Boxer jako zbraň pro sebeobranu (?)

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Re: Boxer...

Příspěvekod Rimmer » pát 03. úno, 2006 14:15

Shaolin píše:...to je zajímavé téma. Boxer je u nás poměrně hodně opomíjená zbraň, přitom velice zdrcující. Když pomineme názory na otevřené dlaně, fangle, naběračky, různá beranidla apod. (ublížit se dá de facto čímkoli), je to zbraň s vysokým koeficientem účinku. Osobně neznám zákon, který by řešil "zákeřné zbraně" ve smyslu jejich užití. Podle tr. zákona se rozumí zbraní cokoli, čím je možno učinit útok vůči tělu důraznější. Další zákon - tedy zákon č. 283/1991 Sb. pro účely práce policie hovoří o zbrani střelné, bodné či sečné, nejde-li o speciální zbraň podle tohoto zákona.
Pokud ses tady rozhodl pro boxera, proč ne? Pro zajímavost některé zahraniční ozbrojené složby používají boxery z tvrzené gumy. Při úderu si nezhmoždíš či nepolámeš prsty, neboť úchopová část je měkčí, svou práci odvede stejně a navíc se s ní klidně dostaneš přes detektor kovů....
S pozdravem Shaolin...
JJ ten z tý tvrzený gumy měl kamarád! Jednak se to líp drží a jedna to přece jenom protivníkovi tolik neublíži(když vydim ty železný s těma bodcema....).
Kdybych ho někde viděl prodávat tak bych si ho taky koupil..protože proč si mám o nějakýho vola mrzačit ruce:D
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

 

Lu2

Příspěvekod Shaolin » pát 03. úno, 2006 14:31

Ahoj, řešit situace je zde nesmysl. Samozřejmě, když vykryješ nohu boxerem, bude to bolet, když dáš první ránu, příjde na to kde a komu, ale taky to bude bolet. Nemyslím, že snahou autora dotazu bylo řešit konkrétní situaci, spíše si o boxeru napsat jako takovém. Samotná "ulice" v tom pravém smyslu nezná žádná pravidla, je to betonová džungle - tady platí chytrost, síla, nasazení, lstivost, dravost, zákeřnost apod. A na to je člověk stavěný docela solidně.
Navíc žijeme ve státě, kde se děje poměrně houby. Policie řeší tak 1 - 2 fackovačky ve městě či vesnici denně (v průměru), možná ani to ne. Co je to proti ghetům v jiných zemích atd...atd... Pro tvou představu je každorovně evidováno třeba jen v Jihoafrické republice kolem 35.000 vražd. A to boxer - neboxer...
Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu je styl boj. umění z pohraničí Číny a Mongolska. Mimo jiné se skládá z 9. forem Velký drak, 18 tradičních a dechových cvičení a tvrdé reálné sebeobrany. Rád odpovím na dotazy a připomínky. SHAOLIN
Shaolin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 30. pro, 2005 0:00
Bydliště: 739 01 Baška-Hodoňovice 137, okr. Frýdek-Místek

Příspěvekod Rimmer » pát 03. úno, 2006 16:10

já sem chtěl jenom říct, že když v nějakym ARMY - shopu vidim prodávat ocelovýho boxera z bodcema tak mi do prijde jako dost strašná zbraň...ale ten s tý gumy je taková podpora úderu:)ne, že by s tim nešlo hodně ublížit nebo zabít ale je to určitě "jemnější" než špičatá ocel. A upřímě žijeme sice v klidný zemi, ale i tady se s konfliktem setkáš a prostě nechápu proč bych si měl o nějakýho vola odřít klouby... :D
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Re: Lu2

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 17:00

Shaolin píše:Ahoj, řešit situace je zde nesmysl. Samozřejmě, když vykryješ nohu boxerem, bude to bolet, když dáš první ránu, příjde na to kde a komu, ale taky to bude bolet. Nemyslím, že snahou autora dotazu bylo řešit konkrétní situaci, spíše si o boxeru napsat jako takovém. Samotná "ulice" v tom pravém smyslu nezná žádná pravidla, je to betonová džungle - tady platí chytrost, síla, nasazení, lstivost, dravost, zákeřnost apod. A na to je člověk stavěný docela solidně.
Navíc žijeme ve státě, kde se děje poměrně houby. Policie řeší tak 1 - 2 fackovačky ve městě či vesnici denně (v průměru), možná ani to ne. Co je to proti ghetům v jiných zemích atd...atd... Pro tvou představu je každorovně evidováno třeba jen v Jihoafrické republice kolem 35.000 vražd. A to boxer - neboxer...




Nechci být nějak nezdvořilý,ale když říkáš,že tady nemá cenu řešit konkrétní situace a zaměřit se na dané téma, tak proč sem pleteš kolik se ročně v Africe pozabíjí lidí? A s těmi hodnotami o rvačkách bych to taky neviděl...Ale uznávám tvou řeč a už nebudu rozebírat bitky.
Mě se osobně dostal do ruky boxer v provedení kovovém s ostny i bez,ale určitě bych asi neměl to srdce použít ho.
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 17:02

Rimmer:
Mohl bys mi říct v jakém konkrétním army-shopu si ho viděl? Já jsem se s tím ještě nesetkal,docela bych se na to podíval, díky...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod Rimmer » pát 03. úno, 2006 17:12

Lu2 píše:Rimmer:
Mohl bys mi říct v jakém konkrétním army-shopu si ho viděl? Já jsem se s tím ještě nesetkal,docela bych se na to podíval, díky...
tušim, že v army shopu kousek od staroměstskýho náměstí.. název z hlavy neznám...prodávaj tam lovecký potřeby, zbraně, nože, obušky a taky nějaký army věci...myslim
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 17:17

jj, díkes,vím kde to je...tak to se tam v týdnu stavím...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod Rimmer » pát 03. úno, 2006 17:22

ale tam maj ten s těma bodcema!! te gumovej měl kamarád!
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 17:30

Já myslel jestli právě neznáš nějakej obchůdek s toudle věcičkou..
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod Rimmer » pát 03. úno, 2006 17:39

btw ty nejakou kopii toho ocelovýho sem vyděl i na netu...ale gumovej sem viděl jenom u toho kámoše...
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 17:41

škoda,zajímalo by mě to,možná se dá něco sehnat přes net ale já jsem to chtěl jen vidět,nejsem blázen abych si to kupoval,nepoužil bych to...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Boxer...

Příspěvekod Shaolin » pát 03. úno, 2006 18:29

Ahoj, no v obchodech jich moc není, ale napiš si na mail p. Pavlu Trošákovi (7. Toan/Dan), on má i zásilkový obchod, mail je isahtk@volny.cz....
Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu je styl boj. umění z pohraničí Číny a Mongolska. Mimo jiné se skládá z 9. forem Velký drak, 18 tradičních a dechových cvičení a tvrdé reálné sebeobrany. Rád odpovím na dotazy a připomínky. SHAOLIN
Shaolin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 30. pro, 2005 0:00
Bydliště: 739 01 Baška-Hodoňovice 137, okr. Frýdek-Místek

Příspěvekod Lycanius » pát 03. úno, 2006 19:46

Zdravim všechny
Asi bych(když už na ten fight chtě nechtě dojde) volil toho boxera(gumového)který mě mimochodem taky docela zaujal.....Na druhou stranu myslím,že to není jenom tak si ho koupit a hned se jít mlátit.Možná by se s ním člověk měl asi trochu pocvičit aby se vyhnul výše zmíněným zraněním kloubů.
Podle mě,pokud je boxer používán pouze v sebeobraně,je to zbraň jako každá jiná a problém má ten,kdo vás napadne.
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

boxer

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 20:01

to Lycanius:To bych netvrdil,mohlo by to být bráno jako nepřiměřená obrana,možná bys to uhrál na krajní nouzi,bránit se totiž můžeš pouze stejnými prostředky,tzn. pěstxpěsti,nůžxnoži,atd....s boxerem se podle mě zraněním kloubů spíše vyhneš...

to Shaolin:díky moc mrknu se rád...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Re: Boxer...

Příspěvekod Rimmer » sob 04. úno, 2006 0:53

Shaolin píše:Ahoj, no v obchodech jich moc není, ale napiš si na mail p. Pavlu Trošákovi (7. Toan/Dan), on má i zásilkový obchod, mail je isahtk@volny.cz....
Tak jestli mu někdo budete psát tak sem pak napište odpověď! taky by mě to zajímalo, ale nechci, aby mu prislo 20 mailů:D
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Lycanius » sob 04. úno, 2006 16:20

Spíš kolik by asi ten b. tak stál.......
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod Panda » ned 05. úno, 2006 16:49

Jen bych trochu poopravil že nutná obrana nesmí být zjevně nepřiměřená útoku bezprostředně hrozícímu, ale samozřejmě může a vlastně z povahy věci musí být účinnější než útok, aby jste se mohli ubránit.Měřítkem je ZJEVNÁ nepřiměřenost a to s ohledem na to jak se útok jevil Vám v době útoku, ne s ohledem na to co vyšlo najevo později, pokud například někdo vyhrožuje že vás zastřelí a přitom je znám svým agresivním chování a má v ruce pistoly, bude se jednat o přiměřenou obranu i v případě že mu přivodíte v obraně smrt(zastřelíte ho) a vyjde najevo, že měl jen gumovou atrapu.Tak snad to někoho zajímalo co jsem tu kydal, kdyby zajímalo někoho něco víc tak se můžete zkusit ptát kdyý budu vědět.
Ať se nikdy nemusíte bránit a hlavně neútočte:)
Zdar a Sílu
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lu2 » pon 06. úno, 2006 9:02

2Panda: Ano máš pravdu,je to tak v zákoně,koukal jsem na to a probírali jsme to s kámošem...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 02. úno, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň,Praha

Příspěvekod speena » čtv 30. bře, 2006 17:26

no ja nevim bracha ma ozubeniho boxera se kterym gdyz negdo dostane tak ma drzku an tri casti .... dneska mi sem zrovna naky kripli potkal co na nas zacali mit kecy a pak nam dali pesti :? ja nevim teleskop je lepsi na vetsi partu ale je velkej a s poradnym boxerem se da taky udelat peknej bordel ale spis tak proti jednomu no nevim podle me je asi teleskop lepsi ale von i slzak ve spojeni s necim nemusi bejt spatnej :)
speena
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 29. bře, 2006 23:00

Příspěvekod diablik » pát 31. bře, 2006 11:16

...
Naposledy upravil diablik dne pát 14. črc, 2006 12:38, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků