KAPAP

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Fireball » pát 27. led, 2006 9:17

majkx píše:To Fireball, tisíc lidí tisíc pohledů, Scars neznám vůbec, ale při tom cvičení s Láďou mi to nepřipadlo tak, že se učím jako v karate např. na tohle udělej tohle(myslím to zjednodušeně, nechci urazit, žádného karateku), mně se zdá že se učím principy, není to tak že na nějaký útok se vyučuje určitá technika, ale jak píšu já to vidím jako princip. Nemám tolik zkušeností jako ty, takže máš třeba pravdu, ale zatím si dovolím nesouhlasit :D . Už jsem to psal, že mě nechal si ten princip, např. u té odzbrojovačky vsedě, přizpůsobit, nechtěl striktní dodržování nějaké techniky, ale dodržování principu.


V pohode. Ide aj o to, že to čo sme robili mi bolo zamerané na určité téma a nebral sa celý systém. Aj tu bol istý princíp - ten naj možno - proste funkčnosť. To znamená že ak niekomu nešlo tak tak sa to prispôsobilo tak aby to fungovalo.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

 

Příspěvekod Skateordie » pát 27. led, 2006 10:08

to Fireball: Nie je to trochu odvazne? Tym myslim, ze ked niekomu nejde dajaka technika, tak pre neho vymyslim inu? Dobra technika musi byt predsa ozaj overena a musi pocitat so vseliakymi variantami, to sa neda povedat, ze skus to takto. Alebo to mate take siroke spektrum technik na vyber, ze kazdemu nieco z toho vyberiete, aby mu to sedelo?
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Fireball » pát 27. led, 2006 12:25

Skateordie píše:to Fireball: Nie je to trochu odvazne? Tym myslim, ze ked niekomu nejde dajaka technika, tak pre neho vymyslim inu? Dobra technika musi byt predsa ozaj overena a musi pocitat so vseliakymi variantami, to sa neda povedat, ze skus to takto. Alebo to mate take siroke spektrum technik na vyber, ze kazdemu nieco z toho vyberiete, aby mu to sedelo?


Zdar.
No to je práve jeden z princípov. Nie je dôležite ako ale ale že udrieš. Takže ak to nejde ľavou tak udrieš pravou, napríklad. Preto som písal, že hlavne v Scarse sa neučia techniky ako také, ale skôr to ako bojovať, preto ak cvičíš karate hodíš tam gyaku cuky a keď si boxerista tak pravá cross napríklad. Ide o to ako a kedy to popužiješ, nie čo.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod RBR » pát 27. led, 2006 12:34

Fireball píše:Zdar.
No to je práve jeden z princípov. Nie je dôležite ako ale ale že udrieš. Takže ak to nejde ľavou tak udrieš pravou, napríklad. Preto som písal, že hlavne v Scarse sa neučia techniky ako také, ale skôr to ako bojovať, preto ak cvičíš karate hodíš tam gyaku cuky a keď si boxerista tak pravá cross napríklad. Ide o to ako a kedy to popužiješ, nie čo.

Pat

Ok, ale znamená to tedy, že SCARS není vhodný pro začátečníky, ale je to jen nástavba pro zkušené adepty různých bojových systémů. Když neznáš základy tak to nemůžeš dělat. Aspoň tak to z výše uvedeného textu vyplývá.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Fireball » pát 27. led, 2006 12:51

[/quote]
Ok, ale znamená to tedy, že SCARS není vhodný pro začátečníky, ale je to jen nástavba pro zkušené adepty různých bojových systémů. Když neznáš základy tak to nemůžeš dělat. Aspoň tak to z výše uvedeného textu vyplývá.

RBR[/quote]

Zdar.

No pravdu povediac reklama tak hovorý ;) Ale samozrejme ak už vieš udierať je to ideálne, ak nie tak sa to tam človek naučí - priamy úder, hák, zdvihák, priamy kop, low kick a to úplne stačí. Ide o to že sa učí hlavne udrieť celou váhou tela aby úder bol čo najefektívnejší a aby nemusel byť postavený na rýchlosti, teda aby sa to dalo čo najrýchlejšie naučiť.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 27. led, 2006 14:13

RBR píše:Ok, ale znamená to tedy, že SCARS není vhodný pro začátečníky, ale je to jen nástavba pro zkušené adepty různých bojových systémů.



Mno,tohle tvrdím také......bez urážky,Patriku,ale málokdo se tam naučí správně praštit....tedy,nevím,jak se učíte u Vás,ale....... :(

I když,není to tak jednoznačný,přečtěte si diskuzi o SCARSu v tomhle okruhu.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod majkx » pát 27. led, 2006 16:27

To Fireball, ok, dík za osvětlení jak si to myslel.
To Skateordie, tady bych si dovolil nesouhlasit, bez ohledu nato co se učí v Kapapu, tak ani v BU nikdy nejde o techniku, ale princip, techniky můžou být různé, pohyb těla a další věci, ale princip je to hlavní, aby to fungovalo, měl jsem občas při cvičení BU pocit, že ta technika je prostředek, který tě dovede k pochopení toho principu, ale je to jen názor laika, tak mě hned někdo slovně neroztrhejte :) .
Tak jsem po cvičení s Láďou, jsem ještě nadšenější než minule, praskla další bublina-iluze o reálném boji a určitě ještě hodně bublin praskne. Minule jsem tu slintal něco o boji s nožem, tak to nebyla taková síla, jako dneska, věnovali jsme se noži tak 45 minut, dneska jsem fyzicky pochopil proč je nůž tak nebezpečný, nebudu tady popisovat principy, ale kdyby při studiu jednoho druhu principu, dneska neměl Láďa jakýsi cvičný nůž z nějakého tvrzeného molitanu ale například dřevěný, tak jsem čekatel na hospitalizaci v nemocnici, dneska jsem, obrazně řečeno, bojoval o život proti noži, zase super psychologie, principy, prostě super, jednoduché a účelné, s tím bojováním o život to myslím fakt vážně a bez nadsázky. Musím Láďu vyzdvihnout, když si při opakovačce minule probraných úderů, loktů, kopů, všiml jak blbě dýchám, tak se zastavil a cvičil jsem s údery dýchání, dokud se to trochu nespravilo. Jinak jsem jel dneska zase odzbrojovačku, ale tentokrát se už střílelo airsofťáckým Glokem do mojí kebule na které jsem měl přilbu :lol: . Takže ty odzbrojovačky samozřejmě fungují, ikdyž mi přilba nastavila tak dobré 2 cm, tak jsem v pohodě odzbrojil a střela letěla do prázdna pokaždé a střílelo se dost dlouho, k tomu se zas naťukly další principy, takže se těším na další cvičení jak malý Jarda.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Fireball » pát 27. led, 2006 18:38

Jendis píše:
RBR píše:Ok, ale znamená to tedy, že SCARS není vhodný pro začátečníky, ale je to jen nástavba pro zkušené adepty různých bojových systémů.



Mno,tohle tvrdím také......bez urážky,Patriku,ale málokdo se tam naučí správně praštit....tedy,nevím,jak se učíte u Vás,ale....... :(

I když,není to tak jednoznačný,přečtěte si diskuzi o SCARSu v tomhle okruhu.... :wink:


Zdar.

No plne súhlasím, myslím že záleží hlavne na inštruktorovi. V Brne to bolo tak, že až na inštruktorskom seminári sa učilo aj udierať ;)

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Dav » pát 27. led, 2006 20:26

Mno,tohle tvrdím také......bez urážky,Patriku,ale málokdo se tam naučí správně praštit....tedy,nevím,jak se učíte u Vás,ale....... Smutný


Zdar. Chodím na SCARS v Jihlavě. Každý trénink věnujeme asi 15 min nácviku uderů, kopů a srážení..Pro trénink uderů a kopů a srážení používáme lapy. Vůvec si nemyslím, že tam nikdo neumí praštit. Já cvičím teprve krátce, ale když se podívám na ty kteří cvičí déle tak od nich bych ránu dostat nechtěl. Zdeněk (instruktor) je na nás docela přísnej.
Dav
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » sob 28. led, 2006 6:18

Dav píše: Každý trénink věnujeme asi 15 min nácviku uderů, kopů a srážení..Pro trénink uderů a kopů a srážení používáme lapy. Vůvec si nemyslím, že tam nikdo neumí praštit.



No konečně....víš,já se Zdenkem cvičil od doby,kdy poprvé začal SCARS vyučovat(ještě v Telči)....a ještě do nedávna lapy neměl....a nácvik se prováděl pouze do vzduchu.....několikrát jsme se kvůli tomu "pohádali"(nebrat úplně doslova)......pokud už je máte,je to super!!!!

A ku zbytku...mno,zajdu se někdy mrknout,pokecat se Zdenkem a uvidím....jestli se to zlepšilo,je to jen a jen dobře. :wink: :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Fireball » sob 28. led, 2006 9:00

Dav píše:Mno,tohle tvrdím také......bez urážky,Patriku,ale málokdo se tam naučí správně praštit....tedy,nevím,jak se učíte u Vás,ale....... Smutný


Zdar. Chodím na SCARS v Jihlavě. Každý trénink věnujeme asi 15 min nácviku uderů, kopů a srážení..Pro trénink uderů a kopů a srážení používáme lapy. Vůvec si nemyslím, že tam nikdo neumí praštit. Já cvičím teprve krátce, ale když se podívám na ty kteří cvičí déle tak od nich bych ránu dostat nechtěl. Zdeněk (instruktor) je na nás docela přísnej.


Zdar.

Pozdrav Zdeňka odo mňa - od Patrika ;)

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Skateordie » sob 28. led, 2006 11:25

majkx píše:To Fireball, ok, dík za osvětlení jak si to myslel.
To Skateordie, tady bych si dovolil nesouhlasit, bez ohledu nato co se učí v Kapapu, tak ani v BU nikdy nejde o techniku, ale princip, techniky můžou být různé, pohyb těla a další věci, ale princip je to hlavní, aby to fungovalo, měl jsem občas při cvičení BU pocit, že ta technika je prostředek, který tě dovede k pochopení toho principu, ale je to jen názor laika, tak mě hned někdo slovně neroztrhejte :) .

Podla mna vo vacsine BU je to spojenie techniky s principom. A ta volnost technik tam je, to je jasne. Kazdy si vyberie tu, ktora mu najlepsie ide. Az na jeden detail, ze to nie je dajaka nova technika, ktora ho napadne.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Moshe » ned 29. led, 2006 23:34

majkx píše:... takže se těším na další cvičení jak malý Jarda.

Koukám, že tam jsou už nějaké fotky z těch pravidelných tréninků: http://survivalacademy.net/Foto-z-pravi ... inku-KAPAP
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

Příspěvekod majkx » úte 31. led, 2006 8:22

To Moshe, jo trénink byl dost hustý, kluci co několik let dělají thajský box tak na konci už taky padali na hubu co teprve já :? , né že by se tam jela nějaká brutální fyzička, ale nasazení při cvičení je z velké většiny na 100 procent a jsi ždímaný jak ručník :D . Já jsem si naběh protože jsem při principu rychlého vězeňského dvorku dělal útočníka s nožem a podstoupil jsem něco přes 30 3 vteřinových soubojů v tzv. boji o život a i přes všechny chrániče, jsem se nakonci málem vybulil, zajímavé pozorovat své fyziologické hranice :lol: . Takže jsem se sice po tréninku cítil jak kus flákoty hovězího z Rockyho, ale to jsem byl nadšenější, asi to nedává smysl co :D .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 31. led, 2006 8:35

majkx píše:Takže jsem se sice po tréninku cítil jak kus flákoty hovězího z Rockyho, ale to jsem byl nadšenější, asi to nedává smysl co :D .


Ale dává....ale dává....závidím Ti......našel jsi...... :!: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Fireball » úte 31. led, 2006 9:51

majkx píše:To Moshe, jo trénink byl dost hustý, kluci co několik let dělají thajský box tak na konci už taky padali na hubu co teprve já :? , né že by se tam jela nějaká brutální fyzička, ale nasazení při cvičení je z velké většiny na 100 procent a jsi ždímaný jak ručník :D . Já jsem si naběh protože jsem při principu rychlého vězeňského dvorku dělal útočníka s nožem a podstoupil jsem něco přes 30 3 vteřinových soubojů v tzv. boji o život a i přes všechny chrániče, jsem se nakonci málem vybulil, zajímavé pozorovat své fyziologické hranice :lol: . Takže jsem se sice po tréninku cítil jak kus flákoty hovězího z Rockyho, ale to jsem byl nadšenější, asi to nedává smysl co :D .


Paráda. Tak to by to malo byť. Ale hlavne záleží aj na inštruktorovi ako to urobí.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 31. led, 2006 12:49

To vypada hodne dobre a proto se tam urcite prijedeme podivat a zacvicit si :-) Konecne se i do ceske visky dostava realny vycvik :)
Uvidime, jaka bude vlastni zkusenost :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Skateordie » úte 31. led, 2006 16:53

to all: ja vam zavidim, ze to mate blizko, ja som zo Ziliny :cry: :cry:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Fireball » úte 31. led, 2006 17:04

Skateordie píše:to all: ja vam zavidim, ze to mate blizko, ja som zo Ziliny :cry: :cry:


Počúvaj - LM máš hodinu vlakom a zdá sa Ti veľa, to hold to máš potom ťažké ak chceš aby Ti všetko samo došlo do paneláku ;)

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 31. led, 2006 18:07

4 Skateordie-zkus za Páťou zajet,bude stačit jednou.A nepustí Tě to.... :!: :!: :idea: :idea: :twisted: :twisted: :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků