bodyguardi a vyhazovači

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Anonymní » úte 08. lis, 2005 15:13

„Jedná se o soukromé společnosti, na které dopadají v plné míře všechny právní předpisy, které dopadají na občany.“ Je přesvědčen, že pracovníci ochranky pouze vykonávají povolání, při kterém chrání majetek či osoby, ale nemohou mít v žádném případě oprávnění jako policie, neboť jejich činnost není upravena zákonem o policii.

„Nemohou se rovnat ani státní ani městské policii, pouze v zájmu zadání majitele firmy, kterou střeží, ji chrání,“dodává Lžičař. Používat donucovací prostředky může ochranka podle něj pouze do té míry, pokud jí to umožňuje právní řád tak, jako kterémukoli běžnému občanovi. „Když já sám uvidím, že někdo krade, jsem oprávněn zakročit, a pokud nebude druhou stranou naplněno ustanovení o nutné obraně nebo o situaci v krajní nouzi, nesmím jej napadnout,“ zdůraznil.

To znamená, že i ochranka se může snažit zadržet pachatele trestného činu jen za bezpodmínečného dodržení právních předpisů. „V žádném případě se však nesmí srovnávat s policií,“ zdůraznil právník.
Právo na obušek a pouta

Prakticky stejnou zkušenost má Zdeněk Vrána, který pracuje jako šéf bezpečnostních pracovníků. „Při útoku na svou osobu nebo při útoku na svěřený majetek či osoby svěřené k ostraze mohou pracovníci bezpečnostních agentur použít zbraň nebo donucovací prostředky, k nimž patří například obušek a pouta,“ dodal Vrána. Fyzická obrana je podle něj možná podle smlouvy, kterou má konkrétní hlídaný subjekt s konkrétní agenturou uzavřenou.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » úte 08. lis, 2005 15:15

tak kde je ten rozdíl mezi běžným občanem a ochrankou? žádnej neni.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » úte 08. lis, 2005 15:15

OK...dobře...zkusím to.Pokud opravdu nechceš prudit((zatím mi to tak přišlo)...omlouvám se.

Ano,mají práva,jako normální občan.To ale neznamená,že nemá žádná práva.I normální občan může zabránit trestné činnosti....vše máš v paragrafech o nutné obraně,krajní nouzi.....tady mne zaráží,co je tu lidí,kteří zrovna o tomhle nemají ani potuchy...přtom cvičí BU pro sebeobranu,ale ani právní minimum nemají....docela divný,ne?


Ano,asi jsou tam i kvůli pojišťovně....tak úplně přesně se zrovna v tomhle neorientuju....ale určitě nejen kvůli tomu.

Paka???Mno,tohle tady asi neprobereme,trošku jsem to nakousnul už výš....zákon by měl určit nějaká kritéria pro výběr lidí,aby to nemohl dělat kde kdo.Tohle je asi největší problém.....ta práce je špatně placená,lidi nejsou motivovaný.....vem si kluky v bance,.Jsou první na ráně za pár šupů....ale úplně do mrtě to rozebírat nechci,ostrahu nedělám.

Co se týká těch zásahovek...to je taky na dýl....to cos popsal,k té práci patří taky,ale nezapomeň,že často se na tom "baráčku" ještě potkají s pachatelem-pokud jde o ostré narušení,nebo musí minimálně zajistit místo činu pro Policii.Ona to taková sranda není....ty víš,jak takové místo činu zajistit???Netvrdím,že máme těch zásahů až tolik,to ne,ale když se to sejde....
Není to jediná náplň práce těchhle "zásahovek".O něčem jsem taky psal už na začátku tohohle threadu...a je toho ještě víc.A že si ta práce s sebou nese i negativní stránky....no,co už,patří to k tomu.

Mne osobně nejvíce mrzí,že je těchhle agentur mraky.....jenže jsou agentury a "agentury".....ale ty špatné pak kazí jméno i těm seriozním.....a podle toho potom lidi koukaj stejně na všechny,ale tomu se taky člověk nemůže divit,protože jak poznat,kdo kam patří,že?!Koneckonců to psal i tady ten anonym----nevezmou je ani do slušný práce......pro spoustu lidí jsou lidé od bez.agentur zmetci,flákači,lempli,bezmozci atdatd.Bohužel,jim to nemůžeme vyčítat....spousta lidí v těchto agenturách takový opravdu jsou... :oops:
Naposledy upravil Jendis dne úte 08. lis, 2005 15:25, celkově upraveno 2
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » úte 08. lis, 2005 15:17

Jendis : myslim, ze jedinej Ty asi chápeš co mám na mysli.....Opravdu nikoho nikam do "vyšetřovny" netaháme (netahají) násilím, pokud není důvod. Většinou se to řeší v klidu a bez problémů. Samozřejmě jsou zloději (vesměs cizí národnosti nebo menšinové příslušnosti), kteří bývají hodně agresivni, ti se tam dotáhnou, někdy dostanou něco na uklidnění, zamčou se a čeká se na policii.

volksfagen: myslet si o mne můžeš co chceš, já si o tobě myslím taky svoje (naprostej souhlas s Jendisem, a asi bych se uhvězdičkoval :D ). Jen pro tvou informaci....zbroják mám v nejbližší době taky, a psychotestů jsem dělal za svůj krátký život vcelku dost (i k vojákům třeba)...dál nic nekomentuji

S 474N : záleží jaké zboží....čórneš pár pamětových karet, nebo discmanů a jsi na 10tango. a už se nám stalo, že se pronesla motorová pila....
Nezlob se, ale opravdu má Jendis asi pravdu.....taky mám ten dojem.
Po nikom nechci aby se choval předposraně (dyžtak jsi to uvedl na pravou míru, za což jsem Ti neskonale vděčný)....ale aby se choval NORMÁLNĚ. Docela si dokážu představit situaci, kdy Ty po požádání ochranky o Tvou účtenku a předložení nákupu začneš štěkat paragrafy a pošleš je do prdele....resp. použiješ donucovacích prostředků, protože si toho k Tobě dovolili prostě moc. A s takovýma lidma se špatně pracuje...to mi věř.
Opakuji, že do "výslíchárny" se chodí s problémovými jedinci. Na obchodě se Ti vysmekne a zdrhne do davu. V male zamčené cimře si v klidu počká na policajty. Jinak "vyslíchárny" jsou misto pro pracovníky ostrahy a ne žádné mlátírny.....sepisují se tam protokoly. A divil by ses, ale najdou se lidi, kteří jsou hodně vděční za tyto místnosti. Ono je lepší sepisovat protokol o krádeži o samotě s detektivem než na obchodě před zraky rudnoucí manželky a před pohledy sousedů...toť důvod. Je to i pro lidi...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 08. lis, 2005 15:17

Člen ochranky není veřejným činitelem
Členové soukromých bezpečnostních služeb nemají podle trestního zákona žádné zvláštní pravomoce. Nemají totiž status veřejného činitele.

Veřejným činitelem je volený funkcionář nebo jiný odpovědný pracovník orgánu státní správy a samosprávy nebo příslušník ozbrojených sil nebo ozbrojeného sboru, pokud se podílí na plnění úkolů společnosti a státu a používá přitom pravomoci, která mu byla v rámci odpovědnosti za plnění těchto úkolů svěřena," píše se v § 89 odst. 9 trestního zákona.

Během zákroku proti lidem, které chtějí předat policii, tak musí členové ochranky vystupovat pouze jako fyzické osoby.

"Člen soukromé bezpečnostní služby je fyzickou osobou. Na svobodě smí někoho omezit pouze tehdy, když někoho přistihne při páchání trestného činu nebo bezprostředně poté," upřesňuje policejní mluvčí Bernášek.

"Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně poté, smí omezit kdokoli, pokud je to nutné ke zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů. Je však povinen tuto osobu předat ihned policejnímu orgánu," uvádí se v § 76 odst. 2 trestního řádu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » úte 08. lis, 2005 15:19

low píše:tak kde je ten rozdíl mezi běžným občanem a ochrankou? žádnej neni.


To ne...ale o tomhle jsi taky v předchozím příspěvku nemluvil :wink: Nějaký kategorický nemůže tohle,támhleto,což jsi v příspěvku zmínil)....houby,může,ale musí vědět jak a kdy.V mezích zákona,samozřejmě.... :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » úte 08. lis, 2005 15:21

low píše:Člen ochranky není veřejným činitelem
Členové soukromých bezpečnostních služeb nemají podle trestního zákona žádné zvláštní pravomoce. Nemají totiž status veřejného činitele.

Veřejným činitelem je volený funkcionář nebo jiný odpovědný pracovník orgánu státní správy a samosprávy nebo příslušník ozbrojených sil nebo ozbrojeného sboru, pokud se podílí na plnění úkolů společnosti a státu a používá přitom pravomoci, která mu byla v rámci odpovědnosti za plnění těchto úkolů svěřena," píše se v § 89 odst. 9 trestního zákona.

Během zákroku proti lidem, které chtějí předat policii, tak musí členové ochranky vystupovat pouze jako fyzické osoby.

"Člen soukromé bezpečnostní služby je fyzickou osobou. Na svobodě smí někoho omezit pouze tehdy, když někoho přistihne při páchání trestného činu nebo bezprostředně poté," upřesňuje policejní mluvčí Bernášek.

"Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně poté, smí omezit kdokoli, pokud je to nutné ke zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů. Je však povinen tuto osobu předat ihned policejnímu orgánu," uvádí se v § 76 odst. 2 trestního řádu.


když si přečtš mé příspěvky,zjistíš,že o ničem jiném nemluvím.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Souhlas

Příspěvekod Anonymní » úte 08. lis, 2005 15:22

Viděno z mojí strany - Srovnám ochranku na hromadu a předám jí policii k dořešení.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 08. lis, 2005 15:26

a jako dobře ať jsou profesionální ochranky. tim pádem vyházet veškerou ochranku ze supermarketů, jenže kdo bude dělat tu práci za 50kč/hod jinej než člověk co snad ani neumí číst a tim že ho navlečou do nějakejch zásahovejch kombinéz od vietnamců se mu do hlavy vloudí pocit že je Van Damme a může všechno. Jednou jsem byl přítomen "zásahu" a to mi stačí. jednou dokonce zadrželi i mě, protže jsem otevřel nějakou paštiku .. :o) ale budiž neměl jsem to dělat beru. nahlásil jsem jim úplně klamný údaje protože nevim na co jim jsou do nějaký jejich údajný vnitřní databáze. a ochranka v supermarktech to jsou lidi co delaj pro ABL a Falck nebo co to je a to jsou velky firmy a nedělám si naděje že ti co převážej peníze jsou na tom nějak výrazně jinak než tihle co stojej u pokladen. Snad jsem je viděl i s HK MP5 tak sem si řikal jestli to má zavařenou hlaveň nebo je to zbrň na airsoft:o)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 08. lis, 2005 15:27

traper: taky jsem o něčem podobnym už uvažoval a myslim že by to nebyl ani nijak velkej problém :o) zvlášť tady v carrefouru ve vršovicích.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod S474N » úte 08. lis, 2005 15:28

taiwi píše:volksfagen: myslet si o mne můžeš co chceš, já si o tobě myslím taky svoje (naprostej souhlas s Jendisem, a asi bych se uhvězdičkoval :D ). Jen pro tvou informaci....zbroják mám v nejbližší době taky, a psychotestů jsem dělal za svůj krátký život vcelku dost (i k vojákům třeba)...dál nic nekomentuji

No delat muzes, dulezite je s jakym vysledkem :D

taiwi píše:S474N : záleží jaké zboží....čórneš pár pamětových karet, nebo discmanů a jsi na 10tango. a už se nám stalo, že se pronesla motorová pila....
Nezlob se, ale opravdu má Jendis asi pravdu.....taky mám ten dojem.
Po nikom nechci aby se choval předposraně (dyžtak jsi to uvedl na pravou míru, za což jsem Ti neskonale vděčný)....ale aby se choval NORMÁLNĚ. Docela si dokážu představit situaci, kdy Ty po požádání ochranky o Tvou účtenku a předložení nákupu začneš štěkat paragrafy a pošleš je do prdele....resp. použiješ donucovacích prostředků, protože si toho k Tobě dovolili prostě moc. A s takovýma lidma se špatně pracuje...to mi věř.


Viz zvyraznene. Fantazii mas asi hodne bohatou, ze?
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Re: Souhlas

Příspěvekod Jendis » úte 08. lis, 2005 15:28

Traper píše:Viděno z mojí strany - Srovnám ochranku na hromadu a předám jí policii k dořešení.


nebo tak.... :wink: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » úte 08. lis, 2005 15:29

A pak že nerostou.
Pohcopiteltně že práva jak občan mám nicméně když někdo ukradne tatranku anebo flašku vodky to už je jedno nemám právo ho za to tlouct či dokonce zavírat do nějaký vyšetřovny jak tu bylo naznačeno. Ony všechny ty věco souvisí se vším - ty firmy zaměstnávají někdy nebo jinak - většinou fakt spodinu která se realizuje v tom že dostane bombera nebo nějakou bundu s nášivkou a myslí si že jsou rambové. To je pak tragédie.
O zajišťování místa činu jsem nemluvil - to taky nemá nic společného s jednáním lidí v supermarketech o nichž tu byla řeč. Nicméně už se mi taky párkrát stalo že takováhle agentura si to sypala třeba po pěší zóně mezi turisty domnívaje se zřejmě že je v L.A. a režisér právě pronesl magické slůvko "EK©N" :-)
Paragrafy o nutné obraně i krajní nouzi znám a vím dokonce k čemu slouží a víš to i ty takže se tu nemusíme dohadovat o přiměřenosti nepřiměřenosti či zcela zjevné nepřiměřenosti něčeho :-)
Prostě všude jsou paka - Tvůj obor je bohužel s větší koncentrací pak. Ber to tak že není nutný se za to stydět. Já jezdím na motorce - tam je pak jak nasráno :-) a střílím - a tam se jich taky sejdou tuny (a někdy to jsou dokonce rozhodčí :-D)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 08. lis, 2005 15:31

né ať si chytaj zloděje to je v pořádku. když mě slušně požádaj aťjim ukážu tašku tak proč ne. ale ne že nějakej kretenek co ma na sobe o dve cisla vetsi sako pride a chova se jak nejakej suverenni profesional kterymu kazdej je po kolena. to se pak budu hadat hned. da se rict ze cekam na situaci az me budou proti mi vuli chtit zavlyst nekam do jejich mistnosti :o)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 08. lis, 2005 15:33

Jo a co se týče tý banky - pracoval jsem a pracuju v bance a vím že tam je zrovna ochranka ze dvou důvodů - kvůli pojišťovně - a kvůli tomu aby v případě přepadení uklidňovali zákazníky. Mají přísně zakázáno podnikat cokoliv proti přepadení. :-) Ale to jenom tak na okraj :-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod S474N » úte 08. lis, 2005 15:34

low píše:Člen ochranky není veřejným činitelem
Členové soukromých bezpečnostních služeb nemají podle trestního zákona žádné zvláštní pravomoce. Nemají totiž status veřejného činitele.

Veřejným činitelem je volený funkcionář nebo jiný odpovědný pracovník orgánu státní správy a samosprávy nebo příslušník ozbrojených sil nebo ozbrojeného sboru, pokud se podílí na plnění úkolů společnosti a státu a používá přitom pravomoci, která mu byla v rámci odpovědnosti za plnění těchto úkolů svěřena," píše se v § 89 odst. 9 trestního zákona.

Během zákroku proti lidem, které chtějí předat policii, tak musí členové ochranky vystupovat pouze jako fyzické osoby.

"Člen soukromé bezpečnostní služby je fyzickou osobou. Na svobodě smí někoho omezit pouze tehdy, když někoho přistihne při páchání trestného činu nebo bezprostředně poté," upřesňuje policejní mluvčí Bernášek.

"Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně poté, smí omezit kdokoli, pokud je to nutné ke zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů. Je však povinen tuto osobu předat ihned policejnímu orgánu," uvádí se v § 76 odst. 2 trestního řádu.


No pekne ses rozepsal, ale kde se tam pise o tom, ze nesmis pouzit zbran, tj. na co jsem se ptal predtim.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 08. lis, 2005 15:34

Graver: opravdu bych byl moc rád, aby se tihle lidé chovali profesionálně. A do kvality bodyguarda (který skočí i do té kulky, když je to nutné) jsou hodně vzdáleni. Ale pokud se máš nechat mlátit za 40-50 kč, tak to je opravdu málo a docela je chápu. chtělo by to vylepšit trošku zákony a asi jim zvednout plat. Můj názor to neni, tak jsem to cítil, když jsem kdysi dávno dělal tuto práci brigádně......A Toman mne v tom jen ujistil. Na co se mlátit a vyhodit ty neřády, když se můžem stáhnout.....
Další věc je, že ve spoustě agentur na své zaměstnance úplně kašlou....žádná školení, žádný výcvik v BU, prostě nic aby byli co nejlevnější. optimum: důchodce nebo 18letej hošan s tonfou, kterou vidí poprvé....bohužel je to tak. A asi se to jen tak nezlepší.....
Taky máš pravdu, že to asi vidím jinak...když nakupuji jinde, a jsem požádán ( i když se tak děje hodně málo), tak tašku ukazuji bez problémů a když se mi omlouvají, tak je naopak ujištuju, že tak je to správné....vůbec nic nehrotím a nikdy jsem problém neměl. Je to na přístupu....

toť vsio a přeji hezký zbytek dne
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod S474N » úte 08. lis, 2005 15:37

low píše:né ať si chytaj zloděje to je v pořádku. když mě slušně požádaj aťjim ukážu tašku tak proč ne. ale ne že nějakej kretenek co ma na sobe o dve cisla vetsi sako pride a chova se jak nejakej suverenni profesional kterymu kazdej je po kolena. to se pak budu hadat hned. da se rict ze cekam na situaci az me budou proti mi vuli chtit zavlyst nekam do jejich mistnosti :o)


Tak to cekame uz dva :D
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 08. lis, 2005 15:37

S474: zbrň může použít jako každej jinej pokud je v přímym ohrožení života. může střílet do vzduchu, může s ní na někoho mířit ale když bude chtít zdrhnout tak ho nesmí střelit ani do nohy..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 08. lis, 2005 15:38

Není třeba myslet, já nějakýho toho kreténa snesu, nebyl bys první ani poslední kdo mi tak řekl :-)
Ale vážně - ty řeči o tom že někde někomu domluvíš, že je někdo nějaký "problémový" hele poslechni si to co píšeš, vždyť je to směšný. Protože ty sekuritány pošle cikán s kradeným discmanem do prdele tak si smlsnou na klukovi co ukradl marsku?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků