Výcvik střelby

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod S474N » pon 17. říj, 2005 7:18

S tim, co zde bylo napsano souhlasim, nicmene radeji i tak preferuji zbrane, nez noze :D
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

 

Příspěvekod Jendis » pon 17. říj, 2005 8:07

Však proč ne?! :wink: Každému,co jeho jest.... :wink: :!: :idea:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod m-pet » stř 17. kvě, 2006 9:47

Můj názor - lepší je střelnou zbraň nenosit. Se SZ se i nepatrný konflikt může vyhrotit v nezvladatelnou situaci, jejíž výsledek bude mít hluboký dopad na celý zbytek života mého a možná i dalších lidí. Souhlasím s tím, že v mnoha situacích je vhodnější použití nože nebo i prázdných rukou, než se pokoušet tasit SZ. Věnuji se cvičení BU, ale také někdy nosím SZ a cvičím samozřejmě střelbu i taktiku. Pokud zvládnu dobře taktiku neměl bych potřebovat vlastně nic jiného, to může platit v 99 případech ze 100, ale mě děsí představa, že situaci zvládnu dobře takticky, budu mít soupeře pod zbraní, a on najednou přestane poslouchat mé pokyny ( už je odzbrojen - má prázdné ruce ) a znovu na mě zaůtočí. A já, protože mám v rukou SZ, nebudu mít možnost udělat něco jiného než tuto SZ použít. Co na to naše soudy? Co na to mé svědomí? Co na to příbuzní útočníka? Co když zaváhám a on mě zbraň sebere a použije jí proti mě? Pro mě příliš mnoho neznámých. Pokud SZ nemám, připadá mi všechno jednodušší. Při útoku uteču, když na mě použije útočník SZ budu ho poslouchat, a když udělá chybu využiju jí, když dojde ke rvačce buď vyhraju nebo prohraju, ale pravděpodobně to přežiju bez větších následků na zdraví svém nebo útočníkově. K soudu se pravděpodobně nedostanu. Pokud se bude útok opakovat, použiju opět prázné ruce atd. Tedy pokud mám v rukou a použiji SZ, jsou mé činy konečné a následky mnohem hlubší.
m-pet
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 13. dub, 2006 23:00

Příspěvekod ViaDraco » čtv 21. pro, 2006 14:46

m-pet píše:Můj názor - lepší je střelnou zbraň nenosit. Se SZ se i nepatrný konflikt může vyhrotit v nezvladatelnou situaci, jejíž výsledek bude mít hluboký dopad na celý zbytek života mého a možná i dalších lidí.

Souhlasim, proto jsem pro to, pouzit strelnou zbran jen v nejnutnejsim pripade - a pocitam v to i hrozbu pomoci SZ. Je jasne, ze proti nozi nebudu vytahovat SZ, jedine pokud bych mel pocit, ze je to moje posledni sance (napr. nepujde-li jen o penize, ci dokazovani si neceho, ale o zdravi, nerkuli o zivot muj nebo mych blizkych).

m-pet píše:...ale mě děsí představa, že situaci zvládnu dobře takticky, budu mít soupeře pod zbraní, a on najednou přestane poslouchat mé pokyny ( už je odzbrojen - má prázdné ruce ) a znovu na mě zaůtočí. A já, protože mám v rukou SZ, nebudu mít možnost udělat něco jiného než tuto SZ použít. Co na to naše soudy? Co na to mé svědomí? Co na to příbuzní útočníka? Co když zaváhám a on mě zbraň sebere a použije jí proti mě?

Tohle si musi se svedomim vypovedet kazdy sam. Nerikam, ze Tvuj nazor je lichy, jen popisu svuj:
Ve chvili, kdy je nekdo seznamen s tim, ze mam SZ a presto pokracuje v utoku, pak mi nezbyva nez teto zbrane pouzit a IMHO opravnene zabranit utoku touto nejzazsi moznosti (samozrejme v souladu s paragrafem 13 tr.z. - nutnou obranou). Nikdo prece nemuze po obcanovi chtit, aby zloducha zastavoval v trestne cinnosti nejakym mirnejsim prostredkem, nez ukazani zbrane a vyzvou k ukonceni takove cinnosti. A zahodit zbran a branit se holyma rukama? To snad nepotrebuje komentar... Pokud neni nekdo s to, strilet po utocnikovi i ve chvili, kdy vedome utoci holyma rukama proti naprazene SZ, at nenosi - je to jeho volba. Ja bych strilel.

A jeste maly disclaimer aby me hned nekdo nechytal za slovo: Ano, uznavam, ze je mnoho (spis bych rekl vetsina) utoku, ktere vyzaduji "rucni praci" a prip. az pak je mozno vyuzit zbran.

Ale rozhodne bych nezkousel tento postup:
m-pet píše:Při útoku uteču, když na mě použije útočník SZ budu ho poslouchat, a když udělá chybu využiju jí...

To je prece blbost - pokud jde o penize, na hrdinu si nehraju a neresim to.
Kdo z Vas se chce poustet do krizku s individuem (strizlivym/sjetym/ozralym/tlustym/tenkym/pomalym/rychlym/jakymkoli), kterej drzi v prackach bouchacku? Leda kdybych mu drzel pevne zapesti se zbrani a byl si jist, ze silove ho premuzu, pak o tom mozna premyslim, ale jinak? Tohle neni pohadka.
A kdyz pujde o zivot a ja uvidim, ze mam malou sanci prezit, zkusim cokoli vcetne epileptickyho zachvatu, hysterickyho kriku, predstirani mdlob, zachvatu kasle, cokoli, co zmate a zpomali utocnika, prip. ho optimalne odradi od puvodniho zameru. Vsadim vse na jednu kartu a skocim po ruce se zbrani. Ale do te doby rozhodne nebudu zkouset "vyuzivat chyb".

m-pet píše:...když dojde ke rvačce buď vyhraju nebo prohraju, ale pravděpodobně to přežiju bez větších následků na zdraví svém nebo útočníkově. K soudu se pravděpodobně nedostanu. Pokud se bude útok opakovat, použiju opět prázné ruce atd. Tedy pokud mám v rukou a použiji SZ, jsou mé činy konečné a následky mnohem hlubší.

Vyhrat nebo prohrat muzes vzdy, prezit nemusis ani kdyz vyhrajes - to je ten rozdil. Kdybych mel zaruceno, ze borec ma prazdny kapsy a ze mi v bezvedomi nedupne na hlavu oprenou o hranu obrubniku, taky bych byl klidny jako Ty. Ale ja tu jistotu nemam, proto se nespoleham na sve ruce a "poctivost" gauneru.
ViaDraco
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ViaDraco » pon 23. dub, 2007 17:13

Uspesne jsem zabil dalsi slusny thread :cry:
ViaDraco
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Předchozí

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron