sebeobrana pro ženy

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod kurt78 » pon 25. říj, 2004 15:07

suhlasim s pythonom :) :) :)
/az na to trianglovanie s dievcatami-- to este ja neskusal :lol: :lol: :lol: /


PS. inac ta zdravim, co si nedosiel aj druhy den?
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

 

Příspěvekod Gino » pon 25. říj, 2004 15:07

Hih... spousta zajímavých názorů... ale beru jen ty, co říkají - prevence, právní minimum a pár vyprošťovacích technik, případně "vychytávky" v boji na zemi, které nestojí mnoho energie. A psychika... bez ní je nahranej každej a může dělat co chce a jak dlouho chce.

Pěkný den :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » úte 26. říj, 2004 7:13

Krom toho všichni, kdo tu opovrhují názory Mira, nebo si myslí, že je to nemožné by mohli třeba napsat své možnosti, svůj způsob jak naučit sebeobranu ženy. Protože "nejde to", nebo "nemá šanci".. to jde říct vždycky a zmákne to každej ťulpa.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Ondra » úte 26. říj, 2004 8:46

RE: Protože "nejde to", nebo "nemá šanci".. to jde říct vždycky a zmákne to každej ťulpa.

to je pravda s tim souhlasim "nejde to" tak to jde říct vždycky. Ale taky souhlasim s tim že sebeobrana neni jen boj,ale i prevence. Tam kde se začnou učit první hodinu v kimonech zaručeně smrtenlý chvaty je taky něco špatně. Ale i ženu jde naučit bojovat, viz. zatýkání policejní "volavkou" toho člověka jak znásilnoval ženy. Toho taky zatkla žena a v televizi řikali, že mu nedala šanci. nevim co je na tom pravda, ale všechno jde. Co třeba nějaký sebeobranný pomůcky? jako spreje, defendery, i když přiznávám, že najít to když jde do tuhého v dámské kabelce není nic jednoduchého :D . sebeobrana nemá pravidla, proto ani u ženy nejsou vyloučeny tyhle sebeobranné pomůcky aby zvyšovaly šanci.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » úte 26. říj, 2004 9:20

Ondra ano... prevence, však to říkám také. Mj. mám známou, která nosí sprej vždy v kapse a drží ho v ruce... bojí se a strkat ho někam do kabelky je vážně k ničemu, to si snad většina uvědomuje. BTW možná je to tím, že většina chlapů si myslí, že ženy jsou hloupé a neschopné oproti nim. (ego?)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » úte 26. říj, 2004 9:30

pokud tohle čte severín, rád bych ho požádal o příspěvek.
(cvičíte sebeobranu pro ženy a dívky, tak jistě víš nejlíp o co jde).
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Jeste 1x k oku

Příspěvekod Anonymní » úte 26. říj, 2004 9:58

Mel jsem takovou realnou situaci. Byli to nejaci 3 delnici ..ten nejtlustejsi z nich ke me prisel a pritiskl me k takovy dodavce. Nectel jsem riskovat stret se vsema, ti 2 stali 2 metry opodal, tak jsem veril, ze mi treba jen z pozice sily "domluvi" kazdopadne verbalne :)). Jenze jeho plan byl ten , ze me bude 1 rukou drzet a 2 mlatit..coz bylo samozrejme neakceptovatelne :)), tak jsem onu bijeckou ruku blokoval a palec leve presunoval jeho orbitou smerem k jeho nervovy uzline...Byl na zemi a slo to jako po masle..Samozrejme to ti 2. 2 bohuzel pochopili jako signal k tomu, aby se sli do veci zainteresovat osobne, ale to je uz jinej story :))
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Ondra » úte 26. říj, 2004 17:09

nechtěl bych urazit lidi co se sebeobranou zabývají profesně, ale můj názor na ní. jednak prevence, o tom už jsem mluvil, dál bych jí rozdělil na profesní (vojáci, policajti) a civilní. Výsledek by měl být vždycky stejný, vítězství za jakoukoliv cenu s použitím jakéhokoliv úderu, páky, škrcení, kopu, nebo zbraně. Argumenty typu, "já dvoumetrovej chlap, kterej má něco odzávoděno na kumite, mě jen tak někdo nepřepere" a holky učit nejde ?... to je nesmysl. je uplně jedno jestli na ulici napadený/ná kopne útočníka mezi nohy a další ránu trubkou do hlavy, nebo ho vyzve na férový tříkolový pěstní souboj. Výsledek, že vyhraje a přežije je stejný, je to sebeobrana. Nikdy si nevybíráte místo, čas, počet soupeřů ani jejich zbraně. Zaůtočí na člověka pro ně ve výhodný pozici (na ženy výtah a pod.) a oni se z toho musí dostávat, proto o nějakém bojovém postoji na kumite není ani řeč. Líbil se mi těn příspěvek, jak někdo srovnával, závodníka řeba v ThaiBoxu že sice nedělá sebeobranu ale nikdo nemůže vědět co doopravdy zvládne. :idea: mimo ring. To samé holky. VIděl jsem holky, co umí opravdu dobře bojovat (a nebudu spekulovat o tom jestli by byly k poražení) záleží na instruktorovi aby poznal co jim nejvíc "sedí" nemůžu chtít po 50ti leté ženě, která měří 160cm a má 60kg, přijde v 17.30 prověšená tažkama od nákupů domu aby proháněla v devět po ringu boxera který má dva metry a váží metrák. Chci tim jen říct, že by měl instruktor poznat schopnosti člověka co by mu nejvíc vyhovovalo a tim i přizpůsobit sebeobranu. Doufám, že jsem někoho neurazil, to je můj názor na sebeobranu a ženy. (Jinak taky jsem se ptal té známé, jestli nosí ještě ten sprej, štrachala asi 5minut v kabelce a v autobuse mi ukázala ten odjištěný pepřák) 8O
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » úte 26. říj, 2004 17:32

a jakej rozdíl je mezi profesní a civilní sebeobranou ????
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Ondra » úte 26. říj, 2004 17:36

RE: a jakej rozdíl je mezi profesní a civilní sebeobranou ????

nejsem profesionální instruktor, ale rozdíl bych viděl v tom, že policajt má u sebe pistoli, na kterou musí i při sebeobraně dávat pozor... kdyby mu jí někdo vzal :cry: , musí jí umět použít. a v situaci kdy by třeba nějaký člověk mohl vzít nohy na ramena se u něj předpokládá, že bude zatýkat... v tom vidim rozdíl.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » úte 26. říj, 2004 17:38

Spíše myslím,že Ondra mluví o lidech,kteří "krizové" situace zažívají dnes a denně a pak "obyčejné" lidi.Tam je určitě rozdíl,minimálně v psychice,chování v takové situaci....předvídavosti,vystupování.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra » úte 26. říj, 2004 19:05

RE: situace zažívají dnes a denně a pak "obyčejné" lidi.

ano přesně tak... ale aspoň obyčejnýho člověka nic nebude zatěžovat, když bude zdrhat, policajti to musí složitě odhazovat,když bere nohy na ramena :D
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavela » stř 27. říj, 2004 6:17

Teda teď tady v našem parku ráno cvičí mniška ze šaolinu, která se pere skvěle a má ruce i nohy jak ze železa(je jí přes 50 a celej život cvičila v klášteře tradiční ©aolin, ne nějakou gymnastiku). Jak si tak s ní občas zaboxuju, myslím, že by sejmula leckoho, otázka je v tom, jestli by na ní byl ochotnej někdo vlezt... :? :roll:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Angus » stř 27. říj, 2004 11:27

4Pavela:
Doufej, že neumí česky a nečte zdejší fórum :lol:
Naposledy upravil Angus dne stř 27. říj, 2004 14:42, celkově upraveno 1
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod severin » stř 27. říj, 2004 12:36

Gino píše:pokud tohle čte severín, rád bych ho požádal o příspěvek.
(cvičíte sebeobranu pro ženy a dívky, tak jistě víš nejlíp o co jde).


Osobne ucim jen kali a ostatni vede Zbynek.Profesional nejsem,takze jsem ucil jen kamaradky ze znamosti to nejzakladnejsi:prevence / (ne)bezpecna mista,obleceni atd./,prostredky/kabelka,destnik,klice,propiska atd./,psychologie/odhadnuti situace a utocnika,volani o pomoc,co rikat a jak to rikat,udrzeni si odstupu,co delat po prepadeni a koho kontaktovat atd./ a sebeobranu /vyprosteni,tzv. spinave triky/.Nejhorsi bylo,aby pochopila,ze co ji kdo rekne nebo si precte v okamziku prepadeni zapomene.Takze po dlouhe domluve jsem sel az na hranici snesitelnosti /skrceni,drzeni,fackovani,kriceni/,kdy uz se dostala do poradneho stresu a zapomela,ze je to jenom jako a naucila se provadet nektere techniky na hranici paniky.Holky to parkrat malem obrecely,ale casem jim to v nekolika situacich pomohlo.
Pisu to jen pro info,takze je lepsi se zeptat nekoho kdo se tim vic zaobira /policie,spolky/.Zatim jsem videl dobry pristup u WT.Bu vetsina zen a divek nezajimaji,takze doporucovat jim at cvici treba 20let karate nebo aikido je nesmysl.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Miro » stř 27. říj, 2004 12:57

Eh, spusta holiek sa zaujima o bojove umenia, nezaujima ich akurat to, co si pod bojovymi umeniami predstavujes Ty. :wink: Celkom samozrejme a uplne prirodzene ich na bojovych umeniach zaujimaju uplne ine veci, nez Teba. Co tak sa na chvilu prevtelit do zenskeho tela, aby si konecne prisiel aj na ine myslenky a vypadol z onoho chlapskeho stereotypu? Eh?

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod severin » stř 27. říj, 2004 13:52

Tak to ses teda vedle.Hodne holek cvici bu a jo to vim,ale ja mluvim obecne.Muzes si stoupnout v Bratislave na pesi zonu a udelat si pruzkum.A kdyz po me kamaradka chce naucit branit,ale nehodla se rok ucit postoj a uder,tak me opradu nic jineho nenapada.Doporucuju se podivat na film DOST,neni to uplne koser,ale aspon si udelas trosku obrazek.Radsi napis svoji variantu. :wink:
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kurt78 » stř 27. říj, 2004 14:01

jsem cosi zaslechl na eurosportu cez fight club, ze nejaka zena v MMA
/freefight ci v necom podobnom/ nastupit proti chlapovy slysel to taky nekdo? ci se mi to jenom zdalo?
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Masta_online

Příspěvekod Masta » stř 27. říj, 2004 14:38

Ten zápas se uskutečnil v Holandsku, nakonec to byla myslím remíza.... ale víc o tom nevím.

Jedna z nejlepších thai/boxerek nebojím se použít hloupý fráze "všech dob" Lucie Ryker se taky utkala v thaiboxu s chlapem.

Masta
Masta
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » stř 27. říj, 2004 18:12

RE: Lucie Ryker se taky utkala v thaiboxu s chlapem

Ahoj Masto... můžu se zeptat jak to dopadlo, popř. jaký byly oba dva výkonosti a váhový kategorie? o tomhle zápase jsem nevěděl... :idea:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron