Právní povědomí !!!! Důležité!!!!!

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod cohen » stř 09. bře, 2011 9:50

Jendis píše:už vidím,jak někoho doma vzbudí šramot (...) na stůl dáme občerstvení,kdyby mu při té těžké práci vyhládlo....... :evil:


Jendis, nie ze omylom strelis Santu!!! :D

...to bolo na odlahcenie situacie. inac len smutok a des nad tym, kam sa tato spolocnost ubera. 8O :?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

 

Příspěvekod graver » stř 09. bře, 2011 10:01

Hm, tak zatím tu máme dva extrémy:
1. Okamžitá likvidace zloděje střelnou zbraní.
2. Pohostinnost a podpora (nabídnout občerstvení, manželku, psa, půjčit nářadí a pytel na lup...).
Mně se nelíbí ani jedno - nenapadá vás něco mezi?
O kokotinách z judikátu typu "krádež není důvodem k rozrušení" nemluvím - pokud bych drahého hosta odstřelil, tak ne z rozrušení, ale ze strachu o sebe a svou rodinu.
Jakže to říkají ti amíci? Je lepší být souzen dvanácti než nesen čtyřmi?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gino » stř 09. bře, 2011 10:59

Hnus, velebnosti.
Seru na ty blbce. Jak mi v noci někdo vleze do bytu, tak to bude kdo z koho a radši si posedím, než abych ležel v zemi.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Sennin » stř 09. bře, 2011 11:23

Mě by jen zajímalo v týhle situaci, jak mám asi poznat, jestli ten šmejd přišel krást nebo mi přišel vyvraždit rodinu???
Prostě sejmout a bez diskuzí... Pak ho v noci odtáhnout jinam ať cajti makají na teoriích :lol:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod will » stř 09. bře, 2011 11:44

for. Jendis

Nezbývá ti nic jiného než klást pasti :lol: , ty jsou údajně v poho, aspoň to říkali v televizi, ale vzhledem k tomu, že ten pán co nastražil dělobuch , který, zlodějovi, který mu pořád lezl do chaty ustřelil nohu, odešel od soudu bez trestu, tak na tom asi něco bude. Bohužel tenhle stát, je totálně v prd.., takže hurá pro pasti na medvědy.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » stř 09. bře, 2011 11:52

for. Senin

No jo, ale co, když budou dva jeden hlídá a druhý krade. Jednoho sundáš a druhý na tebe zavolá cajty, že mu chybí kamarád, který k tobě vlezl do baráku. Chlápek nebude, nastoupí mordparta, pro, kterou budeš hodně lehký sousto. Kort, když tam budou stopy po vloupání, atd., není to, tak jednoduché jak si myslíš.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod PC » stř 09. bře, 2011 15:03

Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 09. bře, 2011 19:27

Tomio používá hlavu ...... :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 09. bře, 2011 21:59

Hehe...já se fakt poseru.....pánům asi došlo,jak si naběhli :

http://www.novinky.cz/domaci/227366-vra ... -soud.html

Tak to ale bylo i předtím,než se do toho začali montovat.

Výsledek -

Kdyby drželi hubu,nic by se nedělo. Takhle někdo chtěl bejt důležitej......najednou se ale diví,že se zvedla vlna nevole a tak vydaj doplňující vyjádření......a za tohle ty lidi dostávaj plat. Fujtaxl....... :evil: :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » stř 09. bře, 2011 22:08

Tohle je práce novin. Jeden příběh můžeš prodat jako jeden příběh anebo seriál. Myslíš že v jedný věci zasedali nadvakrát?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 10. bře, 2011 5:28

No...člověče....spíš upravili/upřesnili to vyjádření. I když,tady už je možný i to,že zasedali 2x :twisted: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TongPo » pát 11. bře, 2011 12:14

graver píše:Hm, tak zatím tu máme dva extrémy:
1. Okamžitá likvidace zloděje střelnou zbraní.
2. Pohostinnost a podpora (nabídnout občerstvení, manželku, psa, půjčit nářadí a pytel na lup...).
Mně se nelíbí ani jedno - nenapadá vás něco mezi?
O kokotinách z judikátu typu "krádež není důvodem k rozrušení" nemluvím - pokud bych drahého hosta odstřelil, tak ne z rozrušení, ale ze strachu o sebe a svou rodinu.
Jakže to říkají ti amíci? Je lepší být souzen dvanácti než nesen čtyřmi?

To "něco mezi" samozřejmě existuje i v ČR, dokonce v souladu s platnými zákony. Co se týče případu Bašty, kterýho se týkalo to zde odkazovaný rozhodnutí Nejvyššího soudu, tak asi takhle: Naše zákony umožňují použít legálně drženou střelnou zbraň k obraně svých zájmů, tedy nejen života a zdraví, ale i majetku. Dále každý občan je oprávněn zadržet pachatele trestnýho činu a omezit tak jeho osobní svobodu. Ovšem Bašta to podle dostupných informací totálně posr*l... :? Ty zloději ho nijak neohrožovali, pouze se pokusili z místa ujet osobním autem. Kdyby Bašta tou brokovnicí rozstřílel kola / motor (byl od auta kousek) a znemožnil jim tak ujet, bylo by vše OK... Jenže on to "pustil" přímo do kabiny auta... První výstřel ze strany - skrz dveře zásah nohy řidiče. Tohle by se v pohodě dalo vysvětlit střelbou na přední kolo, která šla kvůli pohybu auta víc dozadu... Jenže druhá rána zezadu - rovnou skrz zadní sklo zásah hlavy spolujezdkyně... To už prostě neokecá... Nejvyšší soud na to pravděpodobně nahlédl tak, že Baštovi jako držiteli střelné zbraně a myslivci muselo být jasné, že když to "napálí" z brokovnice do kabiny osobního auta ve výšce krku a hlav těch uvnitř, tak asi nedopadne úplně nejlíp... :( Prostě to tam "pustil" ve vzteku a bylo... Baštovi u soudu moc nepřidalo ani to, že místo zajištění první pomoci začal z auta vykládat ten ukradenej šrot... Jinak ona hysterie ohledně výše zmíněnýho rozhodnutí Nejvyššího soudu je jenom důsledkem "výkřiku" senzacechtivých médií nijak nekorespondujícího s tím, že se jednalo o konkrétní okolnosti konkrétního případu. Každopádně mě osobně samozřejmě bylo mnohem sympatičtější předchozí "podmínkou" ukončený rozhodnutí Vrchního soudu, kterej evidentně přihlédl k dosavadní bezúhonnosti Bašty, k tomu že už byl několikanásobná oběť vloupání do jeho provozovny, že měl strach a byl silně rozrušený, a že poškozená byla spolupachatelkou trestného činu, v důsledku kterýho vlastně ke všemu došlo... Ale jak říkají zkušení - od soudu nečekej spravedlnost, ale rozsudek... :?

PS: Když tak pročítám tohle vlákno - jak žes ho Jendo nazval? Právní bezvědomí? :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod graver » pát 11. bře, 2011 13:30

Jo, přesně tohle jsem měl na mysli. Vždycky jsou tu dva úhly: osobní a legální. Z osobního pohledu jsem i já přesvědčen, že zloději mají většinou dost velké rizikové "příplatky", takže pár přes držku nebo broky do p*dele ano. Střílet po někom tak, jako Bašta, už je ovšem mimo můj dvorek - a to i přesto, že jeho pocity chápu a nepochybně bych měl stejné.
Pak je tu legální pohled - a tam, jak říkáš, asi opravdu není moc co řešit, to si pan myslivec poďál exkluzívně.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod wader » ned 13. bře, 2011 16:48

Sice se to netýká přímo BU, ale člověk nikdy neví, kdy se můžou vědomosti hodit. Neznalost neomlouvá :)


Proč nemluvit s policií - právnická přednáška s cz titulky
http://www.youtube.com/watch?v=h6EA90o7ILg
wader
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

Příspěvekod TongPo » stř 30. bře, 2011 17:00

Nečekané finále případu Bašta:

http://www.novinky.cz/domaci/229277-kla ... e-oko.html

Jak už jsem psal výše - Bašta to sice z hlediska zákona pěkně podělal, ale vzhledem k okolnostem se mi jevilo "podmínkou" ukončený rozhodnutí Vrchního soudu adekvátním řešením... Náš prezident to asi viděl stejně a tak využil své pravomoce, za což má u mě kladný bod... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod fakt » stř 30. bře, 2011 19:25

TongPo píše:Nečekané finále případu Bašta:

http://www.novinky.cz/domaci/229277-kla ... e-oko.html

Jak už jsem psal výše - Bašta to sice z hlediska zákona pěkně podělal, ale vzhledem k okolnostem se mi jevilo "podmínkou" ukončený rozhodnutí Vrchního soudu adekvátním řešením... Náš prezident to asi viděl stejně a tak využil své pravomoce, za což má u mě kladný bod... :wink:


Jo klasickej trojúhelník státní moci. Tři moci na sobě nezávislý a přece tak provázaný.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků