ohrožení.Podotýkám, byl to trénink pokročilých studentů a instruktorů...


To zní moc zajímavě. Jaké chrániče proti bodnutí a pořezání jste tam používali?
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod wordsworth » čtv 02. zář, 2010 13:18

wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod cohen » čtv 02. zář, 2010 15:30

wordsworth píše:http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/vyvrazdena-rodina-nebyla-ani-romska-ani-konfliktni_180278.html


no tak to teda fakt neverim. verim skor tomuto:
http://hnonline.sk/slovensko/c1-4621300 ... rach-ulice
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod siegfried » čtv 02. zář, 2010 15:49

Jezis to uz snad ani neni mozny, jak kazda zprava je jen spekulace s duveryhodnosti nula, pokazdy neco jinyho, to je fakt vrchol... stejne jako neustaly oznacovani Sa58 "samopal", i kdyz je to utocna puska (precijen, novinar by si mohl spravnou aktualni terminologii zjistit, neni to zadnej problem).
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod siegfried » čtv 02. zář, 2010 16:43

ukropcany: presne, samozrejme ta slusna a rozumna cast obyvatelstva. Psychopati a kriminalnici si zbrane opatrej stejne... jen nebude nikdo mit moznost je pak sejmout.
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TongPo » čtv 02. zář, 2010 18:47

Jendis píše:
RBR píše:
Nejspíš byla, ale ta to řešit nešla. Obhlídla situaci a zavolala posili. Na těch videách tam běhá hodně těžkooděnců. Nechce se mě věřit, že obyčejná hlídka vozila kosy, štíty a veškeré vybavení sebou.
Bylo to u Blavy, nějak předpokládám, že jejich urna má sídlo poblíž, takže to neměla daleko.

RBR


Hlídka to slízla jako první. Ten postřelený policista byl běžnej "blátošlap". Oni si nemohou dovolit se schovat a čekat na speciály,pokud někdo střílí do lidí.
Záběry jsou točené až po......na záběrech z mobilů,co točili občané,je buď jen střelec,nebo je to rozmazané......jen na jednom z nich je ,jak nakládají toho policistu s průstřelem pusy. A co mám nějaké info,tak ti kluci ho právě začali tlačit pryč od lidí + odvedli spoustu práce,aby vyčistili tu ulici(kde bylo dost civilů).

Přesně tak. V případě zákroku slovenské policie nešlo o předem připravenou akci, ale o reakci na tísňové volání, které na 99% přijede jako první řešit hlídka místně příslušného oddělení. Pouze v hlavním městě a některých krajských přijedou "v prvním sledu" (stejně jako u nás v ČR) i příslušníci pohotovostních motorizovaných jednotek. Přímo zásahová jednotka se vysílá až na základě informací o situaci od hlídek na místě samotném, stejně tak URNA. Osobně jsem na základě mně dostupných informací přesvědčem, že to slovenská policie v rámci možností zvládla docela dobře. Ovšem "po bitvě je každý generál" a to zejména naprostí laici, "kvalifikovaní" akorát tak sledováním stupidních akčních filmů, přičemž realita je úplně jinde... :?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod wordsworth » čtv 02. zář, 2010 19:20

Mě přišlo smutné, jak různé informace se v médiích objevují. Proto jsem tam dala ten odkaz. Co se stalo se asi nedovíme.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 02. zář, 2010 19:56

DrGlock píše:Myslím si, že jako příprava na takové situace vůbec není potřeba nějaký systematický dlouhodobý trénink. Takový typ tréninku potřebují lidé, kteří mají v úmyslu zneškodnit útočníka, tedy vybrané skupiny policistů a vojáci. Obyčejnému civilistovi stačí návod jak zvýšit své šance na přežití, což se naučí velmi rychle i během nějakého toho seminář či několikadenního kurzu. Váleční novináři taky netrénují dvakrát týdně přežití v konfliktu či v zajetí, ale absolvují třeba jen týdenní kurz, a stačí jim to........


Čau Honzo,

dovolím si nesouhlasit. Pokud absolvuješ jeden seminář či několikadenní kurz, tak mi řekni co si budeš pamatovat po 10 letech. Zhruba to co já z vojny, poslat mě teď do terénu a nechat předvést něco smysluplného by byla velice humorná taškařice. Nemyslím si, že je nutné připravovat se každý den na tyto specifické situace, ale jednou za rok či dva je potřeba si to obnovit, doplnit. Zapomínáš na technický pokrok. Vývoj zbraní se nezastavil. Nové ráže mají větší účinnost atd.
Ten příklad s válečnými zpravodaji není nejlepší. Ti se po základním výcviku dlouhou dobu pohybují ve válečné zóně, takže mají ten nejlepší trénink-praxi. :wink:

RBR

PS: proč myslíš, že za totality chlapi v záloze pravidelně jezdili na vojenská cvičení, dokud byli vedeni jako aktivní zálohy.
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » čtv 02. zář, 2010 19:59

TongPo píše:Přesně tak. V případě zákroku slovenské policie nešlo o předem připravenou akci, ale o reakci na tísňové volání, které na 99% přijede jako první řešit hlídka místně příslušného oddělení. Pouze v hlavním městě a některých krajských přijedou "v prvním sledu" (stejně jako u nás v ČR) i příslušníci pohotovostních motorizovaných jednotek. Přímo zásahová jednotka se vysílá až na základě informací o situaci od hlídek na místě samotném, stejně tak URNA. Osobně jsem na základě mně dostupných informací přesvědčem, že to slovenská policie v rámci možností zvládla docela dobře. Ovšem "po bitvě je každý generál" a to zejména naprostí laici, "kvalifikovaní" akorát tak sledováním stupidních akčních filmů, přičemž realita je úplně jinde... :?


Tak kdo ho sundal? Byli to hlídkaří nebo někdo z pohotovostních jednotek?

RBR

PS: myslím, že slovenské policajty za zákrok tady nikdo nekritizoval, aspoň zatím
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod NAIA » čtv 02. zář, 2010 20:12

4 RBR: To s tema zalohama taky nebylo nejstastnejsi - to je totiz vojsko ti maji nejaky ukol. Civil musi jen zvysit svoji sanci na preziti po tom se zadne akce nechteji.

Jinak souhlas s tim ze po deseti letech z toho asi moc nebude, ale snad kazdy soudny clovek neceka ze jedna sobota a je vycviceny na porad. Aspon ja mam na treninku a seminarich lidi co maji v hlave v tomto jasno.

Jinak ten nuz atd... to je vec ktera je potreba trenovat pravidelne. Jen prijit na nuz a pak zase odejit to znamena ze priste dopadnes asi zase stejne. Tak kdyby jsi chtel poresit to "tlaceni paty" tak dojdi. Nikdo ti nebude prekopavat styl takze jestli ti bude slapat tak parada aspon zjistis jak na tom jsi - Shotokan Welcome :D

Budou tam i kluci z agentury takze si o nozich s nima taky muzes popovidat.

Jinak k te pravidelnosti... pripad strileni v Blave a jakohokoliv podobneho incidentu... Podle me to ma blize spis k nejake forme prirodni katastrofy nez k sebeobranne situaci. Takze tady hraji vedomosti vetsi roli nez pri jinych situacich....
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 02. zář, 2010 21:55

NAIA píše:4 RBR: To s tema zalohama taky nebylo nejstastnejsi - to je totiz vojsko ti maji nejaky ukol. Civil musi jen zvysit svoji sanci na preziti po tom se zadne akce nechteji.


Ti teď úplně nerozumím. Záložky chodí na cvičení, aby si udrželi potřebné znalosti a dovednosti. Neřeším teď jaké. V tom vidím analogii, občas se sejít a oprášit. Víc kolem toho není nutné.

Jinak ten nuz atd... to je vec ktera je potreba trenovat pravidelne. Jen prijit na nuz a pak zase odejit to znamena ze priste dopadnes asi zase stejne. Tak kdyby jsi chtel poresit to "tlaceni paty" tak dojdi. Nikdo ti nebude prekopavat styl takze jestli ti bude slapat tak parada aspon zjistis jak na tom jsi - Shotokan Welcome Velmi šťastný

Budou tam i kluci z agentury takze si o nozich s nima taky muzes popovidat.


Souhlas, chce to pravidelnost. Jen to musím časově sladit. Mrknu na vaše stránky a nějak to vymyslím. Docela jsem zvědav, jestli bude karáčo ve stresu fungovat, tak jak má.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod DrGlock » čtv 02. zář, 2010 22:35

RBR píše:
DrGlock píše:Myslím si, že jako příprava na takové situace vůbec není potřeba nějaký systematický dlouhodobý trénink. Takový typ tréninku potřebují lidé, kteří mají v úmyslu zneškodnit útočníka, tedy vybrané skupiny policistů a vojáci. Obyčejnému civilistovi stačí návod jak zvýšit své šance na přežití, což se naučí velmi rychle i během nějakého toho seminář či několikadenního kurzu. Váleční novináři taky netrénují dvakrát týdně přežití v konfliktu či v zajetí, ale absolvují třeba jen týdenní kurz, a stačí jim to........


Čau Honzo,

dovolím si nesouhlasit. Pokud absolvuješ jeden seminář či několikadenní kurz, tak mi řekni co si budeš pamatovat po 10 letech. Zhruba to co já z vojny, poslat mě teď do terénu a nechat předvést něco smysluplného by byla velice humorná taškařice. Nemyslím si, že je nutné připravovat se každý den na tyto specifické situace, ale jednou za rok či dva je potřeba si to obnovit, doplnit. Zapomínáš na technický pokrok. Vývoj zbraní se nezastavil. Nové ráže mají větší účinnost atd.
Ten příklad s válečnými zpravodaji není nejlepší. Ti se po základním výcviku dlouhou dobu pohybují ve válečné zóně, takže mají ten nejlepší trénink-praxi. :wink:

RBR

PS: proč myslíš, že za totality chlapi v záloze pravidelně jezdili na vojenská cvičení, dokud byli vedeni jako aktivní zálohy.


Ahoj RBR, určitě si za deset let nebudu pamatovat všechno, ale to není třeba. Až mě uvidíš za deset let někde na zastávce, zařvi: "Granát!". A pak sleduj, jak sebou lisknu na zem. Asi ti už neřeknu, pod jakým úhlem odlétají střepiny z granátu. Určitě pokazím techniku zalehnutí a vystavím se riziku poranění od sekundárních střepin (úlomky chodníku, kamínky, atp.). Možná si přitom sám rozbiji nos, protože pád vpřed už jsem taky pár let necvičil. Ale ta základní primitivní reakce - lehnout si na zem, ve mě zůstane napořát. A jen to by mělo stačit, abych měl slušnou šanci to přežít, na rozdíl od lidí, co na mě budou nechápavě koukat :-) Samozřejmě souhlasím s tím, že když si ty informace a dovednosti budu po X letech opakovat, zvládnu to pak lépe. Pod pojmem systematický dlouhodobý trénink si ale představuji něco úplně jiného.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod fakt » pát 03. zář, 2010 9:05

Ona o dost poklesla průměrná délka služby příslušníků ozbrojených zborů. Chybí zkušenosti a praxe. Dříve jezdil starej policajt s mladým. Dnes jezdí mladý policajt s ještě mladším. Ale to není vina těch mladých a mladších. Je to vina systému, kterýmu se decimování akceschopnosti ozbrojených složek hodí.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 03. zář, 2010 10:05

RBR píše:
Čau Honzo,

dovolím si nesouhlasit. Pokud absolvuješ jeden seminář či několikadenní kurz, tak mi řekni co si budeš pamatovat po 10 letech.


a tady si dovolím zase nesouhlasit já......

Spoustu informací stačí lidem "jenom" říct !!! Dokud se jim to neřekne,nevěděj to....a když jim to řekneš,tak jen :"a jo,jaktože mi to nedošlo????"

I za těch 10 let budou vědět(pokud si to aspoň jednou prožijou(i tréninkově) a nejsou to úplní tupci),že když se okolo nich někde střílí,musí ssebou plácnout o zem,nebo se schovat.......a ne jako debil vytáhnout mobil a jít fotit/točit.
Vojáci(zálohy) jsou něco jiného......u těch se předpokládá případné aktivní nasazení,kdyby něco...proto musej cvičit.

Kolik lidí ví,že se za auto musí schovat za blok motoru???? Kolik lidí ví,že nejvíce toho uvidí,pokud jim budou "jezdit" oči(a že nejvíce toho zachytíš periferním viděním)......????? Stačí to vědět,vybavit si to a myslet na to......(samozřejmě,pokud si někdo bude "oživovat" znalosti,je to jen plus a jedině dobře)....ale není to,dle mého,podmínkou.


4 Fakt - tady máš pravdu......starýho pardála jen tak nepotkáš. Dneska v noci jsme dvěma mladejm,čerstvejm policajtům usazovali zmrdíka do auta,aby si ho mohli odvézt na záchytku.......kdyby to museli dělat sami,asi by ho tam taky nějak našlapali,ale předtím by musel k felčarovi. :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pon 06. zář, 2010 7:54

DrGlock píše: a vystavím se riziku poranění od sekundárních střepin (úlomky chodníku, kamínky, atp.).


tohle je taky potřeba zdůraznit....až 50% smrtelných zranění při výbuchu je způsobeno sekundárním účinkem exploze. Ať pomlácením v autě,nebo létajícími úlomky všeho,co je okolo nás. Radši si rozbít rypák skokem někam při zalehnutí,než schytat to,co následuje!!!!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků