Kolena

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod RUNAR » úte 17. čer, 2008 8:26

graver píše:
RUNAR píše:Áha todle jsou ale zas problémy s chrupem to právě způsobuje toto š,ž kde mělo původně být r,s

Zkus si několikrát po sobě říct r, s a dávej bacha, o co se opírá jazyk - zuby to nejsou (leda že bys byl mutant :lol: ). Nicméně, na žádném setkání bu.cz jsem ještě nebyl, takže žuby žatím ok.


Inu můj příspěvek nebyl míněn zcela vážně, ale zkus říct někomu kdo nemá žuby aby promluvil a zjistíš že pro sykavky je i chrup a dásně zásadní protože chrup nejsou jen zuby ale i dásně: 8) :)

Sykavky (sibilanty) jsou skupina třených souhlásek (frikativ), při jejichž výslovnosti vznikají výrazné turbulence vzduchu, které se při poslechu projevují intenzivním šumem. Tento šum vzniká v úžině mezi jazykem a dásňovým obloukem. :)

Jedná se tedy o skupiny předodásňových (prealveolárních; např. české s, z) a zadodásňových (postalveolárních; např. české š, ž) souhlásek.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod Jendis » úte 17. čer, 2008 8:34

Pěkně..... :wink: :!: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » úte 17. čer, 2008 12:56

Aj wikipédiu si prečíta :wink:
Jinak furt stejně - řeč byla o žubech :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » úte 17. čer, 2008 13:15

graver píše:Aj wikipédiu si prečíta :wink:


Aspoň si dal tu práci,což se o spoustě lidí tady říct nedá..... :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » úte 17. čer, 2008 13:30

Ukrop, Jendi© : Ale co teprve Panda jsme se dozvěděl že má dokončených několik semestrů Jaderný fyziky 8)


Graver: No ale právě ty zuby a dásně se na tom vytváření zvuků sykavek podílí. :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 17. čer, 2008 13:35

RUNAR píše:Ukrop, Jendi© : Ale co teprve Panda jsme se dozvěděl že má dokončených několik semestrů Jaderný fyziky 8)




Tak to já vím už dlouho....hodně dlouho...to tam ještě na tu školu chodil..... :wink: A nech si to © od cesty,bambuláku..... :wink: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » úte 17. čer, 2008 14:02

Ok Jendis to © byl evidentní překlep :roll: :)

Graver: A mám dokonce i vědecký regulérní důkaz, jistě si vzpomeneš na legendární:

"Dej fem ten fek!"

Doufám že toto uznáš i ty :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: Kolena

Příspěvekod Clarke » úte 17. čer, 2008 14:07

graver píše:Jestli jsi začal trénovat 2 měsíce po vykloubeným (fakt vykloubeným) kolenu, tak ti musí křupat ještě v hlavě (no offense) - i když ta dnešní mládež vydrží všechno. ...

Mno je to trochu off-topic, ale já teď trénoval dva měsíce s utrženým kloubním pouzdrem (záprstí?) na "silný" ruce (po úderu pěstí) ... na chirurgii jsem šel cca 9 týdnů po zranění, mezitím jsem ještě nastoupil na MČR AKJ ... a to mi táhne na třicet - takže bych mlíčňáky moc nepřeceňoval ;-)

EDIT
A to koleno zkus držet v teple (třeba večer u televize) - tkáně se prokrví a rychlejc se pak hojí - uvidíš, jestli přestane křupat alespoň když je prohřátý ...
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod ghekon » úte 17. čer, 2008 14:52

Clarke: V teple = deka, tepláky atd., nebo nejake obklady?
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » úte 17. čer, 2008 15:51

Je pravda, ze na tomto jsou zalozene i masaze ... prekrvite misto, ktere je jinak spatne zasobeno zivinama ... prekrveni/ohrati zpusobuje vetsi distribuci zivin :wink:

Ale u slepaku a zanetlivejch procesu to fakt nefunguje ... nezkousejte :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jox » úte 17. čer, 2008 16:34

luen píše:Ale u slepaku a zanetlivejch procesu to fakt nefunguje ... nezkousejte :lol:
A taky u čerstvějších zranění a výronu, což má asi Ucrop na mysli.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod graver » úte 17. čer, 2008 16:46

Jendis píše:
graver píše:Aj wikipédiu si prečíta :wink:

Aspoň si dal tu práci,což se o spoustě lidí tady říct nedá..... :idea:

Tak, tak :wink: : http://cs.wikipedia.org/wiki/Chrup - žádný dásně, jen žuby :lol: :lol:
A fme fi fifty fifty. A nefmějte fe :!:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » úte 17. čer, 2008 16:47

RUNAR píše:Graver: A mám dokonce i vědecký regulérní důkaz, jistě si vzpomeneš na legendární:
"Dej fem ten fek!"
Doufám že toto uznáš i ty :)

Raději jo. Tvrdil bych, že se tohle dá vyslovit se žuby i bez nich, ale nehodlám riskovat, že se o tom budeš chtít přesvědčit :lol: :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » úte 17. čer, 2008 16:53

ukropcany píše:Teda neviem ako je to so zraneniami po dlhom čase, ale čerstvé zranenia sa majú hojiť chladom a nie teplom... prekrvenie hojeniu škodí... ale teda hovorím o "hojení", neviem ako je to s "křupáním" :D

Felčar mi kdysi vysvětloval, že některá zranění se chladí, aby se zamezilo otokům a zvýšenému krvácení z vlásečnic (ty se dost poškodí při kloubních dislokacích). V každém případě to funguje :)
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lada » úte 17. čer, 2008 21:56

na záněty jsou teplé obklady a zahřívání chyba, prase aby se v tom vyznalo co kdy jo a kdy ne :)
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod jox » stř 18. čer, 2008 7:51

Lada píše:na záněty jsou teplé obklady a zahřívání chyba, prase aby se v tom vyznalo co kdy jo a kdy ne :)
No, logika v tom je.
V teple se roztahují cévy, ale v teplym špajzu se taky kazej marmelády.

Takže záněty chladit aby se bakterie nemnožily, krvácení (i podkožní jako modřiny, výrony, luxace) chladit, aby se cévy stáhly a moc to neteklo ven ani dovnitř. Však víš, jak boxery v ringu furt posypávaj ledem.

Když nic z toho nehrozí, podpořit stavební mechanismy těla větším prokrvením - teplem.
Naposledy upravil jox dne stř 18. čer, 2008 9:33, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Clarke » stř 18. čer, 2008 8:47

ghekon píše:Clarke: V teple = deka, tepláky atd., nebo nejake obklady?

No, na rehabilitacích kam by tě asi poslal ortoped jsem třeba dostával plátěný pytlíky naplněný nějakým bahnem a vytažený z várnice plný horký vody. Po prohřátí pak masáže, resp rozcvičení. Máš třeba gumovou ohřívací flašku co se dává do postele? Já s ní léčím vše od bolavejch zad po bolavý břicho z nádražní bagety :-) Nebo si kup za 50,- v armyshopu armádní šálu (takovou tu rouru - nevím jak se tomu správně říká) ta je na to perfektní (akorát docela kouše mrcha).

A jak už tu padlo, čerstvý zranění se spíš chladí, aby se zamezilo otoku (=krvácení). Když to pak léčíš, tak prohřátí způsobí lepší prokrvení a tedy i lepší zásobování kyslíkem, živinami, atd.
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Lada » stř 18. čer, 2008 9:36

2Clarke
žádný bahno rašelina :wink:

existují i gumové polštářky naplněné nějakou tekutinou a uvnitř s tyčinkou tu pak stačí zmáčknout a on se postupně celej rozehřeje a tak půl hoďky hřeje, taky fajn věc---samo to funguje opětovně.


2jox
já spíš myslel jak poznat že je to zrovna zánět a né něco nataženého, nějaký skříplý nerv atd..nějaký jiný problém u kterých je lepší zahřát a uvolnit svaly apod.. U něčeho to jasné je u nečeho ne
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod jox » stř 18. čer, 2008 9:44

Lada píše:2jox
já spíš myslel jak poznat že je to zrovna zánět a né něco nataženého, nějaký skříplý nerv atd..nějaký jiný problém u kterých je lepší zahřát a uvolnit svaly apod.. U něčeho to jasné je u nečeho ne
To je těžký, já to moc neumim. Obecně vzato zánět sám víc hřeje, takže se podle toho může poznat. Ale malý zánět může po čase doprovázet i právě ten skříplý nerv atd. To je pak lepší mazat něčím, co je na to určený (Ketazon aj., ale asi jen na předpis, takže aspoň francovka co chladí mentolem a regeneraci snad nebrzdí).
Naposledy upravil jox dne stř 18. čer, 2008 10:42, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RUNAR » stř 18. čer, 2008 10:40

graver píše:
RUNAR píše:Graver: A mám dokonce i vědecký regulérní důkaz, jistě si vzpomeneš na legendární:
"Dej fem ten fek!"
Doufám že toto uznáš i ty :)

Raději jo. Tvrdil bych, že se tohle dá vyslovit se žuby i bez nich, ale nehodlám riskovat, že se o tom budeš chtít přesvědčit :lol: :lol:



Tento názorový rozkol je velmi pozoruhodný, wikipedie nemá žádný patent na definování termínů, to znamená že pod pojmem chrup někdo míní jen zuby a někdo jiný zuby i dásně ale o to zde nejde.

Tvrdím že zvuk sykavých samohlásek spoluutváří i zuby, naprosto s tebou souhlasím že jazyk je opřen o dásně a nikoliv o zuby o tom žádná, ale tvrdím že se jazyk opírá o tu část dásní která je fixována zuby a jejich kořeny, tudíž pokud někomu chybí zuby pak to jistě ovlivňuje i dásně a tudíž i zvuk sykavých samohlásek.Dále tvrdím že zvuk se dále dotváří právě i prouděním mezi zuby.
Je to můj názor na tuto velmi zásadní problematiku a nikomu ho nenutím.
Ale s názorem že jedinec který nemá chrup dokáže vyslovovat stejně jeko jedninec s chrupem zásadně nesouhlasím.
Těším se odpověď pane kolego. 8) :)

P.S. Když má někdo jiné názory a nesouhlasí se mnou tak to vůbec neovlivní průběh sparingu na sekání vol3 :idea: :)
Speciálně když se jedná o mého drahého kolegu ze Shotokanu. :wink:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron