Boxer jako zbraň pro sebeobranu (?)

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Boxer jako zbraň pro sebeobranu (?)

Příspěvekod Virgee » úte 17. srp, 2004 19:07

Máte někdo zkušenosti s použitím boxera?
Je to dobrý nebo k ničemu pro boj na ulici - sebeobranu?
A dělají se i jiné typy než tento?
http://www.zbraneonline.cz/images/CZ_BOXER.jpg
Myslím třeba menší, bez "bodců",...
Díky!
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

 

k cemu?

Příspěvekod player » úte 17. srp, 2004 19:10

Spravnej bojovnik preci nepotrebuje nic,co by mu zduraznovalo uder,ne?;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Senior » úte 24. srp, 2004 8:50

Tak nevím, boxer je u mě spojen spíš s postavou útočníka, je to podle mě už celkem tvrdá a nekompromisní zbraň. Nebál bych se občas nosit teleskopický obušek, ale boxer...nevím nevím...jako prostředek pro zoufalou obranu ve velmi zlé situaci bych asi bral spíš nějaký i menší střelný kalibr.
Jednou jsem viděl použít místo boxera litinové kolečko k ventilu (to v dobách kdy jsme si o volném prodeji těchto zbraní mohli nechat zdát) což sloužívalo jako nahrážka boxera a mělo to i tu výhodu že když bylo při osobní prohlídce nalezeno tak se to dalo na rozdíl od podomácky vyrobených boxerů ještě ukecat. A i tím blbým kolečkem byli dva kluci slušně zmasakrováni.
Nemyslím si že správný bojovník nepotřebuje pro svou obranu nic, naopak - cokoli co mi zvětší šanci či dá malou výhodu klidně použiju, ale boxera po kapsách rozhodně nosit nebudu.

Zdraví Vás Senior
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Onion » úte 24. srp, 2004 8:56

Pokud uživatel boxera není úplné hovado (dámy prominou ten výraz) tak se boxerem výborně útočí na kosti, úpony svalů, velké svaly a pod. Potom je jeho účinek stejný jako když podobným způsobem použiješ teleskop. Pokud vemeš teleskop a břinkneš někoho do hlavy, je to to samé jako když to uděláš s boxerem. Záleží na uživateli a jeho schopnosti. Nevýhodou boxera je jeho "společenské postavení", resp. to, že pro naprostou většinu lidí je boxer na ruce synonimem gangstera a zločince :twisted:
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Senior » úte 24. srp, 2004 9:18

Samozřejmě že teleskop může účikovat stejně jako boxer, ale jde i o to že s tím boxerem a tím pádem i rukou musíš jít přímo do kontaktu na tělo, kdežto ten teleskop umožňuje zachovat si aspoň malý odstup případně vůbec žádný kontakt. Zní to možná srandovně, ale mám osobní zkušenost s tím co dokáže obyčejná ale velká hliníková naběračka z várnice když s ní klepneš přes klouby na prstech někoho kdo má v ruce láhev od vína a jde na tebe...(nic jiného jsem po ruce v tom fofru neměl), než se vzpamatoval tak stačilo klepnutí po čele - čelo je tvrdší než hliník, takže bez obav - což způsobilo spíš psychický otřes dotyčného a bylo to. V podstatě jsem se ho dvakrát "dotknul" jen tou naběračkou, nemusel jít do přímého kontaktu a byl klid.
Proto já osobně bych volil ten teleskop, ale to je jen můj názor.

:D - tak mě napadá že při osobní prohlídce je teleskop jasná zbraň, ale velká hliníková naběračka....ideální pro sebeobranu, má i háček pro zavěšení na opasek.... :D

Senior.
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod dahu » úte 24. srp, 2004 10:17

Zdravim!

Ja osobne bych se priklanel take spis k tomu teleskopu. Podstatnou roli v pouziti takove zbrane hraje i psychika. Kdyz na agresora otevres teleskop a ucinis to alespon malinko okazale, mam za to, ze si utok velice dobre rozmysli. Nejak si nedokazu predstavit jak na nekoho okazale vytahuju boxera. Ten mi pripada okazaly az po pouziti... :wink:
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Onion » úte 24. srp, 2004 12:27

Souhlasím. Já se také kloním k teleskopu, když nic jiného tak všichni instruktoři od nás jsou i certifikovaní instruktoři ASP, ale jen jsem chtěl říci jak je to s účinností boxera. Je účinný, ale stejné a i mnohem více nabízí teleskop. Přitom když někdo uvidí boxera hned se mu vybaví krvavá hlava, přeražená čelist. U teleskopu to většinu lidí nenapadne. Teleskop vypadá mírumilovněji :)
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod dahu » úte 24. srp, 2004 13:12

Onion píše: Teleskop vypadá mírumilovněji :)


:lol:
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

A co velikost?

Příspěvekod Virgee » úte 24. srp, 2004 18:57

Se vším musím souhlasit. Určitě je lepší držet si distanc, i povědomí této zbraně je úplně jiné.
U mě proti boexerovi mluví také ten způsob provedení - bodce apod., krom toho by se jistě vyplatitl s menší opěrkou - takový se nikde s ehnat nedá.
Ovšem co velikost? Boxer sice není nejmenší zbraň, ale on teleskop je ve "sbaleném" stavu prakticky 2x větší. V tom vidím trošku nevýhodu - já osobně teleskop mám, ale jeho nošení pro mě není praktické. Vím, že existují i teleskopy menších rozměrů, ale ty mi pro boj přijdou dost krátké. Jasně, při použití boxera je člověk úplně na kontakt, ale zase je tam "přirozená" práce pěstí, která na danou vzdálenost funguje, ale aplikace teleskopu na malou vzdálenost mi nesedí.
Naposledy upravil Virgee dne úte 24. srp, 2004 22:29, celkově upraveno 1
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Miro » úte 24. srp, 2004 19:57

Ktosi tu uz pisal o smrticich ucincich propisovaci tuzky a s tym musim suhlasit, jej variacie (rozne ocelove pera, uzke noze na styl srubovaku ci ihly) sa v bague vyuzivaju velmi hojne. Daju sa strcit vsade, od ponozky, za pas az po golier (zeny aj do vlasov), da sa tym vrhat, bodat, sekat, ci mlatit, a ked sa clovek vrti v bague, tak su absolutne neviditelne... Osobne mam tiez velku afinitu k pekne zaspicatenej olovnicke na dlhsom spagate - spagat okolo zapastia, olovnicka v rukave, parada. :)

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Virgee » úte 24. srp, 2004 22:31

Miro píše:Ktosi tu uz pisal o smrticich ucincich propisovaci tuzky a s tym musim suhlasit, jej variacie (rozne ocelove pera, uzke noze na styl srubovaku ci ihly) sa v bague vyuzivaju velmi hojne. Daju sa strcit vsade, od ponozky, za pas az po golier (zeny aj do vlasov), da sa tym vrhat, bodat, sekat, ci mlatit, a ked sa clovek vrti v bague, tak su absolutne neviditelne... Osobne mam tiez velku afinitu k pekne zaspicatenej olovnicke na dlhsom spagate - spagat okolo zapastia, olovnicka v rukave, parada. :)

Miro


Ovšem potom se potýkáš určitě s nepřiměřenou sebeobranou a myslím, že existuje i paragraf na zákeřné zbraně. No, ale s boxerem by to u soudu asi taky neprošlo :-)
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Gino » úte 24. srp, 2004 23:01

Kašli na boxer - použij otevřenou dlaň. (Znáš mě) :-D
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Miro » stř 25. srp, 2004 1:21

Ovšem potom se potýkáš určitě s nepřiměřenou sebeobranou a myslím, že existuje i paragraf na zákeřné zbraně. No, ale s boxerem by to u soudu asi taky neprošlo

No samozrejme to so sebou nenosim. To bolo iba take zasnenie sa v style "ocelovomodrej pohled a kolty proklate nizko"...

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod marvin » stř 25. srp, 2004 8:54

najlepsie je so sebou nosit 2 boxerov jednoho boxera tazku vahu co ma odzapasenych aspon 50 zapasov a ako istotu este boxera stvornoheho nauceneho na zakus potom sa staci len pozerat.
;))))



ps: mam doma boxer co sa u nas dedi v rodine - doniesol ho dedko z USA niekedy v 20 rokoch minuleho storocia a ja ho mam po otcovi - je to velmi pekny tazky ocelovy odliatok s ihlanovymi hrotmi na prstencoch a ornamentom na hruske. Nepouzil som ho ani raz pretoze som mal pocit, ze keby som s tym niekomu supol direct na hlavu tak mi prejde ruka skrz.
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Virgee » stř 25. srp, 2004 9:22

Gino píše:Kašli na boxer - použij otevřenou dlaň. (Znáš mě) :-D


JJ, dlaň je super. Ty víš, že ji mám rád :-)
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Virgee » stř 25. srp, 2004 9:23

marvin píše:najlepsie je so sebou nosit 2 boxerov jednoho boxera tazku vahu co ma odzapasenych aspon 50 zapasov a ako istotu este boxera stvornoheho nauceneho na zakus potom sa staci len pozerat.
;))))
ps: mam doma boxer co sa u nas dedi v rodine - doniesol ho dedko z USA niekedy v 20 rokoch minuleho storocia a ja ho mam po otcovi - je to velmi pekny tazky ocelovy odliatok s ihlanovymi hrotmi na prstencoch a ornamentom na hruske. Nepouzil som ho ani raz pretoze som mal pocit, ze keby som s tym niekomu supol direct na hlavu tak mi prejde ruka skrz.


NJ, to mi připomíná moji myšlenku o zbrani, kterou není člověk odhodlán použít - když není, pak nejlepší zbraní je zbraň žádná.
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod dahu » stř 25. srp, 2004 10:12

Nekde jsem videl prodavat kombinaci boxer+teleskop a boxer+nuz. Na rukojeti jsou normalne vytvarovany otvory pro prsty, nejaky ty pyramidovy bodce a z vrchu je bud vyhazovaci obusek nebo cepel. Prislo mi to, ze to spis vypada drsne, nez ze by to bylo k nejakemu kloudnemu uzitku, ale nerozhodnym jedincum by to mohlo pomoci volbe teleskopxboxer... :wink: :wink:
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Senior » stř 25. srp, 2004 10:28

Já bych se držel své výše zmíněné naběračky... :D

...je to víceúčelová zbraň...teoreticky by šla použít i jako suspenzor...

:lol: :lol:

Senior
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod dahu » stř 25. srp, 2004 10:54

Senior píše:Já bych se držel své výše zmíněné naběračky... :D

...je to víceúčelová zbraň...teoreticky by šla použít i jako suspenzor...

:lol: :lol:

Senior


nejsi ty nahodou kuchar? :wink:
More chi, train harder!
dahu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: ned 22. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Senior » stř 25. srp, 2004 11:11

Nejsem kuchař, ale vem si to prakticky - když ta naběračka nebude hliníková ale nerezová a bude mít těch 80cm, a těžiště má na konci v té polokouli...no...to by byla sestava do Escrimy... :lol:

A navíc - z čeho kdysi vznikaly zbraně? Z původně nevinného zemědělského nářadí, ne?
:wink:

Senior
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků