Praktické využití facky

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Praktické využití facky

Příspěvekod PyrotechniX » úte 13. zář, 2011 22:22

Zdravím fightery i takové, jako jsem já :twisted: .
Zajímalo by mě, jestli jsou nějaké výhody fackování a jejich praktická použitelnost. Nevýhody jsou jasné - protivníka akorát vyprovokujete k razantní odpovědi, výhody taky - pokud neprijebete přes ucho, většinou nijak výrazně neublížíte a slabší povahy se zkrotí ...

Takže: Fackovat, nebo nefackovat? :D
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

 

Příspěvekod Dalt » úte 13. zář, 2011 22:47

tak hlavne si nedobijes klouby na rukou ze jo - navic nevim, proc by takovej hak otevrenou rukou mel bejt nejak vyrazne slabsi nez pesti...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod choze » stř 14. zář, 2011 5:33

Jozef Obuch
Hinode kobudo dojo Slovakia
www.kobudo.sk
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod levakbob » stř 14. zář, 2011 7:34

levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod Gino » stř 14. zář, 2011 7:59

Známé video, choze.... ale je třeba brát v úvahu, že ten, co fackoval, měl dobře 20, možná i 30kg váhovou výhodu a taky mu jí střelil pěkně na čelist... byl to spíš takovej capák, bych řekl :D
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod cohen » stř 14. zář, 2011 8:15

...a ked facka sadne na ucho, rozhodi to rovnovahu, moze poskodit bubienok - vyrok "len som ho vyfackal" ziskava novu dimenziu :P
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Pec » stř 14. zář, 2011 8:37


Systema to má stejně - na hlavu dlaní a uvolněnou rukou.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pm » stř 14. zář, 2011 8:42

stejne tomu i v cinskych bojovych umenich (v Hung Kyun se to jmenuje "Kral demonu mava vejirem") nebo soucasnych RBSD systemech. ja kdysi jednu koupil na hrubaka v treninku na ucho, a padnul jsem jak hruska
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod DrGlock » stř 14. zář, 2011 8:47

Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Gino » stř 14. zář, 2011 10:14

To asi není nic nového... i selský rozum říká - do tvrdého měkkým a do měkkém tvrdým :) Jako bouchat, samozřejmě.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod RUNAR » pon 19. zář, 2011 11:43

Jo, měl jsem prásklej bubínek, inkasoval jsem za mlada tvrdýho facana při sparringu od velkýho hocha na Karate a druhej den sem šel polohluchej na závody.Všechno se naštěstí celkem rychle 100% zahojilo.

Jinak na uši bacha, není to legrace, je to celkem křehký ústrojí a může se lehce dost poranit a nejde jen o sluch, ucho se dost podílí i na udržování rovnováhy těla a vnímání jeho polohy.Takže si do nich nedávejte na tréninku schválně rány.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TongPo » pon 19. zář, 2011 12:52

pm píše:stejne tomu i v cinskych bojovych umenich (v Hung Kyun se to jmenuje "Kral demonu mava vejirem") nebo soucasnych RBSD systemech. ja kdysi jednu koupil na hrubaka v treninku na ucho, a padnul jsem jak hruska

Zajímavý, v čínských bojových uměních se po ráně na ucho "padá jako hruška", zatímco v boxu se s prasklým bubínkem pokračuje v boji, toho zmetka co to udělal pořádně dobiješ a po tréninku si evidentně dojdeš k doktoru... Asi jinej stupeň fyzický odolnosti... :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 19. zář, 2011 13:13

Jo, mlátit se dá dál i s prasklým bubínkem, člověka to ještě víc nabejčí.Ověřeno empiricky.Ale dost záleží jak ta řacha sedne, může to klidně i maníka sejmout.Takový vypínáky jsou v ultimátech k vidění.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » pon 19. zář, 2011 14:15

TongPo píše:Zajímavý, v čínských bojových uměních se po ráně na ucho "padá jako hruška", zatímco v boxu se s prasklým bubínkem pokračuje v boji, toho zmetka co to udělal pořádně dobiješ a po tréninku si evidentně dojdeš k doktoru... Asi jinej stupeň fyzický odolnosti... :twisted:

Máš bod :lol:

Jinak já nedávno dal facku kamarádovi a měl z toho taky prasklý bubínek... v opilosti jsme měli prostě pitomej nápad, že se budeme fackovat. Bože, skoro ve 30ti letech... :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod TongPo » pon 19. zář, 2011 16:50

RUNAR píše:Jo, mlátit se dá dál i s prasklým bubínkem, člověka to ještě víc nabejčí.Ověřeno empiricky.Ale dost záleží jak ta řacha sedne, může to klidně i maníka sejmout.Takový vypínáky jsou v ultimátech k vidění.

Jasně, hák od dostatečně silnýho člověka dokáže vypnout, i když nesedne správně na bradu, ale "jenom" ze strany do hlavy. Sám jsem takhle už "pár" lidí knocknul. Ale nemá to nic společnýho s uchem, prostě je to pecka na hlavu... :wink: Většina K.O. nohou na hlavu funguje na stejným principu.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod cohen » sob 19. lis, 2011 14:52

vy burzuji... mne dnes rano prepichovala doktorka bubienok na zapalenom uchu, skoro som sa tam zlozil :?

ako dlho trva, kym sa to zahoji? :wink:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Seager3 » sob 19. lis, 2011 15:48

ono se to nezdá ale otevřenými dlaněmi se dá dost dobře bránit a je to rychlejš naučitelné než boxerské údery (nenaučené taky vypadají jako facky jen mají zatlé pěsti) a navíc když blbě trefíte nic se vám nestane (vojáci se učí tak otevřenými dlaněmi aby si neporanili ruce o výstroj) + seky malíkovou hranou, myslel sem že to je nějaká blbost ale když sem do toho víc pronikl tak to fungovalo i v praxi :) hodně toho vysvětlují i články o Fairbairnově způsobu boje
Seager3
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 06. říj, 2010 23:00

Příspěvekod Toman » ned 20. lis, 2011 8:10

Bubínek pokud tam není infekce se hojí opravdu velmi rychle (vždy zůstává jizvička a s každou jizvu se zvyšuje nedoslcýhavost. Jo btw prasklý bubínek se pozná tak že ucpeš nos foukneš do něj a uchem ti uchází vzduch :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kamiwaza » ned 20. lis, 2011 10:01

kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron