Treninkove pomucky (homemade)

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod RUNAR » úte 29. črc, 2008 11:44

Gowery:

O dynamiku nejde, dynamicky se cvičí s nakládacíma činkama už dlouhý léta, třaba tak cvičí moji oblíbení ATLETI. :)
Podle mě jsou nakládací činky mnohem lepší investice, ale nikomu tento svůj názor nevnucuji.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod Toman » úte 29. črc, 2008 12:45

jox píše:
Toman píše: ale řada cviků s bellem díky jeho tvaru zapojuje hluboký stabilizační svaly (musíš balancovat) který s činkou neprocvičíš.
Například?


windmill, jerks, presses aj.

Hele já je neprodávám takže je mi skutečně putna jestli to lidi budou kupovat. Ani ty stávající jsem si nekupoval. Já na rozdíl od vševědů kteří si na ně ani nesáhli mluvím z vlastní zkušenosti.

Já mám vyhazovací rameno (cca 15 venku co já vím) mám do ma dost činek ale nijak výrazně mi to v rehabilitaci nepomohly na rozdíl bellů kde mi rameno po půl roce povyskočilo jen trochu. Podobnou zkušenost má majitel obchodu kettlebells.sk (který závodně jezdil na horských kolech takže taky rameno)



RUNAR píše: některý cviky co jsem viděl se musí dobře umět aby si cvičenec nevykurvil záda


To je samo pravda a dobře odhadnout své schopnosti .... ale to je při každým cvičení :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » pon 01. zář, 2008 15:43

Zdar,
nejdrive jeden link na homemade treninkove veci, v anglictine, ale co uz, kdyz neni nic v CZ, ze?

http://www.rosstraining.com/articles/eq ... links.html

Jinak vcera jsem se konecne pustil do serioznejsiho cviceni s kettles a musim rici, ze je to hodne velky rozdil oproti cinkam (se kterymi mam peknych par let nacvicino). Zapojuji se jine svalove skupiny, jde o daleko komplexnejsi zapojeni, proste si ziskaly moje srdce a timto je trvale zarazuji do sveho treninku vedle "300" a podobnych silenosti (sandbag, waterbag musim jeste otestovat) :-)

A kdo to myslite s treninkem kondice a sily pro potreby BU a BS vazne, vykaslete se na klimatizovanou pumpickarnu a jdete ven, kde cvici poradni chlapi ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

lipové dřevo

Příspěvekod jox » stř 03. zář, 2008 19:08

Nepotřebujete si někdo něco udělat z lipového dřeva?

Mám ze zahrádky pár čerstvých polínek, a je lepší takový kvalitní druh dřeva využít k něčemu bohulibému, než ho pálit v kamnech. Kdyby někdo chtěl, ať se ozve, můžu to dovalit na Vol.3
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 04. zář, 2008 8:06

Jox:
Libových dřev tam bude až až :) Já jsem taky z jejich partičky :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 04. zář, 2008 8:44

NOKT píše:Pánové zajímalo by mě co říkáte na tuhle makiwaru. Zajimalo by mě jestli by to byl dobrej kauf? http://www.kaze.cz/shop/images/details/f_maki2.jpg


Těžko komentovat. Z toho obrázku toho moc nevyčteš. Chtělo by si to zjistit z jakého materiálu je udělán spodek (zda-li to není nějaké blato) a mrknout se jak kvalitní jsou sváry. Všechno ostatní se za provozu dá v klidu vyměnit. Nevýhoda této konstrukce je, že všechny rázy pochytá dřevo (pokud bude patka správně udělaná) a dříve nebo později praskne. S tím se musí počítat a je třeba mít doma v zásobě nějaké prkno připravené.
Každá konstrukce má své výhody a nevýhody. :D :cry:
Nicméně je to jednoduchá konstrukce, kterou si může člověk v domácích podmínkách vylepšovat k obrazu svému.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Makoto » čtv 04. zář, 2008 9:17

NOKT píše:Pánové zajímalo by mě co říkáte na tuhle makiwaru. Zajimalo by mě jestli by to byl dobrej kauf? http://www.kaze.cz/shop/images/details/f_maki2.jpg

Ahoj, mam dotaz - v cem je makiwara jina od pytle ci BOBa? Na utuzovani uderovych ploch preci nemusim mit tohleto, staci mala desticka a cca 10 cm vzdalenost....Nehledejte v tom zadnou ironii, makiwary znam jen z filmu, zajima me v cem je vyhoda a nevyhoda oproti jinym pomuckam...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod RUNAR » čtv 04. zář, 2008 9:26

Makoto:

Je to úplně jiný než pytel:

-udírá se přesně úderovou plochou
-udírá se přesně do poměrně malýho místa
-udírá se holou rukou což umožňuje náležitě zpevnit předloktí a zápěstí, což v box. rukavici nelze.
- nejde vůbec jen o otužování úderových ploch ale o celkový trénink průraznosti úderů ale také kopů (do makiwar se cvičí i kopy)

Toliko za Shotokan potažmo Shorin nevím jak je to jinde.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod roza » čtv 04. zář, 2008 9:54

Makoto,RUNAR -
no jiste,samozrejme,je to neco uplne jinyho nez pytel.
Na pytli se totiz :
-udírá se přesně úderovou plochou
-udírá se přesně do poměrně malýho místa
-muze udírat holou rukou což umožňuje náležitě zpevnit předloktí a zápěstí
- nejde vůbec jen o otužování úderových ploch ale o celkový trénink průraznosti úderů ale také kopů (do pytlu se cvičí i kopy)

Takze obrovsky rozdil,ze? :roll:
Jeste ze nam to RUNAR osvetlil....
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod RBR » čtv 04. zář, 2008 10:02

Makoto píše:
NOKT píše:Pánové zajímalo by mě co říkáte na tuhle makiwaru. Zajimalo by mě jestli by to byl dobrej kauf? http://www.kaze.cz/shop/images/details/f_maki2.jpg

Ahoj, mam dotaz - v cem je makiwara jina od pytle ci BOBa? Na utuzovani uderovych ploch preci nemusim mit tohleto, staci mala desticka a cca 10 cm vzdalenost....Nehledejte v tom zadnou ironii, makiwary znam jen z filmu, zajima me v cem je vyhoda a nevyhoda oproti jinym pomuckam...


Utužování ploch je jen jedna z funkcí makiwary. Další je třeba test úderu a postoje. Nechci rozjíždět flame, takže předem upozorňuji, že popisuji využití makiwary na testování úderů a postojů dle metodiky pana Nishiyami.
Hodně zjednodušeně popsáno. Vychází z jednoduché praxí ověřené teorie, že každá akce vyvolá reakci, tzn. což v praxi znamená , že když praštíš borce tak se ti síla vrátí zpět a ty by si ji měl pře své tělo svést do země. Pokud máš špatný postoj(spíše postavení těla) tak se zpětný náraz "vybije" někde v tvém těle, což se třeba projeví ztrátou rovnováhy, prolomením zápěstí, uhnutím loktů, bolestí v zátylku atd.
Takže on doporučuje používání pružné makiwary, která se po správně vedeném úderu se odrazí od pěsti, vrátí zpět a praští po ní. No a ty si počkáš co to s tebou udělá (nestahuješ ruku necháš se záměrně uhodit). Pokud nejsi schopen ihned po nárazu pokračovat v dalším úderu z výše uvedených důvodů, tak je někde problém.
Toto se mi nikdy na pytli nepodařilo realizovat, s BOBem nemám zkušenosti.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » čtv 04. zář, 2008 10:06

Roza:
Na rozdíl od tvýho plochýho chápání, já tam výrazný rozdíly vidím.
A jestli jsi schopen udírat do pytle( většinou jsou dost měkký) přesně úderovou plochou (myslím hlavně seiken) tak jsi asi jediný.
Nehledě na velkou dopadovou plochu pytle, což je nejen psychologický rozdíl.
Mám vyzkoušený oboje a to co jsi napsal o pytli opravdu ehm nesedí.
Samozřejmě že makiwara dává jiný zpětný ráz než pytel ale to jsem ani jako naprosto samozřejmý rozdíl nepsal.

Jinak TOBĚ jsem nic osvětlovat nechtěl :roll: odpovídal jsem Makotovi, který se seriozně a hezky zeptal hm.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » čtv 04. zář, 2008 10:16

RBR píše:která se po správně vedeném úderu se odrazí od pěsti, vrátí zpět a praští po ní. No a ty si počkáš co to s tebou udělá

A safra... ve svem nevybourenem mladi jsem si tohle zkousel na vlastnorucne zakopanym prkne na zahrade a presno tohle mi dost zkravilo klouby - od te doby nemuzu poradne prastit do tvrdyho. Myslel jsem si, ze je chyba ve me a ze proste mam spatny prkno (hih), ale ted koukam, ze ono to tak ma byt? Pak jsem nemel spatny prkno, ale ruce, nebo nevim...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod roza » čtv 04. zář, 2008 10:27

RUNAR
:lol:
jo pardon,se omlouvam za svy plochy chapani.

Klidne si vyskakuj jak certik z krabicky,vzdyt proc by neslo napsani par blbosti napravit prisunem dalsich.

Ocenuju,ze ME nic osvetlovat nechces,vazne.
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod jox » čtv 04. zář, 2008 10:38

RUNAR píše:Jox:
Libových dřev tam bude až až :) Já jsem taky z jejich partičky :D
A taky se tam do nich bude ťukat, a bude slyšet co je to za materiál. :D
Asi budu muset založit klub balsa. :lol:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 04. zář, 2008 10:41

Gino píše:
RBR píše:která se po správně vedeném úderu se odrazí od pěsti, vrátí zpět a praští po ní. No a ty si počkáš co to s tebou udělá

A safra... ve svem nevybourenem mladi jsem si tohle zkousel na vlastnorucne zakopanym prkne na zahrade a presno tohle mi dost zkravilo klouby - od te doby nemuzu poradne prastit do tvrdyho. Myslel jsem si, ze je chyba ve me a ze proste mam spatny prkno (hih), ale ted koukam, ze ono to tak ma byt? Pak jsem nemel spatny prkno, ale ruce, nebo nevim...


No netuším jak si do toho mlátil, ale chyba nejspíše byla v tobě. Asi si neměl dost informací. Chce to experimentovat se správnou pružností desky (materiál, tloušťka tvar), případně vhodným materiálem na dopadovou plochu. Potom užívat rozum. Nejdříve je třeba seiken zvyknout a pak dál postupovat. Pokud si způsobíš nějaké zranění tak nejdříve vyléčit.
Ideální stav má prý (mám to z doslechu) pan Nishiyama ve svém dožó v LA. Celou jednu místnost má vyhrazenou pro makiwari. Každý si tam podle libosti může vybrat tu správnou.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » čtv 04. zář, 2008 10:42

Roza:
Hm takovýhle tvoje obecný bláboly a cintáty :roll: místo argumentů mě fakt fest nezajímaj.
Když chceš něco označit za nesprávnou info tak napiš proč ale to se ti nepovede protože pytel a makiwara je velký rozdíl a když ho nevidíš tak si rozumět nebudeme.
Kdo trénuje na pytli i makiwaře tak moje slova potvrdí.

Jinak oceňuju že oceňuješ že ti nic osvětlovat nechci :) , protože něco ti osvětlit by byly galeje.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod roza » čtv 04. zář, 2008 10:52

RUNAR - no,protoze to vypada,ze mi preci jenom neco osvetlit chces,tak ti odpovim.
Ja samozrejme vim,ze makivara a pytel je velky rozdil.Jen jsem se posmival ,jak hloupe argumenty jsi pro to rozliseni pouzil.Proto jsem to napsal ironicky,aby bylo jasne,ze tyhle tvoje "rychle sem hodim nejakej nazor" prispevky ten rozdil moc nevystihly.

Muj argument je ,ze kdyz nekdo ma k dispozici odpovidajici pytel a neco umi a vi,co chce na pytli procvicit ,pak splnuje vyse uvedene :
Na pytli se totiz :
-udírá se přesně úderovou plochou
-udírá se přesně do poměrně malýho místa
-muze udírat holou rukou což umožňuje náležitě zpevnit předloktí a zápěstí
- nejde vůbec jen o otužování úderových ploch ale o celkový trénink průraznosti úderů ale také kopů (do pytlu se cvičí i kopy)

Ono je totiz "bouchat do pytle" a "bouchat do pytle".....

Pokud chces dal popisovat rozdil mezi makivarou a pytlem,go on,urcite se casem shodnem.Ja jsem ovsem reagoval na tvuj prvni prispevek tak,jak byl.
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod RUNAR » čtv 04. zář, 2008 10:59

roza píše:Muj argument je ,ze kdyz nekdo ma k dispozici odpovidajici pytel a neco umi a vi,co chce na pytli procvicit ,pak splnuje vyse uvedene :
Na pytli se totiz :
-udírá se přesně úderovou plochou
-udírá se přesně do poměrně malýho místa
-muze udírat holou rukou což umožňuje náležitě zpevnit předloktí a zápěstí
- nejde vůbec jen o otužování úderových ploch ale o celkový trénink průraznosti úderů ale také kopů (do pytlu se cvičí i kopy)



Na pytli se totiz :
-udírá se přesně úderovou plochou -to opravdu nelze(pokud nejde o úplně tvrdej pytel :) )

-udírá se přesně do poměrně malýho místa -NE, udírá se na velkou plochu, proto xboxeři používají lapy na trénink přesnosti

-muze udírat holou rukou což umožňuje náležitě zpevnit předloktí a zápěstí -Může se udírat i holou rukou ale stojí to v kombinacích za prd

- nejde vůbec jen o otužování úderových ploch ale o celkový trénink průraznosti úderů ale také kopů (do pytlu se cvičí i kopy) -Tímto jsem nemyslel rozdíl od pytlů ale využítí makiwary nejen na zpevnění úderových ploch.

No můžem si tady psát dlouho ale mě příjdou tvý argumenty jako řádně cinknutý pitomosti.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod roza » čtv 04. zář, 2008 11:49

RUNAR - "řádně cinknutý pitomosti."? :lol:
Z toho si nic nedelej,ja mam zase alergii na ty tvoje hovadsky versovanky v sousednim foru :wink:

Nezamenuj "nelze" a "neumim".......jde o uplne stejne tvrdej pytel,jako je tvrda ta cast makiwary,kterou zasahujes......

Udira se presne do toho mista,kam prastit chci - pokud chci trefovat presne,trefuju presne - k tomu slouzi i znacky na pytli atd...to,ze je pytel velkej neznamena,ze do nej mlatim jako hluchej do vrat...Ty jo?

Stoji to v kombinacich za prd?Z toho si nic nedelej,tak bouchej jenom jednotlivy udery,treba se casem k necemu propracujes....

A pokud si dalsi bod nemyslel "narozdil" ,tak to tak ale bohuzel vyznelo,dej si priste vic prace se stylistikou.

Proc delas zbytecne drsone,kdyz ti neco nekdo vytkne?
Tady nejsi ve foru "Setkani..."
Klidek
:wink: :lol:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod RUNAR » čtv 04. zář, 2008 11:58

roza píše:
Proc delas zbytecne drsone,kdyz ti neco nekdo vytkne?
Tady nejsi ve foru "Setkani..."
Klidek
:wink: :lol:


No jde o to kdo, co, jak a proč.
Ty jsi evidentní opruzák proto reaguju takhle.

Klidně si bouchej do pytle na přesnost :D , bez rukavic a cvič tím úderový plochy :) a přenos síly předloktím a zápěstím :lol: ano trénuj toto hlavně na pytli :roll:(ne že by to nešlo vůbec, občas je udírání holýma rukama do pytle ok) , přeji zajímavé výsledky.

Dál je pro mě tahle kominukace ztráta času
Fin
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron