Treninkove pomucky (homemade)

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod pucmaz » čtv 29. kvě, 2008 12:21

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:29, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

 

Příspěvekod Mik » čtv 29. kvě, 2008 13:02

Pokud víš způsob a metodiku nácviku s tou pomůckou, tak by to nemělo ublížit.
Je jasný, že to nenaplním pískem a hned do toho nezačnu mlátit jak blbec plnou silou. To je o zdraví.
Jaká koliv pomůcka při cvičení může pomoci, když se používá správně. Ale pokud se bude používat špatně, tak zase může šeršdně ublížit.
Není mi třináct :D .
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 11. črc, 2004 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pucmaz » čtv 29. kvě, 2008 13:27

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:28, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Mik » čtv 29. kvě, 2008 18:03

Otázka byla jestli někdo neví o někom, kdo by to mohl sehnat nebo o někom, kdo to umí vyrobit. Nebo alespoň kde na to sehnat materiál.
A rohodně otázka nebyla jestli vím nebo nevím jak, kdy a co na tom cvičit.
Pokud tě to vážně zajímá, tak jedině pře SZ. Nemám chuť tady rozepisovat co a jak na tom chci cvičit, aby se v zápětí někdo do mě obouval jakej jsem ... :idea:
Mimochoem můj učitel to má ve škole a nemyslím si, že by to tam bylo jenom pro parádu. Bohužel nejsem z Prahy, tak se snažím vybavit prostory v místě bydliště. Jo a když sem byl u Luena, tak to tam měli taky.
®e by byli tak hloupí, aby si ničili ruce a celkové zdraví :?: :idea: :?: ? Nebo to tam mají jenom pro parádu? To asi ne co?
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 11. črc, 2004 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » čtv 29. kvě, 2008 18:27

Mik: Zkus někde najít staré nafukovací lehátko. Myslím to kde je cca 1mm tlustá guma s potahem z textilu, to celkem vydží.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Mik » čtv 29. kvě, 2008 18:35

Lehátko není dobrý materiál. Ideální matroš je podobný tomu z čeho se šíjou batohy. Akorát ta druhá strana nemusí být pogumovaná. Materiál by měl být polyesteru nebo z něčeho podobného a měl by mýt ripsovou vazbu. To znamená zesílená plátnová vazba. Zdvojený útek i osnova.
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 11. črc, 2004 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pucmaz » pát 30. kvě, 2008 2:35

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:28, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod emil » pon 23. čer, 2008 10:19

Zdravim, nema nekdo nejaky tip na kladivo, nebo palici pro mlaceni do pneu? Na netu nachazim jen nove a celkem predrazene naradi. Taky bych potreboval tip jak zhruba tezke by to kladivo melo byt. Mam neco pres osumdesat kg a mam zkusenost jen s klasickym posilovanim. Dikec.
emil
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 23. úno, 2007 0:00

Příspěvekod migli » pon 23. čer, 2008 10:52

emil:

neco mas ke kladivu tady:
http://www.rosstraining.com/articles/sledge.html

zjednodusene - pokud chces trenovat s maximalni intenzitou a rychlosti, zacni klidne lehcim kladivem (kolem 5kg), casem treba pridas. A co se tyka ceny - zajdi do nejakeho zelezarstvi/baumaxu/hornbachu/obi, a urcite neco najdes. Nemusi to byt extra klasa naradi, abys tim mohl bouchat do pneu, jen si ohlidej upevneni, abys potom neopravoval zed :wink:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod emil » pon 23. čer, 2008 11:24

migli píše:emil:

neco mas ke kladivu tady:
http://www.rosstraining.com/articles/sledge.html

zjednodusene - pokud chces trenovat s maximalni intenzitou a rychlosti, zacni klidne lehcim kladivem (kolem 5kg), casem treba pridas. A co se tyka ceny - zajdi do nejakeho zelezarstvi/baumaxu/hornbachu/obi, a urcite neco najdes. Nemusi to byt extra klasa naradi, abys tim mohl bouchat do pneu, jen si ohlidej upevneni, abys potom neopravoval zed :wink:

Dik moc, sakra pet kilo, to se mi zda docela malo, ale je fakt ze o tom vim houby. :lol:
emil
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 23. úno, 2007 0:00

Příspěvekod Makoto » pon 23. čer, 2008 11:31

emil píše:Zdravim, nema nekdo nejaky tip na kladivo, nebo palici pro mlaceni do pneu? Na netu nachazim jen nove a celkem predrazene naradi. Taky bych potreboval tip jak zhruba tezke by to kladivo melo byt. Mam neco pres osumdesat kg a mam zkusenost jen s klasickym posilovanim. Dikec.

Drive nez se na to vrhnes - vis co tim cvicenim chces ziskat? Tenhle cvik je na vybusnost a silu v uderu. Hodne to cvici jak boxeri tak treba escrimadori. Ja vim, ze to cviceni vypada efektne, ale pokud nepotrebujes zvysit ani silu ani vybusnost, pak bych hledal neco jineho. Jinak tohle cviceni ma dve varianty:
1. standardni auto pneu, kterou zavesis a mlatis do ni ratanovou holi nebo basebalovou palkou
2. traktor pneu (ja tu svoji sehnal na sbernem dvore zadarmo, ale budou se na tebe divne koukat ;-), do ktere mlatis kladivem na dlouhe rukojeti.

Oboji te nauci spravne drzet tyc (neohybat zapesti jako kdyz zatloukas hrebik nebo sekas sekerou, pevne drzet), zapojit cele telo do uderu, posili ti to zada a ...taky je to dobra terapie na zbaveni se stresu z prace ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pon 23. čer, 2008 11:32

emil píše: Dik moc, sakra pet kilo, to se mi zda docela malo, ale je fakt ze o tom vim houby. :lol:

Jen nech bejt a porid si opravdu to lehci jak ti radi migli....zkus do toho busit na 100% tak minutu, aby jsi zapojil cele telo a nerval to jen rukama a rameny....uvidis, co to s tebou udela ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod emil » pon 23. čer, 2008 11:47

Makoto píše:
emil píše: Dik moc, sakra pet kilo, to se mi zda docela malo, ale je fakt ze o tom vim houby. :lol:

Jen nech bejt a porid si opravdu to lehci jak ti radi migli....zkus do toho busit na 100% tak minutu, aby jsi zapojil cele telo a nerval to jen rukama a rameny....uvidis, co to s tebou udela ;-)

Dobra verim vam, ono na zvlanuti techniky mi asi stejne nic jak lehci vaha nezbude.
A duvod proc to chci je prave zlepseni dynamiky a ziskani sily v celkem specifickem pohybu (delam judo, chtel bych zkusit combat sambo) taky se zrovna snazim prejit, alespon castecne, z cinek na takove "prirozenejsi" formy cviceni (pneu, pytle s piskem, medbaly..).
emil
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 23. úno, 2007 0:00

Příspěvekod luen » pon 23. čer, 2008 13:17

Mik píše:Vím, že to sem uplně tak nepatří, ale snad mï prominete. Nevite kde by se dalo sehnat tohle:
http://www.hayashi.cz/trenink/hayashi-p ... l-779.html
Od Hayashi je to dost předražený a navíc použitý material je špatný. Bavlněná látka na boxování. To asi moc nevydrží.
Nebo nevíte kdo to dělá nebo by to udělal? Popřípadě kde sehnat vhodný materiál? Já už si to nějak spíchnu :D


Ahoj, koukal jsem, ze ses zminoval o bouchadle u nas ve skole. No ja je mam z Ciny, ale necham je ted vyrabet (trojbouchadla - tri kapsy zavesene pod sebou) a budou podstatne levnejsi ... tak napis do SZ a domluvime se pokud budes mit zajem) ..., ale nedeleam to na kseft, tak jen jednorazove dohodnuty pocet ... at tady nekalime vodu tak napis SZ.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » úte 24. čer, 2008 18:37

No vzhledem k tomu že jsem úplně zapomněl, že jsem něco slíbil tak dodatečně plním. Tady je takovej výčet věcí kterýma disponuju. Co jsem si udělal asi každý rozezná od věcí, které jsem koupil.

Expandér

Jedná se o spletenec 3 gumových lan o průměru 12mm.
Použití:
Simulace hodu ippon seio nage, po připoutání k upravenému
pásu do posilovny (je na obrázku s pneu) výpady vpřed simulace tejku.

Obrázek

®elezářství

To vlevo je závaží na předek traktoru cca 35kg.
Použití:
Různé klasické cviky i modifikované cviky pro zápas.

Obrázek


Sandbagy

Naplněné sušeným pískem, obal dvojitý pytlík se zipem opatřený lepící páskou.
Použití:
Ten vojenský vak (53kg) především tahání po zemi (simulace zalehnutí soupeřem) a vzpěračské cviky, nošení a samozřejmě mostování s pytlem na prsou či břichu. Ten batoh (30kg) šplhání do kopce, kliky, přítahy na hrazdě (teď nepoužívám :P )

Obrázek


Inversion boots

Udělané z lyžáků, menších než normálně nosím. Plocháč je připevněn dvěma šrouby. Perfektní fixace nohy, vůbec netlačí.
Použití:
Shyby na hrazdě

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Po včerejších 400 břišácích na tréninku jsem myslel že při dělání této fotky umřu :?.

Kettlebells+koleso

Kettlebelly urobené ze starého typu činky á20kg. Pozn. Blbě svařitelný materiál :-p. Kolečko je koupené.
Použití:
je snad zřejmé

Obrázek

Hrazdy
Svařené z trubek a profilů. Ukotvené svorníky (nekonečný závit skrz zeď). Kotvy do pálené cihly nedoporučuji ... vlastní zkušenost.
Použití:
Cviky s vlastní vahou + dodatečné zatížení (pokud jsem ve formě :D )

Obrázek

Medicinbaly
Ten levý je koupený :cry: (cca 3-4kg) ten pravý je homemade a mnohem lepší 12kg.
Použití:
Mraky skvělých cviků, příležitostné cvičení ve dvojicích.

Obrázek

Pneu + příslušenství

Pás do posilovny opatřený okem pro TAH. Lodní lano opatřené koncovkou pro uchycení karabiny. Jistící lano pro spoj člověk-zátěž. Pneu náklaďák opatřená okem pro závěs + palice. Oko na pneu je matka navařená na šroubu, na druhé straně je velkoplošná podložka.
Použití:
Tah, šplh, mlácení do pneu aj. lahůdky (fuj :x )

Obrázek
Obrázek



Jéžiš to byl post..... uff. Případné dotazy odpovím a zárověň ocením Vaše tipy či fotky. Ať tohle vlákno k něčemu slouží :D
Naposledy upravil Toman dne pon 14. črc, 2008 17:32, celkově upraveno 4
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jimy_uzi » úte 24. čer, 2008 19:37

for Toman: ty jo perfektně popsaný měl bych snad jenom jednu otázku : Kde bych mohl pořídit Kettlebelly nemám momentálně prostředky pro domácí výrobu ani čas tak bych chtěl vědět jestli se daj někdy na netu koupit ? Jinak tvy Inverion boots mas vykoumany pekne a musim rict ze si mi nahodil inspiraci :) este vyrobit nabo schrastit nekde hrazdu a zacnu taky vyrabet :)

_________________________________
Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti.
jimy_uzi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte 17. čer, 2008 23:00

Příspěvekod Toman » úte 24. čer, 2008 20:15

jimy_uzi píše:Kde bych mohl pořídit Kettlebelly nemám momentálně prostředky pro domácí výrobu ani čas tak bych chtěl vědět jestli se daj někdy na netu koupit ?


Jo kámo já sháněl asi dva roky. Tady v Čechách skoro nemožný (možná už to je jinak). Pavel "pm" Macek je sehnal někde na slovensku. Mrkni tady někde, psal o tom. Jinak z netu hledej "world wide shipping" ale připrav se na takovou pálku že ti z toho dobře nebude. Doporučuju fakt sehnat starou činku (jednu takovou je na obrázku) a z ní to svařit. Mně ty moje přišly na cca 350,- Kč
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod migli » úte 24. čer, 2008 21:10

Prave jsem se juknul na ebay, a tohle je docela napad 8O :idea:

odkaz

tohle zbastlit by bylo mozna jednodussi nez svarovat litinove koule, navic upravitelna vaha...
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod jimy_uzi » úte 24. čer, 2008 21:21

Toman píše:
jimy_uzi píše:Kde bych mohl pořídit Kettlebelly nemám momentálně prostředky pro domácí výrobu ani čas tak bych chtěl vědět jestli se daj někdy na netu koupit ?


Jo kámo já sháněl asi dva roky. Tady v Čechách skoro nemožný (možná už to je jinak). Pavel "pm" Macek je sehnal někde na slovensku. Mrkni tady někde, psal o tom. Jinak z netu hledej "world wide shipping" ale připrav se na takovou pálku že ti z toho dobře nebude. Doporučuju fakt sehnat starou činku (jednu takovou je na obrázku) a z ní to svařit. Mně ty moje přišly na cca 350,- Kč


díky. No škoda ja právě sem to nikde nenašel takže budu muset holt vyrábět :) kámoš je právě má dovezl si je od pongů někde u Německejch hranic právě ,že levně . Jenže tam jim to nějak zavřeli celníci či co takže už je asi jen tak neseženu :) . Eště mrknu na ten World wide shopping ale při penězích zrovna nejsem :) . No uvidíme co se dá dělat .
Jinak koukám,že máš tréninkový pomůcky(metody) shodný s Rosstrainingem viď ? Co děláš za bojovej sport ? :)
jimy_uzi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte 17. čer, 2008 23:00

Příspěvekod Toman » úte 24. čer, 2008 22:13

migli píše:tohle zbastlit by bylo mozna jednodussi nez svarovat litinove koule, navic upravitelna vaha...


Já už je taky kdysi viděl, ale nějak mi nesedí. Kdysi na subfighteru si na ně někdo stěžova, už si nepamatuju proč.... oldschool je oldschool :lol:
ale pokud se k nim někdo dostane ...brát určitě

BTW: Nemyslím si že výroba toho bude jednodušší, rozhodně nebude.
Naposledy upravil Toman dne úte 24. čer, 2008 22:45, celkově upraveno 1
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron