Klouby

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Klouby

Příspěvekod Ralph » pon 30. říj, 2006 15:21

Ahoj, zajimalo by me jestli mate nekdo ozkouseny nejaky konkretni preparat na klouby. Neco sem zkousel. Byla to jakasi kombinace sulfatu a dalsich veci ale stalo to 200kč a nechce se mi verit ze tak levny produkt zabere ( jeho kvalita ) . Pokud mate zkusenosti tak se prosim rozepiste. Nebo doporucte jak zlepsit stav kloubu. Obcas mam bolesti kolen, ktere jsou po urazu a nejak me poboliva rameno, ve kterem obas krupne. Jsou obrovske reklamni kampane na vyrobky jako je Condro apod. ale nevim jak tomu muzu duverovat.

Dík za kazdy napad a radu
Ralph
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 28. bře, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Lycanius » pon 30. říj, 2006 15:29


Zdrawim
Me se celkem jeste za mych kickboxovych dob osvedcil Kolafit(takove male kosticky z peny) a chystam se ho brat hlavne ted v zime i kdyz delam Hungga.Pokud bys ho chtel zkus se mrknout hlavne nekam do zdrawe vyzivy.Aspon me pomohl.

Hodně štěstí přeju
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod graver » pon 30. říj, 2006 15:47

Tak zrovna teď mi kolega doporučil Barny's Lignisul. Zatím jsem nezkoušel, on tvrdí, že mu pomáhá. Je to glukosamin sulfát + chondroitin sulfát.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod player » pon 30. říj, 2006 16:55

Pokud je poskozena uz chrupavka, tak vam ty sracky v prasku zas tak moc nepomuzou, jo holt reklama je reklama.
Pokud je problem jen s "mazivem", pak je to mimo jine o zelatine a co obsahuje zelatinu netreba zminovat.
Ale klidne si kupte pul kila zelatiny v prasku za ja nevim 1000Kc, kdyz na to mate;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod marvin » pon 30. říj, 2006 17:32

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 11. úno, 2007 12:13, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod dondyna » pon 30. říj, 2006 17:37

Během let jsem vyzkoušel většinu preparátu co jsou na trhu, u některých i po krátkém čase recidíva. Nejlepší pro mne už mnoho let Geladrink. Obtíže téměř vymizeli. Takže se mi vyplatí každej měsíc investovat pár stovek do želatiny a posmívat se páprdům co seděj na lavičce blbě čuměj a skuhraj já nemůžu pro ten či onen kloub nebo páteř. :wink:
dondyna
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 141
Registrován: úte 10. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Hyperboreus » pon 30. říj, 2006 20:25

Just,©výcaři,přípravek Osartten,kapsle,osobní zkušenost,dost dobré. :)
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod Matti » pon 30. říj, 2006 21:30

ten condrosulf alebo arthrostop a podobne veci velmi dobre zaberaju v kombinacii s injekciami hyalgan - to je vytazok zo zralocich chrupaviek - picha sa to priamo do klbu - musi to robit naozaj odbornik, je tam dost velke riziko.
ale to uz je pri tazsich stavoch, napr. pri tom vysychani maziva. no ale vzdy lepsie ako operacia.
ja robim taku kuru kazdy rok, pomoze to. ale niekedy je treba aj ubrat z treningov.
no a tych injekcii treba aspon 5 - jedna stoji 2200,- sk - su na predpis, vtedy je to ovela menej.
Matti
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř 19. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » úte 31. říj, 2006 0:15

gumovi meďove :D , zas takové problémy abych poznal co funguje jsem nikdy neměl ale z těch různých drinků a pilulek jsem vyzkoušel několik, jestli to funguje a jak težko říct.... nemám až takové problémy tak želatinu dodávám tělu ve stravě a bonbonech :oops: občas nějakej ten přípravek........

JInak pokuď má člověk potíže, doporučuji zajít za doktorem, případně ortopedem a on vám napíše recept na něco takového...sice si část zaplatíte, ale proč to ptatit vše ze svého a zdravotní si stejně tak jako tak platíte
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Ralph » čtv 16. lis, 2006 12:39

ukropcany píše:Ja som bral aj Arthrostop, aj GS na kolená, ale žiadna zmena, pomohlo ubrať v tréningu...



Jasne, ja trenink prerusil a ted se do toho zase dostavam. Chci to vsak podporit jeste nejakym doplnkem stravy.
Ralph
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 28. bře, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Ralph » čtv 16. lis, 2006 12:42

Matti píše:ten condrosulf alebo arthrostop a podobne veci velmi dobre zaberaju v kombinacii s injekciami hyalgan - to je vytazok zo zralocich chrupaviek - picha sa to priamo do klbu - musi to robit naozaj odbornik, je tam dost velke riziko.
ale to uz je pri tazsich stavoch, napr. pri tom vysychani maziva. no ale vzdy lepsie ako operacia.
ja robim taku kuru kazdy rok, pomoze to. ale niekedy je treba aj ubrat z treningov.
no a tych injekcii treba aspon 5 - jedna stoji 2200,- sk - su na predpis, vtedy je to ovela menej.



Tak z takovych injekci bych se s prominutim posral :lol:
Ale díky za prispevek. Nevedel jsem, ze se neco takoveho provadi.
Ralph
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 28. bře, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Klouby

Příspěvekod Los_Pepos » čtv 16. lis, 2006 13:12

Zajdi za svym lekařem bo to je tak asik nej kdo ti moze poradit [/b]
Los_Pepos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 14. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Ralph » čtv 16. lis, 2006 13:19

Byl jsem. Chodil jsem 2 mesice na rehabilitace, ktere to zlepsily.
Ortoped mi rekl, ze je jedno ktery pripravek mam, dulezite je aby obsahoval sulfaty a podobny veci.
Navic je to takovy blb. Jeho diagnozy byste meli videt..... :lol:
Ralph
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 28. bře, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kurt78 » čtv 16. lis, 2006 16:59

Ralph píše:Byl jsem. Chodil jsem 2 mesice na rehabilitace, ktere to zlepsily.
Ortoped mi rekl, ze je jedno ktery pripravek mam, dulezite je aby obsahoval sulfaty a podobny veci.
Navic je to takovy blb. Jeho diagnozy byste meli videt..... :lol:


nemame rovnakeho ortopeda????

ja beriem obcas tiez sulfaty, konkretne gelaktiv po vyskusani roznych inych ako artrostop a pod. mi tento vychadza ako najviac uciny, ale moj subjektyvny dojem ucinosti je tak 20-30% a to na dobu par mesiacov pak znova sa vratia problemy,
/ mozno tie zelatinove kocky su lepsie vyskusam aj to casom.../
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Mám odzkoušeno...

Příspěvekod Sukkha » sob 18. lis, 2006 4:33

Barny´s Lignisul ; Proenzi 3 (obojí je postaveno na úplně stejné bázi tzn. trojkombinace glukosamin sulfát + chondroitin sulfát + lignisul MSM {přírodní extrakt z kanadské borovice})... prvně jmenovaný výrobek jsem koupil v podobě sirupu, který ovšem chutná jako třtinová melasa (tzn. při požití téměř pocit ke zvracení, takže jsem musel mít po ruce velké množství tekutiny na zapití), navíc podle lékárníka se moc dobře neprodával, protože měli problém s jeho trvanlivostí... takže až jsem to dopotřeboval, tak jsem sáhnul po Proenzi 3... jedná se o český výrobek, ovšem licence na technologii a výroby přísad je zakoupena právě od kanadské firmy Barny´s a složení Proenzi úplně totožné s Barny´s Lignisul, co se týká účinných látek... akorát forma je jiná, a to tablety, které se polykají podstatně lépe, než ten hnusný sirup... :D
Jinak výrobky s výše uvedenými látkami mi byly doporučeny sportovní lékařkou, rehabilitačním lékařem, revmatologickou lékařkou i fyzioterapeuty... a podle dostupných informací jsou to v současnosti nejlepší látky na prevenci kloubových onemocnění a částečnou regeneraci již poškozených kloubů, rozhodně lepší, než roztodivné lektvary z želatiny...
Jinak mi byl doporučen ještě Wobenzym, který působí spíše sekundárně: díky vysokému obsahu několika enzymů působí protizánětlivě, tudíž stimuluje správnou činnost mazových žláz... tak jsem to pochopil... 8)
A taky již zmíněná melasa z cukrové třtiny (dá se sehnat v obchodech zdravé výživy - vhodné pro vegetariány, kteří si chcou být jistí tím, že nebudou jíst nějaké kloubní preparáty s obsahem zvířecí želatiny :wink: )
Na závěr bych chtěl podotknout, že pokud má někdo problémy například s "lupáním" v kolenou a "vrzáním", zvýšeným, až velmi nepříjemným tlakem při ohybu kolene nebo až podezřele velkou ztuhlostí křížokýčelní oblasti a třísel, tak to může být způsobeno například skoliózou některé části páteře, absencí hlubokého stabilizačního systému bříšních - zádových svalů (špatně naučené pohybové stereotypy), revmatem (př. Bechtěrevova nemoc), dle čínské medícíny zablokované miridány močového měchýře a ledvin... tak, tohle všechno mi (bohužel) zjistili, když jsem si začal říkat, proč mě už X měsíců bolí popsané části těla, přitom jsem trénoval 2 - 3 krát týdně boj. sporty a do toho dvakrát plavání, plus obden běhání... kromě Bechtěreva jsou ostatní problémy relativně banální...
Tak, už jsem "zachytračil" až moc, dobrou noc, teda den![/b]
Sukkha
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 18. lis, 2006 0:00
Bydliště: JHM kraj

křupi křup

Příspěvekod Sai » pon 04. pro, 2006 15:49

po dlouhé době mě začalo zase křupat v rameni, určitě z přetrénování.. ten kloub se vždycky na setinku vyhodí a pak zas šupne zpátky.. to samé mi dělají furt kolena.. hlavně pravé.. a vážně pochybuju že by to pití nějakých sraček spravilo..
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Ralph » pon 04. pro, 2006 15:57

Díky Sukkha za informace.
Ralph
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 28. bře, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod WhiteDragon » ned 07. led, 2007 16:00

cus
WhiteDragon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 07. led, 2007 0:00

Příspěvekod jeikob » ned 07. led, 2007 16:24

No doktoři,fyzioterapeuti vetšinou radí přípravky svých sponzoru:)Problém je ten že tělo často vetšinu z tech umělých látek nepřijme.
Prodelal jsem transplantaci kostní drene a kosti a klouby dostali dost zabrat protože sem bral dloho prednison. A V německu kde mi transplantovali mi doporučili bude to znít legračně ale haribo bonbony a v praze primář na rehabiltaci ve vinohradech pokud na to máte žaludek obcas klasický ovarový koleno. Každopadne mně haribo pomohlo
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Lada » ned 07. led, 2007 20:53

jj gumový medvídky taky to žeru :D maj i něco vhodnějšího ale to u nás v obchodě není.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků