vyzna sa niekto :D

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod luen » stř 10. bře, 2010 12:40

will píše:No, tak s tím tvrzením, že ulice je hlavně o rukách bych byl opatrnější, jsou borci, kteří v životě žádné bu nědělali, ale jsou to od přírody rváči a dokážou člověka skopat do kostky. Já takového člověka znám, když se rval, tak každýho koho kopnul, tak šel k zemi. Osobně jsem se v reálu ubránil napadení, a to pouze nohama, a to byl ten člověk o hlavu větší v té době jsem také bu nedělal, ale hrál jsem fotbal :D . Dokonce jsem viděl v reálu úspěšně na ulici použít uširogeri. Nohy, když to umíš dokážou být na ulici velice účinná zbraň. Tím samozřejmě nechci snižovat anglický box to je masakr, ale právě proti boxerovi bych si kopy dokázal představit o hodně víc než třeba proti MT. Jinak, když mluvíš o Kravmaga, tak ta je taky hodně o lowkickoch.

www.youtube.com/watch?v=GZwhfu0_Eoc&feature=related

Použití kopů máš hlavně v druhé části videa.



Ahoj wille, marcela znam osobne a dobre vim, jak myslel, co napsal. Musim s nim souhlasit. Ze znas jednoho, co dobre kope, nemusi nutne znamenat, ze se to da zobecnovat :wink: Skutecne je to hlavne o tom, co mas v rukach (rukama se musis kryt, bouchat, chytat ...) nohy jsou hlavne od toho, aby se na nich clovek udrzel a aby dochazelo k mohutne podpore prace rukou. Teprve po tom, muze clovek zacinat uvazovat i o jinem vyuziti prace nohou (pokud mu v tom nebrani nejake indispozice kloubu dolnich koncetin).
Co je a nebo neni v ruznych stylech brano za tzv. nosne techniky je dano spise osobnima dispozicema a osobnim pojeti boje, nez zalezitost stylu. nebude ti nic platnej fakt, ze budes chodit na TKD, pokud budes mit vrozenou vadu kycli ... chapej pres nektere veci nejede vlak a hlavne je treba si uvedomit, ze co je dobre pro jineho, nemusi byt uzitecne a prinosne pro tebe :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod will » stř 10. bře, 2010 12:59

for. Luen

No já jenom, aby se na nohy nezapomínalo, protože fotbal hraje hodně lidí, a že neumí kopat byh si říct netroufl. Ono je blbý, když třeba boxuješ a netrhne ti koule fotbalista, ale to bylo jen, tak mimo, básník tím chtěl říci, že nohy by se nemněli podceňovat.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod marcelo » stř 10. bře, 2010 15:11

will píše:for. Luen

No já jenom, aby se na nohy nezapomínalo, protože fotbal hraje hodně lidí, a že neumí kopat byh si říct netroufl. Ono je blbý, když třeba boxuješ a netrhne ti koule fotbalista, ale to bylo jen, tak mimo, básník tím chtěl říci, že nohy by se nemněli podceňovat.


Ahoj Will,

pozri za mladi som zazil zopar dost hustych bitiek a kopali sme len do hlavy leziaceho supera.. na vymenu lowkickov a frontkickov na oblast stehien a brucha nebol cas,tym neznizujem ich ucinnost ,ale trva to dlho rozvinut nohu ako presnu,rychlu a ucinnu zbran..ked kop na ulici tak ako poistka do vajec po boxerskej masazi ksichtu,alebo ako zacinacka na gule a zasa boxerska masaz ksichtu..

..inak raz som bol kopnuty spickou topanky medzi nohy,rovno do "kamosa",bolest strasna ale ustal som to a dotycnenho som skonckoutoval udermi k zemi a dokoncil lowkickom do gebule..podotykam ze som bol napadnuty ja nim a bol som v pozicii sebaobrannej..

Neznizujem ucinnost kopov,ale vela krat nie je na to cas,nohy sa pod adrenalinovou pumpovackou roztrasu,straca sa citlivost v nich..u mna je to tak,ja podvedome zatinam paste,stahujem bradu a mastim sa rukami ak musim...a idem na blizko..pokial je to u teba ine,je to super..som rad ze ti to tak funguje :wink:

..lowkicky sam kopem,neboj ale percentualne im venujem len tolko priestoru ako si zasluzia k mojej postave,strategii a ich percentualnemu poctu pouzitia v sparingu ,popr. na ulici..u mna asi tak 20-30 z celeho objemu prace..viacej sa venujem kolenam z viacerych klincovych pozicii...je to omnoho praktickejsie pre mna :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod will » stř 10. bře, 2010 21:16

marcelo píše:
will píše:for. Luen

Ahoj Will,

pozri za mladi som zazil zopar dost hustych bitiek a kopali sme len do hlavy leziaceho supera.. na vymenu lowkickov a frontkickov na oblast stehien a brucha nebol cas,tym neznizujem ich ucinnost ,ale trva to dlho rozvinut nohu ako presnu,rychlu a ucinnu zbran..ked kop na ulici tak ako poistka do vajec po boxerskej masazi ksichtu,alebo ako zacinacka na gule a zasa boxerska masaz ksichtu..

..inak raz som bol kopnuty spickou topanky medzi nohy,rovno do "kamosa",bolest strasna ale ustal som to a dotycnenho som skonckoutoval udermi k zemi a dokoncil lowkickom do gebule..podotykam ze som bol napadnuty ja nim a bol som v pozicii sebaobrannej..

Neznizujem ucinnost kopov,ale vela krat nie je na to cas,nohy sa pod adrenalinovou pumpovackou roztrasu,straca sa citlivost v nich..u mna je to tak,ja podvedome zatinam paste,stahujem bradu a mastim sa rukami ak musim...a idem na blizko..pokial je to u teba ine,je to super..som rad ze ti to tak funguje :wink:

..lowkicky sam kopem,neboj ale percentualne im venujem len tolko priestoru ako si zasluzia k mojej postave,strategii a ich percentualnemu poctu pouzitia v sparingu ,popr. na ulici..u mna asi tak 20-30 z celeho objemu prace..viacej sa venujem kolenam z viacerych klincovych pozicii...je to omnoho praktickejsie pre mna :wink:


[quote]

Ano rozvinout kopy jakou účinnou zbraň, lze jen přes tvrdý trénink, ale o tom to je, bez práce nejsou koláče, ale výhoda je obrovská. I když používáme nohy v běžném životě neustále, panuje jakási nechuť s nimi kopat, je třeba trénovat tvrdě, aby bylo dosáhnuto použití dolních končetin stejně jako horních. Potom nohy použiješ v boji přirozeně. Vím to z vlastní zkušenosti, příležitost vyhodnotíš hrozně rychle a noha vystřelí jakoby sama.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod luen » stř 10. bře, 2010 22:10

will píše:Ano rozvinout kopy jakou účinnou zbraň, lze jen přes tvrdý trénink, ale o tom to je, bez práce nejsou koláče, ale výhoda je obrovská. I když používáme nohy v běžném životě neustále, panuje jakási nechuť s nimi kopat, je třeba trénovat tvrdě, aby bylo dosáhnuto použití dolních končetin stejně jako horních. Potom nohy použiješ v boji přirozeně. Vím to z vlastní zkušenosti, příležitost vyhodnotíš hrozně rychle a noha vystřelí jakoby sama.


Vychazejme z toho, ze te napadne vetsi, silnejsi a hlavne tezsi clovek ... pak je tezke jiti nohama a neztratit pevnou pudu pod nohama, mokro, naledi ... To je kamo pruser. Zkus a uvidis :wink:

Osobne na to neverim, protoze z me zkusenosti prave na tohle vetsina lidi na ulici dojela, ale ... nezazil jsem vsechny :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod will » stř 10. bře, 2010 22:49

for. Luen

Když, je tam led, tak si vem brusle :lol: . Ale ne, to byl pokus o vtip. Je to v lidech, jak jsem psal, jsou lidé, kteří mají přirozený talent, vživotě žádný bu nedělali a klidně vymlátí hospodu a jiný třeba i adept bu dostane na budku, jak se říká praxe je praxe a teorie věčně zelený strom života. Je to pouze v lidech a v jejich schopnostech. Proto musíš cvičit tvrdě, aby ses těmto lidem vyrovnal, jak se říká na hrubý pytel hrubá záplata. I dnes jsou karatekové, kteří cvičí 1000 úderů denně, každou rukou a když prší, tak je cvičí stejně třebaže s deštníkem nad hlavou. Je v každém z nás co tomu chceme dát, kopové techniky vyžadují tvrdý trénik, ale z dostatečnou praxí jsi schopen zvládnout stav duševní připravenosti, načasování a rytmu potřebných pro jejich použití, pak je jedno, že je protivník o hlavu větší,protože třeba muay thai nebo karate je bojové umění a člověk musí počítat s tím, že se ocitne v takovýchto obranných situacích, za tímto účelem tyto bu také vznikla.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Pec » stř 10. bře, 2010 22:52

marcelo píše:Ulica je sprint,zabudni na nejake odvadzanie sily,energii,kyvadlove pohyby,odvadzacie bloky a kontry z nich atd

Mám to dobrý, nic z toho mne v systemě neučí :-)
Četl jsem tady něco o vývojových fázích anglického boxu. Popisovali, tam postoj (držení rukou ve střehu?) z doby, kdy se ještě boxovalo bez rukavic a boj přecházel i na zem. A co jsem z toho pochopil, tak ten střeh nemusel vypadat o moc jinak než střeh v systemě. Takže anglický box - proč ne. Kdo ví , co vše se vlastně na systemě podepsalo :-)
Ten tvůj test s atletickým a agresivním protivníkem je samozřejmě dobrý, jsem zvědav, jak to bude se slibovanými sparingy, nebo s něčím podobným.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » čtv 11. bře, 2010 0:16

will píše:for. Luen

Když, je tam led, tak si vem brusle :lol: . Ale ne, to byl pokus o vtip. Je to v lidech, jak jsem psal, jsou lidé, kteří mají přirozený talent, vživotě žádný bu nedělali a klidně vymlátí hospodu a jiný třeba i adept bu dostane na budku, jak se říká praxe je praxe a teorie věčně zelený strom života. Je to pouze v lidech a v jejich schopnostech. Proto musíš cvičit tvrdě, aby ses těmto lidem vyrovnal, jak se říká na hrubý pytel hrubá záplata. I dnes jsou karatekové, kteří cvičí 1000 úderů denně, každou rukou a když prší, tak je cvičí stejně třebaže s deštníkem nad hlavou. Je v každém z nás co tomu chceme dát, kopové techniky vyžadují tvrdý trénik, ale z dostatečnou praxí jsi schopen zvládnout stav duševní připravenosti, načasování a rytmu potřebných pro jejich použití, pak je jedno, že je protivník o hlavu větší,protože třeba muay thai nebo karate je bojové umění a člověk musí počítat s tím, že se ocitne v takovýchto obranných situacích, za tímto účelem tyto bu také vznikla.


V podstate s tebou souhlasim, jen nemam prave z ulice dobrou zkusenost (a nikoho takoveho osobne ani neznam), kdo by byl schopen sestrelovat lidi nohama prave v situacich, ktere jsem popsal. Kdyz spadnes v karate nebo v MT, tak je zapas prerusen ... na ulici je to nejspise prohra. Abych se vyjadril presne, nemam nic proti kopum, ale kdykoli chces kopnout, musis se postavit na jednu nohu a to neni nejstabilnejsi. Kdo neumi bouchat, tezko zvladne kopani, ktere je narocnejsi na koordinaci, stabilitu, nacasovani atd ... Neni to nemozne, jen je to v mejch ocich mnohem narocnejsi. Kopnout o 40kg tezsiho frajera a nesejmout ho, znamena octnout se v situaci, kdy predavas kontrolu nad tim co se deje, svemu souperi. Prijde mi to zbytecne riskantni. To je vse :wink:
Jak uz psal marcelo situace je jina v klinci, kdy muzes vyuzit souperovo stability pro svou vlastni oporu, kolinka jsou super a navic muzes dik kontaktu (pokud to umis) kontrolovat souperovo stabilitu, resp. si ho udrzovat v nestabilite pro danou akci. Kazdej kdo zkousel kopat tvrde razantni kopy na ledu, tak vi o cem mluvim.

Jinak karate i MT nejsou BU, ale BS a tam jen tezko narazis na soupere, kterej je o 8 vahovek tezsi nez ty :wink:

Hele chlape stav se nekdy na setkani, muzeme to tam probrat s nazornejma "ukazkama" a bude hned jasno, jak to basnik myslel :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod will » čtv 11. bře, 2010 1:08

V podstate s tebou souhlasim, jen nemam prave z ulice dobrou zkusenost (a nikoho takoveho osobne ani neznam), kdo by byl schopen sestrelovat lidi nohama prave v situacich, ktere jsem popsal. Kdyz spadnes v karate nebo v MT, tak je zapas prerusen ... na ulici je to nejspise prohra. Abych se vyjadril presne, nemam nic proti kopum, ale kdykoli chces kopnout, musis se postavit na jednu nohu a to neni nejstabilnejsi. Kdo neumi bouchat, tezko zvladne kopani, ktere je narocnejsi na koordinaci, stabilitu, nacasovani atd ... Neni to nemozne, jen je to v mejch ocich mnohem narocnejsi. Kopnout o 40kg tezsiho frajera a nesejmout ho, znamena octnout se v situaci, kdy predavas kontrolu nad tim co se deje, svemu souperi. Prijde mi to zbytecne riskantni. To je vse :wink:
Jak uz psal marcelo situace je jina v klinci, kdy muzes vyuzit souperovo stability pro svou vlastni oporu, kolinka jsou super a navic muzes dik kontaktu (pokud to umis) kontrolovat souperovo stabilitu, resp. si ho udrzovat v nestabilite pro danou akci. Kazdej kdo zkousel kopat tvrde razantni kopy na ledu, tak vi o cem mluvim.

Jinak karate i MT nejsou BU, ale BS a tam jen tezko narazis na soupere, kterej je o 8 vahovek tezsi nez ty :wink:

Hele chlape stav se nekdy na setkani, muzeme to tam probrat s nazornejma "ukazkama" a bude hned jasno, jak to basnik myslel :wink:[/quote]

Tak, že karate není bu, tak to se asi Funakoshi obrací v hrobě, protože i on byl zásadně proti rozvíjení karate cestou sportu. Jinak co máš pořád s tím ledem, si ze mě děláš prdel ne :lol: . Že neznáš chlapa co dokáže sestřelovat nohama, to je možné, já ho znám, tento člověk nikdy žádné bu necvičil, když se rval na diskotéce, tak koho trefil, tak ten lehnul. Tito pouliční rváči mají většinou dobré dispozice od přírody jak pohybové, tak i fyzické, není to žádný kulturista, ale svaly na něm jen hrají. Jestli zrovna nesedí, tak ti ho klidně ukážu :lol: . Jinak je jasné, že se při kopech dostáváš do nestabilní situace, proto se v karate kopalo maximálně do výše pasu. Jinak mi se tady bavíme čeho je třeba dosáhnout jakou cestou jít, nikoliv jestli to ty nebo já dokážem, to je věc druhá, jaké úrovně, kdo v jakém bu dosáhne, můžeš si vybudovat úroveň, že nohama sestřelovat lidi budeš nebo se budeš ubírat třeba cestou sportu a nepůjde ti o sebeobranu, je to každého osobní cesta, ale to neznamená, že toho dosáhnout nejde. Co se týče klinčů, tak já jsem zásadně proti boji takto z blízka, protože nikdy nevíš, kdo proti tobě stojí, může to být třeba zápasník chytne tě v pase udělá most zaboří ti gebuli do země a je vymalováno. Podle mě je nejlepší protivníka si držet od těla pomocí kopů, úderů, atd., ale samozřejmě, že ty údery a kopy musí mít platnost a to, že tu platnost ve skutečnosti nemají není tím, že by ty údery a kopy nefungovali, ale prostě málo cvičíme a o tom to je. Je doloženo, že ještě za Funakoshiho života kopali karatekové yokogeri sokuto, kdy po těchto kopech praskali fošny silné 6 cm podél let takže ne, že to nejde, ale je třeba tvrdě makat a pak to půjde.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod luen » čtv 11. bře, 2010 6:27

will píše:Tak, že karate není bu, tak to se asi Funakoshi obrací v hrobě, protože i on byl zásadně proti rozvíjení karate cestou sportu. Jinak co máš pořád s tím ledem, si ze mě děláš prdel ne :lol: . Že neznáš chlapa co dokáže sestřelovat nohama, to je možné, já ho znám, tento člověk nikdy žádné bu necvičil, když se rval na diskotéce, tak koho trefil, tak ten lehnul. Tito pouliční rváči mají většinou dobré dispozice od přírody jak pohybové, tak i fyzické, není to žádný kulturista, ale svaly na něm jen hrají. Jestli zrovna nesedí, tak ti ho klidně ukážu :lol: . Jinak je jasné, že se při kopech dostáváš do nestabilní situace, proto se v karate kopalo maximálně do výše pasu. Jinak mi se tady bavíme čeho je třeba dosáhnout jakou cestou jít, nikoliv jestli to ty nebo já dokážem, to je věc druhá, jaké úrovně, kdo v jakém bu dosáhne, můžeš si vybudovat úroveň, že nohama sestřelovat lidi budeš nebo se budeš ubírat třeba cestou sportu a nepůjde ti o sebeobranu, je to každého osobní cesta, ale to neznamená, že toho dosáhnout nejde. Co se týče klinčů, tak já jsem zásadně proti boji takto z blízka, protože nikdy nevíš, kdo proti tobě stojí, může to být třeba zápasník chytne tě v pase udělá most zaboří ti gebuli do země a je vymalováno. Podle mě je nejlepší protivníka si držet od těla pomocí kopů, úderů, atd., ale samozřejmě, že ty údery a kopy musí mít platnost a to, že tu platnost ve skutečnosti nemají není tím, že by ty údery a kopy nefungovali, ale prostě málo cvičíme a o tom to je. Je doloženo, že ještě za Funakoshiho života kopali karatekové yokogeri sokuto, kdy po těchto kopech praskali fošny silné 6 cm podél let takže ne, že to nejde, ale je třeba tvrdě makat a pak to půjde.


Tak doufam, ze ses dovtipil, ze s tim karate to byl preklep a vzhledem k dalsimu kontextu meho prispevku. Samo se to tykalo MT - sportu :wink:
Funakoshi myslim rotuje v hrobe i bez meho preklepu ...

Vzhledem k tomu, ze nezijeme v Africe, tak musime resit otazku prilnavosti povrchu, pokud se bavime o prirodnich podminkach realne sebeobrany. Lidi nebitkari jen v telocvicnach! Ja znam taky cloveka, kterej sestreluje/sestreloval lidi vyhradne hlavickama, ale postavit na tom sebeobranu je pri nejmensim hloupoucke. Ze tomu argumentu nerozumis chapu, nejspise nemas dost vlastnich zkusenosti z ulice a proto i nabizis seznamku nekoho jineho, misto abys nabidnul sebe :idea:
Vubec nejde o to, zda kopes na horni, sterdni ci spodni pasmo, vzdy se musis postavit na jednu nohu - rozumime?

No a to je prave to, o cem pisi ja a ty to jakoby nechces chapat. Ja se nebavim o nejakych hypotetickych dovednostech nekoho jineho. Ani tebe nezachrani fakt, ze jsou na nasi planete lidi, kteri dokazi to, co vetsinova populace nikoli - chapes. Oni se za nas prat nebudou. Bavime-li se o realne sebeobrane, tak musime nutne vychazet z toho, co nase telo zvlada ted a tady. Ze to jednou mozna bude jinak, je hezke, ale z toho vychazet zatim nelze, protoze jednou bude kazdej superman, ale do te doby, co???

No a od toho je treba se prave ucit i prozapasnicke veci, aby sis nenalitnul a prave proto je treba se ucit treba klincovat, aby ses naucil mit soupere pod kontrolou a nemusel se spolehat na to, ze budes mit porad fyzu a postreh jako mladej jura, protoze o tohle vsechno jednou prijdes. Ze to v karate nemate, nebo si spise myslis, ze to tam nemate, je vec druha :wink:

Jen pro predstavu, vis kolik budes muset rozdat ran, ktere budou muset sednout jak prdel na hrnec, abys umlatil cloveka, kterej ma treba o 40kg vice nez ty? Ktery je minimalne o hlavu vetsi nez ty, ma delsi ruce nez ty ... Vis jakou na tohle kamo potrebujes fyzu? Jak dlouho myslis (pokud ji mas), ze ti to vydrzi? Do 40-ti, do 45-ti ...?

Kolik takovejch fosen prerazis tou uderovkou o ktere pises? Hadam, ze je to jen zbozne prani :wink: Cili zase jsme se od realu dostali k mytum a vypravenkam ... jak priznacne pro tuto grupu ...

Cili se budu jen opakovat, prijd a uvidime :!: :!: :!: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » čtv 11. bře, 2010 8:21

Ja znam taky cloveka, kterej sestreluje/sestreloval lidi vyhradne hlavickama


Čus Žanku :wink:
Neznáme nakonec toho samýho borca? :lol:
Pamatuju si, že když sme boxovali, taxme se váleli z lochecu po zemi, když sme ho viděli, ale v reálu to byla jedna hlava za druhou 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod will » čtv 11. bře, 2010 10:31

for. Luen

Ano já bežně na ulici lidi kopama nestřeluji a ne jenom na ulici, nemám zájem dokazovat účinnost mého bu za mřížema, kde těch příležitostí je určitě hodně. Jinak umění těchto uličních bijců je nesporné a u soukmenovců mají obdiv, ale stejně každý z nich skončí za mřížema, to jejich neodvratný osud. Kdyby se všichni řídili tvou argumentací, tak by polovina bu mohla kopací techniky zrušit (na co cvičit nohy když to nefunguje) a některá by zanikla úplně, naštěstí to nehrozí, protože to samozřejmě takhle není. Je to pouze ve schopnostech jednotlivce. A to, že aby si byl schopen účinně kopat je podmíněno tvrdým tréninkem je snad jasné a už v odpovědi marcelovi jsem s tím souhlasil nevím co ti na tom není jasné. Vem si třeba lékaže ten studuje cca 6 let lékařskou fakultu, ale i když tu školu vystuduje, tak nemůže samostatně operovat musí se dál vzdělávat a udělat atestaci to znaméná já nevím další cca 2 roky studia, takže 8 let studia než může sám léčit nebo ty by si chtěl, aby tě operoval student v prvním ročíníku. Takhle to nefunguje ani ten student nemůže hned operovat nejdřív musí podstoupi studium stejně jako adept bu musí podstoupit tvrdý trénink než budou jeho kopy, tak účinné, že se s nima ubrání. Nepoužívat nohy v boji je prostě totální kravina. Co se týče klinčů já nejsem proti těmto technikám, píšu jenom co prefeui já, je to pouze o preferencích jednotlivce. Když si mistr v boji z blízka, tak můžeš klinčovat je to o individuelních schopnostech. Pokud jde o umlácení člověka o 40 kg těšího, tak někdo musí rozdat hodně ran a někomu bude stačit třeba jenom jedna nebo dvě, ale trefené na to správné místo, protože při tréninku kopů musíš samozřejmě studovat jakým způsobem, to které místo zasáhnout, aby byl kop účinný, vyžaduje to vážné studium. A co budu dělat ve 40-ti víš již Gičin Funakoshi pravil, že karate je bojové umění, kterého se může zůčastnit kdokoliv, mladý nebo starý, muž nebo žena, každý.
Co setýká těch fošen to není žádná imaganice, ale cíl cvičení, i když Funakoshi to z jistých důvodů neměl rád.

Jestě na závěr k těm kopům, už je to nejaký čas co jsem se zůčastnil cvičení s jedním mistrem Goju-ryu 8. dan, tento člověk ve té době měl již za sebou pře 40 let cvičení a věkem se blížil k 60-tce. V této době pořád tvrdě cvičil a neustále posiloval, kdy jsem se ho dotazoval, co si myslí o anglickém boxu. kdy uznal účinnost tohoto bu a úkazal nám obranu pomocí kopů. Dále jsem se ho dotazoval co si myslí o vysokých kopech, kdy mi na to odpověděl, že kopy je třeba tvrdě trénovat a v současné době i vysoké, a to z prostého důvodu, protože až budeš starý, tak vysoko kopat nebudeš moci a bude tě štvát, že sis to v mládí nezkusil. Zakončil bych to rčením, je lepší rozsvítit svíčku nežli proklínat tmu.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » čtv 11. bře, 2010 13:36

ukropcany píše:
will píše:...Podle mě je nejlepší protivníka si držet od těla pomocí kopů, úderů, atd., ale samozřejmě, že ty údery a kopy musí mít platnost a to, že tu platnost ve skutečnosti nemají není tím, že by ty údery a kopy nefungovali, ale prostě málo cvičíme a o tom to je.
Chutné, aký si neskúsený... :D To je presne ten rozdiel ktorý tu riešite a Ty nie a nie to pochopiť, lebo nevieš o čom je reč. Kým Ty sa snažíš súpera držať si od tela, tak ostatní Ti píšu o tom, ako ho ZOSTRELIŤ. T.j. nie ako sa udržať pri živote, ale ako skoliť sviňu. No ale to zjavne pri svojom repertoári schopností netušíš... :roll: Marš do dojo makať... :twisted:


Jo, tak s tímhle přístupem velmi snadno můžeš narazit na svini, která skolí tebe. Ty jsi profesionální zápasník nebo mma zápasník, co když ta svině s tebou z klinče přejde na boj na zemi, co když má kamarády, kteří ti potom šlápnou na hlavu nebo ti tu hlavu na zemi ukopnou. To není nic neobvyklého před měsícem jsem se s tím setkal. Dotyčného odvážela sanitka v bezvědomí. Na ulici je podle mě důležité se udržet na nohou. Tadle debata není o tom jak někoho utlouct, ale o použití kopů v reálném boji.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » čtv 11. bře, 2010 18:11

for. Ukrop

Buď zdráv, asi jsme se dobře nepochopili, já jsem myslel tím udržet si protivníka od těla tzn, že ho prostě nepustíš k tělu, tak aby tě mohl chytnout a dostat na zem, atd., tzn. když se dostane, tak blízko, abys ho mohl zasáhnout kopem, tak ho sestřelit, ne jenom mávat nohama do vzduchu, to mi přijde neefektivní a hlavně to zbytečně vysiluje, Taky jsem v této souvislosti psal, že tyto kopy musí mít platnost. Co se týče klinče, ano ten je efektivní na boj z blízka, ale to je právě ono, klinč je do ringu, na ulici žádný pravdila nejsou nikdo to nezastaví. Ty říkáš, že normální člověk tě v klinči neporazí, tak je to správný děláš muay thai je to tvůj chleba, ale co když to nebude normální člověk, třeba zápasník nebo judista a ono by možná stačil i nějaký zkušený pouliční bijec a převede boj na zem, víš oni nemají v base co dělat, tak tam za peníze daňvých poplatníků cvičí a z basy se vrací ještě nařvanější než tam šli a to je tvrdá realita. No a když je boj převeden na zem, tak jsi jako aplikant úderového bu v značné nevýhodě, dále útočníků může být více, což je většinou pravidlem (diskotéky,fotbaly,atd.), jestli jsi sám, tak je to velký problém to mi věř. Protože pak si může někdo s tvojí hlavou zahrát fotbal a většinou, to tak taky dopadá. Takže, když vyvázneš těžkým otřesem mozku a pohmožděnou krční páteří, tak si můžeš tleskat může to být i horší, a to podstatně. Můj přístup je zůstávat pořád na nohou,nikoho nepustit k sobě, nedostat se na zem a rozdávat kolem sebe pumelenice a zdrhat. No a když ti někdo skočí na ženu, tak budeš bojovat co jiného, já netvrdím, že musíš používat pouze nohy, cílem je používat dolní končetiny stejně jako horní.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: vyzna sa niekto :D

Příspěvekod kumori » čtv 11. bře, 2010 19:42

Koso píše:
luen píše:
Koso píše:zdravim ...je tu vobec niekto kto vie nieco o systeme? lebo vacsina len pisete aka je to blbost ake je to pomale a tak..jasne tie bezkontaktne videa to sa ani mne nepaci dako tomu tiez neverim... ale systema je otom ako co najjednoduchsie a najrychlejsie sa zbavit nepriatela takze nemoze byt pomala a tie paky sa daju robit len treba vediet vsetko je to o treningu..niektori by si mali naozaj vyskusat aspon jeden dobry trening systemy, hned by na to zmenili nazor :D


V Rusku jsem jich par zkusil ... des/bes, jedinej kdo za neco stal, byl bud bejvalej boxer a nebo zapasnik, ale jinak ruku v ruce se spatnym aikido.
Mimochodem ono existuje bu, kde maji napad, to delat co nejsloziteji a nejpomaleji? Tak to musi byt husty sadomasochisti a nebo totalni "strelci" :wink:
Jak moc se potrebuji vyznat v autech, abych vedel, ze srazka dvou aut v 250km/h bude ta posledni??? Ja myslim, ze ani nemusim vedet, jak vypada motor :wink: Cece ne kazdej, kdo sem pise, hraje sachy :wink:

Nekdy se stav na setkani bu.cz :arrow: tam nam muzes ukazat, jak jsme mimo misu a nepozname fake utoky, fake obranu a fake buuu ...




neviem ako je to v rusku :D ja poznam jedneho co to trenuje na slovensku a on to trenoval v anglicku heh a teraz je dobry trener a podla toho ako to trenuje mi to pripada ako zmiesanica viacerych sportov alebo umeni on heh je tam nieco z thaiskeho boxu nieco zo zapasenia a tak podla mna sa to oplati :D a sachy to je haluz vec :D


co to znamená, že " sachy to je haluz vec ", sám je hraju, tak abych byl v obraze.
jinak SYSTEMA není nic převratného, nepřináší nic nového, žádný upgrade, v PL se cvičí mnohem déle než zde a je tam cvičena převážně jako součást klubů combat sambo.K osobě "zakladatele" systému, píše se, že je to bývalý plukovník specnaz, ale takových jsou v RF stovky, takže nic výjmečného a podstatou je, že se svezl na vlně zájmu o ruské instruktory H2H ve světě.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » čtv 11. bře, 2010 19:59

wille, myslím, žes ukropa 100%nepochopil on Tebe jo, proto napsal to co napsal 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod kumori » čtv 11. bře, 2010 19:59

Koso píše:
ukropcany píše:Už pár rokov mám odboxovaných a teraz si konečne trúfam na to, aby som sa občas pokúsil (!!!) vyhnúť úderu tak, že som schopný nejakej "elegantnejšej" reakcie. Trúfnem si to ale len na trubku. Ak si nejaký začiatočník myslí, že sa úderu uhne tak, že dokonca z takto získanej pozície dokáže zmysluplne a funkčne zakontrovať, tak je veľmi, ale ozaj veľmi zle informovaný naivista... :?

Systema je megaojeb a tie videá "fullspeed" my vyvolávajú len veľmi trpký výraz na tvári... :?


heh box je nieco uplne ine su tam nejake pravidla no nie :D v systeme niesu ci? :D a ci uz sa da vyhnut ci neda treba sa aspon pokusit :D heh a trenujes box? lebo cisty box sa mi nepaci podla mna je lepsie aj dake kopy vediet predsa noha je dlhsia a dost tvrda


a tak 100 ludi 100 chuti :wink:


kámo Ty jsi nikdy neměl na rukách boxerky viď?tak aby jsi získal praktickou zkušenost zajeď si někam kde trénují boxeři a uvidíš co je to box.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 11. bře, 2010 21:16

hellas píše:
Ja znam taky cloveka, kterej sestreluje/sestreloval lidi vyhradne hlavickama


Čus Žanku :wink:
Neznáme nakonec toho samýho borca? :lol:
Pamatuju si, že když sme boxovali, taxme se váleli z lochecu po zemi, když sme ho viděli, ale v reálu to byla jedna hlava za druhou 8)


Cau Zdenale,

nemyslim, ze zname stejneho cloveka, tedy pokud jsi nevyrustal v Karlovych Varech :?: Coz by ovsem nebylo vubec na skodu :lol: :wink: :wink: :wink:

4will me ta diskuze neba, ne snad proto, ze se neshodnem, ale proto proc se neshodnem. Vis ja mluvim z vlastni zkusenosti, jsem ochoten i dolozit prakticky, zatim co ty se schovavas za GM, bijce u vas a sam mas vlastnich zkusenusti v minusove stupnici. Nema to smysl do te doby nez budes mit koule na to nekam zajit a zkusit si to, co obhajujes. Zajdi treba na box a udrz svejma nohama boxera nebo zapasnika kterej se venuje boxu/zapasu stejne tak dlouho jako ty karacu :lol:

Good luck
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » čtv 11. bře, 2010 21:38

Zajímavé čtení a hlavně zajímavé názory :lol:

Takže moje troška do mlýna:
Většina střetů začíná na vzdálenost natažené ruky a prakticky nikdy to neni jeden na jednoho...co z toho vyplývá?Že sázet na kopy je nebezpečný hlavně pro obránce - můžete sebou švihnout na špatným povrchu (bahno,led,rozlitej chlast,šutry a blabla),v momentě kdy kopete do vás strčí někdo úplně jinej (nebo na vás upadne nechtěně v nastálým zmatku,strkanici apod.),blbě to kopnete (můžete mít sandály,příliš obtažený kalhoty,může se vám haksna zamotat do soupeřovo bundy apod.)....těch variant co se může zkurvit je tolik,že je lepší případný průser eliminovat už předem tím,že kopy omezíte na co nejmenší možnou míru...proč zbytečně pokoušet štěstí a doslova přivolávat pana Murphyho?Pouliční způsob boje musí být hlavně praktický tzn. bezpečný pro obránce,prostě co nejvíce průseruvzdorný :evil:
Klinče?Zapomeňte na ně jako na nějakou primární nebo samospasitelnou techniku...tahat se s někým v klinči znamená vázat se na jednoho soupeře..pište si,že jich je vždycky víc a s některýma z nich jste tam přišli :!: :!: ,protože i "dobrý" kámoš,který se na vás pověsí celou vahou,aby jste se jako neprali musí být v danou chvíli brán jako soupeř,protože svým "zásahem" může zapříčinit to,že dostanete děsně přes pí...Thajská škola klinče je navíc zaměřená na to,že na sobě nemáte hadry,na ulici je,ale máte...nene ukrope,nemyslím si že by jsi si v klinči (frajer tě drží jednou rukou zamotanou v tvých hadrech pod krkem a druhou ti rve rukáv) dokázal snadno poradit se stejně těžkým,nasraným soupeřem...snadněji než ostatní ano,ale snadno ne.Byť je to střelba do vlastních řad (teď ze mě mluví-píše čiročirá praxe a ne fakt,že dělám taky MT),tak judo je na podobný věci lépe vybaveno :oops:
Držte si pokud možno odstup,nenechte se chytitt,trénujte "vyprošťovačky",anticlinch a útočte rukama na ksichty soupeřů,kopy požívejte jen ty hodně nízký,neberou tolik stabilitu (dostat např.bodlem zespoda penaltu do vnitřního stehna..oúúú)Tahání se s někým v klinči je pro mě stejně nebezpečný jako se s někým válet na zemi...a nezapomeňte....když už v tom klinči přeci jenom budete (soupeř vás prostě čapne) používejte jen "špinavý věci",zapomeňte na vychylování a využívání soupeřovi síly apod. hračičky z MMA,tam když sebou švihnou na zem nic se neděje...na ulici vás ušlapou ostatní.Frajer vás čapne a okamžitě musí skučet bolestí (jen tak vás pustí)...dopr..co mi to ten magor vrazil do voka??? :x
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod will » čtv 11. bře, 2010 21:42

for. Luen

Zkušenosti mám a kluci z muay thai jsou daleko nebezpečnější než boxeři, a to z jednoho prstého důvodu umějí taky kopat, kdy dostat holení do gebule není nic příjemného. Výhoda kopů je obrovská.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků