SORUDO v AČR

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod severin » stř 16. pro, 2009 20:19

defendu píše:Chlapcům se nemůže upřít snaha....snaží se až je to k smíchu....nebo k pláči?? :cry: Těžko říct o co se vlastně snaží :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=jn8jedWUD_0


Měli radši zkusit Airbus, protože 737 půjdou brzo do šrotu.Navíc A320-atd umí sendout sam jenom musíte zabrzdit /ty větší áčka i zabrzdí :D /.
Každopádně za tohle mají kluci ze Sorudo u mě plus.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod RBR » stř 16. pro, 2009 21:25

kumori píše:co k tomu dodat?myslím, že si vyjádřeními "školíme speciální jednotky" kompenzují, že sami nikdy u žádné speciální jednotky čí jednotky ZÚ nesloužili.S p.Moučkou jsem si vyměnil pár mejlů, na poslední neodpověděl, asi měl zrovna na starosti nějakou speciální jednotku :lol:
docela by mně zajímalo kdo a za kolik u 7.mechanizované brigády zaplatil za tuto estrádu a asi nejen mně, co říkáte dańoví poplatníci?


7.mechanizovaná brigáda jsou obyčejní vojcli, to není žádná speciální jednotka. Jako záklaďák jsem byl u 7.mechanizované (obyčejný bigoš). V rámci brigády tam může být např. jedna rota průzkumáků (tzv.speciální jednotka), ale to je blízký průzkum, neplést si to s Prostějovákama (hloubkový průzkum). To jsou chlapci co jsou pár max. kiláků před hlavními silami brigády při přesunu a slouží jako její oči. Případně dělají léčky a zajišťují zajatce. Vše pouze na operační úrovni brigády, takže vždy hodně blízko. Jsou to lepší bigoši.
Poptám se známých u vojáků, jestli se změnilo její zaměření a statut na speciální jednotku.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod marcelo » čtv 17. pro, 2009 8:14

Presne pre taketo shity som na vacsinu veci ohladom realnych poulicnych systemov alergicky jak pes...a preto mam rad bojove sporty..tam sa s podobnymi "pacientmi" povacsinou clovek nestretne...setrim si tym dusevne zdravie :twisted: :wink:

Inak v tom videu skakali do 6 stupnovej vody v maskacoch..pocitam ze sa hned neprezliekli...chcem sa opytat znalcov tu na fore..nebudu v starobe za podobne libustky platit reumou a podobnymi chutovkami..?
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod graver » čtv 17. pro, 2009 8:58

marcelo píše:nebudu v starobe za podobne libustky platit reumou

Budou. Ale to si teď nepřipouští - stejně jako jsem si to před 25 lety nepřipouštěl já.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kumori » pát 18. pro, 2009 18:49

RBR píše:
kumori píše:co k tomu dodat?myslím, že si vyjádřeními "školíme speciální jednotky" kompenzují, že sami nikdy u žádné speciální jednotky čí jednotky ZÚ nesloužili.S p.Moučkou jsem si vyměnil pár mejlů, na poslední neodpověděl, asi měl zrovna na starosti nějakou speciální jednotku :lol:
docela by mně zajímalo kdo a za kolik u 7.mechanizované brigády zaplatil za tuto estrádu a asi nejen mně, co říkáte dańoví poplatníci?


7.mechanizovaná brigáda jsou obyčejní vojcli, to není žádná speciální jednotka. Jako záklaďák jsem byl u 7.mechanizované (obyčejný bigoš). V rámci brigády tam může být např. jedna rota průzkumáků (tzv.speciální jednotka), ale to je blízký průzkum, neplést si to s Prostějovákama (hloubkový průzkum). To jsou chlapci co jsou pár max. kiláků před hlavními silami brigády při přesunu a slouží jako její oči. Případně dělají léčky a zajišťují zajatce. Vše pouze na operační úrovni brigády, takže vždy hodně blízko. Jsou to lepší bigoši.
Poptám se známých u vojáků, jestli se změnilo její zaměření a statut na speciální jednotku.

RBR


každý mechanizovaný prapor má v rámci velitelské roty průzkumnou četu, která slouží potřebám velitele praporu a 7.mb jako jednotka hlavních obranných sil není zrovna jednotkou, která by měla mít ve své sestavě nějaké "speciály".Zmiňovaní "průzkumáci z velitelské" sice nosí tmavězelené barety ( ač na ně nemají nárok ), ale svým určením určitě nepatří do kategorie "zvláštní - specíální - jednotky" tak jak si je většina laické veřejnosti představuje...ovšem určitě také odvádí obrovský kus dobré práce ( v rámci svého určení ) a o to jde především, je mi na blití z lidí jako je p.Moučka, který si honí triko a schovává se za AČR.
Byl jste vůbec na vojně nebo máte "modrou" pane instruktore Moučko?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » pát 18. pro, 2009 21:39

kumori píše:
RBR píše:
kumori píše:co k tomu dodat?myslím, že si vyjádřeními "školíme speciální jednotky" kompenzují, že sami nikdy u žádné speciální jednotky čí jednotky ZÚ nesloužili.S p.Moučkou jsem si vyměnil pár mejlů, na poslední neodpověděl, asi měl zrovna na starosti nějakou speciální jednotku :lol:
docela by mně zajímalo kdo a za kolik u 7.mechanizované brigády zaplatil za tuto estrádu a asi nejen mně, co říkáte dańoví poplatníci?


7.mechanizovaná brigáda jsou obyčejní vojcli, to není žádná speciální jednotka. Jako záklaďák jsem byl u 7.mechanizované (obyčejný bigoš). V rámci brigády tam může být např. jedna rota průzkumáků (tzv.speciální jednotka), ale to je blízký průzkum, neplést si to s Prostějovákama (hloubkový průzkum). To jsou chlapci co jsou pár max. kiláků před hlavními silami brigády při přesunu a slouží jako její oči. Případně dělají léčky a zajišťují zajatce. Vše pouze na operační úrovni brigády, takže vždy hodně blízko. Jsou to lepší bigoši.
Poptám se známých u vojáků, jestli se změnilo její zaměření a statut na speciální jednotku.

RBR


každý mechanizovaný prapor má v rámci velitelské roty průzkumnou četu, která slouží potřebám velitele praporu a 7.mb jako jednotka hlavních obranných sil není zrovna jednotkou, která by měla mít ve své sestavě nějaké "speciály".Zmiňovaní "průzkumáci z velitelské" sice nosí tmavězelené barety ( ač na ně nemají nárok ), ale svým určením určitě nepatří do kategorie "zvláštní - specíální - jednotky" tak jak si je většina laické veřejnosti představuje...ovšem určitě také odvádí obrovský kus dobré práce ( v rámci svého určení ) a o to jde především, je mi na blití z lidí jako je p.Moučka, který si honí triko a schovává se za AČR.


My jsme jim říkali suprbigoši. Přesně jak píšeš, říkat jim speciální jednotka je nadnesené, proto jsem to dal do úvozovek. S trochou času na výcvik by i normální bigoši měli jejich taktiku zvládnou. Nicméně, to co jsme z jejich taktik dělali bylo z celého výcviku nejzábavnější a nejnáročnější na secvičenost.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

:!

Příspěvekod kumori » ned 20. pro, 2009 18:28

čekal jsem, že se tu někdo ze sorudo objeví a objasní některé věci, co zde byly napsány, ale buď nemají pro samý výcvik jednotek, hlavně těch speciálních, čas nebo mají strach, že by tu v této jistě vysoce odborné diskuzi "ubiti čepicemi"
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

takto se snazi expandovat

Příspěvekod nicom » pon 21. pro, 2009 8:46

tak na tohle se podivejte:
http://sorudo.cz/_sebeobrana/nabor.php

predesilam, ze se jedna o nabor instruktoru 8O

Opravdu referencni politika - najdeme nekoho, kdo neco umi (nikokli sorudo), naucime ho nase blby kecy a nechame ho ucit sorudo za procenta :lol:
nicom
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 15. pro, 2009 0:00

Re: takto se snazi expandovat

Příspěvekod graver » pon 21. pro, 2009 9:13

nicom píše:tak na tohle se podivejte:
http://sorudo.cz/_sebeobrana/nabor.php

predesilam, ze se jedna o nabor instruktoru 8O

Opravdu referencni politika - najdeme nekoho, kdo neco umi (nikokli sorudo), naucime ho nase blby kecy a nechame ho ucit sorudo za procenta :lol:

Asi by bylo dost obtížné snažit se najmout jako instruktora SORUDO někoho, kdo už SORUDO umí, že?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod nicom » pon 21. pro, 2009 13:35

...to aby nekdo z nekoho udelal instruktora v bojovem systemu je zapotrebi trochu vic, nez par seminaru.

To ze staci vzit nekoho s vyssim stupnem v jine skole a v dohledne dobe z neho udelat mistra sorudo povazuji za usmevne.

Tak to vidim ja, pokud to je jinak, rad se poucim. Ale z karatisty za pul roku instruktora musado neudelate (nedelam ani jedno z toho)
nicom
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 15. pro, 2009 0:00

Příspěvekod zm » pon 21. pro, 2009 14:28

nicom píše:Tak to vidim ja, pokud to je jinak, rad se poucim. Ale z karatisty za pul roku instruktora musado neudelate (nedelam ani jedno z toho)

Hmm, zajímavý, v krav maga je to normální a běžný. :roll:
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod SeaRanger » pon 21. pro, 2009 14:51

nicom píše:...to aby nekdo z nekoho udelal instruktora v bojovem systemu je zapotrebi trochu vic, nez par seminaru.

To ze staci vzit nekoho s vyssim stupnem v jine skole a v dohledne dobe z neho udelat mistra sorudo povazuji za usmevne.

Tak to vidim ja, pokud to je jinak, rad se poucim. Ale z karatisty za pul roku instruktora musado neudelate (nedelam ani jedno z toho)


No, ona jedna vec je zdravej selskej rozum a druha ty ruzne pliticke cle ruznejchBU/BS asociaci. Ja se napr. pamatuju ze kdyz u nas zacinalo vznkat Tae Kwon Do WTF tak nabizeli lidem co mely cerne pasky v TKD ITF svuj, WTF cerny pas jen za to ze prejdou k jejich asociaci. A rozhodne zde neplati ze by to bylo nejak podobny, ty systemy jsou naprosto odlisny.
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod SeaRanger » pon 21. pro, 2009 14:53

zm píše:
nicom píše:Tak to vidim ja, pokud to je jinak, rad se poucim. Ale z karatisty za pul roku instruktora musado neudelate (nedelam ani jedno z toho)

Hmm, zajímavý, v krav maga je to normální a běžný. :roll:


Ja KM nikdy nedelal, ale z toho co jsem o ni cetl a videl jsem nabyl dojmu ze KM spise vyucuje "stav mysli", dostat ze sebe nejvyssi vykon, nebat se a jit do toho. Proto je u ni take mozne, ci spise nutne, zurcit predesle znalosti technik.
Pokud jsem zcela vedle tak me prosim nemlate.
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod nicom » pon 21. pro, 2009 19:14

zm píše:
nicom píše:Tak to vidim ja, pokud to je jinak, rad se poucim. Ale z karatisty za pul roku instruktora musado neudelate (nedelam ani jedno z toho)

Hmm, zajímavý, v krav maga je to normální a běžný. :roll:


Jak jsem psal, krav maga osobne neznam, ale i tak mam pochybnosti. Sorudo jsem vyzkousel, proto jsem si dovolil prispet svym pohledem. Za zadneho mistra se nepovazuji...
nicom
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 15. pro, 2009 0:00

Příspěvekod graver » pon 21. pro, 2009 19:24

nicom píše:Sorudo jsem vyzkousel

Tak povídej :!:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lada » úte 22. pro, 2009 6:18

2 Graver o stránku před :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » ned 07. bře, 2010 22:28

Dle tvůrce - nejlepší realistický systém boje v Evropě :lol: :lol:


http://www.publictv.cz/cz/menu/3/videoa ... dvere/952/
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Higen » pon 08. bře, 2010 15:33

defendu píše:Dle tvůrce - nejlepší realistický systém boje v Evropě :lol: :lol:


http://www.publictv.cz/cz/menu/3/videoa ... dvere/952/


Tak tohle je otevreny vysmech racionalite, jestli tohle nekdo palnuje povazovat za efektivni bojovy system a nedejboze zaclenit do vycviku nasi armady, tak nevim ... omdlim? :roll:
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Ahoj Jardo:)

Příspěvekod kraver1 » pon 08. bře, 2010 23:20

Makoto píše:
NAIA píše:Ahoj,
jen pro doplnění tady je video na které jsem minulý týden narazil na jiném fóru:

http://www.publictv.cz/cz/menu/3/videoa ... ene-dvere/

12 díl

Co ti na tom nesedí Kumori?

A co ty kecy o realne sebeobrane a "naprosto unikatnim systemu nejen v CR, ale i v Evrope", "reseni postkonfliktni faze je nase privilegium" a tak podobne????


Ahoj Jardo, se nerozčiluj, nejhorší smrt je ze stresu a z vyděšení:):). Kluci ze SORUDA si jistě najdou své klienty, kteří budou z jejich akcemi spokojeni,přejme jim to....:) budeme pak mít více času na své. P.S: projel jsem jejich web..slušně zpracovaný, textově hodně dobrý, spousta zajímavých řečí,se slušným psychologickým podtextem...instruktorský kurz KM trvá 21 dní,celkem 180 hodin tréninku..+ nějaké navíc..předtím vyžadují 5-10 let zkušeností s jiným systémem, nebo min.2-3 roky tréninku KM...přijetí do kurzu instruktora KM ti nezaručí, že jej zvládneš...

Všem klidné a pohodové tréninky, ...až do doby, než budeme muset útočníka rozdrtit!!
kraver1
kraver1
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte 02. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod carlos77 » pát 26. bře, 2010 7:43

Zdravím všechny. Seminářů Sorudo jsem se zúčastnil před více jak rokem a musím pouze souhlasit s výše uvedenými výtkami na adresu Bc. Moučky. Tehdy mě také napadlo pátrat, zda a kde sloužil základní vojenskou službu a jak je dobrým zvykem - byl na civilce. Ostatně co byste od takové mistra světa čekali jiného, že?
Mě je pouze líto těch lidiček, kteří jim na Sorudo skočí. Ostatně když jsem to sledoval, tak Moučka objel všechny školy RB po ČR a vybral z nich co se dalo. Myslím, že takový Roman Bittner, David Sýkora či Martin Mikolášek by mohli vyprávět jak jezdili Sorudáci na jejich semináře a pak jen kopírovali a kopírovali. Hold kdo umí, ten umí.
carlos77
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 26. bře, 2010 0:00
Bydliště: Sedlčany

Předchozí

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků