Trénink ke Krav-Maze ( Krav-Maga)

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Trénink ke Krav-Maze ( Krav-Maga)

Příspěvekod JendaS » ned 16. říj, 2016 21:18

Zdravím vás, začal jsem chodit na krav-magu tento sport se mi velmi zalíbil, a pokud něco dělám chci tomu věnovat 100% úsilí, na internetu jsem se dočetl spousty tréninkových plánů pro boxery atd. Ale nikde jsem se nedočetl o tréninku krav-magy. Nemám na mysli trénink ve smyslu učení se technik obrany apod. Ale rozvoj schopností, jak mít větší sílu úderu atd. Děkuji
JendaS
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 16. říj, 2016 21:13

 

Re: Trénink ke Krav-Maze ( Krav-Maga)

Příspěvekod ChongLi » pon 17. říj, 2016 7:48

To by ti mel snad vysvetlit vas instruktor v oddile ne? K cemu by jste mu jinak davali penize za trenink. Nebo cvicis podle youtube? Pokud ti instruktor neni schopen ukazat jak trenovat, doporucuji zmenit skolu/styl nebo instruktora.
ChongLi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. čer, 2016 8:09

Re: Trénink ke Krav-Maze ( Krav-Maga)

Příspěvekod JendaS » pon 17. říj, 2016 14:22

Jasně, já se neptal na techniku cvičení, jde mi jen o to co mohu zlepšit jak cvičit a co dělat?
Jestli stačí běhat, mít silový trénink ve fitku, cvičit s vlastní váhou atd?
JendaS
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 16. říj, 2016 21:13

Re: Trénink ke Krav-Maze ( Krav-Maga)

Příspěvekod JendaS » stř 19. říj, 2016 10:56

ukropcany píše:Úder nespraviš v posilke, ale na tréningu. Ver mi... 8) Úder je o technike. Posilovať samozrejme treba, ale úder je o technike. Rovnako tak kop, ako aj čokoľvek iné. Silu treba, ale ak chceš silnejší úder, treba techniku. Svaly potrebuješ na prevenciu zranení, nie na silu úderu.


Jasně, takže prostě klasická všeobecná příprava a co se týče kopu a úderu tak to je o technice to je mi jasné, ale přece musí být nějaký cvik na zvýšení síly. A když se spojí síla + technika tak to musí být to nejlepší ne?
JendaS
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 16. říj, 2016 21:13

Re: Trénink ke Krav-Maze ( Krav-Maga)

Příspěvekod danke » úte 01. lis, 2016 12:22

Ross Enamait na to něco vytvořil - Punching with power http://www.slideshare.net/guestf54e3f21 ... with-power

Co se týče úderovky, tak najdeš v absolutní špičce lidi co "sílu budují" pouze pomocí cvičení s vlastní vahou - pár kliků a sedlehů po tréninku, to je fakt celé, no a jejich absolutní síla vršku je malinkatá. Kdysi tu psal myslím Lukáš Konečný že vytlačil na bench 80 kg?, což není ani jeho tělesná váha a tolik vytlačí průměrný člověk. Ale je to geniální boxer. Na druhé straně tam určitě najdeš borce co vytlačí 160.
Z toho vyplývá přesně to co napsal ukropčany, že je to zřejmě o něčem jiném. O technice.
Co platí pro úderovku už ale určitě nebude platit pro zápasení a už vůbec ne pro sebeobranu obecně. Tam je nadprůměrná míra absolutní síly určitě šik
danke
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 03. led, 2014 18:48

Re: Trénink ke Krav-Maze ( Krav-Maga)

Příspěvekod jarmuk » stř 02. lis, 2016 19:38

přidám reakci, je lepší technika než síla a to i u zápasení. Až když jsme na tom zhruba stejně, tak rozhodne rychlost a síla.
jarmuk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03. čer, 2014 16:46


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron