Kolena

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Genesis » čtv 26. úno, 2009 0:17

Emiel píše:Genesis:
A copak se děje s kolenama tobě, staříku?


Na třetí stránce to popisuju.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

 

Příspěvekod Emiel » čtv 26. úno, 2009 16:17

Genesis píše:
Emiel píše:Genesis:
A copak se děje s kolenama tobě, staříku?


Na třetí stránce to popisuju.


Jo promiň, bylo pozdě večer, už mi to nemyslelo.
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod cohen » pon 24. led, 2011 13:05

zdravim vsetkych,

ako byva mojim dobrym zvykom, zase raz :roll: som prisiel k zraneniu, ako slepe kura k zrnu.
stacilo, aby som si cupol a ked som chcel vstat, tak boleeest jak svina.
cele sa to stalo pred mesiacom. bolest pri normalnej chodzi necitim, ani pri chodzi po schodoch, ani zo schodov. problem prichadza, ked chcem urobit drep, vtedy ma zastavi bolest. opuchnute to nebolo, ani zacervenane, ziadne vonkajsie znaky poskodenia.
po troch tyzdnoch som si povedal, ze s tym skocim k ortopedovi. ten mameluk mi to prehmatal a urobil mi punkciu na dvoch miestach. bez rtg., bez sonografie. samozrejme, ze ziadnu tekutinu nevytiahol, kedze tam nebol opuch, tym padom ani ziadna tekutina. diagnozu stanovil M 23 (Vnútorné poruchy kolenného kĺbu). potom ma poslal na rtg a sono. sonografia ukazala, ze tam fakt nic nebolo.
som presvedceny, ze moj kolenny klb je uplne v poriadku, a problem je v natiahnutom svale (tipujem to na stehenny siroky stredny, alebo siroky vnutorny na lavej nohe), resp. jeho upone v kolennej casti. pri drepe sa zatazeny sval zacne natahovat a kedze je poskodeny, boliet.

moja otazka znie - co s tym? k tomu ortopedovi uz ist nechcem, nepaci sa mi jeho diagnoza ani jeho metody "liecby"... doteraz som to natieral voltarenom, ale uz 4 tyzdne je stav stale rovnaky.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod cohen » pon 24. led, 2011 13:09

double...
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Gowery » pon 24. led, 2011 14:04

Já měl kdysi natažené vazy na koleni a od té doby se mi obšas povede asi přesně to, co tady popisuješ. Mi pomáhá tady taková vzduchová čočka, každé ráno na tom chvilku postát a kolena mi to docela dobře zpevnilo (a nejen kolena). Jinak bych doporučil nějakého dobrého fyzioterapeuta
Gowery
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 15. zář, 2004 23:00

Příspěvekod cohen » pon 24. led, 2011 14:31

Gowery píše:Já měl kdysi natažené vazy na koleni a od té doby se mi obšas povede asi přesně to, co tady popisuješ. Mi pomáhá tady taková vzduchová čočka, každé ráno na tom chvilku postát a kolena mi to docela dobře zpevnilo (a nejen kolena). Jinak bych doporučil nějakého dobrého fyzioterapeuta


vdaka za radu... ake cviky na nej robis? staci na nej stat, alebo sa da robit aj nieco extra?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Gowery » pon 24. led, 2011 15:04

mi zatím bohatě stačí stát (na jedné noze) :wink: samozřejmě ne s narovnanou nohou a zamknutým kolenem, ale lehce pokrčenou a malinko pérovat. Dál se toho dá dělat určitě dost, ale jak říkám, zatím mi to bohatě stačí. První den se mi to zdálo málo, tak jsem se snažil ať to koleno zabírá víc a odpoledne jsem si málem ani nesedl na židli....
Gowery
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 15. zář, 2004 23:00

Příspěvekod choze » pon 24. led, 2011 16:16

Ja mam za sebou dve neprijemne zranenia kolien (jedno volejbal - dopad na protihracovu nohu, lyzovanie - nevyplo viazania).

Prvy krok - samozrejme navsteva lekara (aj ked osobne sa tomu strasne vyhybam - proste nerad chodim po lekaroch), ale je dobre minimalne pokusit sa zistit, co s tym kolenom vlastne je. Operaciam sa zatial nekonala.

Najma po druhom zraneni, som prehodnotil niektore veci. Koleno som daval dokopy pomalicky, po niekolkych tyzdnoch kludu, oddychu, som sa snazil postupne ziskat spat pohyblivost, ktora bola fakt biedna, na drep som mohol zabudnut. Som nevedel ani na stacionarnom biku otocit pedalmi.
Takze nasledoval strecing, rozhybavanie, kracanie do schodov (tolko som uz nohu vedel ohnut, ze na male schody to stacilo), postupne coraz vyssie schody. Vystupy na lavicku. Postupne som zaradil drep na box, ktory je stale mojim zakladom co sa tyka cvicenia noh.

Pribudlo cvicenie na bosu. http://www.sportujeme.sk/fitness/bosu
A samozrejme rehabka - napriklad:
http://www.youtube.com/watch?v=3v1rz1CuZ3o

Po roku som konecne vyskocil na svedsku bednu :)
http://www.youtube.com/watch?v=WbG0SGDdvmk

Dnes asi rok a pol po zraneni, nerobi problem drep okolo 190 kg.
Koleno samozrejme nie je bezchybne, musim si davat pozor na niektore veci, ale normalne fungujem a cvicim. Neboli ma, stale pracujem na jeho spevneni, roznymi variaciami zakladnych cvikov (drep na box je akymsi zakladom), pripadne cvicenim na nestabilnych podlozkach...

Chce to trpezlivost, studovat a skusat. Zranenie pride behom sekundy, navrat spat trva dlho :( Ludia sa zacnu veciam venovat vacsinou az vtedy, ked sa nieco stane, dnes lutujem, ze som niektore veci nezaradil do mojho cvicenia skor.
Ak mate dobre cvicenia pre rehabilitaciu kolien, budem rad, ked sa podelite :)
Jozef Obuch
Hinode kobudo dojo Slovakia
www.kobudo.sk
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod pm » pon 24. led, 2011 16:33

choze píše:Ak mate dobre cvicenia pre rehabilitaciu kolien, budem rad, ked sa podelite :)


drep s vlastni vahou, pri zachovani 100% spravne formy
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod fakt » pon 24. led, 2011 20:21

Před týdnem boxujeme a boxujeme a na konci desátýho kola mi to "kamarád" zavřel lowkickem. Trefil koleno, já hlídal jen vršek a koleno jsem neohnul pět dní. Až včera jsem to trochu rozbruslil a dneska lehký dřepy.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » pon 24. led, 2011 22:17

nedávno sem zjistil, že kolena můžou dost bolet i z bot.
Už mě to bralo asi měsíc, já netušil která bije, ale shodou okolností jsem si zrovna potřeboval koupit nový boty. Koupil jsem obuv typu velkej soldžr/nácek v armyshopu a za 3 dny už jsem zase skákal přes kaluže...
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod d4n01 » pon 24. led, 2011 22:35

Já sem si zase koupil boty s tenkou podrážkou a spíš se mi zdá , že mi to ty kolena a kotníky posílilo. Sice jako cítím každý šutr, ale jinak si nemůžu stěžovat.
A časem mám teda v plánu koupit ty prstové od Vibramu (rejoice je tu myslím v ČR prodává). To bude teprv lahoda :P
d4n01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 16. zář, 2009 23:00

Příspěvekod cohen » úte 25. led, 2011 8:52

Vymyslel som vcera zaujimavy cvik na rovnovahu... z jemneho podrepu na jednej nohe bez prichytenia o stenu sa vypnem na spicku, potom spat. Vymysel je v tom, ze pri tom zavriete oci - masaker na rovnovahu, teda aspon pre mna :D
Vyskusajte to a dajte mi vediet, ako to na vas posobi, ci len ja sa pri tom kymacam ako strasiak vo vetre :)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod cudles » úte 25. led, 2011 9:03

Já bych se rád zeptal lidí co maj zkušenost s kloubama na ruce. Už někdy od druhý poloviny listopadu, mam naraženej kloub ukazováku, tenkrát jsem při sparringu trefil týpka bombou někam zezvrchu do palice, až sem nachvíli přerušil, jak to zabolelo. Po pár sekundách se jelo dál, po pár kolech s jinym člověkem, kdy sme jeli skoro na 100% a já ho chtěl "vypnout" se mi podařilo ho trefit dvakrát do lokte když sem chtěl trefit spodek, odnesl to ten samej kloub. Problém je v tom, že od tý doby to ještě neni v poho, ja to sice lepší, (většinou lepší když to "křupnu"), ale jakmile zatnu silou v pěst, tak to bolí od vnější strany kloubu po článku, až skoro k druhýmu kloubu. Už mi zbejvaj jenom dvě rehabilitace s ramenem, a chci zas začít trénovat, ale nasralo by mě kdybych to zas trefil, a bylo to zas v hajzlu. Co sem chodil po doktorech s ramenem, a ptal jsem se i na ten kloub, co s tim mam delat, tak rentgen ok, a nikddo to nechtel resit, jen fastum gel nebo podobne, ale myslim si ze mazani s tim nic moc nedela(ne ze bych pokazdy mazal poctive poravidelne porad)..

P.S: Až teď jsem si všiml že jsem to hodil do špatnýho topicu, sorry :oops:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Clarke » úte 25. led, 2011 9:30

2 Cudles
Stalo se mi něco podobnýho (je to v tomhle topicu o něco dřív). Výledek bylo utržený kloubní pouzdro. Zkus jestli máš v tom prstu sílu při úchopu a jestli ho můžeš (bez pomoci) propnout. Jestli ne, tak se ti povedlo totéž co mě.
Nechal jsem to "odležet", než jsem zašel k doktorovi. Léčba pak spočívala v mazaní Fastum gelem, na noc dlaha, aby se nezkrátily šlachy (na spaní fakt super), a mačkání gumového kolečka ... to není samoléčba, tohle mi "předepsali" na chirurgii.
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod cudles » úte 25. led, 2011 9:40

Můžu to propnout, sílu v úchopu...jak říkám, normálně když zatnu ruku hodně silou v pěst, i co nejvíc, tak to bolí jak jsem popsal. Nevšiml jsem si že by mě to omezovalo, až na třeba otevírání nějaký utažený pet lahve, a taky ted kvuli zranenim netrenuju tak nevim jak by se to chovalo kdybych s tim bouchal v rukavici. Každopádně mě řekli jenom fastum gel, a že tyhle věci chtěj čas......a vůbec to nenasere když to máš skoro 3 měsíce, brzo dojedeš rehabky a těšíš se že zas začneš trénovat, a vono to nemizí a nemizí :evil:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cohen » úte 25. led, 2011 9:58

cudles: 3 mesiace, to je nic... zapal slachy ma odstavil na 8 mesiacov a na dalsie 2 bolesti krizov... a co este ludia, ktori mali horsie zranenia - vzdy si hovorim, ze to so mnou mohlo dopadnut ovela horsie 8)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Clarke » úte 25. led, 2011 10:24

cudles píše:... až na třeba otevírání nějaký utažený pet lahve ...

Tak zrovna otevírání PET lahví mi taky dělalo problém (u mne to byl prostředníček). Čímž neříkám, že se ti stalo totéž, jen poznávám některé příznaky ...
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod cudles » úte 25. led, 2011 18:17

cohen: 3 měsce je nic? doufam že to nebude muj případ..ne že bych byl bůhví jakej fanatik, jsem tak trochu lenoch, ale už jenom tejden mi leze na mozek, natož pak 2 měsíce co stojim.

Clarke: Já to otevíram jakoby rukou v pěst, s palcem dopředu mezi palcem a ukazovákem. Bolí to když je to fakt fest utažený a musim hodně zmáčknout a zabrat, a že jsme zvyklej utahovat všechno. Jinak jak jsi říkal prst propnu bez problémů..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 01. bře, 2011 21:28

Tak já se hlásím do vašeho klubu kolenářů.
Ale vaz jsem si asi jenom natáhl, po rovince chodím bez problémů, schody a vstávání jsou svinstvo :lol: Nejlepší je, že vůbec netuším, jak jsem si to způsobil - ale když udělám dřep, bere mě to pod čéškou, na čéšce a nad čéškou.
K doktorovi asi nemá cenu jít. Jak dlouho takové věci hojíte?
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron