techniky na ulici ověřené vlastní skušeností

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod bruce » stř 07. zář, 2005 18:45

ukropcany ma pravdu ide tu o obranu a ked pouzije legalne pistol na OBRANU-zdoraznujem,tak to bude urcite v jeho prospech na sude.A urcite nikoho v sebaobrannej situacii nebude zaujimat nejaky sud hlavne ked ide o zivot a o ordinu.a predsa tou zbranou zabit nemusi.to je vsetko :wink:
NEZI ABY SI BOJOVAL ALE BOJUJ ABY SI ZIL!
bruce
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod ninjawarrior » stř 07. zář, 2005 18:46

hmmmm
ninjawarrior
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 07. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 07. zář, 2005 19:42

ukropcany

ked v sebaobrane niekoho pretiahnes teleskopom, a mas rychle nohy, tak ta iba tazko dakto identifikuje. Ale keby si pouzil svoju registrovanu zbran, tak ta maju raz dva.
Druha vec.
Pocul som to od ludi co maju zbrojak, ze aj ked ta napadnu, a ty pouzijes zbran, tak to dokazovanie nie je lahke.
Tento rok sa myslim zakon v tomto smere trosku menil, takze mozno uz je to ine..
Ja ratam s teleskopom hlavne ako s psychologickou zalezitostou: ked clovek ktory mal pred chvilou iba hole ruky, teraz v nich drzi ocelovu tyc s gulou na konci.. dotycny si to este urcite premysli :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod S474N » čtv 08. zář, 2005 7:05

Niejedolezite píše:Kupil som si teleskop, trosku trenoval, uvidime, dufam ze ho nebudem musiet pouzit. Len skoda ze ho clovek nemoze furt vlacit zo sebou, je dost nemotorny.


Zalezi jakou si zvolil velikost. Osobne mam 16" i 21". Ten kratsi se me krasne vejde do kapsy u kabatu a vubec by nikdo nerekl, ze tam neco takove mam. A kdyz jdes po ulici a mas ruce v kapsach, tak to nikomu ani neprijde divne. Nemusim snad dodavat, ze ho tim padem drzis v ruce a jeho "rozlozeni" je dilem okamziku.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » čtv 08. zář, 2005 7:07

ukropcany píše:P.S. Ak by som sa napr. cítil ohrozený, tak si kúpim zbraň, myslím strelnú. Nebudem určite riešiť pästné výmeny... chvala Bohu toto zatiaľ riešiť nemusím... uf...


Nechci nic privolavat, taky nevim v jake oblasti se pohybujes, ale to co rikas je pouze to, ze si nalhavas sam do vlastni kapsy. Jednou se to muze semlet tak, ze potom budes sam litovat, zes do zbrane neskocil uz driv. Je to jako s kondomem - lepsi ho mit sebou a nepotrebovat, nez ho nemit a potrebovat.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » čtv 08. zář, 2005 7:07

Niejedolezite píše:ukropcany

prid nam potom povedat ako si dopadol na sude. Alebo sa spytaj rovno niekoho kto na svoju obranu pistol pouzil, zpravneho hladiska je to VELMI problematicke. :roll:


Opravdu? Sam se pohybuji trosicku "v oboru" a mam jine zkusenosti nez ty. Muzes byt prosim trosicku konkretnejsi? Dekuji.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » čtv 08. zář, 2005 7:10

bruce píše:ukropcany ma pravdu ide tu o obranu a ked pouzije legalne pistol na OBRANU-zdoraznujem,tak to bude urcite v jeho prospech na sude.A urcite nikoho v sebaobrannej situacii nebude zaujimat nejaky sud hlavne ked ide o zivot a o ordinu.a predsa tou zbranou zabit nemusi.to je vsetko :wink:


Obavam se panove, ze jste zde hodne ovlivneni televizi a mluvi z vas neznalost a pouha teorie. Spousta techto situaci se k soudu vubec nedostane, jelikoz zde mame "nutnou obranu" a "krajni nouzy" a verte, ze je toto ze strany vysetrovatelu casto aplikovano v praxi. A o tomto se uz samozrejme zadna televize nedozvi. :wink:
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » čtv 08. zář, 2005 7:16

Niejedolezite píše:ukropcany

ked v sebaobrane niekoho pretiahnes teleskopom, a mas rychle nohy, tak ta iba tazko dakto identifikuje. Ale keby si pouzil svoju registrovanu zbran, tak ta maju raz dva.
Druha vec.
Pocul som to od ludi co maju zbrojak, ze aj ked ta napadnu, a ty pouzijes zbran, tak to dokazovanie nie je lahke.
Tento rok sa myslim zakon v tomto smere trosku menil, takze mozno uz je to ine..
Ja ratam s teleskopom hlavne ako s psychologickou zalezitostou: ked clovek ktory mal pred chvilou iba hole ruky, teraz v nich drzi ocelovu tyc s gulou na konci.. dotycny si to este urcite premysli :wink:


Promin, ale zda se me, ze placas hrusky s jablkama. Kdyz nekdo pouzije legalni zbran, tak ho pochopitelne "hned" maji, protoze tento clovek ma ohlasovaci povinnost vuci PCR. Pokud by i tak toto nesplnil a odesel, tak te tezko mohou najit (nejsou-li svedci) protoze se predem nevede zadna evidence zbrani z hlediska drazek v hlavni apod.

Jinak s tim teleskopem souhlasim. Osobne jsem si ho poridil vyhradne na podnapile lidi, ci lidi, kteri zjevne nepremysli a vytahnuti pistole na ne by bylo akorat kontraproduktivni (rozumej, ze sami nedovedou rozlisit miru rizika, ktere jim hrozi). Z osobni zkusenosti mohu rici, ze jenom vyndani teleskopu a jeho rozlozeni (zacvaknuti kovovych dilu do sebe) temto lidem da jasne najevo "jak se veci maji".
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod 224477 » čtv 08. zář, 2005 16:34

S474N: konecne niekto novy, niekto so sviezimi nazormi... Je to tak.
224477
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. pro, 2004 0:00
Bydliště: SR

Příspěvekod BENNY » pát 09. zář, 2005 15:10

Mě se osvědčila kombinace - nártem do břicha a pěstí do obličeje.
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » pát 09. zář, 2005 15:17

ukropcany píše:...tak s holými rukami to snáď aspoň ako tak zvládnem... :wink:


No doufej, abys nenarazil treba na nekoho s kverem :lol: :lol:
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod mao » stř 14. zář, 2005 9:48

S474N píše:
ukropcany píše:...tak s holými rukami to snáď aspoň ako tak zvládnem... :wink:


No doufej, abys nenarazil treba na nekoho s kverem :lol: :lol:


http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krim ... _krimi_ton
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 14. zář, 2005 11:09

mao píše:
S474N píše:
ukropcany píše:...tak s holými rukami to snáď aspoň ako tak zvládnem... :wink:

No doufej, abys nenarazil treba na nekoho s kverem :lol: :lol:

http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krim ... _krimi_ton

Mám dojem, že v podobný situaci by bouchačka moc nepomohla. Ale detaily zatim nejsou.
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod S474N » stř 14. zář, 2005 11:09

mao: ano a o tom to presne je.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod chorche » stř 14. zář, 2005 11:49

co by... kdyby.... jakby..... takbych..... samy nesmysly
chorche
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 27. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Sandokan » úte 20. zář, 2005 14:20

Tak poměrně náhodou sem narazil na tuhle debatu.Nemyslim,že by všechno co tady bylo řečený bylo na hovno.Co se mě týče pár bitek mám za sebou.Nejdůležitější je asi překvapit.Mě se osvěčuje hrát si na nemotornýho a pak přímo udeřit a vyvést ho z míry.Jakmile se vám to podaří doporučuju řezat,řezat a zase řezat.Osvěčuje se to,když máte před bitkou trochu čas.Né vždycky to vyšlo.párkrát jsem taky dostal na bednu ale to sou ty zkušenosti.Když na mě vytáhne nůž vydim rudě a beru to tak,že mě chce zabít.Nesnášim nože.Je to srabárna a vytahujou to histerky a totální magoři.Pak doporučuju se vyzbrojit čímkoliv.Zbraň na zbraň.Jeden cikánskej hajzl na mě v hospodě jednou vytáh vystřelovák.Přetáh jsem ho židlí přes ksicht.Chudák upad do bezvědomí,tak jsem radši rychle vypadnul.Od tý doby do tý hospody nechodim.Fakt už nestojim vo soudní tahanice.Důležitý se nebát nějaký tý rány,která vždycky přijde.Pak vás to nerozhodí.Proto je nejdůležitější sparing.sory za gramatický chyby čus.
Sandokan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 11. zář, 2005 23:00

Příspěvekod graver » stř 21. zář, 2005 7:09

Nejsem si jistý, jestli tady padla jedna věc, na kterou asi přijdu i já jako naprostý začátečník, který navíc nedělá BU proto, aby se rval: můžete se perfektně naučit desítky technik, které v dódžó zaručeně fungují, ale na ulici bude potřeba jen jedna: být rychlejší, než soupeř. Postřeh a rychlost make the trick. Když budu dost rychlej (já bohužel nejsem) a soupeř dost pomalej a dost ožralej, tak mám čas ne snad něco vymýšlet, ale vůbec si všimnout, že se něco děje a reagovat alespoň instinktivně. Mě takhle vyškolil nalitej policajt v civilu, když se mi nelíbilo, že po mě skáče jeho čokl. Trefil se do mě jen tak jemně v rámci školení (asi toho na žíněnce vypotil víc než já a i přes tu opilost si nechtěl dělt trable) a pak mi ještě ironicky vysvětlil, že kdybych měl postřech, tak na to stačilo ageuke. Udělal to klasicky - chvíli na mě sprostě řval a když viděl, že se mu místo na ruce dívám na hubu, tak v půlce slova praštil, ani nepřestal mluvit.
Takže obkecávat se to asi moc nedá :-((
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » stř 21. zář, 2005 9:13

4graver: nekopl si do toho psa náhodou?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod graver » stř 21. zář, 2005 9:49

Nekopl, i kdyz on si to myslel. Byl to nejaky maly smetak (ten pes, ne ten hrobocop) - na ty staci obvykle dupnout, tomuhle to nestacilo.
Jinak on to mozna policajt nebyl - treba se jen tak vytahoval v opilecke pyse, jenze se mi pri soucasne moralce policajtu nechce riskovat, ze mi jeho partaci daji nakladacku (tak nejak mi to tusim vysvetlil, kdyz jsem chtel volat policajty).
Aby to bylo jasne (i kdyz to sem nepatri) - ja nemam nic proti psum, kteri nemuzou za to, co jej jejich panove nechaji delat. Nez bych kopl do psa, kopnu radeji do jeho pana.
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » stř 21. zář, 2005 10:26

4graver: nebylo to myšleno jestli máš něco proti psům nebo ne ale jen mě zajímalo .... no to je jedno ......... tyhle případy se asi se psy stávají často no
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron