Řeč Těla

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod nickname » pon 18. pro, 2006 12:17

Souhlasím plně s Jendisem !!!!
Jen bych dodal : osobní zona je jiná u každého národa, tam kam vás nepustí angličan, je pro araba volný prostor.
A dál, spousta situací napadení, znásilnění apod. začne mnohem dříve než si uvědomíš nebezpečí.
Příklad : Pokud nějaký elegán osloví ženu na ulici s nabídkou pomoci ( například s nákupem ) a dočká se odmítnutí a pokrčí rameny a odejde, je to v poho, pokud ji ale ukecá stylem " přece by jste se nebála " , tak právě tady začíná ohrožení. Podobní lidé - násilníci apod. mají většinou podobné praktiky a chování, existuje na to i model několika varovných indikátorů - patří mezi ně např. zavázání si člověka ( tj. pomoc s nákupem ), verbální útok ( přece se nebojíte ) výčitka ( pomohl jsem vám ) a nevyžádaný slib ( odnesu vám tašku a půjdu ,fakt ). Krátce řečeno je až s podivem že spousta žen ví že nemá lézt do výtahu s cizím člověkem, ale vleze tam protože si řekne nebudu přece jako blázen .
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod NAIA » pon 18. pro, 2006 12:29

To Nickname:

To je z knihy Dar strachu, kterou napsal Gevin de Backer že?
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

to Naia

Příspěvekod nickname » pon 18. pro, 2006 12:31

Prsně tak, je mnohem složitější ale to je nadlouho
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 18. pro, 2006 12:44

To nevadí,že je to na dlouho...jestli máš co,PI© :!: :!: :!: Dle mého je tahle oblast velmi důležitá,často opomíjená a pro spoustu lidí velká neznámá.....proto jsem tenhle thread dělal.Takže....připoj,co můžeš.Dík
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod nickname » pon 18. pro, 2006 13:30

Takže jen pro neznalé : Gevin de Backer je majitel sec. firmy která radí VIP osobnostem jak se vyhnout ohrožení, případně jak ho rozpoznat. Vypracoval systém již zmíněných PIN - predikčnních indikátorů nebezpečí.
Jeho metoda spočívá v tom že pokud máš v mozku uložené tyto indikátory, tak tvůj šestý smysl, což je podvědomí, ti v případě rozeznání několika PINu upozorní že něco není v pořádku. Backerova metoda je hlavně o tom nepodcenovat tyhle signály podvědomí, jelikož si je člověk neumí vysvětlit. Dle něho mozek pracuje tak rychle že člověk si neuvědomí důvod proč, pouze výsledek .
Příklad : Pokud z nějakého důvodu - ty nevíš proč - přejdeš náhle ulici a na místě kde by jsi byl pokud by jsi to neudělal spadne třeba cihla, je to pravděpodobně proto že např. den předtím atd. jsi VIDĚL na střeše dělníky, ale protože tě to nezajímá, mozek tuto informaci uložil do podvědomí, a dal ti jen výstrahu když jsi tam procházel.
Backerova metoda opravdu sedí, mám to z vlastních zkušeností, a nejen na přímé ohrožení - ale např. i k odhalení různých podvodníků atd.
V knize uvádí Backer 12 základních Pinů, nemám ji ted u sebe ale na přání mohu dodat.
Také uvádí mnoho situací kdy k ohrožení došlo jen špatným pochopením situace, nebo ignorováním výstrahy.
Jako příklad funkce podvědomí : spousta lidí pokud před ně položíš pistoli a útočný nůž má nepřijemný pocit více z nože než z pistole. To je způsobeno osobní zkušeností, každý se již někdy pořezal.
Pokud jeho metodu aplikuješ na sebeobranné a sebeochranné situace, zjistíš že k mnoha z nich nemuselo vubec dojít.
Takže výstraha před napadením přijde třeba v době, kdy je možné se úplně situaci vyhnout atd.
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod nickname » pon 18. pro, 2006 13:33

Ještě něco : každý si určitě vzpomene že někdy udělal něco o čem nevěděl proč, jen měl " takový pocit ". To je právě situace kdy je člověk varován podvědomím, časem by asi při pohovoru přišel na to proč
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod sam-soi » pon 18. pro, 2006 13:39

prosimte existuje o od Gevin de Backer nejaka kniha nebo publikace v cestine ? tohle me zaujalo ...

dikez
sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 162
Registrován: pát 02. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod nickname » pon 18. pro, 2006 13:41

Ještě takový příklad, nechci tu moc plácat - dost to funguje u dětí protože nejsou zatížené komplexy.
Jednou po mě učitelky ve škole chtěli takovou prevenci pro děti - před úchyly apod.
Vyzkoušeli jsme toto : kluka, který pracoval u záchranářů jsme nechali patřičně zarůst a oblékli ho do šílených hadrů. Potom jsem jednoho známého ( z druhé strany barikády - bývalý bytař ) oblékl do kvádra a je zajímavé že většina dětí reagovala vstřícně na zachranáře, ale ten druhý jim připadal nějakej divnej.
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod nickname » pon 18. pro, 2006 13:42

Kniha se jmenuje DAR STRACHU, mám ji asi 3 roky, takže v knihovnách by měla být dostupná
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 18. pro, 2006 13:43

nickname píše:V knize uvádí Backer 12 základních Pinů, nemám ji ted u sebe ale na přání mohu dodat.


Určitě dodej,buď tak laskav.....sám si rád rozšířím obzory....ne,že bych o tom neslyšel,to zase ne,ale ...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lada » pon 18. pro, 2006 14:03

jen pis dal tohle me take zajima
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod nickname » pon 18. pro, 2006 14:39

Pokusím se udělat nějaký výcuc, a hodit sem link, měl jsem to jako diplomku, snad to ještě najdu
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Libor » pon 18. pro, 2006 15:45

Jendis píše:jednou jsem slyšel takovej příběh a potom ho úspěšně použil v praxi...čtyři týpci byli rozhodnuti si mne podat a když už to eskalovalo,že se semeleme,lehnul jsem si na zem se slovy,že mne tam stejně chtěli vidět,že jim to ulehčím.......a byl klid......nevěděli,co dělat a s nadávkama odešli.......netrvalo to dýl,než dvě minuty a moje ego tím vůbec neutrpělo. :wink:

To nebol dobry napad,vyslo to ale bol to risk,mohli zacat do teba kopat,iba by si im to ulahcil a posmelil ich,lebo by sa skor odvazili,ked po leziacky sa nemozes tak branit ako v stoji.Ale vyslo to,tak neviem.No vseobecne by som to neradil.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 18. pro, 2006 15:53

ježiš...nerozebírejte to....já tam byl a měl na rozhodnutí chvilku...viděl jsem je...jejich chování....NECÍTIL JSEM,®E BY SI CHTĚLI KOPNOUT......V®DYCKY ZÁLE®Í NA SITUACI...teď o tom můžeme mluvit dokola a dokola......TENKRÁT TO VY©LO.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod nickname » pon 18. pro, 2006 15:56

Ted jsem si tak nějak vzpoměl : většina normálních lidí se např. bude více bát v noci v lese, než na václaváku i když statisticky jim hrozí na václ. 100násobně vyšší nebezpečí, takže lidi fungují podle zajetého modelu: noc-les - vražda, václavák, noc, tramvaj domů. Nevezmou už v úvahu že kde jsou lidi - hrozí nebezpečí
nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod nickname » pon 18. pro, 2006 16:00

nickname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 15. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Libor » pon 18. pro, 2006 16:08

Neviem ci to je k teme alebo mam zalozit novu:Pocul som,ze ochrankari maju urcite znalosti,ze dokazu dopredu zbadat na cloveku ktorý sa nieco chysta spravit,zautocit.Suvisi to so sfarbenim pokozky utocnika,ktore vyvola stres,zlost...a dokazu dopredu napriklad sa mu postavit do cesty a nepustit ho dalej.
Mate s tym niekto skusenost,alebo viete o nejakej knihe kde by to bolo tak kvalitne spracovane ako v Reci tela D.Lewisa je spracovana neverbalna komunikacia?

Znalosti reci tela mi dali velmi vela,odporucam kazdemu si to precitat,ulahci vam to komunikaciu so svojim okolim,vyvarujete sa chyb,lepsie druhym porozumiete.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » pon 18. pro, 2006 16:11

To All: Sežeňte si tu knihu je to tam všechno dobře ucelené a vysvětlené. Nevím jestli je momentálně k sehnání. Já ji mám okopírovanou z knihovny. V obchodech jsem ji nesehnal.

Celou knihou probíhá myšlenka, že je dobreé dát na intuici. Autor to vysvětluje takto:

1) Intuice si nevymýšlí, ale reaguje. Myslí to tak že mozek podvědomně zaznamená něco co vaše logika opomine a sdělí vám to formou špatné pocitu z osoby(situace)

2) Intuici na vás záleží. Je to pud sebezáchovy - váš pud sebezáchovy.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » pon 18. pro, 2006 16:15

Libor píše:Neviem ci to je k teme alebo mam zalozit novu:Pocul som,ze ochrankari maju urcite znalosti,ze dokazu dopredu zbadat na cloveku ktorý sa nieco chysta spravit,zautocit.Suvisi to so sfarbenim pokozky utocnika,ktore vyvola stres,zlost...a dokazu dopredu napriklad sa mu postavit do cesty a nepustit ho dalej.
Mate s tym niekto skusenost,alebo viete o nejakej knihe kde by to bolo tak kvalitne spracovane ako v Reci tela D.Lewisa je spracovana neverbalna komunikacia?

Znalosti reci tela mi dali velmi vela,odporucam kazdemu si to precitat,ulahci vam to komunikaciu so svojim okolim,vyvarujete sa chyb,lepsie druhym porozumiete.


Tato knížka je taky goo. Ale za zabarvení pokožky je strašně riskantní. Jen tak na rychlo:

1) Zima mráz ti pokožku barví takže to může mást.
2) Může být tma, těžko na něj uvidíš.
3) Útočník může být dobrý hráč - nedá nic znát.

To je dost rizik takže bych tuto metodu radši zavrhnul.

Teď mám v mrku ještě jednu knihu od G. de Backera když tak dám potom info.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Libor » pon 18. pro, 2006 16:20

Pouziva sa aj tato metoda,ale urcite nie samostatne,treba brat do uvahy aj dalsie signaly ako celok.Moze to byt dobra prevencia,aspon byt opatrnejsi,vacsia sanca predvidat nebezpecenstvo.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků