Jak cvičit předloktí?

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Jak cvičit předloktí?

Příspěvekod Thundeer » pon 21. lis, 2005 19:32

Ahoj, zajímalo by mě jaké znáte dobré cviky na předloktí. Potřeboval bych, aby trochu zesílilo. Pokud něco na předloktí znáte, budu rád, když to sem napíšete. :wink:
Thundeer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 10. říj, 2004 23:00

 

Posilování předloktí

Příspěvekod Moshe » pon 21. lis, 2005 20:43

Někteří z kamarádů, co lezou po skále, mají doma nad dveřmi dřevěnou posilovací desku s otvory na prsty (tím se simulují chyty). Bohužel jsem nenašel obrázek, tak jsem alespoň vygoogloval tento článek s fotografiemi, je to podobné.
Naposledy upravil Moshe dne pon 21. lis, 2005 20:51, celkově upraveno 1
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

Příspěvekod Hyperboreus » pon 21. lis, 2005 20:44

Zkus každý den cvičit s pružinovým síličem /něco na způsob gumového kroužku,ale kovový/aspoň 500x v každé ruce a myslím,že asi tak za tři měsíce budeš spokojen.Zdar
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod Quan-Chi » pon 21. lis, 2005 21:11

Mam doma ringo-krouzky, primarne to je spis primo na dlane (skvely na uchopy v Judu) ale obvykle me z toho pali cely predlokti, takze na to je to urcite dobry...

Co s tim cvicim (ne moc pravidelne ;-) ) tak me neboli zapesti. Obcas jsem citil takovou ostrou bolest (krec?) v zapesti, ale mam pocit ze se to fakt zlepsilo
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Panda » úte 22. lis, 2005 0:19

Kliky na prstech blízko u těla, po nich taky cítím předloktí...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Thundeer » úte 22. lis, 2005 7:38

ukropcany: Nevím jaké úchopy máš na mysli. Myslím, že bych měl cvičit každou část těla. A na zápěstí toho moc neznám, protože to málokdo cvičí.

Moshe: Tak tohle je dost zajímavý. Ale já takovouto desku doma nemám. Myslíš, že by stačily žebřiny?

Hyperboreus: Myslíš něco takového? http://atlastrade.cz/obrazky/big_kleste ... lovaci.jpg

Quan-Chi: To mám doma taky a zdá se mi málo účinné.

Panda: Právě jsem to zkoušel... udělal jsem 3 a stačilo mě to.

Pro vás ostatní: Pokud znáte nějaký jiný způsob, nestyďte se a klidně ho sem napište. :wink:
Thundeer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 10. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Traft » úte 22. lis, 2005 12:38

otvaranie a zatvaranie dlane do vystretych prstov. Skuste urobit 100 poctivych a odpadne vam predlaktie... :D
Traft
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 08. bře, 2004 0:00
Bydliště: Kosice

Příspěvekod Hyperboreus » úte 22. lis, 2005 15:57

http://atlastrade.cz/obrazky/big_kleste ... lovaci.jpg

přesně.ono ani nic jiného skoro není,když nepočítám ještě takové půlplastové,půl pružinové,ale ty jsou měkké,spíš pro ženy.já používám ty na obrázku již několik let a se svým předloktím jsem spokojen.ono ti ani moc nezmohutní,ale chytneš do něj značnou sílu a zpevníš ho,ale hlavně,jak psal zde Quan-Chi,zesílíš prsty,úchop,stisk,a hodně posílíš klouby,funkčnost,nebudou tě bolet.Zdar
aspoň 500x denně na každou ruku a změna přijde
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod koblih » stř 23. lis, 2005 14:02

No ja používám gumový posilovací kroužek, 35Kč, funkčnost asi stejná jako ty kleště.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Quan-Chi » stř 23. lis, 2005 18:15

Na ringo krouzkach se mi libi ze jich udelam tak cca 50-100, pak druhou ruku a opakuju...nemam rad cviky, ktery se delaj treba jen 5-10x, myslim ze je lepsi delat o neco snazsi cvik vickrat nez tezky parkrat. Samozrejme ringokrouzky jsou spis na zapesti nez na predlokti
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

 

Kleště

Příspěvekod Hyperboreus » čtv 24. lis, 2005 8:57

Posilovací kleště jsou lepší,kroužek je celkem měkký,aspoň pro mne,kleště kladou větší odpor.Ale vydrží zhruba tak 3 měsíce,500x denně na každou ruku,pak prasknou.Odzkoušeno.Jinak jsou výborné.Zdar
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Re: Kleště

Příspěvekod koblih » čtv 24. lis, 2005 10:31

Hyperboreus píše:Posilovací kleště jsou lepší,kroužek je celkem měkký,aspoň pro mne,kleště kladou větší odpor.Ale vydrží zhruba tak 3 měsíce,500x denně na každou ruku,pak prasknou.Odzkoušeno.Jinak jsou výborné.Zdar
No opakování nepočítám, prostě mám ten kroužek na stole a jak mi na něj padne zrak udělám si sérii, ale pravda je, že mám už druhý. Navíc je to dobrý stojánek na mobil :-). Já se snažím rozvíjet výbušnou sílu tedy ne udělat pomalu co nejvíce opakování, ale za krátkou dobu co nejvíce opakování. Tedy třeba i menší, ale maximálně rychlé série.
Až mi odejde tento kroužek zkusím ty kleště :) A nezapomínejte na strečing.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod koblih » čtv 24. lis, 2005 10:39

Quan-Chi píše:... Samozrejme ringokrouzky jsou spis na zapesti nez na predlokti
No svaly předloktí se skládají především z ohýbačů prstů a natahovačů zápěstí, takže myslím, že je právě toto posilování zaměstná většinu svalů předloktí. Ono když si člověk udělá pár sérií, ucítí ty svaly které dostávají zabrat. Navíc to člověk může dělat u televize, či po chvilkách v práci či ve škole.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

hands

Příspěvekod Kwai_Cheng » čtv 24. lis, 2005 21:13

Jak už bylo řečeno, tuhle partii můžeš posilovat více způsoby.. Mam taky něco: Zkus si vzít kus dreva, jakoby kus dřevěné kulaté tyče s takovým průměrem aby ti dobře seděla v ruce, uprostřed to trošku vybruš, navaž tam pevné lanko dlouhé tak třeba 1m a na druhý konec přivaž závaží, hmotnost dle libosti. No a když to uděláš tak cvičení probíhá tak, že drží ten klacek v obou rukách a pohybama zápěstí to zvedáš nahoru. Procvičíš tak maximálně všechny části předloktí.
No a na sílu prstů: prostě si sežeň různý kotouče z posilky, tak do 10 kilo maximálně a dva, nebo tři kotouče dáš k sobě a držíš je u sebe ve vzduchu jen prstama.
Na sílu zápěstí: Pověš se na hrazdu za jednu ruku, co nejvíc stiskni a pak se jenom drž...
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

Re: hands

Příspěvekod Quan-Chi » čtv 24. lis, 2005 21:37

KwaiCheng píše:Zkus si vzít kus dreva, jakoby kus dřevěné kulaté tyče s takovým průměrem aby ti dobře seděla v ruce, uprostřed to trošku vybruš, navaž tam pevné lanko dlouhé tak třeba 1m a na druhý konec přivaž závaží, hmotnost dle libosti. No a když to uděláš tak cvičení probíhá tak, že drží ten klacek v obou rukách a pohybama zápěstí to zvedáš nahoru. Procvičíš tak maximálně všechny části předloktí.


Me nekdo radil proste jen drzet cinku (cca 3-5kg) predpazene a otacet s ni...jakoby kutalet :o)
Quan-Chi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 158
Registrován: pon 04. říj, 2004 23:00

Příspěvekod severin » pát 25. lis, 2005 0:36

Mávat s klackama /tzv. fma sinawali/,čím těžší tím lepší.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod raduz » pát 25. lis, 2005 7:23

to navijanie zavazia na palicu je dobre - kontrolovane hore aj dolu.
celkom dobra varianta k tomu kruzku je aj stlacanie tenisovej lopticky prstami - celkom to da zabrat (a zatazuje to prsty trocha inak) - spestrenie.
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod n3cr0m4nc3r » pát 25. lis, 2005 11:10

je to pravda s tou tenisovu loptickou, lebo tlacis na cely povrch gule, pricom pri kruzkoch a kliestiach silu smerujes v ramci roviny, naozaj spestrenie
a este na posilovanie prstov: zober kusok papiera, uchop medzi konceky palca a prstov a snaz sa urobit co najmensiu gulicku. Ja ked robim poctivo tak po 10 min nedokazem chytit ani pero. :wink:
n3cr0m4nc3r
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 06. lis, 2005 0:00
Bydliště: Kosice

Příspěvekod JAQ » pát 25. lis, 2005 11:12

2n3cr0m4nc3er: pripomel jsi mi KillBilla :-)
JAQ
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 28. bře, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Thundeer » sob 26. lis, 2005 18:12

n3cr0m4nc3r píše:zober kusok papiera, uchop medzi konceky palca a prstov a snaz sa urobit co najmensiu gulicku.

Zkoušel jsem to, ale nevím jestli to dělám špatně, protože nic mě z toho nebolí. To mám tu kuličku válet palcem ve dlani nebo mezi palcem a ukazováčkem. Nebo se to dělá jinak?
Thundeer
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 10. říj, 2004 23:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků