KRAV MAGA LI v Brně

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod will » ned 13. kvě, 2012 17:48

for. Kumori

Ha, ha, ha, sory ty v..le, ale tady nikdo nemůže za to, že si celé roky cvičil na hovno, a teď si na staré kolena objevil box, jako zázračné bojové umění. Je třeba si uvědomit, že box je jistě perfektní, ale to neznamená, že je boxer neporazitelný, podle mě člověk, který se delší dobu věnuje ju-jutsu na tohole musí nahlížet s nadhledem. Mě to spíš přijde jako názor začátečníka, ale třeba se mýlím 8) :D .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Příspěvekod NOKT » ned 13. kvě, 2012 18:20

graver píše:No, takže klasika :wink:
Jestli jsi to cvičil, můžeš mi jako laikovi nějak vysvětlit, v čem jsou ty rozdíly? Proč KMx je echt a KMy fake shit? Dělají totéž jinak? Někdo to víc přizpůsobuje byznysu? Někde něco jako Robocopem snadno, rychle a bez potu?


To ti nedokážu přesně říct, mě to všechno připadne na jedno brdo. Popravdě nevidím tak velké rozdíly mezi tím co učí bratři Otýpci a to co se učí v "KM LI". Je fakt, že skupina okolo Livena jsou karatisti a je to tam znát, nicméně obě skupiny prošly určitými změnami podle mě k lepšímu, ale nedokážu zhodnotit. Například už bych ani nemluvil o KM LI, protože čerpají z různých zdrojů pro svoje tréninky.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » ned 13. kvě, 2012 18:39

[quote="graver"]No, takže klasika :wink:
Jestli jsi to cvičil, můžeš mi jako laikovi nějak vysvětlit, v čem jsou ty rozdíly? Proč KMx je echt a KMy fake shit? Dělají totéž jinak? Někdo to víc přizpůsobuje byznysu? Někde něco jako Robocopem snadno, rychle a bez potu?[/quote]

jsem boxer a ne kraver.Jen jsem využil svého práva prezentovat svobodně svůj názor.
Naposledy upravil kumori dne ned 13. kvě, 2012 18:48, celkově upraveno 1
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » ned 13. kvě, 2012 18:40

Pan Liven je určitě skvělý karatista, bojovník a nevím co všechno, ale to co předvádí rozhodně není KM ve smyslu toho, co cvičil zakladatel systému Imi Lichtenfeld (videa lze dohledat na netu). KM chápu (opomenu ty jejich marketingové kecy o jedinečnosti apod.) jako jednu z mnoha funkčních sebeobranných systémů používajících poměrně jednoduché a přirozené techniky. Ale to co KM-Li prezentuje, je spíš modifikované karate ale rozhodně ne KM.

http://www.youtube.com/watch?v=IAp8t6jR ... ure=relmfu

Nemíním se zde s nikým hádat, takže se podívejte, jak je tento klip nazván, kým je vložen a jako co je prezentován. V tomhle musím dát Kumorimu za pravdu.

Prostě pokud KM v ČR, tak bych spíše volil IKMF, KMG nebo IKM.

Pokud přistoupíme na to, že KM je ekvivalent české sebeobrany a boje zblízka, tak potom nechci vidět následující diskusi :D
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod kumori » ned 13. kvě, 2012 18:45

[quote="will"]for. Kumori

Ha, ha, ha, sory ty v..le, ale tady nikdo nemůže za to, že si celé roky cvičil na hovno, a teď si na staré kolena objevil box, jako zázračné bojové umění. Je třeba si uvědomit, že box je jistě perfektní, ale to neznamená, že je boxer neporazitelný, podle mě člověk, který se delší dobu věnuje ju-jutsu na tohole musí nahlížet s nadhledem. Mě to spíš přijde jako názor začátečníka, ale třeba se mýlím 8) :D .[/quote]

Víš, chlap přizná svou chybu nebo to, že jsou lepší než on.To Tvůj případ evidentně není.Ví rodiče, že sem píšeš?Dovolil jsi se?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » ned 13. kvě, 2012 20:23

kamiwaza píše:Pan Liven je určitě skvělý karatista, bojovník a nevím co všechno, ale to co předvádí rozhodně není KM ve smyslu toho, co cvičil zakladatel systému Imi Lichtenfeld (videa lze dohledat na netu). KM chápu (opomenu ty jejich marketingové kecy o jedinečnosti apod.) jako jednu z mnoha funkčních sebeobranných systémů používajících poměrně jednoduché a přirozené techniky. Ale to co KM-Li prezentuje, je spíš modifikované karate ale rozhodně ne KM.

http://www.youtube.com/watch?v=IAp8t6jR ... ure=relmfu

Nemíním se zde s nikým hádat, takže se podívejte, jak je tento klip nazván, kým je vložen a jako co je prezentován. V tomhle musím dát Kumorimu za pravdu.

Prostě pokud KM v ČR, tak bych spíše volil IKMF, KMG nebo IKM.

Pokud přistoupíme na to, že KM je ekvivalent české sebeobrany a boje zblízka, tak potom nechci vidět následující diskusi :D


Trochu to připomíná tohle okolo 1:57
http://www.youtube.com/watch?v=3CGMWlXosp4
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod defendu » ned 13. kvě, 2012 21:01

Raffi Liven nemůže mít pověření od Imiho L. už z toho důvodu, že jeho KM nevyučuje a ani nikdy nevyučoval...je to stejné jako by jste například tvrdili, že máte unikátní, opravňující certifikát od Kana na výuku jap. juda, ale všude by jste učili jakousi vlastní modifikaci dejme tomu kor. taekwonda...Takže jednoduchá odpověď na to jak to s ním je...v tomto ohledu je to podvodník

Už jsem to tu psal a napsal jsem o tom i článek do Fajtru - KM znamená boj z blízka, neni to ochranná známka, takže když si založíte např. Czech Krav Maga System, tak vám tak akorát každej může vyhonit prdel gumovým zvonem...Takže Liven může učit cokoliv pod tímto názvem, třeba capoeiru, ale v momentě kdy tvrdí, že je to od I. L., tak by to tak mělo aspoň zdánlivě vypadat, jenže nevypadá, ani s přimhouřením obou očí...i kdyby jste si je vypíchly...

Chcete vidět jak vypadá opravdová izraelská KM z dílny Imricha Lichtenfelda? Zkoukněte videa jeho žáků - Haim Zuta, Haim Gidona a Eyala Yanilova...všichni 3 s ním trénovali mnoho let, ti první dva úplně od začátku, každý z nich celá desetiletí jede na svém písečku a vyvíjí si systém dle svého, když zkouknete co učí....je to stejné v principech, liší se to v detailech...Raffi L. je úplně někde jinde...jinak se chlubí tím, že vydal první učebnici sebeobrany v Izr., ano viděl jsem ji...je to čisté karate, bez jediného prvku KM. Liven trénoval KM pouze tři roky v době své vojenské prezenční služby.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod graver » pon 14. kvě, 2012 6:15

kumori: ten dotaz byl na Nokta (měl jsem to jasně napsat). Ale v podstatě bys mohl odpovědět i ty - když víš přesně, že je to špatně a na dotaz "jak je to dobře" odpovíš "nejsem kraver", tak :roll: ... ale to je fuk...
Jinak ty rozbory nijak nezpochybňuju. Ale jestli je KML ohnutý karate, tak by mě to mohlo zajímat :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků