Výcvik střelby

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Výcvik střelby

Příspěvekod NAIA » úte 14. čer, 2005 10:16

Mate nekdo zkusensti s výcvikem bojove/sebeobrane střelby? Nebo ještě lépe máte zkušenosti s Izraelsou metodou nebo metordou C.A.R. (systém centrální osy - spíše v USA).
Nemáte pocit že krátké zbraně trochu odsouvají BU na druhou kolej. Kdyz nekdo s pistolí za 10 000 kč smaže vaše litry potu a krve vylité na téninku?
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod kurt78 » úte 14. čer, 2005 10:37

-nie nemam
-si smiesny s tym druhym, sa pohybujes v nejakych ciernych dimenziach ci co? alebo aj ja mozem detsky napisat:
na co ti ta pistol za 10000 ked ta zmazem granatom za 2500,- alebo co ked ti padne meteorit na hlavu???
boj. umenie nie je o tom aby som sa holyma rukama ubranil proti utociacemu MIG-29 , a ak take je, tak asi nebude uplne realne..
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
:idea: :idea: :roll: :roll: :roll: :roll:
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Re: Výcvik střelby

Příspěvekod kurt78 » úte 14. čer, 2005 12:25

4ukropcany, OK, ale ja reagoval len na toto
NAIA píše:Nemáte pocit že krátké zbraně trochu odsouvají BU na druhou kolej. Kdyz nekdo s pistolí za 10 000 kč smaže vaše litry potu a krve vylité na téninku?


a myslim, ze to je predsa kazdemu jasne uz od doby kdy se objavili prve muskety a bambitky...
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod NAIA » úte 14. čer, 2005 14:37

Nechápu ty narážky typu meteorit a MIG 29, stejně tak jako granát. Je to úplně zcestné. Ale dík za názor.
Protože pistole je nprosto legální způsob sebeobrany a tak jsem jen nadhodil takovou myšlenku, že je sice hezke že tu máme skvělé bojovníky a můžou dělat "nejreálnější" BU aleproti pistoli se tyto rozdíly mažou....
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Panda » úte 14. čer, 2005 14:59

Tvoje otázka není vůbec hloupá, naopak si myslím že si jí musel položit snad každý co cvičí.Myslím že Bu ti má pomoc zvládat krizové situace kdy na tebe někdo útočí(jde ti o zdraví)to pak zůročíš i se zbraní v ruce-proti ní a tvé šance na přežití to zvýší, i když nezaručí.
Sám jsem měl zkušenost že když jsem dostal do ruky poprvé paintbolovou pistoly a šel jsem proti poloprofesionálním hráčům,dřív jsem je viděl,vnímal líp nebezpečí a stačil jsem se krýt dřív než zmáčkly spoušť.To není chlubení, myslím že podobnou zkušenost by měl každý z vás.
Jinak pokud tě trápí použitelnost Bu hlavně proti pistoly,můžeš trénovat instinktivní reakce a techniky na krátkou vzdálenost,to trénují i special forces a ti mají automaty,takže to asi tak na nic nebude:)
Neztrácej víru:)))
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Toman » úte 14. čer, 2005 15:02

Ale narazky typu MiG-29 byly spravne. Poslednim prispevkem si mne v tom utvrdil.

Vis co jedna vec je dat nekomu ranu nebo ho kopnout a druha do nej strelit a na to ma malokdo. Ja teda rozhodne ne. A radsi si budu par mesicu lecit zlomeniny, nez zit do konce zivota s pocitem ze sem nekoho zastrelil.Nehlede na to ze pokud budes s pistoli celit protivnikovi na kratkou vzdalenost je pistole naprosto nevhodna. Je skvela na to nekoho odbachnout z peti metru, ALE....

Nemyslim ze tato diskuze nekam povede, tyhle veci jsou kazdemu zcela jasne
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » úte 14. čer, 2005 15:22

Jestli mas zajem o vyuku tak zkus http://www.vip-bodyguard.cz/index.php?p=v_strel
vyucuji kombinaci izraelsko- americke obranne strelby
no uplne asi bu neodsouvaji - myslim, ze kombinace bu + strelba je nutna - pri pouziti palne zbrane na kratkou vzdalenost se vyuciji postupy, kdy kombinujes prvky z bu + rychle taseni zbrane + nasledne strelba na utocnika / ale je to dost narocne /. V boji na kratkou vzadalenost se muzes dostat do situace, kdy proste neni cas zbran vytahnou a je nejdrive treba praktikovat h2h a pak strilet.
Pohodovy den
Daje
PS: na co to potrebujes??normalni lide se bez toho na ulici obejdou...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod kurt78 » úte 14. čer, 2005 15:32

jo to jo,ale kdyz vemu v uvahu zakon o primeranosti obrany a o tom , ze zbrojaky sa rozdavaju iba takym ktory by ich nemali mat, /mne obycajnej osobe by isto nikto nedal Acko zbrojak/ tak neviem....
a na druhu stranu ked ako uz naznacovali narazky ak mas dovodny strach o zivot tak urcite sa neprihlas na karate, ale sa snazt si zohnat zbran a nejake zaklady combat strelby. ale aby som behal s pistolou /nebodaj nelegalnou/ so stihomaniou sa mi mo moc nezda. a ak ta chce niekto dostat tak ta dostane, ps. a su miesta kde namozes mat zbran/ koncerty, sport. podujatia, sudy.../
co viac....
:roll:
vysvetlivky:
mig29 -ked mam moznost zohnat si lepsiu zbran tak si ju zozeniem a budem geroj ja, ked budem porovnavat pistol vs mig -detske
meteor --meteorit ta moze trafit hocikedy a zabit ta, ale aka je to pravdepodobnost?
granat - aj lacnejsia zbran moze byt taka ucinna ako ta drahsia ked sa sikovne pouzije resp je na to pouzivana. :wink:

ZAVEROM:
BU nie su primarne urcene na to aby celili najmodernejsim zbraniam,
SUMA: ked budes behat vsade s pistolou tak bude vecia pravdepodobnost, ze skoncis skor v base/alebo pod fialkami/, ako to ze ta niekto sejme 9mm ked budes behat bez zbrane -plati v pripade ze nie si z Dark side.

ako mozem taketo hovadiny vypisovat, ze? :lol: :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :oops: 8O :?
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod NAIA » úte 14. čer, 2005 16:06

No z těch příspěvků mi připadá, že tady má většina lidí averzi ke střelným zbraním. Ja zbroják i pistoli mám a bojovou střelbu cvičím. Stejně jako techniky proti pokusu sebrat zbraň atd... (tzv. weapon retention - nevím jak to nazvat čeky). Jinak cvičím boj i beze zbraně, takže děkuji za všechny rady o zbrojním průkazu atd... já jsem jen myslel že by někdo mohl hodit pár tipů z tréninku atd...
No ale jinak například používání meče, tyče atd... v bojových uměních vám nepřipadá nijak divné že? Myslíte že by před pár stoletíma ztráceli čas tréninkem kenjutsu atd kdyby měli pistole? Prostě to byl nejefektivnější způsob boje. Podlě mě jestliže to někdo myslí s se sebeobranou vážně tak se tréninku se střelnými zbraněmi nevyhne...
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod diablik » úte 14. čer, 2005 20:53

Vis co jedna vec je dat nekomu ranu nebo ho kopnout a druha do nej strelit a na to ma malokdo....MAS PRAVDU,ALE BOHUZIAL NIEKEDY SA CLOVEK MOZE DOSTAT DO SITUACIE,ZE NIC INE MU NEOSTAVA,LEN STRIELAT:( A radsi si budu par mesicu lecit zlomeniny, nez zit do konce zivota s pocitem ze sem nekoho zastrelil....ONO MOZE STAT AJ TO,ZE TO NESKONCI LEN ZLOMENINAMI ,ALE AJ KOPANCAMI DO HLAVY A TVOJEJ MAME,FRAJERKE,ZENE OSTANU LEN OCI PRE PLAC,LEBO TY TO UZ NEROZCHODIS... ONO EXISTUJE JEDNO PRISLOVIE...RADSEJ ZBRAN MAT A NIKDY JU NEPOUZIT,AKO JU NEMAT A HROZNE V DANEJ CHVILI POTREBOVAT :wink: bytheway:pri beznej rvacke je na prd hocaka zbran,ci uz pistolet,kudla,noz atd. moze sa lahko stat,ze v base skonci obranca a nie utocnik...kvoli neprimeranej obrane...nas pravny sytem este naprisiel na to,ze chlapik alebo zenska co ma 50 kg aj s postelou, vela krat nema inu moznost v ramci efektivnej sebeobrany,len sa branit so zbranou aj proti neozbrojenemu utocnikovi....
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

 

Příspěvekod Krokac » úte 14. čer, 2005 21:01

Nebudu tady psát to co jsem již párkrát psal. Mrkni se na diskusní fórum http://www.specnaz.cz/forum/viewtopic.php?t=86 A udělej si názor.

Já osobně bych do střelné zbraně jako způsobu sebeobrany nešel. Ale každý ať se rozhodne dle sebe !!! V tomto fóru se mi zdají přínosné přízpěvky p. Chlíbka. Ale jaký si uděláš závěr ty, je jen na tobě !!!
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod diablik » úte 14. čer, 2005 21:02

...ono z druhej strany,poznam manikov co chodia z pistoletom aj na WCko a to uz mi pripada trosku prehnane...ja nosim buchacku so sebou,len ked idem na miesta ,kde by som mohol teoret.ocakavat nejake trable...a to je velmi malo,diiiiiky bohu :)
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod NAIA » úte 14. čer, 2005 21:15

Ja taky nosím pistoli jen někdy..momentálně není možné mít ji všude sebou.
Jinak bez urážky ale argumenty typu radši budu v nemocnici než abych žil s pocitem že jsem někoho zastřelil mi připadají, jak bych to napsal,... divné. Protože nikdy nevíš jestli nebudeš ležet v márnici, jak víš že boj/přepadení skončí jen u zlomenin.
Podle mě je důležité vnímat pistoli jako věc za kterou mám zopovědnost a v krzi je to poslední alternativa jak danou situaci vyřešit. Ja vím na co narážíte, na lidi co si v 21 letech udělají zbroják a pistoli berou jako prví argument, k těmto lidem myslím nepatřím. Dělám BU asi 12 let, ale střelba mi připadá taky dost důležitá..
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 14. čer, 2005 21:21

Teď jsem si přečetl to co napsal Chlibek o použiti třelne zbraně v sebeobraně a musim s tim jen souhlasit. Udělat vše pro to aby jsi zbraň nemusel použit, a když už nebyde jina možnost tak ji použit co nejefektivněji.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Krokac » úte 14. čer, 2005 21:24

Jo jenomže takových idiotů chodí čím dál tím víc. tj, 1)

2) když máš u sebe střelnou zbraň je velké riziko, že ji útočník ještě může použít proti tobě!!! A že jsem těch případů ze záznamových kamer viděl !!! Fakt mě to nepřesvědčí o tom, abych ji nosil !!! Je sice riziko, že skončím v márnici, ale když ji budu mít u sebe, tak je riziko ještě vědší !!! ®e se k ní dostane v boji nedopatřením nějaký idiot, kterého by to za normálních okolností nenapadlo, ale jak ji uvidí neodolá pokušení ... atd. Tj. můj názor Ale kdybych už ji musel nosit, tak se budu řídit taktéž radami p. Chlibka
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod NAIA » úte 14. čer, 2005 21:38

Jasně tohle jsem taky dost řešil. Protože pistole, stejně jako třeba nůž danou situaci maximálně vyhrotí. Ale to už je věc povahy a taky tréninku aby člověk správně zhodnotil situaci.
Je pravda že tu zbraň může člověk použít proti tobě, to máš pravdu ale je tu i druha strana mince. Ja znam z doslechu atd dost případů kdy jen vytažení pistole vyřešilo celý problém.....
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Krokac » úte 14. čer, 2005 21:47

Víš to je strašně diskutabilní a proto jsem uvedl, že rozhodnutí je na každém z nás. Jak řekl jeden filosof: "KA®DÝ MÁ SVOJI PRAVDU, TUDÍ® JSOU MILIARDY PRAVD A MILIARDY ŘE©ENÍ" Na jaký názor dáš je na tobě. Já říkám, že zbraň nosit alespoň zatím nebudu.

To, že vyřešila problém je možné a věřím tomu. Ale jak si řekl záleží na povaze. Jak toho člověka špatně odhadneš ? :wink: Tak máš velký problém a situace se vyhrotí úplně jinak ... 8) Nevím, myslím že nošení zbraně pokud nemáš někoho v zádech, kdo by Tě kryl a dělal Ti druhé housle, tak je velmi riskantní.
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » úte 14. čer, 2005 22:12

Jo málem bych zapomněl. Samozřejmě, že není na škodu se naučit bezpečně zbraň používat. Sám na tom pracuji. Nikdy nevíš kdy se Ti to může hodit !!!

Jen pokud nemáš zbroják a zbraň je třeba se seznámit s lidmi, kteří Tě vezmou na své triko na střelnici. Já to štěstí mám. Jdu v červenci poprvé. Tak se moooc těším. Bude to bezva !!!
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod patrik » stř 15. čer, 2005 5:08

Popravdě tohle téma je mi putna, ale jednu reakci bych měl...

NAIA píše:No ale jinak například používání meče, tyče atd... v bojových uměních vám nepřipadá nijak divné že?


Ne! Ale lidem, kteří s mečem nebo tyčí necvičí to divné připadat může... Zvlášť to může připadat divné takovým, kteří si myslí, že s mečem se cvičí kvůli sebeobraně. Necvičí.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Gino » stř 15. čer, 2005 6:20

Souhlasím s Patrikem!

A ještě pro NAIA: mluvíš sice děsně odhodlaně, ale už jsi někoho zastřelil? Už si se v té sistuaci ocitl, kdy jsi musel do druhého střelit? Tak jak sakra můžeš vědět jak by ses zachoval? :-)

To mi přijde jak debata s terminátorem :-)

A dohady, hypotézy... "co by kdyby"... chjo. Opravdu dvě věci, které už tu padli - pistoli nemůžeš mít všude, ruce máš všude - i ve sprše, na koupališti, v klubu... a pak tvrdit jak je lepší někoho střelit, než se nechat zkopat - v některých situacích bych s tebou jistě souhlasil, ale tohle říkej, až budeš mít něco z toho za sebou.

Vždyť je to stejné, jako by tu někdo říkal jak je nejlepší se bránit v reálu, co dělat... a sám by se nikdy do reálného nebezpečí nedostal - prostě jen úvahy, nebo přebrané dojmy od druhých.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Další

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron