Po vzbuzení - křeč v krku při pohybu hlavy...

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod jox » pon 26. kvě, 2008 10:07

waterman píše:... a nakonec jsem usnul na jedné straně, na tu teď mohu s krkem hýbat jak chci, ale ta druhá dělá problém, když otočím s hlavou až moc, tak zase ucítím tu bolest jak jsem psal, ale naštěstí už není tak hrozná. ...

To je u mě :? :? :? známka, že se to už pomalu rozpouští. Seknutej krk je u mě vždycky nesymetrickej.

Hlavně dokud to bolí, jestli to jde, nezatěžuj ruce, to by ti na ten krk tlačilo, a ještě by sis to nakonec uhnal častější. U cvičení se mi osvědčily kromě kroucení hlavou nejdřív lehký kroužení rukama a potom nakříž - jednou rukou nahoru, druhou dolu - to míří právě tam. Ale když je to akutní, nezmatkuj, a nesnaž se to rozcvičit za každou cenu, jen si to zhoršíš. Chce to obvykle čas. Cvičení je hlavně provence. Některý lidi uměj lehčí případy rozmasírovat okamžitě, ale kde je najít, žejo. (Jde o nalezení zlobivého úponu, jeho promasírování včetně okolí a opačné strany a pak jeho citlivé podélné "vymáčknutí natažením".)

Nemáš malou postel? Můžeš se v noci bez problémů převalovat na obě strany? Máš vždycky dost místa za hlavou, abys v noci mohl krk narovnat a nenarazil na čelo postele? Nemáš moc tlustou deku, pod kterou se potíš (víc než normálně - trošku vlhkosti člověk ztratí vždycky) a pak tě vofoukne od okna?

No ale málo platný, nejhorší je počítač (TV) + stres + málo posílená krční páteř.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tygrik » pon 26. kvě, 2008 12:44

A CELEJ SE OTOČIT MŮ®E©?????

:lol: :lol: :lol: "Jo, to můžu...."
"No, tak se otáčej celej :-)"
"Vy si ze mě děláte pořád legraci pane doktore, ale já to cejtim, já už tady dlouho nebudu!"
"Hele Bedřichu, co chceš, chceš lázně?"
"Ne, tam se mi ozývá rvma"
"Chceš k moři?"
"Ne, tam sem byl minulej rok, trpím na stření potíže.."
"Tak víš kam jeď ? Jeď do Pelhřimova, prohlídni si krematorium, ať íš do čeho jdeš!" :lol: :lol:
tygrik
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod waterman » pon 26. kvě, 2008 13:48

Tak jsem zašel za lékařem a pouze mě letmo prohlédl, zkoušel ta místa kde mě to bolelo a to bylo vše. Prý když se to bude zhoršovat, nebo to bude častější abych za ní zašel. Ale když jí řeknu že se mi to stává již cca 2 roky, tak jí to nezajímá... Jak jsem čekal a co už ste mi řekli vy, mě řekla že to může být špatným posilováním. Víc jsem se od ní nedozvěděl, akorát že kdyby to bylo častější a zhoršovalo se, tak začneme s rehabilitací...

No co na to někomu říct. A ještě za takovou prohlídku zaplatit 30Kč? :lol:
Takže začnu s tím plánem jak jsem psal :).

@jox - to že procvičit to nejde, již jsem poznal :). Mohu hlavou mlet jak chcu a přitom mít tu bolest a stejně s tím nic nezmůžu. Hlavně přitom musím být uvolněný, jalikož jak zatnu někde svaly tak tam ta křeč obvykle zase vleze...

Postel mám dobrou, ještě tam nějaké cm zbývají. Převalovat se mohu. Místo za hlavou také. Deku mám momentálně dosti tenkou, jelikož mě je v noci strašné vedro.. Takže tam bych problém nejspíše nehledal. :)

Je možné že to bylo polštářem, jelikož ten byl už vycpanější a tedy tvrdší... Ale spal jsem na něm již předtím dlouho a nic...
waterman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod jox » pon 26. kvě, 2008 13:56

waterman píše:No co na to někomu říct. A ještě za takovou prohlídku zaplatit 30Kč? :lol:
Příště z něj vyraž aspoň Ketazon nebo tak něco a nech si to od někoho trochu vmasírovat. Ať má tělo dojem, že se vo něj staráš. :P
jox
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: Po vzbuzení - křeč v krku při pohybu hlavy...

Příspěvekod Franz » čtv 05. čer, 2008 10:53

waterman píše:Zdravím,
tak už mě to celkem štve, vždy tak 4* do roka se mi to stane...
Probudím se -> když chci otočit hlavou do strany, na jednu to jde jakž takž, ale na druhou je to hrůza, vždy když hlavou otočím moc, ucítím jak kdyby se mi svaly sevřeli a tlačily hlavu zpět do polohy, kdy to nebolí... Takže hned nemohu téměř hýbat krkem, když zkoumám odkud ta bolest jde, je to "ramenní sval" hned vedle krku zezadu - nevím jak se mu říká. :oops:

Nevím jak to přesněji popsat, avšak ta bolest při otáčení hlavy je příšerná, taktéž když např. chodím nebo se zvedám , tak se mi ty svale zase sevřou a jsou jako-by v křeči dokud se neuvolním atd...

Někdy do mě ta bolest vjede i když hlavou nehýbám, ale neznám příčinu..

Obvykle je to další den po vyspání částečně pryč, už tam necítím tu křečovitou bolest, ale furt krk neohnu do stran úplně. Poté další den už je vše zase v pohodě. Co si o tom myslíte?

Už mě to vážně štve -> to abych každý den co se nesprávně vyspoím, nebo čím to je způsobené jenom seděl u počítače nebo ležel a čuměl na filmy :cry:

Jde mi hlavně o to, jetli se s tím někdo setkal, případně co mu pomohlo? Čím je to způsobeno? Napadá mě pouze nesprávné otočení hlavy při spánku...

mám podobný problém, taky s ramením svalem na levém rameni... vyvynul se mi z toho deb*lní tik, že si musím prokřupovat celý krk, nebot je ztuhlý, ale občas, když to udělám, tak se mi v rameni vyrojí strašný tlak, jako když váš někdo vší silou popadne za rameno a tlačí vás dolů a pak to začne strašně bolet, jako by mi tam něco hořelo, opravdu pocit hoření pomalu to začíná bolet a cítím jak ohen postupuje dál a dál.
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj