STŘELBA

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod jeikob » stř 04. úno, 2009 17:30

Lada píše:
jeikob píše:asi si pořídím toto :twisted:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Samopal_PP©-41_©pagin


Z něho jsem ve full autu střílel před vánoci :) a střelba pohodová... u tohodle jsem měl aspoň pocit že střílím oproti nemecké MP 40

Jinak není problém koupit u nás za nějakých 5400,- když si splašíš vyjímku na "A"


no já z něj střílel jen v call of duty :) v bojích o stalingrad :lol: no co vím tak německý vojáci ,když se ke špaginovi dostali ,tak ho si ho brali místo mp40. to může bejt zážitek zastřílet si z těch zbraní z druhé světové
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod Jendis » stř 04. úno, 2009 17:33

Vrátíme se k tématu,prosím.....následující OT příspěvky smáznu.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TongPo » stř 04. úno, 2009 21:37

Lada píše:...Když už se tu nakousla ta spolehlivost seknutí náboje ve výhozím okénku, selhání náboje atp.. u pistole tak jsem zjistil že není lepšího tréninku než zbraň co tohle dělá. Před jistou dobou mě pistole brala jen určité náboje, polopláště už vůbec či s komolým kuželem se taky moc nechytali hold byla moc mlsná a spasovaná :? pochopitelně jsem střílel náboji co fungovali a já měl dobrý zdroj, ale od jisté doby začali dělat chyby i tyhle (asi se změnila výrobní tolerance k horšímu) a tehdy jsem se hezky naučil řešit závady, nedovření závěru, seknutí nábojnice při výhozu atd... po tom co jsem si takovéhle problémy trpěl nedělalo mi problém okamžitě vyřešit seklou nábojnici, nepřebití atd... stalo se mi to i při přebíhání do krytu s palbou na cíl a ostatní co koukali si ani nevšimly že jsem měl závadu.
Dá se to trénovat i se sušilkama, to jen že mě to tak napadlo když se už tu probíral trénink a ono se to může stát i u dobré zbraně třeba vlivem okolností a momentálně blbého úchopu.
Teď už mi samo zbraň neblbne a papá hezky všechno, chtělo to prohloubit komoru a zvětšit vůle v závěru.

Ježišmarjá, co to je za pistoli, jestli to není tajemství... 8O Nějakej model DODO (dodělej doma)? :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod TongPo » stř 04. úno, 2009 21:58

jeikob píše:...no co vím tak německý vojáci ,když se ke špaginovi dostali ,tak ho si ho brali místo mp40...

Tak jednoduchý to používání zbraní nepřítele zase není... Každá zbraň, zejména automatická (samopaly, kulomety...), má svůj charakteristický zvuk, který vojáci velmi dobře poznají. V boji (zejména ve městě, v lese, za snížené viditelnosti...) je pak pro vojáky velice matoucí, když se jim například někde stranou za zády ozývá zbraň nepřítele, protože si nějakej Helmut ze sousední čety usmyslel, že si jí vezme místo jeho MP-40 ruskýho "©pagáta" PP©-41... :roll: Němci ©pagáty opravdu příležitostně používali, ale rozhodně ne jako standard. Brali si je například průzkumníci (zejména kvůli zmatení nepřítele), nebo obsluhy těžkých kulometů (aby měli v případě nouze nějakej mobilní "kropáč" na obranu z blízka) a tak podobně... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Rony » stř 04. úno, 2009 22:57

Když už se tak bavíme o těch zbraních, nosíte ji pravidelně nebo jen občas.? A když ji máte,dáte si pivko nebo jste zodpovědní držitelé - k tomu se málokdo přizná. A jaké používáte pouzdra pro skryté nošení a proč zrovna to či ono pouzdro?

A mimochodem, střelba není jen z pistole, revolveru nebo pušky. I když je to zrovna in, ale pokud se mluví o střelbě, tak zkoušeli jste někdo luky, kuše, praky, foukačky a tak? To všechno jsou zbraně určené k likvidaci a střelba z nich je fakt dobrý zážitek i odreagování. Sám jsem párkrát absolvoval soukromku na střelbu lukem a bylo to fakt úžasný. Taková malá holka mně tam buzerovala jak malýho kluka, ale musím říct, že mně hodně naučila. Druhý den pak člověka bolí svaly o kterých do té doby neměl ani páru. ©koda jen, že den má 24hod. Tahle věc by mně vážně bavila, ale už prostě není kdy:-(
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TongPo » čtv 05. úno, 2009 10:07

Rony píše:...A mimochodem, střelba není jen z pistole, revolveru nebo pušky. I když je to zrovna in, ale pokud se mluví o střelbě, tak zkoušeli jste někdo luky, kuše, praky, foukačky a tak?...

Zkusil jsem všechno výše uvedené a jediný, co mě z toho opravdu zaujalo, jsou luky. Bohužel nemám čas ani podmínky se tomu věnovat, ale mým snem je pořídit si jednou slušný kladkový luk a věnovat se 3D lukostřelbě... 8)
(Pro neznalé - 3D lukostřelba je disciplína, kdy se přímo v lese střílí kladkovými loveckými luky na 3D pěnové modely zvířat o velikosti 1:1 a realistickém barevném provedení. Jedna položka může vypadat například takto. Prostě taková imitace lovu bez živých zvířat. Používají se modely jelenů, laní, muflonů, divokých prasat, medvědů...)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Rony » čtv 05. úno, 2009 11:57

Jj, střelba z luku je fakt super záležitost. Např. s kuší se to nedá vůbec srovnávat. A 3D musí být paráda. Jen bych osobně uvítal místo těch zvířecích terčů nějakého hajzla. Bylo by jedno jestli je z papíru nebo jako figurína, ale mělo by to šmrc :wink:
Bohužel střelba z luku a obzvláště kladkového není nic levného, protože správný kladkový luk se staví na míru konkrétního člověka a většinou se ty ceny šplhají hravě přes 50tis. a mít vybavení v hodnotě 100tis a výš není nic neobvyklého. To co si člověk může koupit někde na krámě a je to už hotový a sestavený kladkáč třeba za 10tis. tak je v podstatě dětská hračka a navíc životu nebezpečná.
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod TongPo » čtv 05. úno, 2009 13:34

Rony píše:...Bohužel střelba z luku a obzvláště kladkového není nic levného, protože správný kladkový luk se staví na míru konkrétního člověka a většinou se ty ceny šplhají hravě přes 50tis. a mít vybavení v hodnotě 100tis a výš není nic neobvyklého. To co si člověk může koupit někde na krámě a je to už hotový a sestavený kladkáč třeba za 10tis. tak je v podstatě dětská hračka a navíc životu nebezpečná.

Jj, správnej luk se opravdu musí pořídit "na míru", prostě zohlednit délku nátahu a silové dispozice konkrétního jedince. Ale s tím výrobci kvalitnějších luků počítají, takže ty luky nebývají skladem, ale prodejci je objednávají přímo u výrobce s parametry zákazníka. Ohledně ceny - to záleží na tom, na jaký úrovni se tomu chceš věnovat. Pokud nechceš střílet vyloženě závodně, ale jen tak pro radost, prostě hobby a jen občas si dát nějakej ten 3D závod, tak ti myslím stačí i něco takovýho. Je to myslím hodně výkonný luk bez problému použitelný i k opravdovému lovu. (Lov lukem je ale v Evropě povolen myslím jen ve Francii a některých zemích bývalého SSSR.) Samozřejmě je to holej luk, když připočteme dovybavení (zakládku, zaměřovač, chrániče, šípy...), tak se k těm 50.000,- Kč začínáme silně přibližovat... :?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Rony » čtv 05. úno, 2009 17:33

Zvířata nestřílím, leda by na mně přišla krize :) S lidma takovej problém nemám, ale zas ty opletačky :wink:
Ten luk je hezkej, ale osobně bych volil Hoyta. Cenový rozdíl už není takový a když se člověk rozhodne něco takového si pořídit, tak by neměl koukat na to, jestli ušetří 5tis nebo ne. Ale ty ceny jsou prostě fakt hustý. A abych si to pořizoval a pak na to neměl čas (protože toho mám už teď dost málo), tak je to zbytečná investice. Možná v důchodu, ale to se fakt vyřádím :lol:
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » čtv 05. úno, 2009 18:12

TongPo píše:
jeikob píše:...no co vím tak německý vojáci ,když se ke špaginovi dostali ,tak ho si ho brali místo mp40...

Tak jednoduchý to používání zbraní nepřítele zase není... Každá zbraň, zejména automatická (samopaly, kulomety...), má svůj charakteristický zvuk, který vojáci velmi dobře poznají. V boji (zejména ve městě, v lese, za snížené viditelnosti...) je pak pro vojáky velice matoucí, když se jim například někde stranou za zády ozývá zbraň nepřítele, protože si nějakej Helmut ze sousední čety usmyslel, že si jí vezme místo jeho MP-40 ruskýho "©pagáta" PP©-41... :roll: Němci ©pagáty opravdu příležitostně používali, ale rozhodně ne jako standard. Brali si je například průzkumníci (zejména kvůli zmatení nepřítele), nebo obsluhy těžkých kulometů (aby měli v případě nouze nějakej mobilní "kropáč" na obranu z blízka) a tak podobně... :wink:


vida tohle mně nenapadlo. ale jsou fotky němců se špaginem. ale asi průzkůmaci nebo ti co byli u kulometů či minometů.tak mne druhá světová trochu zajímá.ne teda tak moc ,ale sem tam jsem něco přečet ,zhlédnul.hrál call of duty a blitzkrieg:) tím tyhle vášně ukojený. no prý některejma zbraněma se bojovalo ještě dneska na balkáně. tak je to o střílení tak snad ne zas tak moc ot. jo když se řeší pistole co ono slavné parabellum ?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Rony » úte 17. úno, 2009 22:19

Hodně zajímavý a poučný článek - pouze pro otrlé :wink:
http://shop.vmcustom.cz/data/raniva_bal.pdf
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Genesis » úte 17. úno, 2009 22:59

jeikob: tak třeba MG42 pokud se nepletu je ve výzbroji Bundeswehru doteď, někde sem viděl i její fotky současný.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod ozz01 » stř 19. led, 2011 14:03

No ona to není púvodní MGso,ale inovovaná verze MG 3..
ozz01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 11. bře, 2008 0:00

cibule / pistole

Příspěvekod graver » pát 17. srp, 2012 8:06

Coby čerstvý majitel ZP momentálně trpím nerozhodností, jestli pořídit pistoli nebo revolver. Osahal jsem si obojí, ale pokud jde o feeling, překvapivě jsem zjistil, že nevidím zásadní rozdíl (revolver se mi držel o něco málo líp).
Využití bude pro osobní obranu a možná LOS. Zatím mě to začíná převažovat k revolverům - jednoduchost, možná větší spolehlivost, příznivější cena, víc se mi líbí, líp drží a těch 5-6 ran pro "moje" účely stačí (ostatně zase jsou tam asi většinou náboje v klipu).
Uvažuju o tomhle: http://www.strelivo-zbrane.cz/zbrane-na-zbrojni-prukaz/revolvery/revolvery-alfa-para-9mm-luger/ - Parabulldog, modely se liší délkou hlavně. Nezkoušel někdo? Co si o tom myslíte?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jian » pát 17. srp, 2012 8:49

graver: tak tohle je vecne tema. Kazdemu sedne neco trochu jineho. Ja osobne preferuju revolver, protoze mi prijde o neco spolehlivejsi (ne o moc, ale...) i o neco rychlejsi. Ale nechci to nikomu vnucovat, je to proste muj subjektivni nazor.
Co se tyce ALFA, sel bych asi do ALFA Steel. Jinak Para je presna, spoust v SA jemna, nekdo si tusim stezoval na silnejsi zpetny raz. Byl o nich kazdopadne clanek ve Strelecke Revui 4/2010 a hned jsem ti ho i nasel. :P

http://www.strelci.com/modules.php?name ... le&sid=497
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Re: cibule / pistole

Příspěvekod TongPo » pát 17. srp, 2012 9:20

graver píše:...momentálně trpím nerozhodností, jestli pořídit pistoli nebo revolver...

Já sám jsem sice pistolář, ale jestli ti líp sedí revolvery, klidně si nějaký kup. Pro běžný obranný situace ti musí stačit i těch 5 ran v bubínku malých kompaktnějších revolverů. Akorát pokud budeš nosit, tak revolver bude při stejný dýlce hlavně vždycky delší a širší, než pistole. Jinak víc ohledně tohodle tématu se už řešilo v TOMTO vláknu. :wink: Jinak s tebou odkazovaným revolverem zkušenosti nemám, ale třeba ti něco odpoví Jendis, ten je taky na ty podivný bachratý věci zakončený ohnutou rukojetí od deštníku úchylnej... :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod graver » pát 17. srp, 2012 9:30

No jo, ono se to řeší na každém rohu a já už toho načetl tuny. Jen jsem se tím teď začal zabývat hodně konkrétně, tak to znovu vytahuju.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » pát 17. srp, 2012 10:40

Třeba já jsem revolverovej, ale , jak píše TongPo.......vyber si, co Ti sedne. Rozhodně tu nechci spouštět flame pistole/revolver.......a taky uvaž, jestli se s tím opravdu chceš tahat every day.
Já, co jsem opustil bejvalé zaměstnání, prostě nenosím. Bouchačka je v trezoru a nepotřebuju.....fakt se ta svině pronese.

Vybírej pečlivě, zkoušej a pak uvidíš :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: cibule / pistole

Příspěvekod zipule » pát 17. srp, 2012 11:26

graver píše:Coby čerstvý majitel ZP ...


Gravere můžu se prosím tě zeptat, kde a za jakých podmínek sis dělal zbroják?
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod graver » pát 17. srp, 2012 11:48

Nevím, co myslíš podmínkami, ale dělal jsem ho v brněnském Triggerservisu: http://www.triggerbrno.cz/
Tam se dá udělat střelecká příprava - manipulace se zbraní a vlastní střelby podle kategorie, o kterou žádáš. Pak zajišťují i zkoušky, začátečník z nich může vyrazit i nějakou tu konzultaci, zbraně se tam dají osahat i vyzkoušet. Není to samozřejmě jediná firma.
Teoretická část zkoušek je docela pakárna - vzhledem k portfoliu a bodování otázek stačí málo a vyhučíš. V mé skupině byl odpad cca 30%.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků