domácí trénink grapplingu

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

domácí trénink grapplingu

Příspěvekod juri » ned 22. dub, 2012 18:16

Zdravím chlapy
Chtěl bych zkusit grappling na závodní úrovni moc tomu nerozumím a tak sbírám základy různě po netu.. na youtube je toho dost.. Ale zajímá mě váš názor jestli je možné byt uspěšný bojovník pouze s domácím tréninkem... díky za váš názor.. případné odkazy velmi rád uvítám.. mějte se
juri
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 17. bře, 2012 0:00

 

Příspěvekod wand » ned 22. dub, 2012 18:30

Nie.
wand
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

Příspěvekod krystofjutsu » ned 22. dub, 2012 18:31

Určitě ne. Možná, kdybys měl k dispozici dalšího borce, na kterým by sis to zkoušel, tak by to mělo malinký význam, ale bez odborného dohledu to stejně nebudete umět. K těm závodům. Brácha chodí na turnaje, asi před týdnem byl v Mladý Boleslavy a prý totální chaos. Největší průšvih byl ten, že to nebylo rozdělený na amatéry a profesionály. Takže bych ani ve snech nepočítal s nějakými závodními úspěchy. Samozřejmě tenhle turnaj byl nejspíš výjimkou.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

youtube master

Příspěvekod mysmys » ned 22. dub, 2012 20:04

Je pravda, ze na youtube je dneska hodne perfektnich ucebnicovych videii techniku, jak to provadet je mozno odkoukat -> poznat a pochopit, jak co provadet. Hodi se to pro cloveka, ktery ma jiz nejake zkusenosti/ cim vic, tim lepe. (priznam se ale, ze koukam jen na judo)

Nicmene DLE MEHO u grapligu zvlast je treba cvicit s partnerem a s ruznymi typy parneru zvlast.
1, Kazdej ma jinou postavu, jinak reaguje, preferuje ruzne techniky. Na reakce na danou situaci te pripravi jen tohle VYZAPASENI.
2, Samotnou techniku je treba nacvicit s nekym druhym. Stinovani je vec dobra, ale pouze jiz pro zdokonaleni.
3, Zapaseni na zemi ti da jistou miru odolnosti proti bolesti a zapaseni v postoji ti da jistou miru fyzicke odolnosti.
4, Urcite je treba fyzicka sila - to se da delat doma sam - to je asi jedina vec, pak to studium tech technik.

A jeste jsem si vzpomnel, ze mi trvalo asi tri roky, nez jsem jak si v judu nejak pochopil techniky na zemi. Pak jsme byl schopnej ruzne prechazet kombinovat, tvorit situace ve svuj prospech. Takze si myslim, ze to chce znacne usili a cas nez se to vsechno spoji.

Jinak doporucuju techniky na zemi provadet (pri nacviku i v zapase) spise pomalu s DUSLEDNOU kontrolou soupere (pomalu si pripravovat situaci) nez rychle. Je-li souper, dobre kontrolovanej, tak nikam neutece. To chce, ale zase zkusenosti...

EDIT: pak jsme zapomnel rict vlastne nejdulezitejsi vec - dle meho, ze zkusenosti od tveho ucitele ti video nikdy nenahradi

Tot muj nazor.
Naposledy upravil mysmys dne pon 23. dub, 2012 7:09, celkově upraveno 1
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » ned 22. dub, 2012 20:17

hehe úplně můj případ :D Já se taky vrhnul na No-gi a po sléze BJJ defakto s ničím... Už jsou to asi 3 roky co takhle cvičím, ale u mě je zásadní rozdíl.
Mám trenéra, ke kterému jezdím co nejčastěji na semináře, krom toho jsem dělal i Judo jako aspoň nějakou průpravu, mám klub nebo spíš team, protože sám se rozvíjet nemůžeš, to zkrátka nejde. No a dokonce i závodím, ale strašně to prosírám :D

Moje rada zní: najdi si někoho kdo tě povede a potom se to nějak vyvrbí.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod juri » pon 23. dub, 2012 16:53

Jo já mám sparingpartnery se kterýma bych trénoval... tak uvidíme no :)
juri
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 17. bře, 2012 0:00

Příspěvekod NOKT » pon 23. dub, 2012 17:30

juri píše:Jo já mám sparingpartnery se kterýma bych trénoval... tak uvidíme no :)


To je jedna věc, pořád potřebuješ vedení. Youtube není řešení, youtube se dá nabalit na nějaký základy, ale musí tam bejt.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod freekarol » pon 23. dub, 2012 20:09

juri píše:Jo já mám sparingpartnery se kterýma bych trénoval... tak uvidíme no :)


Potřebuješ někoho, kdo ti bude opravovat chyby. I kdyby jsi měl videa, kde budou ukazovat nejčastější chyby, tak je stejně budeš dělat podvědomě a jen zkušený člověk je uvidí a dokáže je opravit. Ale volba je jen na tobě. :)
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod Toman » pon 23. dub, 2012 21:57

Doma můžeš s kámošema trénovat a pilovat to co se naučíš v gymu ... jinak to nefunguje a je to ztráta času (pro někoho drahoceného :wink: )
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod raduz » úte 24. dub, 2012 5:29

ahoj, pokial mas moznost treba pozapasit minimalne aspon zo zapasnikmi
(volny styl...)
pokial sa vsetci (Ty a Tvoji sparringovia) ucite len z videa, neni to gut.
Ale to Ti uz napisal Toman....
Ked neni moznost minimalne seminar treba ist, kde Vam opravia techniku.
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

 


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků