Nový combat systém 601. skss

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Nový combat systém 601. skss

Příspěvekod tukon » pon 06. led, 2014 15:19

V knize "Dum Spiro Spero" (E. STEHLÍK. Dum Spiro Spero. Martin Vaňourek, 2010) je uvedeno (str.74), že u 601.skss bylo zpočátku stejně jako ve zbytku armády zavedeno musado, ale nevyhovovalo potřebám jednotky, proto nyní (v době napsání knihy) příslušníci bojových skupin trénují box a u útvaru je vyvíjen nový systém sebeobrany.
Máte o vyvíjeném combat systému nějaké informace? Je to pouze záležitost 601.skss, nebo se plánuje jeho zavedení i u jiných útvarů AČR? V čem musado nevyhovovalo a považujete box (možná thajský nebo podobný styl) za vhodnější pro využití v armádě?
tukon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06. led, 2014 15:09

 

Re: Nový combat systém 601. skss

Příspěvekod kumori » čtv 13. úno, 2014 17:50

[quote="tukon"]V knize "Dum Spiro Spero" (E. STEHLÍK. [i]Dum Spiro Spero[/i]. Martin Vaňourek, 2010) je uvedeno (str.74), že u 601.skss bylo zpočátku stejně jako ve zbytku armády zavedeno musado, ale nevyhovovalo potřebám jednotky, proto nyní (v době napsání knihy) příslušníci bojových skupin trénují box a u útvaru je vyvíjen nový systém sebeobrany.
Máte o vyvíjeném combat systému nějaké informace? Je to pouze záležitost 601.skss, nebo se plánuje jeho zavedení i u jiných útvarů AČR? V čem musado nevyhovovalo a považujete box (možná thajský nebo podobný styl) za vhodnější pro využití v armádě?[/quote]

Neviděl bych v tom žádnou senzaci. Šestce prostě některé věci nevyhovují ,bere si tedy jen to co opravdu potřebuje a MCS to zjevně není...A BREN taky ne... :lol: Přes dvorek to je ovšem jinak :roll:

Spíš bych položil otázku jinak:
Co je na MCS tak dobré, že se stále drží v osnovách výcviku AČR?
Proč někteří instruktoři MCS v AČR ( a není jich málo )raději vyučují na útvarech MMA než techniky ze sylabu MUSADO MCS?
Mám stále velice silný pocit, že vyjma UNOB a vojenské školy z M. Třebové + pár nadšenců, se MCS v AČR drží "zuby nehty"

Je třeba si uvědomit, že techniky H2H pokrývají v činnosti speciála jen velmi velmi malou část jeho doveností. Není potřeba zvládat desítky technik boje zblízka nebo lámání desek. To, že speciál je odborník na sebeobranu, boj zblízka nebo bojová umění, je velice dobře živený mýtus. Ovšem nelze to u jednotlivců vyloučit.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 475
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00


Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron