Výcvik střelby

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Gino » čtv 16. čer, 2005 9:33

Oni měli asi zakázáno se hnout oba, pokud k něčemu takovému docházelo a ten kdosi s mečem musel umět dobře vrhat.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod Toman » čtv 16. čer, 2005 17:28

to diablik @ NAIA :

To opravdu nemá smysl to je jako kdybyste přemýšleli o tom trénovat obranu proti vrahům. NELZE.

Neřeším situace, že se ocitnu v křížové palbě a abych měl u sebe zbraň abych mohl palbu opětovat, nebo co bych dělal kdyby mne někdo bodl zezadu nožem.

Řeším situace běžných(!) konfliktů.
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » čtv 16. čer, 2005 18:13

diablik píše:a este prilejem trocha oleja kendistom do ohna:
a to ze sa robili pokusy suboj: pistol na opasku vs mec za opaskom a do 6m dokazal vyhrat mec :) ......chlapi,ja sa nechcem hadat a ani znevazovat infosky inych,ale toto sa mi zda pritiahnute za vlasy. Ak budem mat obtiahnuty pistolet s nabojom v komore,rychlotasne puzdro Fobus,tak mi cela akcia,vytiahnutia s vystrelom musi trvat do 2 s. maximalne...a neverim,ze niekto vytiahne mec ,prebehne 6 metrov a ubije ma....pokial by to tak bolo,tak do dnes vojaci,polismeni pouzivaju noze a mece a o pistol by nikto ani nezavadil...ale po vynajdeni pusneho prachu a zlepsovania vlastnosti a kvality palnych zbrani,sa chladne zbrane dostavali na 2 kolaj

Není to tak nereálné jak se to zdá, dokonce to je možno vidět na videu. Nebyl to sice meč ale obyčejný nůž a předváděl to Dan Inosanto. Bylo to ukázkové video od lidí okolo PKT pro americký policajty kde se demonstrovalo opravdové a REÁLNÉ nebezpečí chladných zbraní i v dnešní době pistolí a řízených střel :lol: Samozřejmě s Glockem, rychlotasným pouzdrem a hlavně s očekáváním!! střetu nemá meč či nůž příliš šancí, ale tyhle situace byly právě demonstrací reality. Policajt sice věděl, že něco jako bude, ale nevěděl přesně co a kdy a v průběhu kontroly se najednou Dany rozhodl a než se policajt vzpamatoval tak ze 6m bylo 6cm a nůž na hrdle :lol: Upozorňuju, že snad jen jeden dokázal ten svůj kvér vytasit z pouzdra a o něco se pokusit. Jo a Dany tím nožem rozhodně neházel :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Krokac » čtv 16. čer, 2005 22:50

Souhlas, jak již jsem jednou psal. Ruka je rychlejší než prst na spoušti. Jsi-li na vzdálenost klasického úderu, vyplatí se vytáhnout nůž. Jak je větší vzdálenost je to o něčem jiném. Ale když Ti někdo priloží zbraň k hlavě, tak si s nožem rychlejší, než on se svým Glockem 8)

S mečem nevím jak by to bylo, nemám s tím zkušenost, ale nůž je naprosto realné využití jako sebeobranného prostředku proti pistoli :!: :!:
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 07. zář, 2005 7:43

diablik píše:a este prilejem trocha oleja kendistom do ohna:
a to ze sa robili pokusy suboj: pistol na opasku vs mec za opaskom a do 6m dokazal vyhrat mec :) ......chlapi,ja sa nechcem hadat a ani znevazovat infosky inych,ale toto sa mi zda pritiahnute za vlasy. Ak budem mat obtiahnuty pistolet s nabojom v komore,rychlotasne puzdro Fobus,tak mi cela akcia,vytiahnutia s vystrelom musi trvat do 2 s. maximalne...a neverim,ze niekto vytiahne mec ,prebehne 6 metrov a ubije ma....pokial by to tak bolo,tak do dnes vojaci,polismeni pouzivaju noze a mece a o pistol by nikto ani nezavadil...ale po vynajdeni pusneho prachu a zlepsovania vlastnosti a kvality palnych zbrani,sa chladne zbrane dostavali na 2 kolaj....tymto nechcem zhadovat BU zamerane na noz a mec...ale vyjadrenia typu,ze pistol je od 10 m a dalej mi pripadaju tendencne a ucelove...pokial je mi zname su systemy kt. vyuzivaju aj boj zblizka s pistolov,vyprostovacie techniky,ked niekto vam chce vyrvat pistol,klinc s pistolov atd. napr.revolverik je okamzite pouzitelna zbran,bez potreby obtahovania uzaveru atd. aj ked najmoder. modely pistoli ako Glock,Heckler sa vyrabaju v prevedeni okamziteho pouzitia,bez nztiahnutia,nasledneho obtiahnutia zaveru pistole a vystrelenia....Nabi a zabudni.tot logo firmy Glock



Dovolim si souhlasit. V soucasne dobe kluci delali pokusy s nozem (v ruce) proti pistoli. Dovolim si nesouhlasit, ze s mecem za opaskem (tj. s nutnosti tasit) na 6 metru se da sejmout nekoho s pistoli. Zkuste zkouknout test i videa zde:

http://www.kuguarteam.org/project/article.php?id=25

-------
Nejak jsem nepochopil tu tvou posledni vetu (asi z duvodu pro me nesrozumitelne slovenstiny). Vsechny zbrane (pistole) je mozno nosit s nabojem v komore a "v prevedeni okamziteho pouzitia". A nutno natahovat je GLOCK i HK :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod S474N » stř 07. zář, 2005 7:59

Krokac píše:Ovšem dokázáno je že ruka je rychlejší než prst na spoušti. To jen tak, že když máte nůž a jste na dosah, tak máte věčí šanci dostat vy jeho než on vás se svou Berettou :!:


Ovsem dalsi veci je i odhodlani utocnika te bodnout. Je vcelku velmi nepravdepodobne, ze kdyz by te chtel nekdo "pozadat" o penezenku, ze pujde tak daleko a bodne te. Tyhle teorie proste zde opravdu nema smysl rozvadet.
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » stř 07. zář, 2005 8:02

Anonymní píše:Není to tak nereálné jak se to zdá, dokonce to je možno vidět na videu. Nebyl to sice meč ale obyčejný nůž a předváděl to Dan Inosanto. Bylo to ukázkové video od lidí okolo PKT pro americký policajty kde se demonstrovalo opravdové a REÁLNÉ nebezpečí chladných zbraní i v dnešní době pistolí a řízených střel :lol: Samozřejmě s Glockem, rychlotasným pouzdrem a hlavně s očekáváním!! střetu nemá meč či nůž příliš šancí, ale tyhle situace byly právě demonstrací reality. Policajt sice věděl, že něco jako bude, ale nevěděl přesně co a kdy a v průběhu kontroly se najednou Dany rozhodl a než se policajt vzpamatoval tak ze 6m bylo 6cm a nůž na hrdle :lol: Upozorňuju, že snad jen jeden dokázal ten svůj kvér vytasit z pouzdra a o něco se pokusit. Jo a Dany tím nožem rozhodně neházel :lol: :lol:


Samozrejme, ale to jsme trosicku v jine rovine. Kdyz se ted rozhodnu vas zabit, tak si na vas klidne pockam za rohem a smaznu vas do hlavy i .22 LR.
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » stř 07. zář, 2005 8:08

Krokac píše:Souhlas, jak již jsem jednou psal. Ruka je rychlejší než prst na spoušti. Jsi-li na vzdálenost klasického úderu, vyplatí se vytáhnout nůž. Jak je větší vzdálenost je to o něčem jiném. Ale když Ti někdo priloží zbraň k hlavě, tak si s nožem rychlejší, než on se svým Glockem 8)

S mečem nevím jak by to bylo, nemám s tím zkušenost, ale nůž je naprosto realné využití jako sebeobranného prostředku proti pistoli :!: :!:


Dovolim si opetovne nesouhlasit. Pokud treba dotycny s nozem neumi, tak je rozhodne blbost ho tahat, protoze nakonec muze byt pouzity proti nemu. Nehlede na nutnost si utocnika pustit na kontaktni vzdalnost. To je ta pistole uz jistejsi.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » stř 07. zář, 2005 8:41

S474N píše:
Krokac píše:Ovšem dokázáno je že ruka je rychlejší než prst na spoušti. To jen tak, že když máte nůž a jste na dosah, tak máte věčí šanci dostat vy jeho než on vás se svou Berettou :!:


Ovsem dalsi veci je i odhodlani utocnika te bodnout. Je vcelku velmi nepravdepodobne, ze kdyz by te chtel nekdo "pozadat" o penezenku, ze pujde tak daleko a bodne te. Tyhle teorie proste zde opravdu nema smysl rozvadet.


Když se to tak vezme kolem a kolem tak všechno co se tady píše je teorie a polovička lidí tady určitě dělá ramena. Jde jen o to sdělit své rady.

Další věcí je odhodlání útočníka Tě bodnout. Hm zajímavé !!! A ty víš kdo proti tobě stojí? Ty víš, že opravdu potřebuje peníze? Nevíš, nevíš jestli je psychicky narušený atd. Máš strach a ty jako napadená osoba se chceš z této situace dostat. Má-li mi k tomu pomoci nůž použiji nůž.

Ano pravdou je, že nůž může být použitý proti mě, ale v této situaci bych o tom nepřemýšlel. Řekl bych si buď mě zastřelí nebo mi nůž dá alespoň malou šanci přežít !!!
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » stř 07. zář, 2005 8:46

S474N píše:
Krokac píše:Souhlas, jak již jsem jednou psal. Ruka je rychlejší než prst na spoušti. Jsi-li na vzdálenost klasického úderu, vyplatí se vytáhnout nůž. Jak je větší vzdálenost je to o něčem jiném. Ale když Ti někdo priloží zbraň k hlavě, tak si s nožem rychlejší, než on se svým Glockem 8)

S mečem nevím jak by to bylo, nemám s tím zkušenost, ale nůž je naprosto realné využití jako sebeobranného prostředku proti pistoli :!: :!:


Dovolim si opetovne nesouhlasit. Pokud treba dotycny s nozem neumi, tak je rozhodne blbost ho tahat, protoze nakonec muze byt pouzity proti nemu. Nehlede na nutnost si utocnika pustit na kontaktni vzdalnost. To je ta pistole uz jistejsi.


Když už Tě chce někdo okrást nebo Tě přepadne, většinou je na kontaktní vzdálenost, protože chce mít kontrolu nad situací a chce se cítit jako někdo !!! To jestli člověk použije nůž je opravdu a psychice. To samé platí, ale i o zbrani. Je jednoduché si udělat zbroják a koupit si zbraň, nebo ji sehnat ilegálně, ale použij ji v praxi, hm? Je to obojí dvojsečné, ale protože nikdy nevíš co ten druhý může udělat je lepší myslet na tu nejhorší variantu a jednat !!!
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » stř 07. zář, 2005 8:50

Krokac píše:Další věcí je odhodlání útočníka Tě bodnout. Hm zajímavé !!! A ty víš kdo proti tobě stojí? Ty víš, že opravdu potřebuje peníze? Nevíš, nevíš jestli je psychicky narušený atd. Máš strach a ty jako napadená osoba se chceš z této situace dostat. Má-li mi k tomu pomoci nůž použiji nůž.

Ano pravdou je, že nůž může být použitý proti mě, ale v této situaci bych o tom nepřemýšlel. Řekl bych si buď mě zastřelí nebo mi nůž dá alespoň malou šanci přežít !!!


Nosim jak pistoli, tak i nuz, nekdy i teleskop, ale jsem presvedcen, ze nuz bych tahal jenom v pripade rozrezani igelitoveho obalu od Matonek. Jelikoz to s nim neumim, tak bych radeji sahnul pro sveho GLOCKa.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » stř 07. zář, 2005 8:52

Krokac píše:Když už Tě chce někdo okrást nebo Tě přepadne, většinou je na kontaktní vzdálenost, protože chce mít kontrolu nad situací a chce se cítit jako někdo !!! To jestli člověk použije nůž je opravdu a psychice. To samé platí, ale i o zbrani. Je jednoduché si udělat zbroják a koupit si zbraň, nebo ji sehnat ilegálně, ale použij ji v praxi, hm? Je to obojí dvojsečné, ale protože nikdy nevíš co ten druhý může udělat je lepší myslet na tu nejhorší variantu a jednat !!!


Samozrejme, nicmene je nutne dodat, ze nic neni cernobile. Pokud to nekdo mysli se sebeobranou vazne, zakoupi si treba i tu pistoli a potom s ni pravidelne trenuje (LOS, IDPA), tak ma rozhodne vetsi sanci na preziti, nez prave takovy clovek, co si udela v 21 zbrojak, koupi kver a mysli si, jakej je king.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » stř 07. zář, 2005 8:59

S474N píše:
Krokac píše:Další věcí je odhodlání útočníka Tě bodnout. Hm zajímavé !!! A ty víš kdo proti tobě stojí? Ty víš, že opravdu potřebuje peníze? Nevíš, nevíš jestli je psychicky narušený atd. Máš strach a ty jako napadená osoba se chceš z této situace dostat. Má-li mi k tomu pomoci nůž použiji nůž.

Ano pravdou je, že nůž může být použitý proti mě, ale v této situaci bych o tom nepřemýšlel. Řekl bych si buď mě zastřelí nebo mi nůž dá alespoň malou šanci přežít !!!


Nosim jak pistoli, tak i nuz, nekdy i teleskop, ale jsem presvedcen, ze nuz bych tahal jenom v pripade rozrezani igelitoveho obalu od Matonek. Jelikoz to s nim neumim, tak bych radeji sahnul pro sveho GLOCKa.


Dobře, ty nosíš zbraň, fajn !!! A co lidi, kteří zbraň mít nemohou !!! Napříkald dívky ,kterým ještě nebylo 18 let a někdo je chce znásilnit nebo staří občané !!! Myslíš, že teď kdyby se někdo v loupal k tvé babičce (myšleno bez urážky jen příklad) a chtěl ji okrást, že bude mít zbraň asi né !!! Bude se snažit dojít do kuchyně pro nějaký nůž !!! A na ulici? Myslíš, že většina důchodců nosí zbraně? Asi ne !!! Ale znám lidi, kteří nosí nože, protože jim to dává pocit bezpečí !!! Častý mi terči útoku jsou i postižení lidé !!! Těch lidí co tu zbraň mít nemůžou je prostě hodně!!!

Nám trenér mimo jiné insruktor PČR řiká, že ruka je rychlejší než prst na spoušti a nemám důvod mu nevěřit neboť jsem si to již mohl vyzkoušet !!! A když už Ti někdo přiloží hlaveň přímo k hlavě, že ji opravdu cítíš, tak na to jsou perfektní rychlé a jednoduché techniky, které fakt fungují !!! :) 8)
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » stř 07. zář, 2005 9:21

Krokac píše:Dobře, ty nosíš zbraň, fajn !!! A co lidi, kteří zbraň mít nemohou !!! Napříkald dívky ,kterým ještě nebylo 18 let a někdo je chce znásilnit nebo staří občané !!! Myslíš, že teď kdyby se někdo v loupal k tvé babičce (myšleno bez urážky jen příklad) a chtěl ji okrást, že bude mít zbraň asi né !!! Bude se snažit dojít do kuchyně pro nějaký nůž !!! A na ulici? Myslíš, že většina důchodců nosí zbraně? Asi ne !!! Ale znám lidi, kteří nosí nože, protože jim to dává pocit bezpečí !!! Častý mi terči útoku jsou i postižení lidé !!! Těch lidí co tu zbraň mít nemůžou je prostě hodně!!!

Nám trenér mimo jiné insruktor PČR řiká, že ruka je rychlejší než prst na spoušti a nemám důvod mu nevěřit neboť jsem si to již mohl vyzkoušet !!! A když už Ti někdo přiloží hlaveň přímo k hlavě, že ji opravdu cítíš, tak na to jsou perfektní rychlé a jednoduché techniky, které fakt fungují !!! :) 8)


Jestli mohu predem me odpovedi o neco pozadat, tak prosim muzes setrit s tema vykricnikama? Ve me to evokuje predstavu, ze na me nekdo hulaka a rve. Rozhodne to slovum nedoda vyssi vahu, nez pouziti jednoho. Diky moc

Je pochopitelne, ze jsou skupiny obyvatel, kteri nemohou byt "vybaveni", ci nechteji byt (tzv. humanitni predposranci). Nicmene tem, kdo se chce branit bych zrovna nuz osobne nedoporucil - jiz prave z duvodu, ktere jsem zminil drive. Spise bych se orientoval smerem spreju. Samozrejme, ze tech "poradnych" (TW1000, SelfDefender) a ne od vietnamcu z trznice. Rozhodne bych ale doporucil se ridit heslem "kdo utece vyhraje".
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » stř 07. zář, 2005 9:24

Krokac píše: A když už Ti někdo přiloží hlaveň přímo k hlavě, že ji opravdu cítíš, tak na to jsou perfektní rychlé a jednoduché techniky, které fakt fungují !!! :) 8)


Tak to asi i zalezi o jednotlivci, protoze zbran se vytahuje tehdy, kdyz se bude strilet. Rozhodne je blbost tasit a natahnout ruce k utocnikovi tak, aby on mohl cokoliv provest a odzbrojit. Naopak je zadouci udelat napr. ukrok ci pridruzit jeste klek, vytahnout zbran a strilet. Takova double alfa neni od veci :D (zalezi na situaci samozrejme!)
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod raduz » stř 07. zář, 2005 9:28

je to vsetko moc diskutabilne.
napr. Izraelci tiez tvrdia ze "strety" do 5 m profesional vyriesi nozom.
Ale to musi mat oponent pistol za opaskom, popripade na puzdre, v podpazi.... alebo pusku na ramene, prevesenu na krku.... Teda nie v pohotovostnej polohe...
Vtedy myslim ze sa to da zvladnut aj s nozom, mozno aj bez noza. Ale musi to byt profesional - teda "trenovany zabijak" - vojaci, specialne oddiely.
Alebo to poriadne natrenovat (naplno) aj v nejakom oddiele bu v telocvicni,skratka sa tomu povenovat.
Ale myslim ze obycajni ludia (aj ja) by sme to asi neriskovali... :? A myslim ze to bude narocne aj po psychickej stranke... stres, adrenalin,strach....
Osobne zbran (glock) vlastnim, ale nosim ju malokedy (vacsinou na strelnicu) a v "reale" som ju este nepouzil. dufam ze ani nepouzijem.A tiez s nou nemam tak natrenovane, akoby som chcel .... :cry: :oops:
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod S474N » stř 07. zář, 2005 9:44

raduz píše:je to vsetko moc diskutabilne.
napr. Izraelci tiez tvrdia ze "strety" do 5 m profesional vyriesi nozom.
Ale to musi mat oponent pistol za opaskom, popripade na puzdre, v podpazi.... alebo pusku na ramene, prevesenu na krku.... Teda nie v pohotovostnej polohe...
Vtedy myslim ze sa to da zvladnut aj s nozom, mozno aj bez noza. Ale musi to byt profesional - teda "trenovany zabijak" - vojaci, specialne oddiely.
Alebo to poriadne natrenovat (naplno) aj v nejakom oddiele bu v telocvicni,skratka sa tomu povenovat.
Ale myslim ze obycajni ludia (aj ja) by sme to asi neriskovali... :? A myslim ze to bude narocne aj po psychickej stranke... stres, adrenalin,strach....
Osobne zbran (glock) vlastnim, ale nosim ju malokedy (vacsinou na strelnicu) a v "reale" som ju este nepouzil. dufam ze ani nepouzijem.A tiez s nou nemam tak natrenovane, akoby som chcel .... :cry: :oops:


No dobre, ale izraelci jsou kapitola sama pro sebe. Navic je velmi nepravdepodobne, ze by te zrovna prepadal cviceny izralec. A pokud uz te prepadne, tak uz ti to stejne bude jedno.
Jeste aby tu nekdo zacal tahat Mossad a to, ze bohate staci .22 LR na osobni ochranu :roll:

S nozem je to stejne jako s jakoukoliv zbrani - pokud to s nim aspon nejak zakladne neumim, tak ho prece nebudu tahat a radeji sahnu po "osvedcenejsi" veci. A zase naopak, pokud to s nozem umis, tak si muzes dovolit vytahovat jej a treba nenosit pistoli vubec. Taky jsem si pral, abych ji nepouzil, ale bohuzel se nezastestilo. Nastesti to dopadlo dobre. Nejhorsi je zit v presvedceni, ze se cloveku nic stat nemuze, nebo ze se ho nic netyka. Zbran nenosim jenom kvuli sobe, ale i kvuli jinym pro pripadnou pomoc. Ani nemusim dodavat, jak me vrela krev, kdyz jsem videl ten gang Plamenaku.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » stř 07. zář, 2005 13:30

S474N píše:
Krokac píše: A když už Ti někdo přiloží hlaveň přímo k hlavě, že ji opravdu cítíš, tak na to jsou perfektní rychlé a jednoduché techniky, které fakt fungují !!! :) 8)


Tak to asi i zalezi o jednotlivci, protoze zbran se vytahuje tehdy, kdyz se bude strilet. Rozhodne je blbost tasit a natahnout ruce k utocnikovi tak, aby on mohl cokoliv provest a odzbrojit. Naopak je zadouci udelat napr. ukrok ci pridruzit jeste klek, vytahnout zbran a strilet. Takova double alfa neni od veci :D (zalezi na situaci samozrejme!)


Ano jak píšeš, záleží to na jednotlivci. Člověk ikdyž třeba neumí zacházet s nožem, tak ve stresové situaci Ti to může pěkně zavařit právě proto, že s ním neumí zacházet. Proto nemůžeš házet všechno do jednoho pytle. A já jsem jen napsal, že úder rukou je rychlejší než prst na spoušti a to je pravda. Takže připouštím, že máš v jistém směru pravdu, ale jsou zde dvě strany pohledu a možná i víc. Takže čtenář si může vybrat způsob, který mu bude vyhovovat nejlépe. Takže dík

PS: jinak jsem nutušil, že někomu budou vadit výkřičníky :D sorry beru navědomí. ®ádný vražedný tón v tom nevězí. prostě jsem jen naučený to tak psát :D :) 8)
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » stř 07. zář, 2005 14:01

Krokac píše:Ano jak píšeš, záleží to na jednotlivci. Člověk ikdyž třeba neumí zacházet s nožem, tak ve stresové situaci Ti to může pěkně zavařit právě proto, že s ním neumí zacházet. Proto nemůžeš házet všechno do jednoho pytle. A já jsem jen napsal, že úder rukou je rychlejší než prst na spoušti a to je pravda. Takže připouštím, že máš v jistém směru pravdu, ale jsou zde dvě strany pohledu a možná i víc. Takže čtenář si může vybrat způsob, který mu bude vyhovovat nejlépe. Takže dík

PS: jinak jsem nutušil, že někomu budou vadit výkřičníky :D sorry beru navědomí. ®ádný vražedný tón v tom nevězí. prostě jsem jen naučený to tak psát :D :) 8)


Ono to nelze pausalizovat. U nekterych jedincu i ten uder rukou muze byt pomalejsi, nez prst na spousti. Dalsi veci je, jestli ti ten uder k necemu treba na 2 metry bude :D .

PS. diky, koukni treba na netiku (net etiku).
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » čtv 08. zář, 2005 6:53

Teď se zase dostáváme do konkrétních situací. Já jen říkám, že co se týká reflaxu je úder rychlejší než prst na spoušti. No a když se stane, že je někdo od mě 2m a víc tak jde zase o úhyb (pokud jsou k tomu podmínky) např. schování se za auto nebo roh baráku. Prostě ten první rychlý pohyb agresor málo kdy vystihne, protože si myslí, že má situaci pod kontrolou a ty ho tímto jednáním překvapíš.

Takže při prvním pohybu nemusí dojít ani k výstřelu a jestli tak jen k hodně zmatenému. A pak jak si říkal kdo uteče vyhraje. Ale to se zabýváme konkrétní situací a ještě vymyšlenou modelovou situací. Takže zavěr bude v tom, že až si to přečte někdo jiný, tak se v tom zase budeme vrtat.

Zkrátka chce někdo nosit zbraň fajn ať tedy nosí. Musí si, ale uvědomit, že se s tím nese hodně času a trpělivosti při tréninku jak s ní zacházet dále peněz a hlavně by si měl člověk ujsnit, jestli by tu zbraň dokázal v realu použít, protože jak říkáš když někdo nosí u sebe nůž může být použit proti němu. To samé platí u zbraně. A já budu tedy raději, když mi seberou ten nůž a budu mít větší šanci, že přežiju. Jo možná budu pořezaný možná mi v boji zbůsobí krvacení žil atd. Ale není to nic co by se v nemocnici nedalo vyléčit pár stehy.

Samozřejmě to člověk může do mě zabodnout, ale sakra budu bojovat o svůj život, tak pořád budu mít šanci agresorovi ten nůž vyrazit z ruky. Ale když mi sebere mou zbraň, tak prát se už se mnou nebude. Odstoupí si a zmáčkne spoušť. A tam už moc lékaři úspěšní nejsou !!!

Samozřejmě taky osobně nedoporučuji lidem pro svou ochranu nosit nůž, ale pokud se bavíme čistě o situaci se střelnou zbraní. Volím nůž :) 8)
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků