AIKIDO v PRAXI!!!

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

AIKIDO v PRAXI!!!

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 10:47

Takze mily diskuteri, chcel by som Vas upozornit na vsetky pochybnosti p ucinnosti AIKIDA v PRAXI. Ano tolko diskutovana tema. Preco by to nebolo mozne ? Ha? Pozrite si DVD ktore ponuka najvacsia stranka o BU (VIDEO A DVD a i..)http://www.budovideos.com/shop/customer/product.php?productid=20676&cat=276&page=1

Skuste si pozriet toto video (DVD) o praktizaci AIKIDA. Potom pochopite ako sa da AIKIDO vyuzit!!

Poprosim aj Vase nazory!!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 11:00

a tiez si nezabudnite pozriet vsetky segalove filmy aj tam je aikido v praxi.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 11:03

realA = Tiger ???
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 11:18

Prosim? Ve filmech....... praxe? Kamera snese všechno!!! Věřím tomu že funguje v praxi, proč by nemělo, ale odkazovat na filmy jako na zdroj uvědomění je trošku(víc) zcestné. Ale na druhou stranu v těch seagalových filmech(myslím ty starší ne ty poslední kde každého raději odbachne ze dvou metrů) to je bomba.

Cau
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Dong_wu » úte 05. dub, 2005 11:22

Nenasel jsem tam zadne ukazky z realu - jen kolik usetrim, kdyz si koupim DVD od nich :roll:

Jinak doufam, ze s tim Aikidem v praxi v Segalovejch filmech to byl vtip....... 8O
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kurt78 » úte 05. dub, 2005 11:36

tentoraz zasadne nesuhlasim s tigrom, chlape co si skusal to nukite jak si pisal na vedla fore ci co?
aikido realne vo filme
to ja mozem napisat:
pozri si pomstitel s pistalov ak chces vidiet realne kung fu :lol: 8O :lol:
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 11:38

RealA je moj kolega. Takze nie je to ta ista osoba.

Co sa tyka toho DVD. To nie je film . To je naucne DVD o AIKIDE(konkretne Yoshinkai) na rozne typy utokov s ktorymi sa stretavame na ulici. Je to presne to Co tu rozoberate o praxi. Tu najdete aplikaciu technik na jednotlive utoky. Nemylte si to prosim s filmami od Seagala. Toto nie je film to je instruktaz. Aj ked viem ze ta cena nie je kazdemu pripustna na objednanie si takehoto DVD. Je to len pre tych ktori by chceli naozaj spoznat ako sa da AIKIDOvyuzit v praxi.!!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 11:47

kurt78 píše:tentoraz zasadne nesuhlasim s tigrom, chlape co si skusal to nukite jak si pisal na vedla fore ci co?
aikido realne vo filme
to ja mozem napisat:
pozri si pomstitel s pistalov ak chces vidiet realne kung fu :lol: 8O :lol:


Vidis toto som prave nechcel. Toto nie je film!!! Jedna veta dokaze prevratit celu diskusiu uplne naopak. Je to len naucne DVD. Jedna sa tu o ucitela Thumba (Yoshinkai AIkido 6 dan.) ktory vyucuje v Australii specialne zlozky, ochrankarov a policajtov. To je vsetko. Cisto len prax. Ziadne halusky
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 12:20

ukropcany píše:hm... ale tam žiadne video na stiahnutue nie je... okrem toho je to inštruktážna kazeta, takže scénky sú nahrané. Ukáž fight! Toto je zas len gymnastika...

Tu fight nehladaj. Je to len inspiracia ako postupovat pri strete (konflikte) na ulici, v bare.Je to ukazka toho co moze aikidoka trenovat ked sa chce aj ubranit. Je to velmi pekna instruktaz do praxe. S utokmi uvedenymi na tomto DVD sa stretavam casto aj v praxi. Je to bezny utok na ulici. Tu nehladaj sparing!! Toto DVD a vcelku zaujalo tak som si ho objednal. Taketo nieco by sa mohlo ucit aj v beznych skolach AIKIDA. Plus nejake kondicne zalezitosti, vreco (udery, kopy, rychlost) a spokojnost so sebaobranou pride sama.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Dong_wu » úte 05. dub, 2005 12:57

Porad je to jenom instruktaz. Neco takovyho ti predvede kazdej a bude to fungovat. To ze se s takovejma utokama da setkat na ulici je uplne jedno, zalezi nakolik je obrana proti nim pouzitelna v realu.
Jasne, ze jsem taky aikido v realu pouzil, ale to je situace, kdy clovek postrebuje zpacifikovat amatera, nema zapotrebi mu neco udelat a muze si dovolit cokoliv.
Ale o takovy situaci tady nikdo kdo polemizuje o ucinnosti aikida nemluvi.
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 13:28

Dong_wu píše:Porad je to jenom instruktaz. Neco takovyho ti predvede kazdej a bude to fungovat. To ze se s takovejma utokama da setkat na ulici je uplne jedno, zalezi nakolik je obrana proti nim pouzitelna v realu.
Jasne, ze jsem taky aikido v realu pouzil, ale to je situace, kdy clovek postrebuje zpacifikovat amatera, nema zapotrebi mu neco udelat a muze si dovolit cokoliv.
Ale o takovy situaci tady nikdo kdo polemizuje o ucinnosti aikida nemluvi.

Spacifikovat amatera to je co za hlupost!. Ved ten poulicny bitkar (,,amater,, ako ho ty nazyvas) je najhorsia osoba od ktorej nemozes cakat ziaden utok. Nie je to bezny utok boxera, karatistu, Kickboxera, kde utok zacina uderom na nos, pripadne kop na hlavu. Ide tu o utok ktory ta nikde na BU nenaucia. Popolnik do hlavy. Flaskou po hlave. Utok s biliardovou palicou. ATD. ATD. Takze neviem preco tu splietas amaterov. Smozrejme pokial je agresor triezvy. O opitom utocnikovi sa nebudem bavit. Ved ten poulicny bitkar vyuziva vsetky prostriedky ktore ta daju k zemi. Technikami ktore su na DVD dokazes tohto utocnika spacifikovat tak ze dalsi utok mu nedovolis. Poznas nieco ucinnejsie. Ci aj tu je podla teba rozumne sparovat bez rukavic. Kolko by si vydrzal dostavat udery od poulicneho bitkara??? Ha myslis ze sparing v reale je vhodna alternativa. Pozor tu uz rukavice nemas!!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 14:22

To UkropcaNY:

Takze ty si uz najlepsi boxer akeho poznam. O vsetkom co hovoris povazujes za svate. Box Box. Si OK? Zle skusenosti s AIkidom na SK. Trenovat do Japonska ? Hmm dobry napad.Pocuj uz si sa niekedy pobil aj bez rukavic. ?? Kedy naposledy a s kym? Bol ten super hodny tvojej postavy a kondicie. Bol ten utocnik poulicny bitkar? Ak nie tak nehovor o boxe ci MT ako o BU ktore je neskutocne super! Uz by si mohol prestat hovorit o tom co uz vsetko mas za sebou. Mas naozaj za sebou nejaku poriadnu melu na diskoteke, bare ? Dostal si uz od nejakeho nabuchaneho chlapa bombu do nosa?? Robis tu strasneho kapa nad ktoreho niet. Nemyslis . Jaj prepac ty uz mas toho za sebou hoooodne.
Mal by si sa niekedy zobrat a ist si vyskusat ozajstny poulicny boj niekde na dizu do Blavy ne?Alebo radsej do baru ne? Co ty na to ako to vnimas? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 14:40

A keby si si chcel preverit svoje ,,BOXERSKE,,skusenosti bez RUKAVIC dojdi v sobotu do KeyC v Blave a ja ta naucim ako to funguje na ulici. Ver tomu ze do mesiaca zmenis aj ty nazor.!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 14:51

sorry chlapci, nechcem byť ako nejaká vtierka, ale mám pocit, že toho je už tretia diskusná skupina, ktorá rieši stále dookola to isté, čo sa aikida týka. ja ani neviem, či mi to má byť smiešne, alebo mám plakať. možno je pravda niekde uprostred. resp. každý si nájde tú svoju cestičku, niekto úzku tŕnistú, nieko mu sa páči pekná pozametaná, ale to už je tým, že každý sme iný. ale aj tak sú tieto debaty v niečom dobré. pomáhajú pochopiť. ak sa mi zase podarilo niekoho týmto namosúriť, tak fakt prepáčte.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 14:55

ukropcany píše:Nie, na "dízu" už pár rokov nechodím a konfliktom sa vyhýbam. A zle si ma pochopil - nehovorím o sebe, aký som fasa, ale hovorím o tom, ako je tréning BU u nás vo všeobecnosti na hovno. Prepáč, ale ja som úplny amatér, boxujem necelé 2 roky, ale keď dám do laty kdejakého jujujujutsu/aikido frajera, tak potom je niečo zle... ferštést du? A bombu do nosa som už zopár krát dostal... akurát teraz ho mám na kašu - už týždne nespárujem do hlavy... takže viem dobre ako to bolí... inak je furt lepšie byť kápo na nete ako kápo na ulici, čo sa učí aikido z kazety... to len tak...


To DVD je len inspiracia. Nie je to nieco z coho sa musim ucit BU. Je to vyhoda pre tych ktory AIkido trenuju. Aspon si vedia predstavit co a ako aplikovat. Ja trenujem Box a venujem sa aj AIKIDU. Presne takemu ake je na tomto DVD. Je to dost dobry material. (Inspiracne). Jednotlive aplikacie si musis vyskusat sam. Niekedy trenujem aj s RealA. Ku Stevovi som chodil s RealA. Neviem preco si myslis ze spolocne stretnutie by nieco zmenilo na tom ze sa tomu budem dalej venovat. Zaklad mam obtiahnuty od Steva. Materialy ziskavam z Japonska. Trening robim spolu s chalanmi. Opakujeme rozne aplikacie.Rozne alternativy. A budes sa cudovat aj proti BOXEROVI. Rychle vyradenie boxerskeho utoku a nasledne zasadenie techniky. Vidis v tom nejaky nedostatok? Mne sa to dost paci a nemam k tomu ziadnu kritiku.(resp. negativny postoj) Ty ano?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 15:14

ukropcany píše:Dík, neprijímam, na to mi na mojom image slušného podnikateľa príliš záleží... ale kľudne prídi v piatok do hanumanu na sparingy... rád sa nechám priučiť (úprimne).
P.S. Samozrejme aj rukavicami... :D
P.S. Pýtaj sa na ukropčányho...


To je OK , ale ja tu stale hovorim jedno. Sparringy mam kazdy den. To mi dava nieco na kondicke a rychlosti. Ale zial nie je to vsetko.To jednoducho nestaci.Chapem ze trening s rukavicami je narocny,ale bez nich je realny!!! A o tom sa snazim kecat. Mozes byt dobry boxer (v rukaviciach) ,ale v realite dostanes laket (jeden) a si vyradeny. Dufam ze so mnou suhlasis. Takze aj ten obycajny (makkys) aikidista pokial nebude dodrzavat urcity dosahovy odstup tak ho vyradi hocikto. A tu sme sa dostali na bod mrazu. Tento bod mrazu vymieta mozok kazdemu kto BU trenuje. Je to len o takejto malickosti. Takze nie ze AiKIDOKA je makkys. To ty porovnavas len tvrdostou treningu. To nie je problem. To je to najmenej pritvrdit trening. Ale problem je v momente prekvapenia a vzdialenosti.A ver mi ze ked ti chcem ublizit tak ti ublizim a nebudes vobec nic tusit. A k comu ti bude potom ten BOX? Suhlasis so mnou? :twisted:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 18:57

Aikido je dobrý,ale na to abys ho mohl použít na ulici ho musíš pořádně(fakt hodně ovládat) a bejt tak dvakrát až třikrát rychlejší něž tvůj nepřítel a to ještě nemůuvim o tom, když ten druhej ovládá nějaký jiný(agresivnější BU) a je při smyslech. :) Pokud je ten druhej fakt velký hovado tak ti dá ránu když to fakt nečekáš, takže ti je jakýkoliv bu k ničemu, a když ne tak je mu lepší urazit(ukopnout) hlavu, než riskkovat neučinnost většinou dlouhých technik z aikida. Hodí se to na to, když mu nechceš ublížit, ale když si začal je to jeho problém ne. :roll: No nic, já si myslim že aikido až zas tak účinné není, teda pokud ten druhej není šnek.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Baxxse » úte 05. dub, 2005 19:25

Tiger píše:a tiez si nezabudnite pozriet vsetky segalove filmy aj tam je aikido v praxi.



Tiger: Jestli jsi někdy studoval nebo pořádně koukal na Segalovi filmy,tak si musel zjistit,že Segal(i přesto že je nositelem 6. danu) nepoužívá jen Aikido, ale i další bojoví styly...pořádně se podívej 8O
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Jendis » úte 05. dub, 2005 20:34

Bože,to je pořád a pořád dokola.....tak ještě jednou,ne o stylu,ale o lidech to je :!: :!: :!: Funguje Ti to???Fajn,super pro Tebe.....ale nesnaž se to za každou cenu vnutit každému :wink:

A sorry....ty máš,Tigere,asi nějakej mindrák,viď?Mluvit o realitě,fightech někde na diskotékách.....nóóó,to čumím.To bude asi přemíra testosteronu,že......???Jestli jsi kolega REALA,tak jsi mi právě udělal obrázek.....se celkem divím,že jsi prošel psychotestama :wink:

Proč to pořád někdo musí hnát do extrému???To neděláte nic jinýho,než že se rvete??????Já nevím,jak vy,ale já mám dost excesů z práce,ještě abych se s někým casnoval,když mám volno.....to se radši seberu,pomyslím si něco o ........ a jdu pryč.Klídek a pohoda,to je to hlavní..... :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod marvin » úte 05. dub, 2005 21:10

:roll:
Naposledy upravil marvin dne pát 15. pro, 2006 20:28, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron