thajska mast

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

thajska mast

Příspěvekod Tedd » čtv 02. úno, 2006 8:57

ahoj, nekde sem tady cetl o nejlepsich mastickach na modriny atak...poradite ???diky
Tedd
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Dit Da Jow

Příspěvekod Raptor » čtv 02. úno, 2006 10:26

Co vím, tak na modřiny, zhmožděniny, podvrknutí a podobně je výborný přípravek (tonikum) tradiční čínské medicíny:

鐵打酒
Dit Da Jow / Tiě Dǎ Jiǔ / Tit Da Jau
doslovně "Iron Hit Wine"

Měla by to být buď mast nebo tekuté mazání složené z různých bylinek naložených v alkoholu po dost dlouhou dobu, po kterou zraje.

Na netu se dá koupit, ale je to docela skok do tmy, protože z komerčních a časových důvodů údajně bývá dost Jow urychlených a nejsou tak silné, jak by mohly a měly být.
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kurt78 » čtv 02. úno, 2006 10:39

thajska mast je boxing akurat ju zacinam pouzivat vyzera, ze to pomaha. :)
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Raptor » čtv 02. úno, 2006 10:56

Kdyby si chtěl někdo připravit vlastní Dit Da Jow, tak tady jsou suroviny na jeden z mnoha druhů - obecný přípravek na podporu při tréninku ®elezné dlaně:

Obrázek

Návod zní: suroviny je třeba rozemlet a rozsekat a pak nechat macerovat ve 4 litrech vodky po dobu 3 měsíců a déle. Čím dýl, tím líp. Používat zevně na zhmožděniny, podvrknutí, ... při počátečních fázích vnitřních zranění lze užívat i vnitřně.

Podrobnosti: http://www.hunggar.net/ditda.htm
Martin
admin
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pm » čtv 02. úno, 2006 11:32

dit da yeuk jau (= lecebny alkoholovy macerat, slouzici k lecbe zraneni vzniklych padem ci uhozem) se da koupit v kazde cinske lekarne. i objednavky pres internet u znamejsich jmen z oboru jsou bezpecne.

na jihu vetsina gungfu ucitelu krome bojovych umeni ovladala i umeni dit da yi fo (v zasade "traumatologie") a lvi tanec (3 aspekty komplexniho martial artist). v nasi skole je lecba modrin a pohmozdenin pomoci dit da na dennim poradku - "kdyz se kaci les, litej trisky" aneb zraneni se pri full-contact treninku (drily, sparring... ) proste prihodi.

jinak:
- ROZHODNE nedoporucuji uzivat dit da vnitrne - to jsou uplne odlisne recepty!!!
- neplati cim delsi louhovani, tim lepe, zavisi na tom ci onom receptu
- pri cviceni specialnich dovednosti je dobre pouzivat dit da pred i po
- dit da je jen 30% uspechu, 70% je masaz

thajska mast/olejicek jsou ok, v nouzi pomuze i i kostivalova mast, pripadne umyvadlo s horkou osolenou vodou, kam se na cca. 5-10 minut ponori otlucene koncetiny.

pokud by mel nekdo zajem, privezu mu dit da z Ciny, kam mizim pristi tyden
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Raptor » čtv 02. úno, 2006 11:44

Díky za upřesnění, o Dit Da Jow mám jen obecné informace ...
Martin
admin
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pm » čtv 02. úno, 2006 11:54

muj sifu a jeho rodina x generaci nazad se dit da medicinou zivi :wink: Lam Saiwinguv ucitel Wong Feihung byl mj. jedni ze 4 nejslavnejsich lekaru jizni Ciny
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Raptor » čtv 02. úno, 2006 12:00

pm píše:muj sifu a jeho rodina x generaci nazad se dit da medicinou zivi :wink: Lam Saiwinguv ucitel Wong Feihung byl mj. jedni ze 4 nejslavnejsich lekaru jizni Ciny

Vím, kung-fu historie je můj koníček ;)

Takže máte informace z první ruky a ty jsou rozhodně nejlepší ... Studujete kromě Hung Kuen taky dit da yi fo a lví tanec?
Martin
admin
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Zigi » čtv 02. úno, 2006 12:42

kurt78 píše:thajska mast je boxing akurat ju zacinam pouzivat vyzera, ze to pomaha. :)

Začínám s thajboxem a docela jsem si odrovnal lýtka, sice při rozhýbání přežiju strečink i cvičení, ale bolest je docela dost cítit akdyž chvíli sedím tak pak chodím jako kačer Donald, myslíte že ty masti pomůžou i na toto? :roll:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » čtv 02. úno, 2006 14:10

4zigi - :D To nie si sám... pomáha behať, potom ešte behať, prípadne behať... no a samozrejme švihadlo...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kurt78 » čtv 02. úno, 2006 14:20

4zigi
lytka? to ako svalovica? na tu ti pomuze jenom posilovani lytek behem, behem na spickach, svihadlo, troxa posilka malicko thajsky olej /nie mast/ pred namahou, a urcite hodne dost zaberie rozhybanie a zahriatie pred samotnym treningom ako aj strecing po....... a samozrejme ked to prezenies tak aj dostatok casu na regeneraciu :wink:
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Zigi » čtv 02. úno, 2006 14:31

Samozřejmě dík za rady hoši, ale mě spíše zajímalo, jestli mi nějaká ta mast pomůže při regeneraci právě když to přeženu :wink:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod kurt78 » čtv 02. úno, 2006 15:22

4zigi
lepsie je dobre mienenymi radami up tomu predchadzat ak uz tak len regeneracia mastami je len mala cast pomoci dolezite je oddych ,
a podla lek. vyskumov sa nedoporucuje silnu svalovicu nejak extra moc rozmasirovavat /uvazzujem pri vtierani masti, ale aj vseobecne/ bo sa moze jednat v svale o mikrotrhlinky ktore potrebuju zrast a masirovanim sa to iba rozbombarduje..
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 02. úno, 2006 15:33

ad boxing-krém - mne osobne sa nezdá, že by (mi) to nejako zázračne fungoval... určite sa uľaví tesne po natrení, pretože to poriadne chladí, ale zázraky by som nečakal... určite ale funguje prevencia vo forme thajského oleja, len poriadne prehreje a nie je potom taký nábeh na zranenia.
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pm » čtv 02. úno, 2006 16:09

Raptor píše:
pm píše:muj sifu a jeho rodina x generaci nazad se dit da medicinou zivi :wink: Lam Saiwinguv ucitel Wong Feihung byl mj. jedni ze 4 nejslavnejsich lekaru jizni Ciny

Vím, kung-fu historie je můj koníček ;)

Takže máte informace z první ruky a ty jsou rozhodně nejlepší ... Studujete kromě Hung Kuen taky dit da yi fo a lví tanec?

zatim jen Hung Kyun a zaklady dit da ("masaz" se ucim uz nekolik let, ovsem s bylinkama je problem, kniha rodinnych receptu meho sifu ma nekolik set polozek). lvi tanec je muj sen, snad v blizke budoucnosti.
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jox » čtv 02. úno, 2006 16:48

pm píše:lvi tanec je muj sen, snad v blizke budoucnosti.
Co to vlastně je?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Lu2 » čtv 02. úno, 2006 19:28

Boxing-zkusil jsem,a můžu vřele doporučit, rychlé sražení otoků...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Zigi » pát 03. úno, 2006 6:58

Tak vám nevím, včera jsem si koupil ten Boxing můžu říct - SUPER.Večer jsem chodil jako zlomená kachna ale stačilo před spaním namazat bolavé lýtka a teď ráno mě už jen lehce pobolívají... Ale možná na každého to takhle funguje, podle jiných ohlasů :wink:
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod fakt » pát 03. úno, 2006 7:40

Zigi píše:Tak vám nevím, včera jsem si koupil ten Boxing můžu říct - SUPER.Večer jsem chodil jako zlomená kachna ale stačilo před spaním namazat bolavé lýtka a teď ráno mě už jen lehce pobolívají... Ale možná na každého to takhle funguje, podle jiných ohlasů :wink:

Kdes ho koupil a za kolik ?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Lu2 » pát 03. úno, 2006 7:51

to fakt: Já ho koupil v Delroy's gymu. Mrkni na www.delroys-gym.cz stojí myslim okolo 100kč...
Lu2
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj