Čchi-kung

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod ArchEron » pát 22. kvě, 2009 15:20

PM po kolko rokoch cvicenia sa da cvicit ta forma?
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

 

Příspěvekod mao » pát 22. kvě, 2009 15:30

vlastne nic
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Ukončení diskuse

Příspěvekod Tenzig » sob 23. kvě, 2009 15:03

Děkuju za odpovědi.

Tobě Dimo napíšu e-mail a nejlepší bude setkat se osobně. Středa se mi moc nehodí protože to bývam dlouho v práci, ale pokusím se uvolnit abych se mohl podívat na Váš trénink. Jestli se mi to nepodaří, tak rád využuju tvojí nabídky na soukromnou lekci.

Všem ostatní děkuju za odpovědi a snad na některé části diskuse, by bylo vhodnější založit si svůj vlastní topic.
Já jenom, že člověk pak půl hodiny čte věci, které nejsou moc relevantní a spíš se hodí do "bojového bulváru".

Stejně, ale díky za zájem a přeju hodně štesí.
Tenzig
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 18. kvě, 2009 23:00

Ukončení diskuse

Příspěvekod Tenzig » sob 23. kvě, 2009 15:03

Děkuju za odpovědi.

Tobě Dimo napíšu e-mail a nejlepší bude setkat se osobně. Středa se mi moc nehodí protože to bývam dlouho v práci, ale pokusím se uvolnit abych se mohl podívat na Váš trénink. Jestli se mi to nepodaří, tak rád využuju tvojí nabídky na soukromnou lekci.

Všem ostatní děkuju za odpovědi a snad na některé části diskuse, by bylo vhodnější založit si svůj vlastní topic.
Já jenom, že člověk pak půl hodiny čte věci, které nejsou moc relevantní a spíš se hodí do "bojového bulváru".

Stejně, ale díky za zájem a přeju hodně štesí.
Tenzig
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 18. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod luen » sob 23. kvě, 2009 20:53

Dmitry píše:Ahoj, chce se mi zeptat, vážení, kde berete tolik času na forum :lol:

Posilování nedělá svaly tvrdé, ale silné a odolné, což je v každém případě žádoucí efekt!!! Pokud máš Dymo pocit, že posilováním sval tvrdne, tak buď neumíš posilovat vhodným způsobem pro BU/BS a nebo o tématu zase málo víš!!!

Hmm..Možná zase problém je v mé češtině, protože já si myslel ten analog toho slova co máme v ruštině - posilovat="качаться, качать мышцы", ale na jinou stranu, jestli říkáš "vhodným způsobem pro BU" - tak, prosím vysvětlí co si tím myslíš.

Dělat z wing chunu něco, co není, přidáním nějakých buddhistických meditací je možná vznešenej počin, ale já osobně v tom přínos nevidím ... Někdo hold před cvičením kung fu ulétl na meditacích a teď se toho jaksi nechce vzdát??? Nebo jiná varianta, ale v každém případě, mi Dymo přijde při nejmenším podivné, abys nás tady poučoval o kung fu, když jsi v něm úplně na začátku - tomuhle "mesiášství" nerozumím ...


No tak, za prve máme cchi-kung a meditace jako díly našeho systému, a ne říkám že to je všechno. Za druhé je v tom konkretní účel a je to spojené z technikou a necvičíme nic zbytečného, co bych nedalo se použit v boje. A nakonec - co se tyče "poučoval" a "na začátku" - kolik krát ty si to už opakoval ? Vidím že nedáváš do toho smaily - tak že myslíš to važně, a proto já ti tak řeknu - diskuse musí probíhat v atmosféře vzájemné úcty účastnicků, a tvé slova nezní uctivě ale hrdě a domýšlivě. Já ti chci poradit nadál ne ukazovat těch svých kvalit - ono neděla z tebe většího mistra kung fu.
Já nechci nikoho "poučovat" - jestli někdo ptá - já odpovím, používat to co já říkám nebo nepoužívat - je to jeho výběr.

Konec konců není přeci problém, přijít k nám do školy a prakticky si ověřit, jak blahodárnej vliv v kung fu, mají tyto gandalfoviny na bojeschopnost Mrkající Mrkající Mrkající Já na to nesázím, je někdo jiného názoru Tázající Tázající Tázající

Dej mi alespoň jeden důvod jít do tvé tělocvičny ti něco ukazovat ? Na co, jestli ty to pochopit nechceš ? Jedinou možnost kterou máš - příjit na naše cvičení a cvičit v nášé tělocvičně, a ještě líp - stavit se na našem semináře. Protože otázku máš ty, ne já.

luen napsal:
meditace není vlastně žádný konkrétní stav mysli, ale její práce!!! Něco jako, že vnitřně "řešíš" nějaký problém, věc ... resp. se něco stane předmětem zkoumání tvé mysli ... "rozebíráš to", ze všech možných stran, úhlů pohledu atd ... volně to např. může přejít do stavu kdy subjekt s objektem jakoby splynou, ale tohle tady asi nemá smysl rozebírat.
PS: ještě doplním, je to vlastně takový vnitřní zkoumání nebo tak něco ...


Nevím.. možná existují různé druhy meditace, v tom případě já bych ti chtěl zeptat - jak se to jmenuje, kde ty si tomu naučil a jak to se dá použit v BU ?
Protože to co cvičíme my funguje jinak.


Ano trochu jsem se zarazil nad tim, ze tady poucujes lidi, kteri skutecne cvici dele, nez jsi na svete napr. tonglong ... proto se ti dostalo nejen od rozy doporuceni, aby ses nejdrive zorientoval v nasi scene bu a v tom, co muzes nabidnout a dejme tomu jakou formou. coz jsi zbytecne ignoroval, ale tva vec ...

Tak se klido rozepis o tom jak prakticky vyuzijes meditaci nebo vas qi gong v boji? Nebo jeste lepe mohl bych to videt?

Ne dymo ja ze sebe nic nedelam, zaci mi nerikaji mistre nebo velmistre a neuzivam zadne takove tituly - to delaji jini a cvici kratsi dobu nezli ja a mam o jejich umu silne pochybnosti ... jak jsem napsal ja ti fandim, ale jestli ti me dotazy vadi, staci napsat a ja se ptat prestanu :wink:

Nechci nic ukazovat ani vysvetlovat, ale videt jak ti to, co zde tvrdis v realu funguje :wink: tedy pokud to neni tajne, protoze i tajemni ucitele mezi nama chodi :wink:

Na otazku ohledne meditaci jsem uz odpovedel ve svejch dalsich prispevcich a uznavam, ze ta ma prvotni formulace nebyla nejstastnejsi, takze jsem pak popsal par cviceni ... nicmene neni to nic z wing chunu, ale veci z indiickeho tantrycko vedickeho uceni ... Ja jsem se v cine s meditacema a zkouskama z nich v zadnem wing chunu nesetkal ... asi to neznaji :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod fakt » sob 23. kvě, 2009 23:28

luen píše:
Ano trochu jsem se zarazil nad tim, ze tady poucujes lidi, kteri skutecne cvici dele, nez jsi na svete napr. tonglong ... proto se ti dostalo nejen od rozy doporuceni, aby ses nejdrive zorientoval v nasi scene bu a v tom, co muzes nabidnout a dejme tomu jakou formou. coz jsi zbytecne ignoroval, ale tva vec ...



Proč tě prudí mladý neznalý oproti starýmu znalýmu.
Proč tě prudí mladý s čikungem oproti starýmu s jingjang rozinkovou monádou.
Proč tě prudí mladý obchodník oproti starýmu obchodníku.
Proč tě prudí mladý s ideou oproti starýmu s pohádkou.
Proč tě prudí mladý neznámý oproti starýmu známýmu.
Proč tě prudí mladý blbý oproti starýmu blbějšímu.
Proč tě prudí mladý nadšený oproti starýmu vyhořelýmu.
Proč tě prudí mladý co cvičí oproti starýmu co předstírá.
Proč tě prudí mladý neznalý oproti starýmu znalýmu.
Proč tě prudí mladý neznalý oproti starýmu.
Proč tě prudí mladý neznalý oproti.
Proč tě prudí mladý neznalý.
Proč tě prudí mladý.
Proč tě prudí.
Proč tě.
Proč?
Proč tě neprudí starý neznalý oproti mladýmu neznalýmu.
Kolik je ti!
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod luen » ned 24. kvě, 2009 8:24

fakt píše:
luen píše:
Ano trochu jsem se zarazil nad tim, ze tady poucujes lidi, kteri skutecne cvici dele, nez jsi na svete napr. tonglong ... proto se ti dostalo nejen od rozy doporuceni, aby ses nejdrive zorientoval v nasi scene bu a v tom, co muzes nabidnout a dejme tomu jakou formou. coz jsi zbytecne ignoroval, ale tva vec ...



Proč tě prudí mladý neznalý oproti starýmu znalýmu.
Proč tě prudí mladý s čikungem oproti starýmu s jingjang rozinkovou monádou.
Proč tě prudí mladý obchodník oproti starýmu obchodníku.
Proč tě prudí mladý s ideou oproti starýmu s pohádkou.
Proč tě prudí mladý neznámý oproti starýmu známýmu.
Proč tě prudí mladý blbý oproti starýmu blbějšímu.
Proč tě prudí mladý nadšený oproti starýmu vyhořelýmu.
Proč tě prudí mladý co cvičí oproti starýmu co předstírá.
Proč tě prudí mladý neznalý oproti starýmu znalýmu.
Proč tě prudí mladý neznalý oproti starýmu.
Proč tě prudí mladý neznalý oproti.
Proč tě prudí mladý neznalý.
Proč tě prudí mladý.
Proč tě prudí.
Proč tě.
Proč?
Proč tě neprudí starý neznalý oproti mladýmu neznalýmu.
Kolik je ti!


Ahoj,

vylozil sis to jinak, nez jsem to myslel! A hlavne nestoji tady proti sobe novacek vs zkusenosti, nebo snad mladi vs pokrocilejsi vek ...,takto to vnimas ty sam... vsechno tohle je totiz velmi relativni pojem.

Zatim co jeden cvicil, zazil makacku a jeste cvici, druhej medituje - resp. rika to, a na obhajobu sveho tvrzeni dotahne knihy a nebo zve na seminar ucitele sveho ucitele. Taky jak jinak by mohl obhajit vlastni styl, cvici rok - takze abych byl spravedlivej, jeho novackovske nadseni vitam, ale ma to sve meze!!! Nebo snad mas pocit, ze po roce (a vubec se nebavime jakeho cviceni, jak intenzivniho atd ...) ma uz clovek naboje do diskuze? Vzdyt po roce je clovek ucho!!! A to nemyslim zle, proste to tak je!
Zatim co na jednom je to kung fu videt, na druhem je videt prd. To ze se nekdo nauci sotva splivat z nej nedela plavce ... proto pisi a myslim to vazne, ze dymovi drzim palce. Ale jak uz jsem podotknul ma to sve hranice ... preci to, ze se nekomu na zaklade jeho libivejch prispevku ozve par lidi z tohoto serveru z nej jeste nedela odborniky na BU.

Vim, dalo by se jeste dlouho diskutovat o tom, co a jak jsem prave napsal, ale myslim, ze si rozumime.

Mimochodem mas SZ :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Dmitry » pon 25. kvě, 2009 1:17

:lol: :lol: :lol:
Zatim co jeden cvicil, zazil makacku a jeste cvici, druhej medituje - resp. rika to, a na obhajobu sveho tvrzeni dotahne knihy a nebo zve na seminar ucitele sveho ucitele.


Za prve nejenom medituji ale také cvičím techniky, čchi-kung a silové cvičení.
Za druhé - netáhnu knihy - říkám to co o čem vím z praxe.
A nakonec - nic špatného nevidím v tom že zvu někoho na seminář. Zúčastnit nebo ne - to je věc každého.

Taky jak jinak by mohl obhajit vlastni styl, cvici rok..


Proč bych vůbec měl obhajovat své školu? Ano cvičím rok, ale to mi nevadí vyvinovat naše ©kolu a provádět semináře - já to ne provádím osobně, a zvu na to mistři z Ukrajiny které cvičí už dost dlouho. A to co se bude ukazovat na tom semináře v červnu - je věc moc zajímavá :D .
Takže, Jane, zvu ti ještě jednou :wink:
Dmitry Pasenko
Wing Chun Kuen Phai
http://www.wingchunkuen.cz
dmitry.pasenko@gmail.com
linie : Nguyen Te Kong (Yuen Chai Wan) -> Nguyen Zui Hai (Ho Hai Long) -> Huynh Ngoc An -> Astašev Igor Vladimirovič
Dmitry
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 14. pro, 2008 0:00

Příspěvekod luen » pon 25. kvě, 2009 10:55

Dmitry píše::lol: :lol: :lol:
Zatim co jeden cvicil, zazil makacku a jeste cvici, druhej medituje - resp. rika to, a na obhajobu sveho tvrzeni dotahne knihy a nebo zve na seminar ucitele sveho ucitele.


Za prve nejenom medituji ale také cvičím techniky, čchi-kung a silové cvičení.
Za druhé - netáhnu knihy - říkám to co o čem vím z praxe.
A nakonec - nic špatného nevidím v tom že zvu někoho na seminář. Zúčastnit nebo ne - to je věc každého.

Taky jak jinak by mohl obhajit vlastni styl, cvici rok..


Proč bych vůbec měl obhajovat své školu? Ano cvičím rok, ale to mi nevadí vyvinovat naše ©kolu a provádět semináře - já to ne provádím osobně, a zvu na to mistři z Ukrajiny které cvičí už dost dlouho. A to co se bude ukazovat na tom semináře v červnu - je věc moc zajímavá :D .
Takže, Jane, zvu ti ještě jednou :wink:


Dymo nic ve zlem, ale vubec jsi me nepochopil. Ja nestojim o to, si zaplatit nejaky seminar a na nem se treba zase dozvedet, ze me otatky zodpovi az nekdo ve vietnamu ... tohle neni oc tady bezi :wink:

Slo mi o to, ze rikas a tvrdis veci, ktere nejsou z tve vlastni a osobni zkusenosti. Coz se potvrdilo, protoze mi zase za sebe podstrkujes nekoho jineho ... Ja mam take ucitele, ten ma take ucitele, ale nikdy jsem je jeste nenabizel jako nejake holky v nocnim klubu ... tohle mi proste hlava nebere. Bud tady diskutujes s nama sam za sebe a nebo proste tva slova nemaji zadnou vahu ... nic vic, nic min :wink:

S tema knihama, nooo ... nedovedu si osobne predstavit, ze bych misto toho, abych neco predvedl - byt ve velmi pratelske atmosfere, vytahnul knihy ...

Ze na tom nic spatneho nevidis ... co tady predvadis je reklama a ta je placena, ale dejme tomu, ze tyhle kapitalisticke vymozenosti nepobiras. Tak aspon pis jen to, co jsi sam, opakuji ty sam schopen dolozit/ukazat ...

Pokud se sejdeme, tak proto, abych videl na vlastni oci ja tobe funguje to, co tady kazes - vic nepotrebuji :wink: Klidne se muzeme sejit u nas ve skole, kde nebudes stresovanej svejma zakama s pripadneho neuspechu ... nebo tak neco. Nejde o to te nejak pospinit, ale spise o to, aby sis jako dospelej chlap uvedomil co je patricne a co neni :wink:

Pokud pro mne zadny navrh v tomto smyslu nemas, tak bych timto nasi diskuzi ukoncil :wink:

Hodne zdaru H.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Dmitry » pon 25. kvě, 2009 13:14

Jane, ten tvůj "návrh" ti česti nedělá :lol:. Ale naopak ještě krát prokazuje že do Asie jezdíš úplně zbytečně - stejně ničemu se tam neučíš.
Já ti opravdu chtěl ukázat Čchi-kung, jak se to cvičí a v čem je haček.
A ty si pořád chceš dovést že jsi mega-silný a zkušený chlap a můžeš bojovat se začátečníky :lol: .
Ten boj ty už si prohrál do jeho začátku.
Dmitry Pasenko
Wing Chun Kuen Phai
http://www.wingchunkuen.cz
dmitry.pasenko@gmail.com
linie : Nguyen Te Kong (Yuen Chai Wan) -> Nguyen Zui Hai (Ho Hai Long) -> Huynh Ngoc An -> Astašev Igor Vladimirovič
Dmitry
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 14. pro, 2008 0:00

Příspěvekod luen » úte 26. kvě, 2009 7:32

Dmitry píše:Jane, ten tvůj "návrh" ti česti nedělá :lol:. Ale naopak ještě krát prokazuje že do Asie jezdíš úplně zbytečně - stejně ničemu se tam neučíš.
Já ti opravdu chtěl ukázat Čchi-kung, jak se to cvičí a v čem je haček.
A ty si pořád chceš dovést že jsi mega-silný a zkušený chlap a můžeš bojovat se začátečníky :lol: .
Ten boj ty už si prohrál do jeho začátku.


Ale Dymo, tohle je zbytečné. Jakápak čest? ®e by odvaha v kalhotech? Jednak se vyhýbáš odpovědi a kličkuješ. Napiš na rovinu, jak se věci mají. Nikdo tě nechce přeci nechce bít :!: Nebuď hysterka. Ukrop si dělal srandu a ty jsi to evidentně nepobral.

Klidně postavím své:

do Asie jezdíš úplně zbytečně - stejně ničemu se tam neučíš.


proti tvému:

Za prve nejenom medituji ale také cvičím techniky, čchi-kung a silové cvičení.
Za druhé - netáhnu knihy - říkám to co o čem vím z praxe.


A můžeme se pobavit o tom, zda-li mi to předvedeš ve sparingu 8) , v chisau 8) , v technikách 8) , v qi gongu 8) a nebo v meditacích. Já cvičím pouze tak dlouho, jako váš grandmaster, takže o tom vím prdlačky :wink: Čili ještě jednou, nebude to žádný boj, protože oběma nám je jasné, jak by něco takového dopadlo ... o to tady ale vůbec nejde :wink: Já se zajímám o to, jak se postavíš k tomu, co já tvrdím ... a sice, že mluvíš o něčem, co nemáš a nabízíš něco, co zatím existuje jen ve tvých snech - umět wing chun a rozumět mu aspoň v základních věcech :!:

Proto jsem ti napsal, že se můžeme sejít někde, kde nebudeš frustrován tím, že se musíš za každou cenu blejsknout atd ... Prostě do Dymo do pohody. nevidím důvod to jakkoli hrotit, můžeme pak zajít na pivko a pokecat, ale už věcně a už budeš rozumět argumentům, které ti zde nejen já píši.

Hodně zdaru.

PS: Jinak oslovení Jane se v Čechách neužívá. Je to jako Vladimir - Vova, Alexej - Saša atd ... Jan - Honza :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Čchi-kung

Příspěvekod braska » úte 26. kvě, 2009 12:54

Ahojky.
Čchi-kung má čtyři možnosti jak ho cvičit - jako zdravotní (preventivní), léčebné, bojové a náboženské (buddhistická a taoistiska forma). To poslední je údajně vta nejtěžší forma cvičení. :? . Osobně si ale myslím, že se všechny formy ( kromě náboženské ) doplňují . Ostatně, pokud jsi z Prahy a nebo z okolí Chrudimi zajdi se podívat na naše cvičeni. Koukni na www.zentouch.cz a tam najdeš víc podrobností. :lol:
braska
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 25. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod Jabberwocky » úte 26. kvě, 2009 20:52

luen píše:Jinak oslovení Jane se v Čechách neužívá.

Zato máme krásné (byť krapet zastaralé) "Jene" :-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod luen » úte 26. kvě, 2009 22:06

Jabberwocky píše:
luen píše:Jinak oslovení Jane se v Čechách neužívá.

Zato máme krásné (byť krapet zastaralé) "Jene" :-)


Takhle mi ale rikal snad jen deda s babickou :wink: Nicmene mas pravdu 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » stř 27. kvě, 2009 6:58

A nebo brněské nejkrásnější ®anku 8)
Naposledy upravil hellas dne stř 27. kvě, 2009 11:21, celkově upraveno 1
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod luen » stř 27. kvě, 2009 7:53

hellas píše:A nebo brnnské nejkrásnější ®anku 8)


To se mi jednou stalo u kamosa v Hodonine ... Pry, kde jsi byl s Honzem :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Čchi-kung

Příspěvekod littleass » stř 27. kvě, 2009 12:01

braska píše:Ahojky.
Čchi-kung má čtyři možnosti jak ho cvičit - jako zdravotní (preventivní), léčebné, bojové a náboženské (buddhistická a taoistiska forma). To poslední je údajně vta nejtěžší forma cvičení. :? . Osobně si ale myslím, že se všechny formy ( kromě náboženské ) doplňují . Ostatně, pokud jsi z Prahy a nebo z okolí Chrudimi zajdi se podívat na naše cvičeni. Koukni na www.zentouch.cz a tam najdeš víc podrobností. :lol:


Ty pudeš :!: A tobě podobní :!:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Dmitry » stř 27. kvě, 2009 14:03

PS: Jinak oslovení Jane se v Čechách neužívá. Je to jako Vladimir - Vova, Alexej - Saša atd ... Jan - Honza Mrkající


Ok, dobře, tom případě já vas také něco upravím: spravně bude říkat Dmytre (když se chceš obrátit se) nebo Dima =)

Dymo nic ve zlem, ale vubec jsi me nepochopil. Ja nestojim o to, si zaplatit nejaky seminar a na nem se treba zase dozvedet, ze me otatky zodpovi az nekdo ve vietnamu ... tohle neni oc tady bezi Mrkající


Za to se ne musíš bát.

Slo mi o to, ze rikas a tvrdis veci, ktere nejsou z tve vlastni a osobni zkusenosti.


Co je osobni zkusenost ? Jestli já ti napřiklad, zeptám o tom slyšel si někdy jak zní flétna ? Ty mi určitě řekneš že slyšel ale je otázka v tom jestli dokážeš mi to ukázat, zahrát.
Jestli to brát v porovnaní - já ti tady říkám že, Honzo, existuji flétny a zní to hezky. A ty mně - ne, já ti nevěřím dokud mi na tom nezahraješ.
Já ti říkám že umím z toho pokud jenom gammy (do, re, mi...) ale můžu ti seznámit z tím kdo umí hrát sonáty - ty mi říkaž že jestli já ti to hned ne ukážu - tak těch fléten neexistuji a to všechno jsou pohádky.

Já se osobně setkal se z lidí které to umí používat, a proto jsem jistý že to funguje. Možná to co jsem psal, zní jako mystika ale já vůbec nechci aby to mělo takové zabarvení. Prostě to existuje.

Coz se potvrdilo, protoze mi zase za sebe podstrkujes nekoho jineho ... Ja mam take ucitele, ten ma take ucitele, ale nikdy jsem je jeste nenabizel jako nejake holky v nocnim klubu ...

Honzo, to nezní slušně, já ti už o tom prosil - vybírej slova. Nejseš na trhu.
Protože já se začínám myslet že tvým cílem je pošpinit jiných aby na tom pozadí vypadat nejlepším.

Pokud se sejdeme, tak proto, abych videl na vlastni oci ja tobe funguje to, co tady kazes - vic nepotrebuji Mrkající Klidne se muzeme sejit u nas ve skole, kde nebudes stresovanej svejma zakama s pripadneho neuspechu ... nebo tak neco. Nejde o to te nejak pospinit, ale spise o to, aby sis jako dospelej chlap uvedomil co je patricne a co neni Mrkající


Jednak se vyhýbáš odpovědi a kličkuješ. Napiš na rovinu, jak se věci mají. Nikdo tě nechce přeci nechce bít Upozorňující Nebuď hysterka. Ukrop si dělal srandu a ty jsi to evidentně nepobral.


Ukrop ti tak pochopil, a je tvůj spoluobčan, stejné kultury, a proto já na to tak zreagoval.
Ty se neboj - odvahu v kalhotách mám, možná nemám stejného smyslu pro humor.

Pořad nevidím důvod proč bych ti něco ukazoval ? Aby ty miň psal špinavosti na foru? Nevím jestli to pomůže.
Jestli ty važně chceš o tom dozvědět se - prosím na seminář, a nemusíš se bát za své jméno - není v tom nic trapného uvidět něco nové. A nemyslím to zle :wink: . Važně.

Honzo, ty si pořad myslíš že já se dávám do protikladu tobě, nebo naše ©kolu proti MGW, nebo možná chceš aby tak mysleli ostatní - ne, každá škola je dobrá, jenom že máme různé metody výuky a jestli my cvičíme jinak od vas - tak to není důvod aby říct že to co my děláme nepatři do wing chun.
Dmitry Pasenko
Wing Chun Kuen Phai
http://www.wingchunkuen.cz
dmitry.pasenko@gmail.com
linie : Nguyen Te Kong (Yuen Chai Wan) -> Nguyen Zui Hai (Ho Hai Long) -> Huynh Ngoc An -> Astašev Igor Vladimirovič
Dmitry
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 14. pro, 2008 0:00

Příspěvekod martinYT » stř 27. kvě, 2009 15:27

Dmitry píše:

Honzo, ty si pořad myslíš že já se dávám do protikladu tobě, nebo naše ©kolu proti MGW, nebo možná chceš aby tak mysleli ostatní - ne, každá škola je dobrá, jenom že máme různé metody výuky a jestli my cvičíme jinak od vas - tak to není důvod aby říct že to co my děláme nepatři do wing chun.


Toto si osobně myslím taky, zrovna tady na foru je spoustu lidí, kteří si myslí, že když se něco nedělá podle nich tak je to špatně a musíš jim pořád něco dokazovat. Jak jsem už psal je tu každej chytrej jak rádio. Myslím, že spoustu tady těch "mistrů" zapomělo jak začínali oni. Je to, ale jejich problém, osobně kdybych si měl vybírat kam jít cvičit BU nebo BS bych tady nešel k několika lidem, a to jenom na základě jejich výlevů tady na foru.
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Re: Čchi-kung

Příspěvekod stouralista » ned 28. úno, 2010 16:44

Přečetl jsem si tuhle diskusi a místo doporučení a typů jak cvičit qigong jsou tu jen osobní invektivy :(
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků