nežádoucí cviky

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod ukropcany » pon 27. říj, 2008 15:25

Ja si tiež myslím, že medzi boxom a jogou nie je žiadny rozdiel... :lol: A teraz si to už myslí aj náš učiteľ... :lol:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Panda » pon 27. říj, 2008 15:39

PC píše:ty robis Yogu? 8O 8O takto samo o sobe staci snad vsem jako dukaz, ze to ma neco do sebe, jinak bys to nedelal :lol: :lol:

hehe stejne je to slupka (potkali se dva): Ahoj co cvicis? No x-box a yogu... :-)

hodne zdaru

PC

Zas tak moc se nediv já cvičím jogu také stejně jako spousta jiných cvičenců BS...kompenzační cvičení je nutnost, nemusí to být jen joga, ale třeba i plavání....
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 27. říj, 2008 15:59

Ono aj s tým plávaním je to ošemetné, pretože napr. ak človeka bolia kolená, tak by nemal plávať prsia (ale kraula, alebo znak), tie sú dobré guľatý chrbát, ale zas ak niekto potrebuje riešiť guľatý chrbát, tak by nemal plávavať kraula... a tak... :wink:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod funkyshit » pon 27. říj, 2008 16:20

Fůůůha,tak jsem doufal,že se dozvím něco na způsob,že sice to co jsem psal v 1.příspěvku je pravda,ale že by se to muselo přehánět a že se nemusím bát,a zatím z toho co píšete se začínám bát čím dál víc :D. Ale tak je mi 18 tak to tělo snad ještě něco zvládne :) . Ale každopádně pište dál,zajimavé postřehy ; :wink: .
funkyshit
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » pon 27. říj, 2008 16:41

Tak ono, čo je pre niekoho rozcvička, to je pre iného preháňanie, takže nie je to také jednoduché... :D Beh pre 130 kilového človeka je tiež škodlivý a pritom beh je zdravý... 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod PC » pon 27. říj, 2008 18:26

Panda píše:
PC píše:ty robis Yogu? 8O 8O takto samo o sobe staci snad vsem jako dukaz, ze to ma neco do sebe, jinak bys to nedelal :lol: :lol:

hehe stejne je to slupka (potkali se dva): Ahoj co cvicis? No x-box a yogu... :-)

hodne zdaru

PC

Zas tak moc se nediv já cvičím jogu také stejně jako spousta jiných cvičenců BS...kompenzační cvičení je nutnost, nemusí to být jen joga, ale třeba i plavání....

Zas tak moc se nedivim, nemluvil jsem obecne, nebo jsi nekde ode mne cetl: divim se ze cvicenci BU/BS delaji doplnkove sporty? Spis jsem se podivoval smerem k Ukropcpanymu vzhledem k jeho konkretni osobe (co a jak pise ohledne Aikida-Boxu atd), a pak jsem dostal infantilni napad s tim "rozhovorem".. no napsal jsem ho sem moje chyba! Uz nebudu nikdy pouzivat nadsazku ve forech! Priste pojedu pres SZ slibuju. ;-)

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 27. říj, 2008 18:47

4PC - no, môj názor na aikido & co. sa nijako nezmenil :D Ja nepraktikujem veci pre veci, ale pre účel, ktorý mi dajú... Zastávam názor, že veci majú slúžiť ľuďom a nie ľudia veciam... ono aj joga určite priťahuje všelijakých energetikov, ale našťastie náš učiteľ je mimoriadne triezvy...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » pon 27. říj, 2008 19:34

Když chodí lidi cvičit jógu z důvodu relaxace a pozitivních zdravotních účinků, je to naprosto v pořádku, protože k tomu je jóga určená. Já osobně jógu necvičím, zatím si vystačím s tím, že na konci box. tréninku zařazuju protahovací cviky zaměřené na správné držení těla a při posilování nezapomínám na zádové svaly. Ale jak tak koukám kolem sebe, opravdu málokdo to tak dělá, přitom nepřirozená poloha páteře vniklá svalovou disbalancí a zkrácením určitých svalových skupin je příčinou následných zdravotních potíží. :roll:

Jinak jak jsem zjistil, jóga má různé styly, zvláště některé, cvičené ve "správné" společnosti by mohly být ze zdravotního hlediska velmi prospěšné... :P

http://img395.imageshack.us/img395/5296/ny1jj6.jpg

http://img145.imageshack.us/img145/5481/ny2yb0.jpg

http://www.blogadilla.com/wp-content/up ... edyoga.jpg

:wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 28. říj, 2008 9:45

:twisted:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod roza » úte 28. říj, 2008 10:37

Ukrop a spol - tak,kdyz ses verejne priznal,je rada i na me :wink:

Jogu cvicit neni vubec spatnej napad - nejen kvuli odstraneni dysbalanci,ale i kvuli spouste dalsich veci.

Nastesti neni tak velky rozdil mezi cvicenima obsazenyma v BU a jogou,takze by to mohlo trknou i dalsi lidi.Kdyby se z BU a jogy dali odfiltrovat energetici - jaky krasny svet bychom to meli.... :wink: ...no nic,jen jsem se zasnil...

A abych neupad v podezreni,ze se jen vezu na modni vlne,Marcelo mi snad dosvedci,jak jsem mu o cviceni jogy a BU psal v SZ..... :lol:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 28. říj, 2008 11:07

Tak zas mne on porozprával story o všelijakých ľuďoch čo píšu o svojich problémoch... ako hovorí "väčšina tých ľudí potrebuje psychiatra a nie jogu"... :lol: :twisted: :twisted: :twisted:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » úte 28. říj, 2008 11:23

roza píše:Ukrop a spol - tak,kdyz ses verejne priznal,je rada i na me :wink:

Jogu cvicit neni vubec spatnej napad - nejen kvuli odstraneni dysbalanci,ale i kvuli spouste dalsich veci.

Nastesti neni tak velky rozdil mezi cvicenima obsazenyma v BU a jogou,takze by to mohlo trknou i dalsi lidi.Kdyby se z BU a jogy dali odfiltrovat energetici - jaky krasny svet bychom to meli.... :wink: ...no nic,jen jsem se zasnil...

A abych neupad v podezreni,ze se jen vezu na modni vlne,Marcelo mi snad dosvedci,jak jsem mu o cviceni jogy a BU psal v SZ..... :lol:

:wink: ..aaano je to pravda :D
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod P » úte 28. říj, 2008 12:10

PC píše:
ukropcany píše: No a keď sa k tomu pridajú typické boxerske disbalancie typu "silný predok, slabý chrbát", tak už je to v gulách úplne... :evil:

jeste trochu zpet, tohle podle me neni pouze typicke boxerske, trpi tim fura lidi po posilovnach a lidi "z kanclu", jde jen o to nakolik si to uvedomis, ze to tak je a neco s tim delas ;-)

jinak nemyslel jsem to nijak posmevacne, ze cvicis yogu a boxujes, podle naprosto v poradku. Taky jsem ted musel parkrat vysvetlovat, proc u nas posilujeme, kdyz cvicime Taiji ;-) :-D

Ahoj Pavle,
mohl by si prosim te napsat neco bliz k tomu posilovani co delate. Za jakym ucelem a jak posilujete? Jak to jde dohromady s principem uvolneni a nepouzivani vnejsi sily v Tchaj-ti?
Diky moc za odpoved,
Petr
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod PC » stř 29. říj, 2008 11:32

P píše:
PC píše:
ukropcany píše: No a keď sa k tomu pridajú typické boxerske disbalancie typu "silný predok, slabý chrbát", tak už je to v gulách úplne... :evil:

jeste trochu zpet, tohle podle me neni pouze typicke boxerske, trpi tim fura lidi po posilovnach a lidi "z kanclu", jde jen o to nakolik si to uvedomis, ze to tak je a neco s tim delas ;-)

jinak nemyslel jsem to nijak posmevacne, ze cvicis yogu a boxujes, podle naprosto v poradku. Taky jsem ted musel parkrat vysvetlovat, proc u nas posilujeme, kdyz cvicime Taiji ;-) :-D

Ahoj Pavle,
mohl by si prosim te napsat neco bliz k tomu posilovani co delate. Za jakym ucelem a jak posilujete? Jak to jde dohromady s principem uvolneni a nepouzivani vnejsi sily v Tchaj-ti?
Diky moc za odpoved,
Petr

Poslal jsem ti SZ.
PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj