KAPAP

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Makoto » pon 27. bře, 2006 13:21

majkx píše:To Makoto, nejsem žádný tiskový mluvčí kapapu a jeho učitele, jak jsem psal, má k tomu důvody, rozhodně se určitě zase začne trénovat, chce to mít jen trpělivost a počkat.

V pohode, to nebyl dotaz jmenovite na tebe, ale na nekoho, kdo muze odpovedet :-)
Jen jsem byl zvedavy na duvod tohoto nahleho preruseni, pokud to z nejakeho duvodu neni mozne zverejnit, OK, dokazu s tim zit :wink:
Pockam, pockam :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Info

Příspěvekod Targa » čtv 04. kvě, 2006 7:05

Zdravim, co mam zprostredkovane info, tak sobotni treninky pro "ozbrojene slozky" normalne probihaji a seminare budou obnoveny po vyreseni blize nespecifikovanych problemu.
Targa
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 18. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod Krokac » úte 09. kvě, 2006 18:48

No přátelé to jsem vůbec nečekal, že se tohle téma ujme. Pár neděl jsem tu nebyl a mám brutální informační skluz. Tak jak vyšetřím chvilku, celé to prostuduji.
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod majkx » úte 24. říj, 2006 12:38

Vím, že se v ČR vyskytují lidi co jezdí cvičit krav magu, Láďa mi o nich říkal, mají vazby na Polsko i na Izraelské instruktory, kromě toho do Brna už 2x zavítali instruktoři Lotaru. Jinak mi doporučoval vynikající školu ve ©védsku, kde se krav magou zabývají už 30 let, kromě toho mají certifikované instruktory kapapu a defendo-zde by měli být první pro Evropu, bohužel nemám odkaz na stránky, ale neměl by být problém to přes googla najít. V téhle škole se kromě jiného učí i MT, kdy oni jezdí i na kempy do Thajska. Láďa když byl cvičit ve ©védsku, tak říkal že jsou hodně ostří!! Jinak co vím, tak není problém do té školy přijet, vyučuje se 8 hodin denně 5 dní v týdnu, přičemž tě nechají v té škole klidně spát celý pobyt zadarmo, cenu výuky za týden už nevím přesně, ale co vím tak to není drahé, rozhodně levnější než letenka. Můžeš tam jet na týden na měsíc jak chceš, říkal, že tam jezdí kluci z Finska 1x za dva měsíce vždy na týden. Takže kdo vyhrál ve sportce anebo má dobře placené svobodné povolání a zajímá ho to, tak má šanci. Je to prověřená kvalita, rada zadarmo. Protože se na tomhle fóru má člověk dělit o získané byť zprostřodkované a vlastní zkušennosti, tak bych všem zájemcům doporučoval přemýšlet i u toho tréninku krav magi, jestli to co zrovna trénuješ dává smysl. Já jsem si taky vyzkoušel odzbrojování střelné zbraně podle krav magy a pak podle kapapu a zůstal jsem u odzbrojování z kapapu. Jinak kolem krav magy je samozřejmě velká komerce, ale je třeba se řídit citem z tréninku, buď to je ono nebo né. Proto mi dopuručoval Láďa tu školu ve ©védsku, protože serou na komerci na různé organizace a papíry zajímá je hlavně funkčnost toho co dělají a takhle to vyučoval a chápal i Láďa, ale i Avi. K té komerci asi není normální, když v USA zacáluješ 5 tisíc doláčů za dva dny a je z tebe instruktor survival combat krav magi :x. Pokud to někdo chce trénovat komplexně, tak musí stejně dřít jak magor, jenom samotné principy nikoho nevytrhnoul. A takový byl i trénink pod Láďou, tvrdý a smysluplný a o to ostatní se nezajímal, věděl o tom, protože si prošel tréninkem pod různými instruktory a několik hodin mi vysvětloval jak se co a jak kolem krav magi má, čuměl jsem na to jak puk. Takže to tady spíš píšu pro někoho, kdo by chtěl se sionistickými a military systémy začít, tak ať nedá jen na kecy okolo a řídí se rozumem a srdcem, to ti vždycky řekne jestli si na pravém místě!!! Kujwa to jsem se zas vyslintal :lol: :lol: .
Jo ještě, Poláci jsou taky dobří co se krav magi týče.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod NAIA » úte 24. říj, 2006 17:29

jj tu školu ve švédsku mi Laďa taky doporučoval. Kdby byl zájem mám na jednom z jeho emailů adresu. Cena za týdení seminář byla 500 Euro. Jednalo se o instruktorský seminář. Ale jak to chápu já tak to není tak že z tebe udělají "mistra" ale naučí tě i jak se to má učit abys mohl na tom makat dál až se vrátíš domů.

Majxi nepotkali sjme se u Ladi na tréninku? Kterejpak ty jsi :wink: ?
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod defendu » úte 24. říj, 2006 21:28

4majkx
Na threadu o aikidu a sparringu jsem psal o komerci a Kapapu,mohlo to vyznít možná dost blbě,ale v žádném případku jsem to nemyslel tak,že když dáš prachy jsi hned instruktor.Natolik znám izraelce,že vím,že certifikáty ani náhodou nerozdávají,jsou to od přírody skvělý obchodníci a byly by tím sami proti sobě,jejich vysoký kredit by šel do kelu :!:
Dělá L.Matula momentálně semináře pro veřejnost?Z jeho stránek to není úplně patrno,klidně mi napiš SZ,pokud bys byl ovšem tak laskav :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod NAIA » úte 24. říj, 2006 22:58

Bylo to sice pro Majxe ale to je jedno. Laďa je myslím mimo republiku takže nic nepořádá.

Ale jinak s těma instruktorama. Klidně si můžeš udělat instruktora Kapapu. V tom není problém a ani ho nemusíš před tím cvičit. Jestli máš dobré základy a 900 USD tak si můžeš zajet na instruktorský seminář a zkusit to. Takže není pravda, že by to izraelci nedali komukoliv. Dají ale ten kdokoliv musí ukázat že na to má. V tomhle jsoi lidi od Kapapu celkem otevření.
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod majkx » stř 25. říj, 2006 7:08

4 Defendu, je to přesně jak píše Naia, instruktorem se stane kdokoliv kdo na to má. Semináře a tréninky se nepořádají Láďa je pryč. Nechci předjímat, ale je dost možné, že už žádné semináře a tréninky pro veřejnost nebudou, záleží jestli se Láďa vůbec vrátí.

4 Naia, možná jsme se potkali, já byl na hromadném tréninku pouze pro ozbrojené složky vojáci a policie. Jinak jsem hlavně 2x týdně chodil na soukromé hodiny! Pošlu ti SZ
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 26. říj, 2007 5:11

Lidi,jak to tedy vypadá s tím Láďou Matulou....???Stránky Survivalacademy jsou mimo provoz,ticho po pěšině..... :? Máte někdo aktuální informace????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » pát 26. říj, 2007 7:19

Jendis píše:Lidi,jak to tedy vypadá s tím Láďou Matulou....???Stránky Survivalacademy jsou mimo provoz,ticho po pěšině..... :? Máte někdo aktuální informace????

Podívej se na www.RBSD.cz do sekce instuktoři. Teď budemem mít s Lamou seminář
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod TongPa » pát 26. říj, 2007 10:14

NAIA píše:Podívej se na www.RBSD.cz do sekce instuktoři. Teď budemem mít s Lamou seminář

Safra, ty barvící nože vypadají dobře... Máš s touhle značkou už nějaký zkušenosti, nebo s tím budete cvičit poprvý?
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod NAIA » pát 26. říj, 2007 10:24

Jake barvici noze Sharkey?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Lada » pát 26. říj, 2007 12:58

TongPa píše:
NAIA píše:Podívej se na www.RBSD.cz do sekce instuktoři. Teď budemem mít s Lamou seminář

Safra, ty barvící nože vypadají dobře... Máš s touhle značkou už nějaký zkušenosti, nebo s tím budete cvičit poprvý?


taky jsem si říkal jsem zvědavej na ten seminář jaký budou.

2NAIA
řek bych že na ty se ptal když se koukl na ten seminář a kdyby ne tak já se taky rád něco dozvím :) stejně jsem se tě pak chtěl na ty tréninkový věci optat.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » pát 26. říj, 2007 19:19

No a co vás zajímá ohledně Sharkey nožů? Já jsem s nima cvičil a mám je doma. Je to prakticky nezničitelné.
Ale na druhou stranu jsou pevné, takže když se "odvážeš" tak můžeš obránci zlámat žebra atd. Ale jinak jsem s Sharey spokojeny.
My mame noze i barvici noze vlastni vyroby a jsem s nima maximalne spokojeny a jsou bezpečne.

Jestli zajima neco dalsiho ohledne vybaveni klidne se ptejte.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Lada » sob 27. říj, 2007 23:16

no ta tvrdost mě zajímala, co se týče bodání atd to bude asi nic moc, no zkusím uvidím.
Postupně nakupuju nějaké vybavení na tréninky tak sbírám informace co se hodí a je dobré, ale to se te pak zeptám osobně na semináři bude to jednoduší než to probírat tu, a ty nože co jste si dělali sami mě taky zajímají budete je tam mít? že bych pak koukl
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 28. říj, 2007 8:09

Lada píše: a ty nože co jste si dělali sami mě taky zajímají budete je tam mít? že bych pak koukl


Myslím,že kouknout můžeš hned,chlapi je maj v galerii na fotkách(pro představu to stačí,taky jsem jukal....jsem zvyklej na gumové nože a občas i tyhle kudličky nechávaj pořádný jelita a šrámy).....ale Ty spíše mluvíš o "vyzkoušení si",že?! :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » ned 28. říj, 2007 11:03

No kazdy ma neco do sebe, my mame tvrde i mekke. Mame i treninkove onehandy - to otevreni dela s clovekem divy. Ja ted rad utocim na lidi s timto:

http://www.jimwagnertraining.com/news30sept07.html

Jinak ten mekky nuz je jediny mozny na plnokontaktni veci. Prednost je videt treba tady:

http://www.rbsd.cz/media/galerie/2007-0 ... -cz_08.jpg

Kdyby byl pevny tak je z toho modrina v lepsim pripade.

Lada: Až se uvidime tak mi řekni a ja ti ten nuž dam, nas to zase tolik nestoji.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » ned 28. říj, 2007 11:06

to Lada: Kdybys chtel i barvici - meky nuz tak dej vedet. Jeden ti vezmu
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Lada » ned 28. říj, 2007 21:24

2Jendis
jo šlo mi o vyzkoušení i prohlédnutí z blízky na ty fotky jsem už koukal, ale z té toho moc nepoznám.

2NAIA
jé to by bylo parádní :P ten barvící bych bral taky :) aspoň budu mít dle čeho zkusit si nějaký další vyrobit. Já se pak ještě připomenu

Ten onehand vypadá taky zajímavě, to už je asi jinej pocit pro obránce...A takovej ten elektrickej nůž na který tu dával odkaz DrGlock ten náhodou nemáte?
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod TongPa » ned 28. říj, 2007 22:09

NAIA píše:Jake barvici noze Sharkey?

Jo, ty jsem myslel. Podle tvých příspěvků jsem pochopil, že jsou sice spolehlivé a odolné, ale bohužel málo ohebné, takže na nějakou "silovku" to nebude... Jak vypadají ty vaše vlastní barvící nože? Máčíte pěnu do barvy, nebo je to něco promakanějšího? Nemáš nějakej obrázek?
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron