Meditace

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Tohei » stř 11. črc, 2007 23:11

Obrázek
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » čtv 12. črc, 2007 6:48

zmiz, blbečku spamerskej...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » čtv 12. črc, 2007 9:53

Tohei píše:Banda exhiboušů.. hmm tak to nevim...budhismus či zenbudhismus byl a je jedním z pilířů skoro všech asijských bojových umění a kulturním pokladem většiny asijských zemí,ale jak myslíš...

:(

Omyl hochu ... nejdriv si dej tu praci a sezen si relevantni info o ABU :wink: Nesmis brat myty a legendy za historicka fakta, vis?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » čtv 12. črc, 2007 18:06

Tohei píše:Banda exhiboušů.. hmm tak to nevim...budhismus či zenbudhismus byl a je jedním z pilířů skoro všech asijských bojových umění a kulturním pokladem většiny asijských zemí,ale jak myslíš...

Zen byl k BU přidán dodatečně a o tom tvém kultur. pokladu se raději vyjadřovat nebudu :roll:
Důležitá je POUZE ta meditace,všechno ostatní je jen balast,naplavenina,když si přečteš něco o křesť. mysticích,židovských kabalistech,muslim. derviších,hinduist. jogínech,tak možná zjistíš,že praktikují úplně to samé,jen v jiných hadrech,mluví o tom jinou řečí a vlečou za sebou svoje "kulturní dědictví".Prostě exhibicionismus a to pěkných pár set let starý :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » čtv 12. črc, 2007 19:18

Ty seš na ty hadry nějak zatíženej...
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 19:56

defendu píše:

Zen byl k BU přidán dodatečně a o tom tvém kultur. pokladu se raději vyjadřovat nebudu :roll:
Důležitá je POUZE ta meditace,všechno ostatní je jen balast,naplavenina,když si přečteš něco o křesť. mysticích,židovských kabalistech,muslim. derviších,hinduist. jogínech,tak možná zjistíš,že praktikují úplně to samé,jen v jiných hadrech,mluví o tom jinou řečí a vlečou za sebou svoje "kulturní dědictví".Prostě exhibicionismus a to pěkných pár set let starý :wink:

Jo Aha,takže je to vlastně to samé jako když fotbalisti nosí stejné dresy a zpívají hymnu??? :lol: :lol: :lol:
Jo to je možné že byl ZEN k Bu přidán,ale to že je to od té doby jeden z pilířů Bu tak to jest pravda.

Pár set let starý exhibicionismus...Hele napiš mi na sebe kontakt,vezmu tě na nějakou přednášku budhistického mnicha a řekneš mu až bude čas na dialog že je exhibouš :lol: :lol: :lol: Jen sem zvědav jak se bude tvářit..
:lol: Bude legrace!!!Teda doufám 8) :roll:
Naposledy upravil Tohei dne čtv 12. črc, 2007 20:02, celkově upraveno 1
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 19:59

luen píše:

:(

Omyl hochu ... nejdriv si dej tu praci a sezen si relevantni info o ABU :wink: Nesmis brat myty a legendy za historicka fakta, vis?

Ty na mě působíš jako nový vyvratitel Darwinových Teorií..

Na každém šprochu je pravdy trochu,já bych ty mýty a legendy zase tak nepodceňoval.. :lol: :wink:
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod sam-soi » čtv 12. črc, 2007 20:12

no v tvém případě bych to hlavně moc nepřeceňoval :wink:
sam-soi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod TongPa » čtv 12. črc, 2007 20:37

Tohei pro defendu píše:...Hele napiš mi na sebe kontakt,vezmu tě na nějakou přednášku budhistického mnicha...

Pro defendu:

:P Já bych do toho šel, jako vyhlášenému "obdivovateli" asijského způsobu života se ti to určitě zalíbí a přijdeš pak na trénink v noční košili, v jedné ruce křivej klacek, ve druhý prachovku a pozdravíš kámoše větou: "Mír s vámi, bratři!" :lol:

PS: Pokud by k tomu někdy mělo dojít, dej vědět, to bych si nenechal ujít... :twisted: :wink:
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » čtv 12. črc, 2007 20:47

hellas píše:Ty seš na ty hadry nějak zatíženej...

Právě,že já nejsem,pouze upozorňuju,že mnozí ano,to se ale z toho jak jsem to napsal dalo poznat :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » čtv 12. črc, 2007 20:50

TongPa píše:
Tohei pro defendu píše:...Hele napiš mi na sebe kontakt,vezmu tě na nějakou přednášku budhistického mnicha...

Pro defendu:

:P Já bych do toho šel, jako vyhlášenému "obdivovateli" asijského způsobu života se ti to určitě zalíbí a přijdeš pak na trénink v noční košili, v jedné ruce křivej klacek, ve druhý prachovku a pozdravíš kámoše větou: "Mír s vámi, bratři!" :lol:

PS: Pokud by k tomu někdy mělo dojít, dej vědět, to bych si nenechal ujít... :twisted: :wink:

Jo to by mohla bejt sranda,jen si nejsem jistej pro koho :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod migli » čtv 12. črc, 2007 20:52

2 Tohei

no s temi fotbalistickymi dresy mas v podstate pravdu... s tou hymnou jsi trochu ulitl :)

Ono sice existuji nejake ezotericke principy, podle kterych muze mit odev i jinou funkci nez ohrat/ochladit (netvrdim, ze tyto teorie zastavam), ale pro vetsinu mnichu je to jen znak prislusnosti k urcite skupine. Pripadne jeste kam v hierarchii cirkve patri.

Klidne tohle reknu jakemukoli mnichovi do oci, a kdyz se zeptas svych mnichu na funkci odevu, tak ti prozradi, ze jej nosi, aby jim nebyla zima :idea:

Dale, vyvoj asijskych BU nema nic spolecneho s Darwinem, takze laskave, drz tema. Evolucni teorie je o biologicke evoluci druhu, a to ze ty vidis paralely neznamena vubec nic.

A co se tyce tech tvych piliru, ti davni mistri BU byli prevazne poradni reznici, kteri za svuj zivot zhasli peknou radku zivotu. Na stari se pak dali na nejblizzsi nabozenstvi, a pak se zacali byt jako berankove, aby se v pristim zivote nemeli moc zle :twisted: Tedy, nic proti reznikum :lol:

Prestan prosim hltat beckove filmy, brakovou literaturu, a pouzivej svuj rozum. A to plati pro vsechny!

Lidi, chodte na seminare, ctete kvalitni literaturu o tomto tematu, praktikujte s pokorou, na co vam sily staci, ale nezapominejte pouzivat mozek a selsky rozum. Hlavu mate, tak ji pouzivejte. Vyberte si to, co vam sedi - konec koncu proto ta rozmanitost skol nejen buddhismu existuje.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » čtv 12. črc, 2007 22:30

Tohei píše: Ty na mě působíš jako nový vyvratitel Darwinových Teorií..

Na každém šprochu je pravdy trochu,já bych ty mýty a legendy zase tak nepodceňoval.. :lol: :wink:

Darwinista zrovna nejsem, ale to je jine tema :wink: Vzdyt si to tu vyhledej ... je to v nejakem vlaknu o pohadkach v BU ... presne jak pise migli :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 22:34

defendu píše:
TongPa píše:

Pro defendu:

Jo to by mohla bejt sranda,jen si nejsem jistej pro koho :lol:

Jo hele já to beru.Teď někdy má mít seminář opat Budhistického kláštera Daisho-Ji S.J Yamaue,virtuální kámo-bude sranda,řekneš mu že je exhibouš...
:lol: :lol: :lol:
Pokud se mu to nebude líbit tak mu ukážeš nějaké ringové techniky...

Obrázek
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 22:39

defendu píše:
hellas píše:Ty seš na ty hadry nějak zatíženej...

Právě,že já nejsem,pouze upozorňuju,že mnozí ano,to se ale z toho jak jsem to napsal dalo poznat :wink:

A nebo bysme mohli zajít na přednášku Budhistického mnicha Shi De Yu,řekneš mu že je exhibouš... :lol: :lol: :lol:
Já si teda myslim že tě ale za to oba pozvou na čaj :lol: :lol: Ono Budhistických mnichů bojovníků je určitě pár stovek nebo tisíc,ale tyhle dva zná snad každej.

Obrázek
Naposledy upravil Tohei dne čtv 12. črc, 2007 23:36, celkově upraveno 1
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 22:41

luen píše:
Tohei píše: Ty na mě působíš jako nový vyvratitel Darwinových Teorií..

Darwinista zrovna nejsem, ale to je jine tema :wink: Vzdyt si to tu vyhledej ... je to v nejakem vlaknu o pohadkach v BU ... presne jak pise migli :wink:

Ale seš Darwinista :lol: 8)
Vyvrátíš i nevyvratitelné-hlavně abys měl poslední slovo... :roll: :wink: Tak sem to myslel ! :wink:

Pohádky BU..Jo jo jo... :wink: :lol:
Naposledy upravil Tohei dne čtv 12. črc, 2007 23:56, celkově upraveno 1
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 22:46

migli píše:2 Tohei

no s temi fotbalistickymi dresy mas v podstate pravdu... s tou hymnou jsi trochu ulitl :)

Ono sice existuji nejake ezotericke principy, podle kterych muze mit odev i jinou funkci nez ohrat/ochladit (netvrdim, ze tyto teorie zastavam), ale pro vetsinu mnichu je to jen znak prislusnosti k urcite skupine. Pripadne jeste kam v hierarchii cirkve patri.

Klidne tohle reknu jakemukoli mnichovi do oci, a kdyz se zeptas svych mnichu na funkci odevu, tak ti prozradi, ze jej nosi, aby jim nebyla zima :idea:

Dale, vyvoj asijskych BU nema nic spolecneho s Darwinem, takze laskave, drz tema. Evolucni teorie je o biologicke evoluci druhu, a to ze ty vidis paralely neznamena vubec nic.

A co se tyce tech tvych piliru, ti davni mistri BU byli prevazne poradni reznici, kteri za svuj zivot zhasli peknou radku zivotu. Na stari se pak dali na nejblizzsi nabozenstvi, a pak se zacali byt jako berankove, aby se v pristim zivote nemeli moc zle :twisted: Tedy, nic proti reznikum :lol:

Prestan prosim hltat beckove filmy, brakovou literaturu, a pouzivej svuj rozum. A to plati pro vsechny!

Lidi, chodte na seminare, ctete kvalitni literaturu o tomto tematu, praktikujte s pokorou, na co vam sily staci, ale nezapominejte pouzivat mozek a selsky rozum. Hlavu mate, tak ji pouzivejte. Vyberte si to, co vam sedi - konec koncu proto ta rozmanitost skol nejen buddhismu existuje.

Nevim jestli mistři Kung Fu byli převážně řezníci...dost si to zjednodušuješ,zkreslené představy...ale to je jedno.Na béčkové filmy nekoukám! :wink:
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Tohei » čtv 12. črc, 2007 23:48

sam-soi píše:no v tvém případě bych to hlavně moc nepřeceňoval :wink:

No mě kolikrát připadá že když někde zahlédnu sračkovité deníky a jiné tiskoviny plné "zaručených" informací že už sou reálnější ty legendy a mýty,takže babo raď.. :lol:
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod roza » pát 13. črc, 2007 0:33

Jsem jediny ,kdo ma pocit ,ze NIK se vratil?
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Tohei » pát 13. črc, 2007 0:51

roza píše:Jsem jediny ,kdo ma pocit ,ze NIK se vratil?

Nejsi!!!,tak blbej tu snad nikdo neni aby to nepoznal nemyslíš???

Obrázek
Naposledy upravil Tohei dne pát 13. črc, 2007 1:03, celkově upraveno 3
Tohei
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj