Medicinbal

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Medicinbal

Příspěvekod kurt78 » stř 15. bře, 2006 9:01

Na zaklade:
Toman píše:
kurt78 píše:ale celkom ma zaujalo, ze ako si robis medicimbaly sam?, bo sa ich akurat chystam kupit a usetrit peniazky isto dobra vec, ak mas nejaky navod a postup skus mi poslat or hodit sem prosim.

.......


Very easy.

Medicinbaly:

Usetris velmi mnoho penez.
De facto je nekolik druhu, ale ja si delam tyto.

Vzal jsem doma starej basketbalovej mic. Udelas do nej rez tak aby se tam vesel trychtyr. A zacnes plnit pískem. Do klasickyho basketaku se vejde cca 10 - 11 kg pisku co je pro nektere cviky moc , proto to muzes namichat treba s ryzi aby se snizila merna hmotnost anebo koupit mensi mic (treba ty gumovy pro deti v tescu, stoji cca 50-60 Kč)
Kdyz mas naplneno tak vycistis diru od zrnek a slepis vterinovym lepidlem. Pro jistotu to jeste pojistim zaplatou na cyklo duse. Takto upraveny mic klidne muzes dale nafouknout pumpickou.

Třískám s tím o zem, o zdi a je naprosto nezničitelnej. Tohle by koženej nikdy nevydržel.

................................


Som sa rozhodol postup vyroby medicinbalu realizovat:
Naposledy upravil kurt78 dne stř 15. bře, 2006 14:43, celkově upraveno 1
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

 

Příspěvekod Rychi » stř 15. bře, 2006 9:36

A jak vam pomahaji medicimbaly pri cviceni BU?
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

Příspěvekod kurt78 » stř 15. bře, 2006 9:44

Tak ako som slubil na teme vedla/vid. up/ tento postup som skusil reralizovat
a vysledok? podme na vec:
Potrebne veci 1.
- lopta gummena
- lievik /trichtyr?/
- piesok
kedze nie som sportovo loptovy typ tak doma som ziadnu loptu nhenasiel a preto som ju musel kupit basketka sa mi zdala draha na 1.pokus tak som sa rozhodol kupit lacnejsiu cinsku loptu s temou 101 dalmatincov.
v lopte som nozom urobil maly vpich tak aby sa mi tam zmestilo ustie lievika, pri plneni pieskom sa mi vsak tento otvor zvacsil roztrhnutim asi na 4-5 nasobok, takze by som doporucoval byt pri plneni fakt opatrny, alebo namiesto otvoru v tvare I spravit radsej otvor v tvare H alebo X /co vsak nemam vyskusane/ pri plneni pieskom som zistil, ze riedenie ryzov nebude potrebne lebo lopta sa po prepichnuti dost sfukla /viac ako o 1/3 / a preto sa mi do nej podarilo naliat len cca 3,5 kg piesku.

Zalepenie otvoru bol celkom prioblem ktory sa mi na cca 4x podarilo, a to:
veci 2.
-Sek. lepidlo napr. Loctite 406 /+ primer Loctite770 - ktory mozno netreba/
-Zaplata na lepenie dusi
-brusny papier na zdrsnenie povrchu
-Lepiaca paska umelohmotna pruzna pevna
- kusok makkej tenkej folie umelohmotnej /mikrotenovy sacok/
otvor som po vybruseni a ocisteni z casti cim-vecsej podlepil zaplatou s mikrotenovej folie preto aby mi lepidlo nepretekalo do piesku /po aplikacii primera ktory by mal zvysovat parametre lepeneho spoja/ som otvor doslova zalial sekundovym lepidlom. cez noc som to nechal poriadne zaschnut. na druhy den som prilepil zaplatu na duse, ale tiez sekundovym lepidlom, lebo klasicke dusove lepidlo nedrzalo. loptu som potom cez zaplatu riadne omotal lepiacou paskou a nafukal, ale radsej nie uplne naplno ale tak maksie pre istotu :)
zaver:
medicinbal je uplne super /za tie prachy urcite :D / zatial som ho nejak moc netrieskal o stenu a neprevadzal nejake destrukcne skusky, lebo som rad, ze sa mi taku dieru /cca3cm/ podarilo vobec zalepit , ale na bezne cviky to je parada, akurat treba ratat s tym, ze lopta sa pri dopade sprava viac ako vrece s pieskom ako lopta t.j. odraz lopty je maly /mozno by sa to zlepsilo jej lepsim nafukanim ale to sa zatial neodvazim-urcite ale na dalsom prototype/.
P.s. mozno by lepenie tvrdym sekundovym lepidlom sa mohlo nahradit lepenim makym polyuretanovym, ale neviem ci sa take bezne predavaju /napr. sika 252, alebo loctite 5366 or 5226/

takze diky TOMAN za skvely tip :D
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod kurt78 » stř 15. bře, 2006 9:50

Rychi píše:A jak vam pomahaji medicimbaly pri cviceni BU?


preto som vlastne tuto temu zalozil , aby sme si tu povimienali nejake skusenosti tipy a triky a mozne uskalia pri cviceni s tymto naradim.

ja pouzivam medicinbal na 2 /vlastne tri veci/ a to:
-rozvoj sily a dynamiky ruk a brucha
- otuzovanie brucha
- koordinacia
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Rychi » stř 15. bře, 2006 10:09

kurt78 píše:
Rychi píše:A jak vam pomahaji medicimbaly pri cviceni BU?


preto som vlastne tuto temu zalozil , aby sme si tu povimienali nejake skusenosti tipy a triky a mozne uskalia pri cviceni s tymto naradim.

ja pouzivam medicinbal na 2 /vlastne tri veci/ a to:
-rozvoj sily a dynamiky ruk a brucha
- otuzovanie brucha
- koordinacia


A jak trenujes koordinaci?
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

Příspěvekod kurt78 » stř 15. bře, 2006 10:51

Rychi píše:........A jak trenujes koordinaci?


no napr. tym, ze si ju s partnerom rychlo hadzes, alebo podavas, pohadzujes a chytas ju. alebo je aj taky cvik,
ze loptu si chytis do oboch ruk pred seba vo vyske pasa vo vzdialenosti kolien a kolenom ako vykrocis ju vykopnes si z ruk /trocha nie moc vysoko/a noha robi dokrok dopredu s tym, ze lopta pada naspat do tvojich ruk kde ju zase s druhym krokom znova vykopava druhe koleno a tak dookola suma cca take kracanie s kopanim do lopty kolenami ktoru trocha si pridrzujes rukami. ...dost tazko sa to popisuje,

ale bol by som rad keby aj ostatny prispeli nejakymi cvikmi, napr. moje oblubene:

: posilovanie
-brusaky s medicinmalom kde loptu hadzes oproti tebe stojaciemu cvicencovi bud od hrude , alebo spoza hlavy kde on ti ju hadze spat ked si v hornej polohe a ty ju vyhadzujes jemu v pohybe smerom hore z dolnej pozicie

: dynamika
- hadzanie si lopty priamo rukami obojruc aj jednoruc ako z miesta tak aj s vykrokom nakriz pri hode

: otuzovanie
- v stoji oproti sebe na dosah ruk - prudke vrazenie lopty do brucha oprotistojacemu kde ju on prechytava a mi to vracia -rozna intenzita rozne plochy dopadu

napiste svoje oblubene....
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod kurt78 » stř 15. bře, 2006 10:59

ukropcany píše:4kurt78 - medicinbal by sa asi ani nemal/nemusel odrážať, nie?


no nemusel, ale su cviky kde by sa to aspon trochu hodilo napr.

zahodis medicinbal vysokym oblukom dopredu asi tak 5m pred seba kym leti spravis klik a rovno z kliku sprintujes za nim kym si poskakuje a ho chytas /co si poskakovat ten moj moc nechce/
tam by si vlastne tiez trenoval dynamicky silu-rychlost s koordinaciou ked sa ho snazis chytit...
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků

cron