dokument o qigongu

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

dokument o qigongu

Příspěvekod pm » sob 16. srp, 2008 11:17

Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod skiorh » sob 16. srp, 2008 13:28

Hm, tenhle dokument jsem uz kdesi videl a pusobi na me dost neverohodne (asi kvuli tomu komentari). Nicmene jsem vzdy opatrny v hodnoceni neceho, o cem malo vim a nezazil jsem to na vlastni kuzi. Dik za post Pavle
skiorh
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 10. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod migli » sob 16. srp, 2008 14:42

Hmmm.... a jak se tohle video lisi od videi s ruznymi dalsimi ki-mastery, kterych jsou na netu mraky, a kterym se tu mistni veterani hlasite vysmivaji?
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod luen » pon 18. srp, 2008 0:40

migli píše:Hmmm.... a jak se tohle video lisi od videi s ruznymi dalsimi ki-mastery, kterych jsou na netu mraky, a kterym se tu mistni veterani hlasite vysmivaji?


Tohle uz jsem videl a na rovku ani na me to nepusobi nijak duveryhodne ... asi nema cenu tyhle veci vubec resit. Natocit se da cokoli, vzdy se najde par lidi, kteri skoci na vse a jsou ochotni verit vsemu. Konec koncu napichnout nekomu jehlou nerv a pak s clovekem skubat asi neni nerealne, ale byl bych opatrnej tohle vydavat za qi gong ... apropo, vubec bych nespojoval qi s bojovym umenim. At si kazdej rika posilovani jak chce ... treba qi gong, ale porad je to jen posilovani ... i kdyz treba mene obvykle posilovani ... s jinou metodikou ..., ale porad je to jen posilovani :wink:

Jen kejkliri v tom chteji videt neco jineho nez posilovani a utikaji k pojmum jako tajemna vnitrni energie ... je to proste sila a ruzne zpusoby nacviku nekolika typu sily :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Boreas » pon 18. srp, 2008 10:33

Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod tetsuo » pon 18. srp, 2008 11:02

Boreas píše:http://www.youtube.com/watch?v=7qHL2PSpecI


uff to cviceni na konci jak se kluci houpou v tech "opratkach" vypada ostre :roll:

Osobne na posileni svalu v oblasti krcni patere pouzivam radsi zapasnicky a MMA drily. Nevite nekdo k cemu konkretne je tohle cviceni vhodny ? Nemuzu se zbavit dojmu ze se to nejvic hodi leda tak do estrad - "Zazracny maly kluci ze Shaolinu" :?
tetsuo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16. bře, 2005 0:00
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvekod Panda » pon 18. srp, 2008 12:16

přímo v tom videu říkají že k tomu, aby se mohli snáz vyprostit z uchopu....myslím že je to něco jako "zvykání si na škrcení".Nepřijde mi to uplně padlé na hlavu, ale jí bych to rozhdodnš neabsolvoval.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Boreas » pon 18. srp, 2008 19:57

Každý otužování je k něčemu dobré... i kdyby třeba plavali v lednu ve Vltavě jsou to pro mě borci :twisted:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron