SORUDO v AČR

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

SORUDO v AČR

Příspěvekod kumori » pon 23. lis, 2009 16:08

Ku..a to se mi jen zdá:
http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=15419

doufám,že je to jen ojedinělý výkřik a jen u druhořadého "vojenského tělesa" .Dotyčného, který tento kabaret organizoval bych se chtěl zeptat, co jej k tomu vedlo, že angažoval tohle:
http://www.sorudo.cz/_sebeobrana/fotoVideo.php , především foto v sekci "Zvláštní jednotky" , já tam totiž žádné nevidím, vyjma několika možná "érsofťáků" nebo spíš klasických bigošů (možná předvoj pro výše uvedenou akci).
každopádně, že by musado mcs ( kterému tedy nefandím ) pomalu ustupovalo ze scény?Pokud ano, mělo by to být kvůli něčemu serioznímu...ostatně po shlédnutí www.sorudo.cz, každý , kdo prošel v armádě tohoto státu něčím lepším než je "bigo" musí uznat, že tohle by nemělo absolutně žádnou šanci ve výběrovém řízení na výuku H2H v AČR

P.S.: jedno mají ovšem mají kluci soruďáci celkem fajn - ty kočky na jejich seancích, lepší jsou už jen na aikido :lol: :lol: :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

Příspěvekod NAIA » pon 23. lis, 2009 16:49

Ahoj,
jen pro doplnění tady je video na které jsem minulý týden narazil na jiném fóru:

http://www.publictv.cz/cz/menu/3/videoa ... ene-dvere/

12 díl

Co ti na tom nesedí Kumori?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod kumori » pon 23. lis, 2009 17:26

[
Co ti na tom nesedí Kumori?[/quote]

všechno :lol: :lol: :lol: podívej, já jsem soudný člověk, ledacos dokážu překousnout, ale to co si "dovolili" junáci ze soruda je i na mně silné kafe.Pozorně si přečti jejich profily a názor si udělej sám.Pro mně jsou nadšenci na lokální úrovni a tam by měli zůstat a nesrat se do výšších pater...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » pon 23. lis, 2009 17:44

NAIA píše:Ahoj,
jen pro doplnění tady je video na které jsem minulý týden narazil na jiném fóru:

http://www.publictv.cz/cz/menu/3/videoa ... ene-dvere/

12 díl

Co ti na tom nesedí Kumori?


filmík je to pěkný, moderátorka pohledná, zařadím si jej do složky OBLÍBENÉ, ale teď vážně.

- oněměl jsem úžasem, když pan Bc. Moučka řekl, že k vytvoření SORUDO ho vedla nespokojenost s ostatními bojovými uměními, to je síla, kdo je, že toto může tvrdit a na jakém základě?Tím, že dělal :
•10 let Karate
•6 let Dim-mak (bodové techniky)
•5 let Escrima (boj s tyčí a s nožem)
•4 roky Wing-tsun kung-fu
•3 roky Musado CCS
•2 roky Thai-box
•2 roky Ji-jitsu a klasické sebeobrany
to stačí na to, aby mohl tvrdit, že je vše na ho.no a já postavím systém nad systémy, kdy budeme já a mí žáci neporazitelní.Spíš mi to připadá, že už nevěděl kudy kam a uplácal si svůj BS.

Ihned odkaz na tento klip odesílám i s komentářen příteli do Krakowa, ať se taky zasměje, protože zatím jsem se vždy chehtal jen já...musí vidět, že i v CZ máme smysl pro "BUDO humor" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod graver » pon 23. lis, 2009 18:06

Z fotek a na své chabé úrovni to asi neposoudím, ale jedno mě zarazilo (sebeobrana pro ženy) - orgastické úsměvy těch bab snad na všech fotkách. Ty ženský z toho mají srandu - užívají si to a baví se. To se může stát jen v nereálné situaci. Figuranti tam mají pěkný bezpečný oblečky, ale jak je u toho někomu do smíchu, tak neberu.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Makoto » pon 23. lis, 2009 23:04

Jo jo SORUDO a zenska sebeobrana, to je zase moje parketa...tohle se rozebiralo zde
Tak koukam, ze uz jsou i v armade....hmmmm asi neco delame spatne panove.... :roll:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 24. lis, 2009 8:22

NAIA píše:Ahoj,
jen pro doplnění tady je video na které jsem minulý týden narazil na jiném fóru:

http://www.publictv.cz/cz/menu/3/videoa ... ene-dvere/

12 díl

Co ti na tom nesedí Kumori?

A co ty kecy o realne sebeobrane a "naprosto unikatnim systemu nejen v CR, ale i v Evrope", "reseni postkonfliktni faze je nase privilegium" a tak podobne????
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod zm » úte 24. lis, 2009 8:47

Makoto píše:....hmmmm asi neco delame spatne panove.... :roll:

Ano, ano, tady se plýtvá napsanými slovy na přesvědčování druhých o tom, že to co dělám, je nejúčinnější. Tedy vypouští se cenné informace (teď moderně se tomu říká asi "know how") no a druhý na základě pravděpodobně těchto zdarma získaných informací si hezky potichu udělá svůj splácaný systémek, k tomu trošku promotion na správných místech u těch správných lidí a máte to. Bojový umění nikdy nebylo a není (a pravděpodobně ani nebude) určeno k přesvědčování druhých a zejména ne na internetových diskusích nebo prostřednictvím videí. To je virtuální bojování nepříliš podobné videohrám. Já to vidím tak že tady se nashromáždí spousta informací, co dobré a co "sh.t" no a někdo to nekriticky posbírá (aniž by se sám namáhal) a prodá. A podotýkám, že tady ti Sorudo nejsou sami, dělá to hromada lidí, jen ne třeba s takovým promotion, které těm úspěšnějším v PR jen závidí. A nepomůže upozorňování, že je to "sh.t", reklama už byla udělána, bylo promluveno se správnými lidmi a ukázky na těch správných místech předvedeny a laika není těžké zaujmout.
Tak asi bych to viděl já.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod NAIA » úte 24. lis, 2009 8:52

Makoto píše:
NAIA píše:Ahoj,
jen pro doplnění tady je video na které jsem minulý týden narazil na jiném fóru:

http://www.publictv.cz/cz/menu/3/videoa ... ene-dvere/

12 díl

Co ti na tom nesedí Kumori?

A co ty kecy o realne sebeobrane a "naprosto unikatnim systemu nejen v CR, ale i v Evrope", "reseni postkonfliktni faze je nase privilegium" a tak podobne????


Jo tohle me taky zaujalo, ja znam jen v ČR několik oddilu co se tim zabyvaji. Co se tyke Evropy tak už jich bude asi vice :D

Připadalo mi to spiše jako takova neohrabana reklama.

Mě zajimaly vaše názory, proto jsem jen hodil odkaz.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Rony » čtv 26. lis, 2009 13:35

...chce se mi zvracet... Bohužel, je spousta lidí, kteří jim tyhle kecy sežerou i s navijákem.
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod Angus » sob 28. lis, 2009 20:21

"Reference:
7. mechanizovaná brigáda Armády České Republiky, článek
Okresní soud Hradec Králové, sebeobrana soudců
Fakultní nemocnice Hradec Králové, program na zvládání agresivních pacientů, zdravotni sestry
Český červený kříž Hradec Králové, sebeobrana, pdf
Vodní záchranná služba ČČK, sebeobrana záchranářů
Humanitární jednotka ČČK, sebeobrana zdravotníků
Tábor ČČK, prezentace a aplikace sebeobrany
Z© Studánka Pardubice, sebeobrana dětí, pdf
Skaut Hradec Králové, sebeobrana dětí, pdf
Letní dětský tábor HAUL, sebeobrana dětí
Mateřské centrum Beruška, pdf"

Asi tak :roll:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod nicom » úte 15. pro, 2009 18:53

par jejich treninku jsem absolvoval:
- maji nektere zajimave treninkove prvky
- hodne podobne WT (krav maga detailne neznam), reversni postoj - dominanantni ruka vepredu, nestridaji ruce po kazdem uderu - vice uderu z jedne ruky, neopakuji stejny smer uderu
- prekonfliktni faze je zajimava na vyzkouseni
- treninky celkove jsou neskutecny opruz, hrozne se keca, hlavne o tom, jak uci zvlastni jednotky a jak je musado a cokoliv jineho k nicemu
- otevrene rikaji: my Ti nic nenutime, prejmi od nas co chces a zapracuj to do toho co umis a obloukem velmi hbitymi manipulacnimi technikami Ti snazi ukazat, ze co umis je spatne - TOTO MI VADILO NEJVIC
- dale kecy o tom, jak lidi po roce jeli na nejaky seminar a v pohode se ubranili nozi - nejstarsi lidi tam chodili 2 roky a toto tvrzeni prinejmensim neodpovidalo
- znam toho MOucku, jineho instruktora neznam, je pravda, ze neco umi, ale kdo ne po tolika letech...
nicom
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 15. pro, 2009 0:00

Příspěvekod defendu » úte 15. pro, 2009 19:20

Chlapcům se nemůže upřít snaha....snaží se až je to k smíchu....nebo k pláči?? :cry: Těžko říct o co se vlastně snaží :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=jn8jedWUD_0
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod luen » úte 15. pro, 2009 19:44

defendu píše:Chlapcům se nemůže upřít snaha....snaží se až je to k smíchu....nebo k pláči?? :cry: Těžko říct o co se vlastně snaží :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=jn8jedWUD_0


:lol: :lol: :lol: ty woe, take povazuji za nejdulezitejsi v sebeobrane umet pristat s letadlem, raketoplanem, mozna i vesmirna stanice mir by se hodila ... a to uz vubec nemluvim o letadlove lodi, ponorce ...

Dik za link, jsi me pobavil :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 15. pro, 2009 22:22

nicom píše:par jejich treninku jsem absolvoval:
- maji nektere zajimave treninkove prvky
- hodne podobne WT (krav maga detailne neznam), reversni postoj - dominanantni ruka vepredu, nestridaji ruce po kazdem uderu - vice uderu z jedne ruky, neopakuji stejny smer uderu
- prekonfliktni faze je zajimava na vyzkouseni
- treninky celkove jsou neskutecny opruz, hrozne se keca, hlavne o tom, jak uci zvlastni jednotky a jak je musado a cokoliv jineho k nicemu
- otevrene rikaji: my Ti nic nenutime, prejmi od nas co chces a zapracuj to do toho co umis a obloukem velmi hbitymi manipulacnimi technikami Ti snazi ukazat, ze co umis je spatne - TOTO MI VADILO NEJVIC
- dale kecy o tom, jak lidi po roce jeli na nejaky seminar a v pohode se ubranili nozi - nejstarsi lidi tam chodili 2 roky a toto tvrzeni prinejmensim neodpovidalo
- znam toho MOucku, jineho instruktora neznam, je pravda, ze neco umi, ale kdo ne po tolika letech...


Zajimave. Muzes prosim trochu rozvest jak trenuji ty spec. jednotky?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod nicom » stř 16. pro, 2009 7:40

to jak probiha trenink zvlastnich jednotek nevim (krome par reportazi na netu). Udajne instruktori musada, kteri k nemu chodi lituji slovy: "Hele Petre, nevis proc jsem ztracel tolik let musadem? No protoze jsi v te dobe neznal nase sorudo"
Takovychto slovnich prujmu jsem slysel za tech par treninku bezpocet. Me je uplne jedno, jestli keca nebo ne, ale odmitam to poslouchat a jeste za to platit.
nicom
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 15. pro, 2009 0:00

Příspěvekod Makoto » stř 16. pro, 2009 10:12

nicom píše:to jak probiha trenink zvlastnich jednotek nevim (krome par reportazi na netu). Udajne instruktori musada, kteri k nemu chodi lituji slovy: "Hele Petre, nevis proc jsem ztracel tolik let musadem? No protoze jsi v te dobe neznal nase sorudo"
Takovychto slovnich prujmu jsem slysel za tech par treninku bezpocet. Me je uplne jedno, jestli keca nebo ne, ale odmitam to poslouchat a jeste za to platit.

Jedna holcina (absolventka naseho kurzu sebeobrany) tam byla na kurzu sebeobrany a scenar podobny - zenske, ktere byly na jinych (nez jejich) kurzech sebeobrany v podstate ztracely cas a penize. Teprve ted jim ukazou, jak to delat, protoze oni jsou nejlepsi v Evrope. Zajimave je, ze ze zacatku si s nasi studentkou nechteli brat suspika, ze pry to nepotrebuji....pote co jim zasadila nekolik presne mirenych kolen do kouli, zmenili nazor a vzali si ten kovovy thaiboxersky ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod kumori » stř 16. pro, 2009 19:03

Makoto píše:
nicom píše:to jak probiha trenink zvlastnich jednotek nevim (krome par reportazi na netu). Udajne instruktori musada, kteri k nemu chodi lituji slovy: "Hele Petre, nevis proc jsem ztracel tolik let musadem? No protoze jsi v te dobe neznal nase sorudo"
Takovychto slovnich prujmu jsem slysel za tech par treninku bezpocet. Me je uplne jedno, jestli keca nebo ne, ale odmitam to poslouchat a jeste za to platit.

Jedna holcina (absolventka naseho kurzu sebeobrany) tam byla na kurzu sebeobrany a scenar podobny - zenske, ktere byly na jinych (nez jejich) kurzech sebeobrany v podstate ztracely cas a penize. Teprve ted jim ukazou, jak to delat, protoze oni jsou nejlepsi v Evrope. Zajimave je, ze ze zacatku si s nasi studentkou nechteli brat suspika, ze pry to nepotrebuji....pote co jim zasadila nekolik presne mirenych kolen do kouli, zmenili nazor a vzali si ten kovovy thaiboxersky ;-)


co k tomu dodat?myslím, že si vyjádřeními "školíme speciální jednotky" kompenzují, že sami nikdy u žádné speciální jednotky čí jednotky ZÚ nesloužili.S p.Moučkou jsem si vyměnil pár mejlů, na poslední neodpověděl, asi měl zrovna na starosti nějakou speciální jednotku :lol:
docela by mně zajímalo kdo a za kolik u 7.mechanizované brigády zaplatil za tuto estrádu a asi nejen mně, co říkáte dańoví poplatníci?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » stř 16. pro, 2009 19:06

http://www.youtube.com/watch?v=PL5xb6we ... re=related

ovšem tohle je fakt síla...

neví někdo co je to za jednotku?asi zase nějaká speciální...
akorát těm "vojákům" je sotva 15 8)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod graver » stř 16. pro, 2009 19:28

Makoto píše:ze zacatku si s nasi studentkou nechteli brat suspika, ze pry to nepotrebuji....pote co jim zasadila nekolik presne mirenych kolen do kouli, zmenili nazor a vzali si ten kovovy thaiboxersky ;-)

:lol: :lol: Tak za to bych jim ještě něco naúčtoval. Když už je tam školí jejich vlastní žáci...
Já jsem kdysi dávno absolvoval jen sebeobranu pro chlapy a ta mi moc reálná taky nepřišla, ale jestli někdo učí kopy do koulí bez suspíku :roll:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Další

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron