Ki a rei ki

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Ki a rei ki

Příspěvekod Anonymní » pon 15. srp, 2005 10:07

ahoj, je tu nekdo, kdo se o tohle zajima? Videl sem to ted na jednom seminari a moc moc me to zaujalo. Nemohl by mi nekdo pro zacatek doporucit nejakou kvalitni literaturu nebo clanky na netu?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » úte 16. srp, 2005 10:18

To nikdo? :(
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jayo » úte 16. srp, 2005 18:42

Ja nie, ale poviem ti jedno... s tvojou netrpezlivostou to v reiki k nejakemu kung-fu nedotiahnes. :-)
Chce to len cas... :)
Jayo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 28. kvě, 2005 23:00

setěr....

Příspěvekod Frana » úte 16. srp, 2005 21:30

Ten tě utřel :lol:
Jestli chceš mam pokročilý jangův styl Tchai-ťi Čchuan
Fráňa
"i-šou tan-tchien!"
Pomatuj, že cesta do Pekel je dlážděna dobrýmy úmysly!
Frana
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » úte 16. srp, 2005 21:34

To Jayo: to neni netrpelivost, jen touha po vedeni :wink:

To Frana: no jo, ale to bych musel byt taky pokrocily :wink: jde mi spis o praci s energii jako takovou...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Tag jo

Příspěvekod Frana » úte 16. srp, 2005 21:53

No, tag skus jeho starší knihu o tai-chi
Fráňa
"i-šou tan-tchien!"
Pomatuj, že cesta do Pekel je dlážděna dobrýmy úmysly!
Frana
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. bře, 2005 0:00

Re: Ki a rei ki

Příspěvekod Pejsano » úte 16. srp, 2005 22:51

Ahoj,
na netu je spousta informaci o Rei Ki (leceni rukama),treba zde:
http://riana.webpark.cz/reiki.htm
z knih napr.:
http://www.knihomil.cz/scripts/podrobno ... ?IDZ=12819
http://www.alman.cz/cze/detail/?&gid=017545
Pejsano
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 29. bře, 2003 0:00
Bydliště: Kolín-Praha5

Příspěvekod horal » stř 17. srp, 2005 20:53

Zajímavá je stránka http://www.reikidum.net/ kde je možno požádat o zaslání energie reiki. Já mám zasvěcení do reiki 2. stupně. Po zasvěcení, jsem přestal pociťovat příliv energie z tréninků...doufám, že je to přechodný stav.I když mi mistři Reiki, které jsem kontaktoval většinou odpověděli, že by to tak nemělo být, připustili, že možné to je a týká se to duchovního vývoje, kde něco nemusí být v pořádku.
horal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

no trosku pozor

Příspěvekod Anonymní » pát 19. srp, 2005 10:56

myslim ze reiki ako take je znacne problematicka tema, problem je hlavne v tom ze ludom sa vsugerovava ze je to vseliek zazracne, automagicky a neomylne fungujuci - osobne si myslim ze je to ako dat niekomu do ruky povedzme plamenomet - je velmi otazne ci si s nim poradi uplne spravne a na co ho vyuzije (aj ked plamenomet je znacne nebezpecnejsi).
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

hmmm

Příspěvekod Frana » pát 19. srp, 2005 18:27

Já osobně spíš věřim Shia-tsu, protože každý člověk je přece jen jiný a naše energie by na něj nemusela působit.(aspoň to je muj názor :? )Fakt, moc se v tom nevyznám, ale věřim spíše dotykům na lidské tělo pod větším tlakem, ale jak sem řek, to je muj názor. :?
Fráňa
"i-šou tan-tchien!"
Pomatuj, že cesta do Pekel je dlážděna dobrýmy úmysly!
Frana
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. bře, 2005 0:00

 

Příspěvekod Ankur » pát 19. srp, 2005 20:32

krovak:
Co je na reiki problematicke? Reiki je znacne unikatni metoda. Reiki je mnohymi mylne chapana jako jedna z energii, ale je to spis informace o harmonickem usporadani vitalnich energii a hmoty. Pokud ti nekdo bude tvrdit o reiki, ze je to vselek, zazrrak atd,... tak je idiot a o prave podstate reiki vi velmi malo a to i pres to, ze ji sam praktikuje a nekdy dokonce uci. Tady je jasny dukaz, ze to neni vselek, jinak by vsichni reikisti uz byli osviceni :-)
Na druhou stranu, dlouhodobe a kvalitni pouzivani reiki je plnohodnotna duchovni cesta vedouci k naplneni nejvyssich cilu v zivote cloveka.
Reiki se "ridi" opravdovou potrebou prijemce a ne jen jeho nazory a vuli. Je to ovsem projev prirodnich (duchovnich ) zakonu a ne zazrak.
Ankur
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 14. kvě, 2003 23:00
Bydliště: Vsetín

Díky

Příspěvekod Frana » pát 19. srp, 2005 20:40

Ok, Díky moc, žes my to vysvětlil, protože Otec mojý Kámošky Reiki dělá a strašně si to chválí jako všelék, ale já mu to nevěřil. Jestli je to tak, jak řikáš, tag mi to příde jako vynikajcí způsob k duchovnímu rozvoji :wink:
Fráňa
"i-šou tan-tchien!"
Pomatuj, že cesta do Pekel je dlážděna dobrýmy úmysly!
Frana
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17. bře, 2005 0:00

Re: Ki a rei ki

Příspěvekod daudi » pát 16. črc, 2010 14:18

Sin píše:ahoj, je tu nekdo, kdo se o tohle zajima? Videl sem to ted na jednom seminari a moc moc me to zaujalo. Nemohl by mi nekdo pro zacatek doporucit nejakou kvalitni literaturu nebo clanky na netu?



Zdar,

pokud mluvíš o REIKI? Pak jsem tady:)
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod zbek » sob 17. črc, 2010 6:16

Reiki i kravmaga se mě jeví jako strašně předražene , jedou dost komerčně :oops: . Nevím zda reiki vubec funguje a vubec nechapu zasvěcení na jedné straně mě to laká , ale zas nechci vyhodit hafo peněz za nějake mrmlaní
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod hellas » sob 17. črc, 2010 10:12

zbek píše:Reiki i kravmaga se mě jeví jako strašně předražene , jedou dost komerčně :oops: . Nevím zda reiki vubec funguje a vubec nechapu zasvěcení na jedné straně mě to laká , ale zas nechci vyhodit hafo peněz za nějake mrmlaní


Mě by zajímalo, na jakým principu reiki vúbec "funguje" 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod zbek » sob 17. črc, 2010 11:21

zatím mám pocit že na principu letadla 8O . Budu fakt rád pokud mě někdo přesvědčí že tomu tak není
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod daudi » pon 19. črc, 2010 12:11

hellas píše:
zbek píše:Reiki i kravmaga se mě jeví jako strašně předražene , jedou dost komerčně :oops: . Nevím zda reiki vubec funguje a vubec nechapu zasvěcení na jedné straně mě to laká , ale zas nechci vyhodit hafo peněz za nějake mrmlaní


Mě by zajímalo, na jakým principu reiki vúbec "funguje" 8)



Reiki je energie. Pokud se ptás na principy, je to, jako jakákoli jiná energie. Ale ty se asi ptáš jestli to EXISTUJE:)))))) a takový otázky mají jen a pouze individuální odpovědi. Kvantová fyzika funguje i v tomhle:))) tzn....pozorovatel ovlivnuje pozorované jen tím, že pozoruje:)))))) good luck
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod luen » pon 19. črc, 2010 13:02

daudi píše:
hellas píše:
zbek píše:Reiki i kravmaga se mě jeví jako strašně předražene , jedou dost komerčně :oops: . Nevím zda reiki vubec funguje a vubec nechapu zasvěcení na jedné straně mě to laká , ale zas nechci vyhodit hafo peněz za nějake mrmlaní


Mě by zajímalo, na jakým principu reiki vúbec "funguje" 8)



Reiki je energie. Pokud se ptás na principy, je to, jako jakákoli jiná energie. Ale ty se asi ptáš jestli to EXISTUJE:)))))) a takový otázky mají jen a pouze individuální odpovědi. Kvantová fyzika funguje i v tomhle:))) tzn....pozorovatel ovlivnuje pozorované jen tím, že pozoruje:)))))) good luck


To bych se skoro hadal, je to jedno z mnoha vysvetleni neceho, cemu vedecka obec jeste neprisla na kloub, ale jestli je to skutecne nejakou vazbou mezi pozorovatelem a pozorovanym ... je zatim jen spekulace.
Nikdo neprisel s lepsim vysvetlenim, tak se uvadi tato varianta.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » pon 19. črc, 2010 13:09

Daudi chtěl možná říct, že reiki funguje jen na toho/tomu, kdo v ni věří :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Pali » pon 19. črc, 2010 13:18

Daudi:
Reiki je energie. Pokud se ptás na principy, je to, jako jakákoli jiná energie. Ale ty se asi ptáš jestli to EXISTUJE:)))))) a takový otázky mají jen a pouze individuální odpovědi. Kvantová fyzika funguje i v tomhle:))) tzn....pozorovatel ovlivnuje pozorované jen tím, že pozoruje:)))))) good luck

Ja to tak nevidím. Akákoľvek iná forma energie je totiž merateľná, zatiaľ sa to v reiki vedecky platnými metódami nepodarilo. O akú formu energie by sa malo jednať? Potenciálnu, kinetickú, jadrovú, energiu chemických väzieb?
Kvantová fyzika nie je záležitosťou, ktorá je subjektívna, to znamená je objektívne (pre viacerých pozorovateľov alebo v rôznych časoch) merateľná. Nemôžeme tu zároveň zistiť rýchlosť a smer častíc. Ak privedieš niekoho k príslušným zariadeniam na pozorovanie častíc, po príslušných postupoch bude schopný určiť smer alebo rýchlosť častice, prijme tvoje vysvetlenie, prečo to nemožno urobiť zároveň (vyslaním fotónu, ktorý ťa má po odraze informovať o stave častice zároveň ovplyvníš jej smer).
Ak na niekom aplikuješ reiki, nameriaš asi nejaké teplo rúk, klient bude asi cítiť uvoľnenie. Toto najľahšie vysvetlíme ako spôsobené vnímanímaním telesného kontaktu, ktorý uvoľňuje napätie. Toto asi nebude problém dokázať. Problém bude dokázať, že to spôsobuje akási nemerateľná forma energie. Skôr prehlásim, že taká forma NIE JE, i keď dotyk pri reiki masáži mám tiež rád. Radšej mám však tlak pri švédskej masáži :wink:
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků