Treninkove pomucky (homemade)

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Franz » pát 05. zář, 2008 14:18

díky Runar a Panda
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod TongPo » pát 05. zář, 2008 14:19

Makoto píše:...Navrhuji se opet vratit k puvodnimu tematu :-)

Ale jo, klidně... Jen pořád nemám jasno v tom, kterýho z těch Bobů vlastně používáš... :roll: :lol: :twisted:


luen píše:tady se to zase zvrhlo ... :D

:D :wink:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » pát 05. zář, 2008 15:14

Makoto- sice som bob training dvd od Sammyho nevidel,ale co som videl jeho "engage with rage",tak som bol zhnuseny a nahnevany zaroven,co moze clovek za tazke prachy predavat akoze zaklady boja v klinci a uderovo-klincovu zlozku...toto dvd bolo vysmech vsetkeho..neviem co vsetko ovladas ty z klinca,ale pokial si sa nieco z klinca u thaiboxerov naucil,tak musis byt zhnuseny tiez ak si to videl :roll: :roll: cele jeho dvd je moja par minutova rozcvicka v klinci a potom az zacina nieco comu sa da povedat klincovanie a to si myslim ze z klinca neviem nic dokopy :wink: ,pretoze len samotny uderovo-zapasnicky klinc je zalezitost na zopar rockov treningu :wink:
Naposledy upravil marcelo dne pát 05. zář, 2008 15:19, celkově upraveno 2
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod jox » pát 05. zář, 2008 15:18

luen píše:Ty jo, to mi nedelej ... jsm se malem zadusil jidlem :lol:
No tak na to bacha!! Nedávno tu byl takovej jeden případ...
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 05. zář, 2008 15:19

marcelo píše:Makoto- sice som bob training dvd od Sammyho nevidel,ale co som videl jeho "engage with rage",tak som bol zhnuseny a nahnevany zaroven,co moze clovek za tazke prachy predavat akoze zaklady boja v klinci a uderovo-klincovu zlozku...toto dvd bolo vysmech vsetkeho..neviem co vsetko ovladas ty z klinca,ale pokial si sa nieco z klinca u thaiboxerov naucil,tak musis byt zhnuseny tiez ak si to videl :roll: :roll:

Nevidel, nemohu posoudit. Stejne takani to jeho vyse zminene instruktazni video s Bobem neni 100%... ale porad je tam dost veci na to, aby clovek pochopil, co s tim jde vse delat a pak si to upravi pro svoje potreby. Je nutne to brat tak, ze je to asi v soucasnosti jedine video, ktere se zameruje na trenink s Bobem. Jine jsem nenasel. Ted uz davno jedu dalsi veci, ktere mi zapadaji do JJ a KFM, kteremu se venuji.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod marcelo » pát 05. zář, 2008 15:31

Makoto píše:
marcelo píše:Makoto- sice som bob training dvd od Sammyho nevidel,ale co som videl jeho "engage with rage",tak som bol zhnuseny a nahnevany zaroven,co moze clovek za tazke prachy predavat akoze zaklady boja v klinci a uderovo-klincovu zlozku...toto dvd bolo vysmech vsetkeho..neviem co vsetko ovladas ty z klinca,ale pokial si sa nieco z klinca u thaiboxerov naucil,tak musis byt zhnuseny tiez ak si to videl :roll: :roll:

Nevidel, nemohu posoudit. Stejne takani to jeho vyse zminene instruktazni video s Bobem neni 100%... ale porad je tam dost veci na to, aby clovek pochopil, co s tim jde vse delat a pak si to upravi pro svoje potreby. Je nutne to brat tak, ze je to asi v soucasnosti jedine video, ktere se zameruje na trenink s Bobem. Jine jsem nenasel. Ted uz davno jedu dalsi veci, ktere mi zapadaji do JJ a KFM, kteremu se venuji.


..aha,je mi to jasne :wink: Inac Boba pouzivaju aj vo vyukovke od boxerskej firmy TITLE kt. je zamerana na counter punching a to bola lahodka,ale zas je to len cisty boxing.. :wink: nic dalsie som nezaregistroval..
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Toman » pát 05. zář, 2008 18:34

Makoto píše:
Toman píše:No já nevím ... mně až tolik nepříjde že ti cvičení s Bobem tolik dá ... usuzuju z tohohle videa se kterým přišel kámoš.

http://www.youtube.com/watch?v=bb8v9nZeqco


Chybi ti v textu urcite smajlik, ze jo? ;-)


Jasný ale smajlem bych to hned provařil takže dodatečně přidám :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

pytel

Příspěvekod player » pát 05. zář, 2008 22:17

Ad. pytel vs makiwara.

Zrovna tak jako neni pouze jedna makiwara, tak zrovna tak neni jen jeden druh pytle, lap, atd.Nebo mate kuci v oddilech jen od kazde pomucky jeden druh?
Lapy preskocim, o tech rec neni, makiwaru mame tvrdou drevenou, libovolne umistitelnou, potom domaci vyrobu naplnenou nevim cim, mekci, zavesenou na zdi.
Pytel mame jeden velky, tezky a mekci na trenink silnych kopu a uderu, potom jeden mensi, lehci a tvrdsi na trenink rychlosti a presnosti.
Velky tezky se da pridrzovat, aby se mohl do nej cvicenec oprit, naopak mensi lehci se nechava "ulitavat" zamerne.
Zkratka mi prijde zvlastni tvrdit obecne, ze pytel jen na to a to.Zalezi na jeho vysce, vaze, tvrdosti....proto je tolik druhu, aby se preci vyuzili specificteji.
V neposlednmi rade mame zavesenou tvrdou hrusticku, na ktere se senzacne trenuje zpevneni zapesti.Cim silnejsi uder, tim vic to "pise":)Opet nevim, cim je naplnena, vyrobni tajemstvi:), k videni zde:

http://home.tiscali.cz/fz30foto/hruska.3gp
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Panda » sob 06. zář, 2008 9:40

Armagedon, psi a kočky žijou spolu v jedné boudě a player s ukropcanym souhlasí :wink:
ale jinak musím říci to samé, Player to myslímtak trochu rozlouskl za Vás...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pucmaz » ned 07. zář, 2008 3:19

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:07, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » ned 07. zář, 2008 10:00

Ono se tu vůbec neřešilo pytel vs. makiwara, taková otázka je nesmysl.

Řešil se rozdíl mezi pytlem a makiwarou.
Jasný je že na každým aparátu se natrénuje něco jinýho, a je taky jasný že se na lehkým pytli se natrénuje víc rychlost ale to je snad evidentní ne?
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » ned 07. zář, 2008 12:28

ukropcany píše:Sú však ľudia, ktorí mali tú česť iba s jedným pytlom a nemajú teda dobrú predstavu... :D


:lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » ned 07. zář, 2008 13:04

Ukrop:
Se ale netýká dívek :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod player » ned 07. zář, 2008 19:16

Pucmaz : preloz mi prosim slovo makiwara, dik.Neni to sarkasmus, skutecne to nevim.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » ned 07. zář, 2008 20:15

Překlad zní:
Jsem jiná než pytel :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod player » ned 07. zář, 2008 21:30

:D :D :D :D
ted jsem se musel fakt zasmat az nahlas 8)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod patrik » pon 08. zář, 2008 5:25

player píše:Pucmaz : preloz mi prosim slovo makiwara, dik.Neni to sarkasmus, skutecne to nevim.


2pucmaz

Taky by mě to zajímalo... ee tedy kvůli (zřejmě) původnímu významu toho sousloví. Mělo by to být totiž něco jako maki obalit, obtočit, ovinout nebo svazek a wara sláma nebo stéblo. Zajímá mě, jestli karate používá tytéž znaky (巻藁), jako třeba iaidó a kjúdó ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pucmaz » pon 08. zář, 2008 9:19

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:07, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 08. zář, 2008 9:23

Teď jsem si o víkendu hezky pokecal s Tomanem, řeč přišla i na naše rozdílné postoje k posilování, chtěl bych tu napsat že samozřejmě postupy které zde Toman&spol. popisují jsou hodně přínosný na trénink speciální síly, jen mi bylo líto že hodně podceňujou přínos zvedání železa proto jsem ho obhajoval, z vlastní zkušenosti vím že je to přínos ale samozřejmě že jen posilovna nestačí a MUSÍ se kombinovat se cvičením speciální síly tedy postupy o kterých zde Toman píše.
Taky jsem házel železnou koulí, dělám často shyby a kliky a spoustu dalších cvičení, ale chodím i do posilky, jsem zastánce pestrýho tréninku.


Abych jen nekecal obecně tak přidám jedno cvičení, šel jsem nedávno po ulici kde nějakýmu týpkpovi chcíplo auto, tak jsme to tlačili do kopce asi 250m, super cvičení na celý tělo, nohy, ruce, zabírá i břicho a ramena.
Takže si s přítelkyní najďete nějakou klidnou cestu, tam dělějte jako že chcíplo auto(přítelkyně to neví)a auto odtlačte tak 10-500m, podle vaší výkonnosti, pak zastavte a chvíly se jako hrabte v motoru( vydýchání) no a pak to jako nastartuje a jede se dál.
Asi se bude divit proč nejdřív tlačíte auto a pak teprv opravujete, což je vlastně krávovina, ale to neva.
Lepší teda asi bude si to prosadit a říct že si chvíly potrénujete tlačením auta, ať drží volant a hlavně nekecá.
Máme holt zábavnej koníček no.


P.S. Toman je od soboty ®ENÁČ, takže Tome, velká gratulace. :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » pon 08. zář, 2008 9:27

RUNAR píše:P.S. Toman je od soboty ®ENÁČ, takže Tome, velká gratulace. :D

Toz vitaj v klubu :D
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků