Olympiáda 2008 v Chocholouškově

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod wushupetr » ned 30. bře, 2008 12:43

Jo částečně s tebou souhlasím.
Já cvičím Sportovní Wushu a to má být taky na OH (teda ne teď), ale věř mi, že každej koho znám a cvičí Sportovní Wushu, tak to vnímá čistě jako sport, nikdo nezjišťuje k čemu je tenhle pohyb a tenhle, páč každej ví, že ty pohyby tam nejsou bojový. Stejně tak tomu je v šermu. Nebo Freestyle Karate, oni taky tak trénujou, věř tomu, já je znám. kdo dnes chodí po ulici s měčem? Nikdo. Tak proč to ty lidi trénujou? Protože má každej svůj vlastní vnitřní důvod.
Nevěřím tomu, že třeba to Sportovní Wushu může udělat špatný jméno tomu Bojovému Wushu, když bude na OH. To říkaj jen lidi ortodoxně zaměřený na boj a je to kec, aby dali na jevo to jaký velký oni jsou bojovníci. Je jen třeba to rozdělit na dva směry, ať každej ví, že má volbu kterým směrem se vydat, tedy bojovým nebo sportovním. Tohle je dnešní doba, kde tě sice můžou přepadnout na ulici a to každýho bez výjimky, ale to neznamená to že život si užiju a přežiju pouze tehdy, buduli umět bojovat.
Víš, co já bych nejraději protestoval, aby nebylo na OH nebo aby se tomu neříkalo sport? třeba taková sportovní střelba, šachy, kulečník, šipky. Nedávno jsem přepnul na ČT4 Sport a hráli tam pokr. Tomuhle zase nerozumím já 8O
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » ned 30. bře, 2008 12:56

ukropcany píše:.... K-1 light a Muay thai light... :D :roll:

Nóóóó to abyste taky začali každýmu vysvětlovat co je a co není MT nebo Box přeju hezkou zábavu.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj