BL

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Jendis » pon 24. led, 2005 12:48

Ale chlapi,v určité situaci se i bod nožem dá krýt pomocí age uke....já pomalu přestávám chápat,proč se tu rozebírají jednotlivé techniky?Vždyť takhle je to přece vytržené z kontextu!!!!!Vždy přece záleží na situaci,ve které se ten nebo onen kryt použije,ne? 8O 8O (Playere,takhle jak jsi to prezentoval,mohu zase já tvrdit a napadat Tvůj styl boje....to Tvoje poskakování a rychlost a fintičkyTi budou úplně naprd,když si proti Tobě stoupnu s kordem a levoručkou....pak si dělej co chceš,ale pokud nevyužiješ jedinou možnost-útěk-nakrájím Tě do salámu :!: :!: :!:I když by to tak v reálu vůbec nemuselo být... Ale v podstatě jsem použil Tvou logiku,kterou jsi v příspěvku prezentoval.Nejde se přece podívat na nějakou techniku a pak ji aplikovat do nějaké situace,aniž bych se pozastavil nad tím,jestli se tam hodí :wink: )

Playere,ještě,chtěl jsi alespoň jeden důvod,proč stát na celém chodidle?No,třeba kvůli stabilitě :wink: Ale jinak je mi jedno,jak kopeš......
Naposledy upravil Jendis dne pon 24. led, 2005 14:54, celkově upraveno 1
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Re: Pavela

Příspěvekod Klidek » pon 24. led, 2005 14:21

pavela píše:
pavela píše:Jo a ty starý mistři to tak dělali proto, protože je to tak správně. Jakékoliv úlevy v tréningu nebrat... Čéče, jak ti do tý tykve konečně nalejt, že starý mistři vyučovali a VYUČUJÍ princip, a néže máš kopat na milimetr přesně a pod přesnym úhlem(jako to prej dělaji v ČR tekvondisti). Koukni jenom na žáky, ale co SYNY Yang Chen Fu třeba, každý cvičí JINAK. Totéž třeba mrkni na lidi co dělaji v Číně Xinyi. Podle tvý zmatený představy by měli cvičit V©ICHNI napíď stejně, protože to řekl tvůj pánbůh velký Bruce žejo,starý styly jsou shnilý,zkostnatělý a dogmatický...? A vono NE, ejhle, každý mistr má svoje pojetí, každý to dělá jinak. Ale POZOR každý MISTR, ne každý pidla, který to šudlal jakžtakž rok a půl (jako tady žák Qin Ming Tanga, mimochodem ty od Qina, jak chceš aby ti něco Qin šil na tělo po roce a půl, to se tak maximálně naučíš při nemotornosti Evropana jakžtakž přirozeně stát) Takovej člověk když začne kombinovat, tak stojí při formě jako šikmá věž v Pize a je to hrůza jak na pohled tak na praxi. Zkrátka, princip stejný-forma na tělo a aplikace-jak chceš. Rozumíš nebo to mám ještě zjednodušit?


Skoda ze nechapes ze prave Bruce tak moc prosazoval to co tady pises. Jak moc zduraznoval princip nad presnou formou. (zakladni myslenka)

Zaznela tady zajimava otazka( dovolim si lehce modifikovat), kdyz Bruce vopalil vsechno z prvnich stranek wushu ucebnic, jak von to ten chlap covece delal ze mu to tak fungovalo. A jak voni to covece ty wushu zaci delaj ze i po nekolika letech studia dostanou pres usta i od sloupu verejneho osvetleni na ulici. V cem patrujes tuhle zahadu ? Jak si to vysvetlujes ?

Klidek
Klidek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00

Re: Pavela

Příspěvekod Anonymní » pon 24. led, 2005 14:54

Klidek píše: kdyz Bruce vopalil vsechno z prvnich stranek wushu ucebnic, jak von to ten chlap covece delal ze mu to tak fungovalo.

Klidek


Nojo, čoveče, mě napadá protiotázka - Kde mu to fungovalo? Na koho? Jsou zdokumentovaný nějaký jeho zápasy? A když tak s kým? Kolik jich měl? Chodil na závody? Kolik jich vyhrál?
Klipek
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Pavela

Příspěvekod patrik » pon 24. led, 2005 15:46

Klipek píše:Nojo, čoveče, mě napadá protiotázka - Kde mu to fungovalo?(...)


kde, kde :wink: přece v Enter the Dragon

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Re:

Příspěvekod Klidek » pon 24. led, 2005 16:15

Klipek píše:
Klidek píše: kdyz Bruce vopalil vsechno z prvnich stranek wushu ucebnic, jak von to ten chlap covece delal ze mu to tak fungovalo.

Klidek


Nojo, čoveče, mě napadá protiotázka - Kde mu to fungovalo? Na koho? Jsou zdokumentovaný nějaký jeho zápasy? A když tak s kým? Kolik jich měl? Chodil na závody? Kolik jich vyhrál?
Klipek


Helou Klipek :)
Ja myslim ze protoze se ptas tak urcite znas odpoved ze se zadnech turnaju neucastnil, muzes vsak posuzovat podle jeho zaku, ktery tou dobou vyhravali co mohli a jeho uceni prikladali maximalni vahu. Znamej souboj v ramci vyucovani v usa taky neprohral, no a kdyz i dneska tuna lidi co leze do klece bez ostychu rekne ze jeho pojeti boje je pro ne klicovy tak to dava dohromady ( pro me ) urcitej obrazek pouzitelnosti. Tolik velmi strucne k protiotazce.

Ta otazka na Pavelu ma ovsem trochu slozitejsi pozadi toho co jme si tu vzajemne rekli uz drive k tematu( netusim jestli to tady jeste nekde visi). Vysledek byl ten ze nelze nez porovnat v realu nase nazory na vec. Ja myslel ze to tak oba chapem a neni treba dal neco/nekoho urazet a pomlouvat. Ale bohuzel druha strana to tak nevidi a tak se zkratka dal ptam, i kdyz moc odpovedi se mi nedostava.

Klidek
Klidek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00

Příspěvekod crow » pon 24. led, 2005 16:59

Ale jenom tohle: mam dojem, ze tvuj guru bojovych umeni nekde predvadel "stouchnuti" jednim prstem az ten stouchnuty letel par metru dozadu. A muzes mi rict jak to udelal?

To sa dá urobiť jednoducho a nemusis byt ani majster.
Vtip je kde tym prstom pichneš. keď do jamky na krku tak ver tomu, že väčšina ľudí leti pár metrov vzad. A nemusíš ani pichnúť rýchlo. Ide o obrannú reakciu tela. Teda žiadný zázrak. Vyskúšal som to(len jemným bodnutím, nešlo o vážny súboj tkže som nechcel ublížiť a dotyčný odletel asi 2m)
crow
crow
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 07. črc, 2004 23:00
Bydliště: Slovensko, Košice

Příspěvekod Ninja » pon 24. led, 2005 17:35

vidite a pre toto bruce lee nechcel pomenovavat to co preferoval. aby sa tu neviedli ziadne dohady a spory. Ak ste si este mnohy neuvedomili tak JKD nieje ziadny uzakoneny styl- je to styl kazdeho zvlast- kazdy ma svoj vlastny styl kazdy kope tie kopy ktore sa mu zdaju vhodne . udiera a blokuje tak ako sa mu zda lepsie ( kvoli jeho vyske, vahe, atd) a vyuziva len tie veci ktore sa mu daju kvoli tej jeho vyske a vahe ,... dokonale pouzit. Ved sam Bruce povedal- ked ti nejaka technika nesedi tak sa ju aspon skvele nauc ( alebo tak nejak to bolo). Tak neviem preco by ste tu mali rozoberat JKD a ze Bruce sam nic neurobil ibaze tu islo o to ze on v skutocnosti urobil to co by inych asi nenapadlo aj ked to je jednoduche- vybrat z bojovych umeni to najucinnejsie a najrychlejsie a skonbinovat to s dispoziciami kazdej osoby zvlast. tu ide o tie principy nie o tie techniky. ved sam Bruce hovoril ze JKD sa musi kazdy ucit zvlast nemoze ho ucit nejaky majster- ten ho moze maximalne zasvatit do principov a nie techniky. Samozrejme sa tu nechcem s nikym hadat. cize tak. Radsej miesto toho aby ste sa tu hadali ako to Bruce myslel chodte trenovat to vam aspon k niecomu bude. Zdar :lol:
naše ruky sú dvere neprepúšťajúce nepriateľa a naše nohy kladivo, ktoré ho môže zabiť.
Ninja
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 15. lis, 2004 0:00
Bydliště: dom

Příspěvekod player » pon 24. led, 2005 18:50

Pucmaz : to neni obraz arogance ale sarkazmu,preci :wink: :)
Ty to trosku michas dohromady.Ten "inch punch" je ale zalezitost na blizkost,coz je docela rozdil,nemyslis?Nebo mi chces rict,ze stejnym zpusobem davas uder ci kopes i na vetsi vzdalenost od soupere??
To same plati i o tom pohybu na spickach.Pro me neni problem kdyz jsem na spickach v mziku "zapustit koreny",tedy doslapnout na paty,ale naopak uz je to mnohem komplikobanejsi,kdyz budes chtit mit ladny a rychly pohyb,tak ho postoji na patach opravdu nedosahnes,nebo snad jo?.Ano,vubec se nehadam ze je to postoj pevnejsi,stabilnejsi...pokud jses patama na zemi,ale v mem pripade je pohodlnejsi zapoustet koreny v mziku,nez je odtrhavat od zeme,jestli mi rozumis.

Jendis:no promin,ale jak premejslim sebevic,tak me nenapada,kdyby mohla nastat situace,aby mel kryt ageuke proti nozi logiku.Jestli tebe neco napada,sem s tim;)...Jedina moznost je snad ta,ze uz by si nemel moznost udelat nic jineho(coz je dost nepravdepodobne) a proto bys tam tu ruku vrazil,aby si obetoval ruku pro zachranu dulezitejsi casti tela.Jinak fakt nevim.Takze zrovna tohle mi moc vytrzene z kontextu nepripada.
Co se stability tyce,to jsem popsal vlastne uz Pucmazovi.

Ninja:souhlas;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » pon 24. led, 2005 19:05

Python: moooc pekny prispevek :wink:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 24. led, 2005 19:15

I Tebou popsaná situace může nastat....a situací může být nepřeberně(a fakt se může stát,že nemám možnost udělat nic jiného-a abych Ti řekl pravdu,ageuke už jsem měl možnost sám osobně použít....prostě jsem v tom fofru nestihnul nic jiného-bodnul obloukem shora,vrazil jsem tam to ageuke víceméně reflexivně a druhou ruku mu zabořil do solaru.Zlomil se jako skládací nožík......a ani mne to neškráblo :wink: -ale měl jsem štěstí,bylo to docela nečekané a on mne spíše překvapil.Být to někdo,kdo podstoupil nějaký výcvik...nevím,nevím)
Při boji na nože máš tendence použít naprosto cokoliv,aby ses ubránil.....často Ti nezbývá čas na nějakou "logiku",prostě reaguješ :wink:


Jinak,jak jsem psal,mně je fakt jedno,jak si kopeš.......ptal jsi se alespoň na jeden důvod,proč nestoupat na špičku :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Pavela

Příspěvekod pavela » úte 25. led, 2005 4:01

Klidek píše:
pavela píše:
pavela píše:Jo a ty starý mistři to tak dělali proto, protože je to tak správně. Jakékoliv úlevy v tréningu nebrat... Čéče, jak ti do tý tykve konečně nalejt, že starý mistři vyučovali a VYUČUJÍ princip, a néže máš kopat na milimetr přesně a pod přesnym úhlem(jako to prej dělaji v ČR tekvondisti). Koukni jenom na žáky, ale co SYNY Yang Chen Fu třeba, každý cvičí JINAK. Totéž třeba mrkni na lidi co dělaji v Číně Xinyi. Podle tvý zmatený představy by měli cvičit V©ICHNI napíď stejně, protože to řekl tvůj pánbůh velký Bruce žejo,starý styly jsou shnilý,zkostnatělý a dogmatický...? A vono NE, ejhle, každý mistr má svoje pojetí, každý to dělá jinak. Ale POZOR každý MISTR, ne každý pidla, který to šudlal jakžtakž rok a půl (jako tady žák Qin Ming Tanga, mimochodem ty od Qina, jak chceš aby ti něco Qin šil na tělo po roce a půl, to se tak maximálně naučíš při nemotornosti Evropana jakžtakž přirozeně stát) Takovej člověk když začne kombinovat, tak stojí při formě jako šikmá věž v Pize a je to hrůza jak na pohled tak na praxi. Zkrátka, princip stejný-forma na tělo a aplikace-jak chceš. Rozumíš nebo to mám ještě zjednodušit?


Skoda ze nechapes ze prave Bruce tak moc prosazoval to co tady pises. Jak moc zduraznoval princip nad presnou formou. (zakladni myslenka)

Zaznela tady zajimava otazka( dovolim si lehce modifikovat), kdyz Bruce vopalil vsechno z prvnich stranek wushu ucebnic, jak von to ten chlap covece delal ze mu to tak fungovalo. A jak voni to covece ty wushu zaci delaj ze i po nekolika letech studia dostanou pres usta i od sloupu verejneho osvetleni na ulici. V cem patrujes tuhle zahadu ? Jak si to vysvetlujes ?

Klidek

Ale já to chápu. Jenom k tomu dodávám, že tím nepřinesl do Wušu nic nového a objevného. Nuda nuda, šeď ,šeď... (I když možná pro zaostalé američany to převratné bylo :lol: .) A k tomu fungování, Proč mu to fungovalo(jestliže mu to fungovalo :lol: ) Bylo to proto, protože v základním tréningu hezky doma trénoval to, co na veřejnosti tak velkohubě pomlouval. Prostě tradiční věci.(dokonce jsem viděl nějaký záznam, jak Bruce trénuje hezky česky kopy a údery ABSOLUTNĚ stejně jako čínský děti v každé škole wušu. Prostě na to aby dělal v USA poloboha, na to mu stačil ten kousek Yongchun stylu wushu od Yipmana. Bohužel už mu to nestačilo na průměrné čínské bojovníky Wušu a už vůbec ne aby si zachoval pevné zdraví. Protože jak chceš přemoct protivníka, když jseš nemocnej nebo mrtvej? A. jestli nějakej žák po několika letech studia dostane ránu i od sloupu, tak trénoval celý ty léta blbě, nikoliv wušu, nýbrž shit. Doporučuji pěkný nový článeček co přibyl, ten rozhovor s tím číňanem, ten to vysvětluje dost polopaticky.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod python » úte 25. led, 2005 7:37

Začínam mať dojem, že v tejto diskusii ani nejde o to , čo BL vlastne objavil / neobjavil nového, pomenoval / nepomenoval už existujúceho, ale skôr tu ide o predĺžený spor z tej doby, keď sa BL dostal do konfliktu s tradičnými školami čínskych BU v Amerike....!!!
Strany: stúpenci čínskych BU vs. všetci tí ostatní .... :?: :idea:

Na jednej strane vidím nenávisť a ješitnosť, na druhej miestami nekritický obdiv!

Dajte si do držky a ideme ďalej ... pánové :twisted: !!!


DRV :mrgreen:
python
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 19. říj, 2004 23:00

Příspěvekod pavela » úte 25. led, 2005 10:33

kdo tady mluví o nenávisti, probuď se, pochybuju,že někdo nenávidí někoho, kdo je pod kytičkama. Hovoří se tady o přínosu BL pro BU, zcela objektivně a s příslušnými argumenty. A jestli se někdy BL dostal do konfliktu s nějakými školami, je jeho věc.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: Pavela

Příspěvekod Klidek » úte 25. led, 2005 10:40

pavela píše:
Klidek píše:
pavela píše:
pavela píše:Jo a ty starý mistři to tak dělali proto, protože je to tak správně. Jakékoliv úlevy v tréningu nebrat... Čéče, jak ti do tý tykve konečně nalejt, že starý mistři vyučovali a VYUČUJÍ princip, a néže máš kopat na milimetr přesně a pod přesnym úhlem(jako to prej dělaji v ČR tekvondisti). Koukni jenom na žáky, ale co SYNY Yang Chen Fu třeba, každý cvičí JINAK. Totéž třeba mrkni na lidi co dělaji v Číně Xinyi. Podle tvý zmatený představy by měli cvičit V©ICHNI napíď stejně, protože to řekl tvůj pánbůh velký Bruce žejo,starý styly jsou shnilý,zkostnatělý a dogmatický...? A vono NE, ejhle, každý mistr má svoje pojetí, každý to dělá jinak. Ale POZOR každý MISTR, ne každý pidla, který to šudlal jakžtakž rok a půl (jako tady žák Qin Ming Tanga, mimochodem ty od Qina, jak chceš aby ti něco Qin šil na tělo po roce a půl, to se tak maximálně naučíš při nemotornosti Evropana jakžtakž přirozeně stát) Takovej člověk když začne kombinovat, tak stojí při formě jako šikmá věž v Pize a je to hrůza jak na pohled tak na praxi. Zkrátka, princip stejný-forma na tělo a aplikace-jak chceš. Rozumíš nebo to mám ještě zjednodušit?


Skoda ze nechapes ze prave Bruce tak moc prosazoval to co tady pises. Jak moc zduraznoval princip nad presnou formou. (zakladni myslenka)

Zaznela tady zajimava otazka( dovolim si lehce modifikovat), kdyz Bruce vopalil vsechno z prvnich stranek wushu ucebnic, jak von to ten chlap covece delal ze mu to tak fungovalo. A jak voni to covece ty wushu zaci delaj ze i po nekolika letech studia dostanou pres usta i od sloupu verejneho osvetleni na ulici. V cem patrujes tuhle zahadu ? Jak si to vysvetlujes ?

Klidek

Ale já to chápu. Jenom k tomu dodávám, že tím nepřinesl do Wušu nic nového a objevného. Nuda nuda, šeď ,šeď... (I když možná pro zaostalé američany to převratné bylo :lol: .) A k tomu fungování, Proč mu to fungovalo(jestliže mu to fungovalo :lol: ) Bylo to proto, protože v základním tréningu hezky doma trénoval to, co na veřejnosti tak velkohubě pomlouval. Prostě tradiční věci.(dokonce jsem viděl nějaký záznam, jak Bruce trénuje hezky česky kopy a údery ABSOLUTNĚ stejně jako čínský děti v každé škole wušu. Prostě na to aby dělal v USA poloboha, na to mu stačil ten kousek Yongchun stylu wushu od Yipmana. Bohužel už mu to nestačilo na průměrné čínské bojovníky Wušu a už vůbec ne aby si zachoval pevné zdraví. Protože jak chceš přemoct protivníka, když jseš nemocnej nebo mrtvej? A. jestli nějakej žák po několika letech studia dostane ránu i od sloupu, tak trénoval celý ty léta blbě, nikoliv wušu, nýbrž shit. Doporučuji pěkný nový článeček co přibyl, ten rozhovor s tím číňanem, ten to vysvětluje dost polopaticky.


Hmm, vidim ze se tady asi nedohodnem protoze kazdej melem furt o necem jinym. Tohle by asi chtelo diskusi v realnym case. Tak navrhuju kdyz budes mit chut az budes v Praze tak mi posli mail( davam ti ho do soukromy posty) a muzem dat nekde nakou bastu nebo neco tak a v klidu to probrat.


Cau Klidek
Klidek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00

Příspěvekod kurt78 » úte 25. led, 2005 12:36

for pavela : ,,stylu wushu od Yipmana" sa ucil bruce dost zaujimave
vyhlasenie, /co na to Yvan? / 8O
/ale v podstate hej len wch , vt ,... to moc nespajaju s
tym kvoli odlisnosti vyzoru stylu Yipmana od clasiky/
alebo ako to je? :roll:

a , ze umrel to sa nekdy stava aj v dnesnej dobe/ napr velky taekwondista Park Jung Tae na rakovinu , alebo ten slavny kickoboxer co umrel/, a vobec to nemusi mat spojitost s bojovym umenim, alebo to znaci, ze ich bojova dovednost bola zla? :?:
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod irzounek » úte 25. led, 2005 12:51

Zdar a silu "kurt78" !!!

kurt78 píše:for pavela : ,,stylu wushu od Yipmana" sa ucil bruce dost zaujimave vyhlasenie, /co na to Yvan? /


??? WingVing ChunTsun (Yong Chun, 咏春) je Wu Shu (Mo Sut, 武术) a BL se od Yip Mana (nebo Wong Shun Leunga) urcite nejaky zaklady naucil. Takze tohle ja "na to " :-).
cest
yw
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod kurt78 » úte 25. led, 2005 13:23

YiWan píše:........ WingVing ChunTsun (Yong Chun, 咏春) je Wu Shu (Mo Sut, 武术) a BL se od Yip Mana (nebo Wong Shun Leunga) urcite nejaky zaklady naucil.....
yw


zdarrrr yiwan
jo dik, lebo ja som mal pocit , ze nektere smery wchwtvt sa moc k svojim wushu korenom nechcu priznavat a spajat sa s nimi.




ps. dufam ze sa uz naucim spravne pisat yiwan
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod TAPTAK » úte 25. led, 2005 14:56

kurt78 - ktere?
TAPTAK
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 02. lis, 2004 0:00

Příspěvekod kurt78 » úte 25. led, 2005 15:19

nebudem zalovat :) , ale vacsinov vsetcia vtvchwt sa neradi zmienuju o tom ze su (od) wushu,-tod moja skusenost. a vlastne mi je to sumafuk :roll: (hlavna cast mojho postrehu bola ta druha cast ku ktorej sa zatim nik nevyjadril....
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Anonymní » úte 25. led, 2005 15:59

kurt78 píše:hlavna cast mojho postrehu bola ta druha cast ku ktorej sa zatim nik nevyjadril....
Vono se moc neví, na co přesně B.Lee dojel. Prej ňákej votok mozku. Dá se spekulovat různě. Přemrskal trénink? Následek souboje? Neslavný zakončení podomácky (bez vedení zkušenějším) prováděnýho Qi gongu?

Mě by tak nevadilo kdyby mi mistr (dědeček-mistr) dojel na rakovinu nebo spadlý letadlo (tak náročnej na zázraky nejsem :D ).

Ale nerad bych, kdyby to bylo právě nezvládnutym cvičením, což by ukazovalo na neznalost a nekvalitu, co rozhodně nehodlám kopírovat. (Chybnej Qi gong, vodrasovaný kolena atd.) :(
Pokud se styl traduje přes strejce co se vobčas dožijou stovky, je to určitá záruka že takový chyby tréninku neudělali - a taky je nepředávaj mě. I když samozřejmě nejvíc záleží na nejslabšim článku řetězu (a to může bejt až ten poslední nebo předposlední :roll: ).
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků