sebeobrana pro ženy

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod BenGuri » čtv 25. lis, 2004 13:45

Byl to Masutacu Oyama. zabíjel býky, aby západnímu světu předvedl účinnost stylu Kyokushinkai... Byla to asi tak 60-70 léta 20. století.
Nemám to rád...
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

 

Příspěvekod Miro » čtv 25. lis, 2004 15:49

Ten link je dobry, bohuzial osobne mozem skonstatovat iba to iste, co vyjadril Marek Chlibek, ze v podstate jedina moznost obrany proti znasilneniu je prevencia - a ze ked utocnik je uz rozhodnuty znasilnit ci sa pusti do znasilnenia, vtedy uz tomu zena nezabrani, jedine, co jej zostava, je kricat a kricat, alebo (ak vidi, ze ma aspon minimalnu sancu) to skusit uhrat tak, ze utocnikovi ponukne oralny sex.

Dva priklady z praxe:

1. "The Lady who was Defense-trained"
...was a lawyer in a major Canadian city who had self defense/martial arts
training. She was found beaten to death in the elevator of the parking
garage of her apartment building. The case was unsolved until some years
later when a fellow who was imprisoned for life with regards to another case
confessed to the murder. Turns out she'd taken the elevator up from the 3rd
level in the underground parking-garage. He was stoned on liquor and drugs
and blundered onto the elevator at a higher floor. She took one look at him,
assumed the worst, and took a "defensive stance". The prospect of violence
turned his crank, he lost it and attacked her. Her death was the result. He
said that it was simply a case of getting excited when she offered him the
prospect of violence.

(Pre tych, co nevedia anglicky: zena, ktora absolvovala trening sebaobrany, sla vytahom, pristupil nejaky ozraty a nadrogovany chlap, ona ocakavala najhorsie, tak zaujala obranny bojovy postoj, to utocnika vydrazdilo a zabil ju - podla jeho vlastnych slov, ked ho chytili: zabil ju, pretoze mu ponukla sancu na nasilie - tym obrannym postojom.)

2. "The Lady who was not Defense-trained"
...was a secretary who was assaulted in her town-house one night by a
teen-aged psychopath who spent three hours beating and raping her. She did
not resist. When he told her to close her eyes, she did - and he cut her
throat and slashed her wrists. He then left and she was able to crawl to the
neighbour's door and get attention. Her aorta was nicked but, after
transfusions and surgery she lived. Just lucky.

(Zenu napadol v jej dome mladicky psychopat. Tri hodiny ju bil a znasilnoval, ona sa znasilneniu nebranila v snahe, aby ju nezabil. Napokon jej povedal, aby zavrela oci, ona tak urobila a on jej podrezal hrdlo a zily na zapastiach. Nechal ju tak a odisiel, zrejme si myslel, ze uz je po nej, avsak ona bola schopna sa doplazit k susedom a napokon prezila - s neskutocnym stastim.)

Ani zeny, ktore maju solidny trening, by sa nemali spoliehat na to, ze v pripade nebezpecenstva si poradia (a uz obzvlast nie tym tradicnym kopom medzi nohy) - skutocne jedinou ochranou je prevencia, nebyt vsade tam, kde sa to moze stat. Pretoze aktivita aj pasivita niekedy mozu pomoct, ale niekedy nie. Bohuzial.

Avsak: vacsina znasilneni nie je sposobena neznamymi, ale tymi, ktorych zena osobne pozna, ktori patria do okruhu jej znamych... Ako zabranit takym pripadom? Tu je tazka rada - zenska by mala mat intuiciu, kto patri do kruhu "potencialne nebezpecnych osob" ci "potencialne nebezpecnych miest, situacii" atd. A samozrejme, zeny by sa mali snazit prisposobit danym ludom, miestam a situaciam - prinajmensom v snahe neprovokovat vyzyvavostou v obleceni a spravani...

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Ondra » čtv 25. lis, 2004 18:29

:idea: zajímavé články..... variant je bohužel nepočítaně a zvolit v konkrétní situaci tu správnou není jednoduché.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » čtv 25. lis, 2004 19:13

ono zaujimat obranej streh je vetsinou na hovno :idea:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 25. lis, 2004 20:21

No, zabíjel býky rukama (ranou pěstí) - to je hezké, ale tím demonstroval účinnost?

Já nevím, nemají oni náhodou mezi očima takovej ten kousíček, kde mají nejslabší lebeční kost, respektive jen něco jako chrupavku? Jen, že jsem to někde četl.. ale já nevím, já tomu nerozumím. Hraju jenom šachy :-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 25. lis, 2004 20:26

Oyama demonstroval účinnost svých technik nejen na býkách :), pokud vím tak jí názorně demonstroval na většině tehdy žijících mistrů Karate...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod raduz » čtv 25. lis, 2004 21:24

Masta: to by ma zaujimalo, to poriadal nejake vyzyvacie zapasy? Skus to trochu rozviest, alebo porad kde si o tom nieco precitam.dik
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Fireball » čtv 25. lis, 2004 21:59

No myslím, že je pár malých, dobre nositeľných ale sakra účinných zbraní, ktoré ak ich žena ovládne, tak je dávajú veľmi veľkú šancu prežiť. V mnohých prípadoch ide ale asi aj psychiku, proste málo žien vie bojovať. To myslím bez urážky dámy. :lol: :lol: :lol:

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 25. lis, 2004 22:10

Raduz: Pokud vím tak nepořádal ale přímo obcházel školy z největšími mistry "oboru" a vyzíval je na souboje, většinu z nich vyhrál, svého času to byla doslova žíjící obávaná legenda ale já na to nejsem zas takový expert, snad mě tu někdo z praktikantů kyokushin karate poopraví, jsem jen fanda tohodle "stylu".
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pucmaz » pát 26. lis, 2004 10:33

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 12:56, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod BenGuri » pát 26. lis, 2004 12:47

Pucmazi, zdravím! nebyl Oyama sensei částečně korejského původu? Nevím, proč mi to přišlo na mysl, ale myslím, že jsem tak před 25 lety četl něco na ten způsob.... člnek ve 100+1 /asi/ pěstí zhasnout svíčku dokáže jen jeden z tisíce...
8) možná v poslední době /15/ let vyšlo dost knih o všem možném, kde se to třeba jasně říká, ale touto dobou je už nečtu, tak to nevím... jen jsem zažil v "oněch končinách" jak vřelé vztahy panují k milým míšencům korejsko - jap, nebo čín - jap. původu a pokud Oyama byl "Iteki", je obdivuhodné, jak vysoko to dotáhl.
Třeba se mýlím, a možná ale o tom něco víš...?
dewamata
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Oyama

Příspěvekod Anonymní » pát 26. lis, 2004 13:56

Jinak o Oyamovi je tady ke stažení film Fighter in the wind, i když má určitě film daleko ke skutečnosti, psal tam někdo, že je to podle comicsu. Ten symbolický závěr s býkem mě pobavil, ale dá se to vidět.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod ly » pát 26. lis, 2004 15:12

No ako tak pozeram asi som momentalne OT, ale predsa:
"The Lady who was Defense-trained" vs "The Lady who was not Defense-trained"
Miro, treba ale tiez povedat, ze tych prvych pripadov je omnoho menej... Stefano, keby si dosiel k nejakym zaujimavym statistikam, daj vediet, prosim.

S tym vyzyvavym oblecenim to tiez nie je take jednoznacne. Jedna moja znama-sexuologicka, ktora robi aj sudnoznalecke posudky, mi hovorila, ze vacsinu takych tych poulicnych nasilnikov vyzyvave spravanie a oblecenie naopak odradza(samozrejme s mierou)...u toho "rodinneho nasilia" si nie som ista. Ale malo by to tam fungovat podobne- typologia obete a podobne srandy.

Inak suhlas so vsetkym, hlavne ohladom prevencie, ale tak ako to tu a inde uz viackrat zaznelo, neda sa vopred nachystat na vsetky mozne situacie a scenare. Mozno raz, ked budem vela,vela cvicit :twisted:
A dovtedy...ked sa niekto rozhodne mi ublizit, tak sa mu to asi podari...ale ak sa budem neustale bat, ze mi niekto ublizi, ublizim si sama a omnoho viacej.

Takze navrhujem namiesto tejto neveselej temy radsej nejako premenovat toto forum a ponechavam vas lamat vazy Oyamovym bykom.

pekny patecek
ly

ps-Pat, zeny sa urcite neurazia, ved chlapi sa tiez neurazia, ked im niekto povie, ze napr. nevedia nakojit dieta :wink: ony vedia bojovat, ale v trocha inom ringu.
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Příspěvekod Fireball » pát 26. lis, 2004 16:43

ps-Pat, zeny sa urcite neurazia, ved chlapi sa tiez neurazia, ked im niekto povie, ze napr. nevedia nakojit dieta :wink: ony vedia bojovat, ale v trocha inom ringu.[/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Re: sebeobrana pro ženy

Příspěvekod Clodman » sob 27. lis, 2004 14:26

Anonymní píše:co si myslíte o reálné šanci dívky/ženy ubránit se většímu, silnějšímu, agresivnímu útočníkovi?


Zajímalo by mě jakou šanci by si dal sobě?:)
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Znásilnění

Příspěvekod Virgee » sob 27. lis, 2004 15:34

Ad znásilnění a trénovat x netrénovat obranu - je jasné, že pokud se útočník rozhodne ke znásilěnní, už ho toho moc nezastaví (to už bylo zmíněno). Přesto si myslím, že neklást žádný odpor a nechat se znásilnit asi nebude to "pravý ořechový" (já nevim, nejsem žena, ale asi se mnou budou ženy souhlasit).
Podle mě je třeba především výuky prevence (to už také bylo řečeno) - ozřejmit fakta (jako např. že nejvíc žen je znásilněno lidmi z okruhu bznámých), připravit na realitu, ale také zbavit té panické hrůzy (řekl bych strachu, ale to není přesně ono) a případné paranoi, která v konečném důsledku při napadení často způsobí šok, jakýsi "zásek" a tím pádem se žena stává obětí.

A myslím, že je třeba i učit bojovat. ®ena nemusí být expert na souboje a kdoví co, ale přeci jen nějaký ten kvalitní kurzík se neztratí. Když už nemůže utéct ( a útéct je nejlepší řešení), tak aby měla šanci. Jistě, pokud se žena brání, útočník ji pravděpodobně ublíží nebo i zabije - ale také to může vyjít. Vžyť i když žena odpor neklade může být zabita (ad příspěvky výše).

Smutná realita. Řešení není jistě jen v tom, učit ženy a dívky bojovat, je třeba samozřejmě řešení ze strany vlády, společnosti. Ovšem to my nemůžeme ovlivnit. Co můžeme ovlivnit, je naše vlastní okolí, naši blízcí. Takže se držte!
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Re: sebeobrana pro ženy

Příspěvekod Clodman » sob 27. lis, 2004 18:57

DaLok píše:Nemam vo zvyku odpovedat na anonymy (vcitane anonymnych otazok) ale zeny sa rozhodne dokazu ubranit - ak maju za sebou dobry vycvik. Keby kungfu bolo iba o hrubej sile, trenovalo by sa s cinkami... Prst v oku zastavi aj toho najagresivnejsieho chlapa.
<BR><BR><BR>[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Miro dne 17.04. 2003 19:25 ]


Jsem stejného názoru, těžko porovnávat 100 kilového boxera těžké váhy, a necvičenou mladou dívku.
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Anonymní » stř 01. pro, 2004 19:55

Rad by som prispel, do tohto fora, som zacinajuci lekar a na gynekologi .
Nevidel som vela ale asi najhorsi pohlad je na ynasilnenu zenu.
nehnevajde sa ale cim viac ich vidim tak tym viac mam pocit ze nepomoze nic, ani kopi do gul ani pichanie do oci, asi fakt len ten 9mm kanon, ale asi ani ten nie...
Tieto zeny sa brania ako vedia, ale z ich rozpravania, to je suverene najhorsi zazitok ich zivota.. Utocnik ich prekvapi vsetkym agresivitov, silou, a aj tym ze na ne zautoci.
Obrana konci prvym uderom do tvare, nech sa nikto nehneva ale ak chlapina trafi to dievca to xichtu tak vam poviem Hruza. Podla nich po tom ani nevedia co sa dialo> jedna bola tak bita ze pre opuch na ociach nevidela. A to este sme ju kriesili.... Tych zien mi je luto....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Hruza...

Příspěvekod ViaDraco » pát 04. úno, 2005 13:36

Dovedu si to predstavit... Je mi z toho na nic... Trochu jsem se o tu problematiku zajimal a sosal info - pokud nekoho zajima oficialni statistika trestnych cinu (nejen znasilneni), najdete ji prekvapive na strankach MVCR, tzn. zde:
http://www.mvcr.cz/2003/statist_info.html
resp. primo pro rok 2004 a celou CR pak zde:
http://www.mvcr.cz/statistiky/krim_stat/2004/12_00_1.xls
pocitejte vsak se zkreslenim predevsim u tech udaju se znasilnenimi - kolik procent zen myslite, ze nahlasi znasilneni - a kolik ne?
ViaDraco
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pavela » pát 04. úno, 2005 13:46

Chce to trénovat, ono pravý BU opravdu nevyžaduje fyzickou sílu, tudíž i ženy jsou schopny ho využít. Ale samozřejmě, když je holka připravená psychicky, malá výpomoc automatickou pistolí dělá divy. Ona i plynovka stačí, aby pak chudák holka neměla ještě opletačky s policií, že toho chudáka násilníka provrtala. Ale pokud nebude připravená psychicky, na což je právě BU nejlepší, tak nebude schopná leknutím ani stisknout spoušť. Psychika je 90%
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron