Karate vs Muay Thai- Pravda odhalena...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Dalt » stř 17. říj, 2012 18:00

Araver: 8O to mi fakt ukaz kde jsem psal ze sebeobrana neni nci vaznyho - ja jsem psal ze na ulici se uplatni mnohem vic bojova umeni a sporty kde jsou lidi zvykly na kontakt (box, thai atd) nez dejchaci typu aikido, taici apod. Dale jsem taky psal ze sebeobrana neni jen obrana proti smrticim utokum ale vicemene jakakoliv situace kdy branis svoje zdravi (at by slo treba jen o monokl pod okem) - tohle vsechno (jak je clovek dobrej fighter) se navic pozna treba i jen z lehkyho sparringu s rukavicema - proste vidis jak se ten clovek hejba atd...)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

 

Příspěvekod Araver » stř 17. říj, 2012 18:07

Dalt píše:Araver: 8O to mi fakt ukaz kde jsem psal ze sebeobrana neni nci vaznyho - ja jsem psal ze na ulici se uplatni mnohem vic bojova umeni a sporty kde jsou lidi zvykly na kontakt (box, thai atd) nez dejchaci typu aikido, taici apod. Dale jsem taky psal ze sebeobrana neni jen obrana proti smrticim utokum ale vicemene jakakoliv situace kdy branis svoje zdravi (at by slo treba jen o monokl pod okem) - tohle vsechno (jak je clovek dobrej fighter) se navic pozna treba i jen z lehkyho sparringu s rukavicema - proste vidis jak se ten clovek hejba atd...)


Tak pak nevím, co řešíme. Jsem téhož názoru - sebeobrana je o kontaktu, rvát se, co to jde, aby si člověk zachránil zadek.
Araver
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 15. říj, 2012 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod fakt » stř 17. říj, 2012 18:23

RUNAR píše:Třeba tady, brácha Draka co jede hlavně Kumite z videjka co jsem postnul:
http://www.youtube.com/watch?v=n4L4jDitr8o


Hezký video.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Pajiss » čtv 18. říj, 2012 16:39

Tak že si dáme takové opáčko. Rozhodně si netroufnu tvrdit, že thai-box je komlexsnější než-li karate. V žádném případě ne. Dokonce tvrdím, že Karate má ve svém repertoáru více technik. Ovšem problém je právě v té metodice tréningu. Zatímco v Thai boxu se jistě dost často trénuje do pytle, v karate se jede stínovej boj+ kata do zblbnutí:-) Zatím co v thai boxu se jede častěji sparing a to tak, že borci do sebe skutečně řežou, v karate se úder či kop jakoby naznačí popř. když už dojde ke střetu, razance je taková, abych se sparinga jen dotknul a neublížil. Trochu lepší je kumite, ale to není každý den a i tam to byla proti tahi boxu šaškárna. Čili, kdyby se i v karate spárovalo tak jako je tomu v jakémkoliv x-boxu a trenéři nešířili pověru, že k zastavení soupeře musí stačit jeden jediný úder( což je při metodice treningu dnešního karatisty hloupost) a samotný karateka měl srdíčko bojovníka, pak by to bývalo bylo dopadlo jinak. Vsadím se, že onen karateka na videu uměl bravůrně kata, tak jako většina karatistů. To si člověk říká, hergot, ten karatista ale umí krásný kopy z otočky, jenomže když má potom to samé předvést na makiwaru, je v prdeli, protože má co dělat, aby udržel rovnováhu bo si tu nohu přímo nezlomil a to nemluvím o pouličních rvačkách, kde se cíl ještě k tomu pohybuje a útočí. To je ten problém. Ale to je problém většiny BU. Teda spíš všech.
Pajiss
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 09. čer, 2012 23:00

Příspěvekod RUNAR » pát 19. říj, 2012 9:31

Tak znovu:
RUNAR píše:Tohle jsou výpovědi z Shotokan dojo v Japanu:

Michael Berger, jak se žije na Takoshoku univerzitě, ano čtete správně univerzitě:
Well, I do have my teeth, but I did have some cracked that broke later, and made many trips to the hospital! I used to go to Takudai an hour early just to get my mind ready. It was like… every day I would think, I could get killed. I could really get killed.
I kept seeing guys get dragged off the floor when they were out. So it became a kind of a kill or be killed attitude. We all used to do whatever we could to win, including just about every dirty trick you can think of.
I had to cut off all my hair after the first day, so they couldnt get a grip on it. Kicking to the groin was not uncommon. I guess I just went in there each day and thought, well, it is either them or me. If you got a tiny window of opportunity, you seized it and tried to end it fast. It was really like facing an opponent in a life and death moment, like facing an opponent with a live sword. I learned to fight with what I call , “ patient urgency,” with a kind of intense focus of concentration that is really indescribable. If you have ever had a gun held to your head, or a knife pulled on you, then you know what I mean.

It is something that lives in me to this day, and will never leave me. It is a fire that burns inside, that can go from a small smouldering coal to blazing when it is fuelled. It effects every aspect of my life. People who have not gone through this kind of thing experientially can never know what I am talking about. But if you talk with Leon or Richard, or Sensei Stan Schmidt, (or a few select others) they know… it changes who you are forever. You really can’t put that into words.


Norman Robinson a zkoušky na 3.dan:
I got to the dojo at 12 and eventually got onto the floor at 5pm. My nerves were shot, I was exhausted from tension, having watched two days of heavy contact and karateka having their teeth knocked out, their noses broken, and many other injuries.

Nigel Jackson:
The kenshusei training was designed to test physical and mental limits, spirit, courage and tenacity. Even so, I never considered quitting.The speed, power, ferocity and accuracy of many instructors’ attacks shocked non- Japanese observers.

Pemba Tamang:
I remember standing in the shower at the end of training day feeling lucky to still be alive.
I don’t mind admitting, it was mentally and physically terrifying. Sometimes I would wake in the morning and hope something had happened to the dojo, so we wouldn’t have to train.

A mnoho, mnoho dalšího, tohle je jen pár příkládků, tohle je tam standard.Podobně v Anglickém KUGB a mnoha dalších dojo.


A tady příklad jak to vypadá když někdo třeba umí Karate:
RUNAR píše:Třeba tady, brácha Draka co jede hlavně Kumite z videjka co jsem postnul:
http://www.youtube.com/watch?v=n4L4jDitr8o


Že se ale na spoustě míst cvičí šaškárna místo Karate je pravda, je proto dokonce termín: McDojo.

Wiki citát, hehehe, pravda:
Due to the popularity of martial arts in mass media, a large number of disreputable, fraudulent, or misguided teachers and schools have arisen, approximately over the last 40 years. Commonly referred to as a "McDojo" or a "Black Belt Mill," these schools are commonly headed by martial artists of either dubious skill or business ethics.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 20 návštevníků

cron