Čchi-kung

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod ArchEron » čtv 21. kvě, 2009 16:34

PM vedel by si povedat nieco blisie k tej zostave (tid sin) pripadne z vlastnej skusenosti :) cvicis hu us ci nie?ties som onej cital ama zaujala hlavne to ako posobia tie vybracie ak by sa dalo povec nieco blisie :wink: diki
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

 

Příspěvekod jeikob » čtv 21. kvě, 2009 17:29

marcelo píše:
jeikob píše:
marcelo píše:
jeikob píše:ještě taková zajímavost .nedávno jsem měl nemilou příhodu infarkt a rehabilitační sestra mně přišla učit dechový cviky a byl to jako ten čchi kung teda ona nevěděla že se tak dýchá v rámci čínských cvičení:) tím chci říct ,že v podstatě asi správně cvičený cviky alá sokol jsou svým způsobem chi kung:) nádech výdech předklon záklon stát zpříma:) mimo jiné jakou měli sokolové kondici

..Jeikobe,rozumiem tomu dobre..to akoze ty v tvojom veku si mal infarkt?? 8O


No měl jako důsledek vedlejšícj učinků lečby po transplantaci .ucpala se mi céva. k tomu věku tak řikal ten srdcař ,že přibejvá mladých .a pozor často to jsou lidi do kterejch by to nikdo neřekl .často se přepínaj a jsou ve stresu a onen cholesterol zvýšenej může být i genetická zátěž.tedy pro někoho časovaná bomba pokud nevědomky přidává. jedna rada pokud někoho v okolí bude bolet za hrudní kostí ihned volat záchranku čím dřív tím líp .

Aha, prepac tu otazku..nevedel som to :wink: Mrzi ma to :([/quote

prosím tebe to se neomlouvej.nemám s tím problém prostě to beru jako fakt. a pokud o tom píšu tak jako o zkušenosti jo i nemoce jsou holt život
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » čtv 21. kvě, 2009 17:31

luen píše:
practice píše:
luen píše:meditace není vlastně žádný konkrétní stav mysli, ale její práce!!! Něco jako, že vnitřně "řešíš" nějaký problém, věc ... resp. se něco stane předmětem zkoumání tvé mysli ... "rozebíráš to", ze všech možných stran, úhlů pohledu atd ... volně to např. může přejít do stavu kdy subjekt s objektem jakoby splynou, ale tohle tady asi nemá smysl rozebírat.
PS: ještě doplním, je to vlastně takový vnitřní zkoumání nebo tak něco ...

Tak pravil zdejsi Ded Vseved Luen, zaslouzily mistr meditace!
A vsichni, kdo to delate jinak, jste lamy! :lol:


Synku, ale vubec ne ... nic takoveho, pokud ti to ale pomuze, tak si posluz :lol: Ja to napsal jen proto, aby si nekdo nemyslel, ze meditace je vse, kdy si drepnem a cumime do blba 8) Je to normalni drina jako vse ostatni. Udrzet pod kontrolou mysl je dle meho soudu tezsi, nez telo. A proto to neverim lidem, kteri nezvladnou takovou prkotinu jako je obstojne uderit atd ... :wink:

Konec koncu muzes se s nami podelit o sve zazitky ... napis kolik let ti trvalo pozorovat chovani mysli, jeji preskokove reakce nebo udrzet par minut koncentrace na jednu myslenku ci mysl vyprazdnit a udrzet ji par minut svobodnou ... atd ... Jak je snadne si "sednout" a odosobnit se od sve mysli az se stane vizualizace myslenek "filmem" se kterym se neztotoznujes a to jak docasne, tak i napr. trvale atd, atd ... tech nastroju, pomucek je nepreberne mnozstvi.

Klido to dopln, budu jen rad :wink:

Myslim, ze celkem zajimave veci na toto tema by mohl napsat Miro, protoze jak predpokladam, tak by jako buddhisticky mnich mohl byt obeznamen s fajn cvicenickem ... neuskodi ani pohled tantriku, vediku a jinych iku :wink:


kdyby to bylo tak jednoduchý to by bylo štastnejch lidí.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod practice » čtv 21. kvě, 2009 17:43

luen píše:Synku, ale vubec ne ... nic takoveho, pokud ti to ale pomuze, tak si posluz :lol: Ja to napsal jen proto, aby si nekdo nemyslel, ze meditace je vse, kdy si drepnem a cumime do blba 8) Je to normalni drina jako vse ostatni. Udrzet pod kontrolou mysl je dle meho soudu tezsi, nez telo. A proto to neverim lidem, kteri nezvladnou takovou prkotinu jako je obstojne uderit atd ... :wink:

Konec koncu muzes se s nami podelit o sve zazitky ... napis kolik let ti trvalo pozorovat chovani mysli, jeji preskokove reakce nebo udrzet par minut koncentrace na jednu myslenku ci mysl vyprazdnit a udrzet ji par minut svobodnou ... atd ... Jak je snadne si "sednout" a odosobnit se od sve mysli az se stane vizualizace myslenek "filmem" se kterym se neztotoznujes a to jak docasne, tak i napr. trvale atd, atd ... tech nastroju, pomucek je nepreberne mnozstvi.

Klido to dopln, budu jen rad :wink:

Tatuldo, tatuldo .. :roll: jako bys nevedel, ze o zkusenosti se podelit nemuzu, jsou neprenosne :).
trochu jsem do toho fusoval 3 roky, pak jsem to vzdal a stal se rytirem Jedi :lol:
na doplneni nic nemam, uz jsem vetsinu zapomnel :cry:
Feel the Force!
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Příspěvekod luen » čtv 21. kvě, 2009 18:03

practice píše:Tatuldo, tatuldo .. :roll: jako bys nevedel, ze o zkusenosti se podelit nemuzu, jsou neprenosne :).
trochu jsem do toho fusoval 3 roky, pak jsem to vzdal a stal se rytirem Jedi :lol:
na doplneni nic nemam, uz jsem vetsinu zapomnel :cry:


:lol: zajimave, ja to vazne cvicil, tak pred 18-20 ti rokama a porad si vetsinu pamatuji ... to uz musi byt par stoleti, ze ani nedoplnis svou dlouhou tri letou praxi? Ale at nejsem osklivej ... Mimochodem to se snad zapomenout neda ... nemyslim onu snahu o neco, ale vysledky. Vsechny ty "zazitky" jsou tak silne, ze pochubuji o zapomenuti.

Koho tohle tema zajima doporucuji ze zacatku "jen" pozorovat chovani vasi mysli. Proc ma mysl tendenci odbihat, proc ma mysl tendenci asociovat svou vizualizaci s vasim egem, proc je vubec mysl ztotoznovana s nasim egem s nasim ja ... to je myslim velmi vhodny predmet meditace. Kdyz poznate jak vase mysl funguje, budete ji lepe zvladat a snadneji se s ni bude pracovat :wink:

:lol: zni to snadne :wink:

Upozornuji, ze to z vas vetsi bouchace neudela, ale poznate tak lepe vas vlastni strach a odkud prameni a na tom se uz da neco stavet, ale to predbiham.

Mimochodem kubo z poznani nemusi pramenit stesti - jen u blaznu muzeme doufat, ze jsou stastni ... poznani muze byt a vetsinou z pocatku je i horke ... uz jen proto, ze si to nejdrive vztahneme k sobe a k nasemu zivotu a to zadne radostne poznani neni :wink:

Uprimne ... vetsina lidi se nejprve rozplace ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod practice » čtv 21. kvě, 2009 18:27

luen píše:zajimave, ja to vazne cvicil, tak pred 18-20 ti rokama a porad si vetsinu pamatuji ... to uz musi byt par stoleti ... Mimochodem to se snad zapomenout neda ... nemyslim onu snahu o neco, ale vysledky.

no par set let to bude, jeste kdyz jsem byl mladej klucina :lol:
hmm, a jakych vysledku jsi dosahnul, treba si vzpomenu, kdyz se o tom zminis
Feel the Force!
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Příspěvekod practice » čtv 21. kvě, 2009 18:30

luen píše:zajimave, ja to vazne cvicil, tak pred 18-20 ti rokama a porad si vetsinu pamatuji ... to uz musi byt par stoleti ... Mimochodem to se snad zapomenout neda ... nemyslim onu snahu o neco, ale vysledky.

no par set let to bude, jeste kdyz jsem byl mladej klucina :lol:
hmm, a jakych vysledku jsi dosahnul, treba si vzpomenu, kdyz se o tom zminis
Feel the Force!
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Příspěvekod jeikob » čtv 21. kvě, 2009 18:42

luen píše:
practice píše:Tatuldo, tatuldo .. :roll: jako bys nevedel, ze o zkusenosti se podelit nemuzu, jsou neprenosne :).
trochu jsem do toho fusoval 3 roky, pak jsem to vzdal a stal se rytirem Jedi :lol:
na doplneni nic nemam, uz jsem vetsinu zapomnel :cry:


:lol: zajimave, ja to vazne cvicil, tak pred 18-20 ti rokama a porad si vetsinu pamatuji ... to uz musi byt par stoleti, ze ani nedoplnis svou dlouhou tri letou praxi? Ale at nejsem osklivej ... Mimochodem to se snad zapomenout neda ... nemyslim onu snahu o neco, ale vysledky. Vsechny ty "zazitky" jsou tak silne, ze pochubuji o zapomenuti.

Koho tohle tema zajima doporucuji ze zacatku "jen" pozorovat chovani vasi mysli. Proc ma mysl tendenci odbihat, proc ma mysl tendenci asociovat svou vizualizaci s vasim egem, proc je vubec mysl ztotoznovana s nasim egem s nasim ja ... to je myslim velmi vhodny predmet meditace. Kdyz poznate jak vase mysl funguje, budete ji lepe zvladat a snadneji se s ni bude pracovat :wink:

:lol: zni to snadne :wink:

Upozornuji, ze to z vas vetsi bouchace neudela, ale poznate tak lepe vas vlastni strach a odkud prameni a na tom se uz da neco stavet, ale to predbiham.

Mimochodem kubo z poznani nemusi pramenit stesti - jen u blaznu muzeme doufat, ze jsou stastni ... poznani muze byt a vetsinou z pocatku je i horke ... uz jen proto, ze si to nejdrive vztahneme k sobe a k nasemu zivotu a to zadne radostne poznani neni :wink:

Uprimne ... vetsina lidi se nejprve rozplace ...


no myslel jsem spíš právě to odpoutání od ega a negativních myšlenek.jinak věřím že to jsou velmi silný poznatky a ne vždy pozitivní. jinak štestí je relativní pojem spíš nebýt neštastný a frustrovaný a nějak k tomu vede určitý smíření se skutečností a se svým zařazením ve světě a on to je někdy velmi těžký a bolestivý proces vím o tom svý. bud se lidé nedocení nebo naopak přecení
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod mirsv » čtv 21. kvě, 2009 19:32

luen píše:
practice píše:Tatuldo, tatuldo .. :roll: jako bys nevedel, ze o zkusenosti se podelit nemuzu, jsou neprenosne :).
trochu jsem do toho fusoval 3 roky, pak jsem to vzdal a stal se rytirem Jedi :lol:
na doplneni nic nemam, uz jsem vetsinu zapomnel :cry:




Koho tohle tema zajima doporucuji ze zacatku "jen" pozorovat chovani vasi mysli. Proc ma mysl tendenci odbihat, proc ma mysl tendenci asociovat svou vizualizaci s vasim egem, proc je vubec mysl ztotoznovana s nasim egem s nasim ja ... to je myslim velmi vhodny predmet meditace. Kdyz poznate jak vase mysl funguje, budete ji lepe zvladat a snadneji se s ni bude pracovat :wink:

:lol: zni to snadne :wink:


Uprimne ... vetsina lidi se nejprve rozplace ...



Jenom takova otazka z pohledu laika-neda se z toho nejak "zcvoknout"???Asi rok zpatky jsem byl v cajovne v Kladne,a tam mi nejakej typek rikal,ze zna pripad,kdy se dve holky promeditovaly az ke schyzofrenii.
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod pm » čtv 21. kvě, 2009 20:26

ArchEron píše:PM vedel by si povedat nieco blisie k tej zostave (tid sin) pripadne z vlastnej skusenosti :) cvicis hu us ci nie?ties som onej cital ama zaujala hlavne to ako posobia tie vybracie ak by sa dalo povec nieco blisie :wink: diki


cvicim, ucim, vice nez v clanku toho urcite nereknu, a z osobni zkusenosti - ku*evsky tezke, ale atomova bomba
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod defendu » čtv 21. kvě, 2009 20:31

Pokud praktikuješ a jseš při tom nohama pevně na zemi,tak se ti nemůže nic stát.Pokud začneš ujíždět na energiích,čakrách,karmě,minulých životech,duchařině,umrtvování citů,celibátu apod. tak se s tebe stane fanatik a magor par excellence.....

Mezi lidma praktikujícíma TBU je obrovská spousta pitomců,ale mezi tzv. "jogíny,budhisty,kabalisty,magiky,mystiky a jinými duchoborci" jich najdete ještě tisíckrát víc....to je skutečná galerie magorů :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod luen » čtv 21. kvě, 2009 20:36

jeikob píše: jinak štestí je relativní pojem spíš nebýt neštastný a frustrovaný a nějak k tomu vede určitý smíření se skutečností a se svým zařazením ve světě a on to je někdy velmi těžký a bolestivý proces vím o tom svý. bud se lidé nedocení nebo naopak přecení


Stesti je svoboda, ale nemyslim svobodu ve vztahu k manzelstvi :lol: :wink: i kdyz ... :lol: :lol: :lol: :wink:

Jinak presne, nebyt jakoby naivne stastny a zbytecne frustrovany ... zivot ve spolecnosti sam o sobe takove falesne a zbytecne frustrace prinasi a lidi pak misto podstatnych veci resi falesne problemy ... konec koncu zname to i z BU, ne? O cem se tu porad dohadujeme? O tom, ze nekdo dilci a nekdy naprosto zbytecne veci, vydava za podstatne a lidi jak ovce resi desitky roku podruzne veci v BU :wink: Tohle vzdy delalo a vzdy bude delat neplechu!!!


mirsv píše:Jenom takova otazka z pohledu laika-neda se z toho nejak "zcvoknout"???Asi rok zpatky jsem byl v cajovne v Kladne,a tam mi nejakej typek rikal,ze zna pripad,kdy se dve holky promeditovaly az ke schyzofrenii.


To si pis, ze da ... zajdete na exkurz do leceben a sami budete prekvapeni kolik lidi je tam jen proto, ze zacali kolem puberty experimentovat s knizkama o mystice atd ... par jich sem take lozi ... pametnici mozna budou vedet XALTOTUN atd ... Konec koncu, neco o tom pisi tady:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... &start=340

Je treba si uvedomi, ze v kazdem z nas muze neco latentniho drimat, pekne pod povrchem a kdo vi, cim to spustime? Proto nejsem zastancem toho byt samouk, proto je dulezite vedeni ... u cehokoli se clovek cas od casu dostane do slepe ulicky a potrebuje majak/ucitele/trenera ... U nekoho to spusti alkohol u jineho, stres atd ... Vyhybejte se sektam vseho druhu, je to nakazlive :!: A kdo neni vyzbrojen, snadno podlehne, protoze to ani nedetekuje ...

practice píše:hmm, a jakych vysledku jsi dosahnul, treba si vzpomenu, kdyz se o tom zminis


Zadnych 8) zadne vysledky nejsou, kouknout se pravde do oci neni vysledek. Odpoutat se od mysli neni vysledek, kontrola mysli neni vysledek ... ani samadhi, ani nirvana neni vysledek ... nikdo nic neboduje a nikdo nic nesklizi ...

A ted vazne, na to ja mam cas, spokojil jsem se s vysledkem, ze poznam co je ok a co neni ok ... Po tom, co jsem se setkal snad se vsema buddhistama, tantrikama a yoginama, kteri jezdili a jezdi do evropy, jsem to zabalil ... je to totiz uplne to same jako v BU ... kazdej mudruje o sangsare, o reinkarnaci, o karme ... nabizi sve "hodnotne" knihy, rozdavaji osobni mantry a vysledek zadnej.

Asi jako je kazdej v kung fu pyzamu "fighter", tak je kazdej v sari "mudrec na vylepsovani karmy" a uci lidi vykoupeni ... kupceni s odpustkama a potazmo s karmou je nejstarsi ojebavka naivnich lidi.

Takze jak rika slavnej ATA: "HARLEY KRISHNA"!!! ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » čtv 21. kvě, 2009 21:41

xaltotun to byl reinkarnovaný hustý čaroděj z acheronu z barbara conana kterýjo sem kdysi dávno čítaval ještě v těch sešitech béžovejch z obálkama od saudka pak samozřejmně tolkiena a morcocka a pak mi přestala ta fantasy bavit neb mi přijde na jedno brdo kopie těhle dvou. jinak právě spoustu toho je velmi zábavný semo tamo ve filmech v komiksech a tak dál tam to občas funguje
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Jabberwocky » čtv 21. kvě, 2009 21:57

luen píše:Takze jak rika slavnej ATA: "HARLEY KRISHNA"!!! ...

A já myslel, že je to HARÉ KRČMA ;-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Pali » čtv 21. kvě, 2009 22:15

luen napsal:
meditace není vlastně žádný konkrétní stav mysli, ale její práce!!! Něco jako, že vnitřně "řešíš" nějaký problém, věc ... resp. se něco stane předmětem zkoumání tvé mysli ... "rozebíráš to", ze všech možných stran, úhlů pohledu atd ... volně to např. může přejít do stavu kdy subjekt s objektem jakoby splynou, ale tohle tady asi nemá smysl rozebírat.
PS: ještě doplním, je to vlastně takový vnitřní zkoumání nebo tak něco ...

Takéto vymedzenie meditácie by sa hodilo aj pre západné poňatie. Jedno z Descartesových diel sa volá Meditácie o prvej filozofii (Meditationes de Prima Philosophia). Zámerne a systematicky tu skúma, o čo sa môže oprieť náš rozum ako o istotu, aby z nej mohol vyrásť strom poznania. Možno sa dá povedať, že o tento strom sa dodnes opierame.
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Pali » čtv 21. kvě, 2009 22:28

volně to např. může přejít do stavu kdy subjekt s objektem jakoby splynou

Až teda na toto. To už asi s Descartesom nesúvisí. Subjekt nájde istotu v sebe: Myslím, teda som.
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod ArchEron » čtv 21. kvě, 2009 22:56

PM heh co si mam pred stavyt pod pojmem atomova bomba? :D
ma to aj bojove vyuzitie? :) ale asi hej :D
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Dmitry » čtv 21. kvě, 2009 23:33

Ahoj, chce se mi zeptat, vážení, kde berete tolik času na forum :lol:

Posilování nedělá svaly tvrdé, ale silné a odolné, což je v každém případě žádoucí efekt!!! Pokud máš Dymo pocit, že posilováním sval tvrdne, tak buď neumíš posilovat vhodným způsobem pro BU/BS a nebo o tématu zase málo víš!!!

Hmm..Možná zase problém je v mé češtině, protože já si myslel ten analog toho slova co máme v ruštině - posilovat="качаться, качать мышцы", ale na jinou stranu, jestli říkáš "vhodným způsobem pro BU" - tak, prosím vysvětlí co si tím myslíš.

Dělat z wing chunu něco, co není, přidáním nějakých buddhistických meditací je možná vznešenej počin, ale já osobně v tom přínos nevidím ... Někdo hold před cvičením kung fu ulétl na meditacích a teď se toho jaksi nechce vzdát??? Nebo jiná varianta, ale v každém případě, mi Dymo přijde při nejmenším podivné, abys nás tady poučoval o kung fu, když jsi v něm úplně na začátku - tomuhle "mesiášství" nerozumím ...


No tak, za prve máme cchi-kung a meditace jako díly našeho systému, a ne říkám že to je všechno. Za druhé je v tom konkretní účel a je to spojené z technikou a necvičíme nic zbytečného, co bych nedalo se použit v boje. A nakonec - co se tyče "poučoval" a "na začátku" - kolik krát ty si to už opakoval ? Vidím že nedáváš do toho smaily - tak že myslíš to važně, a proto já ti tak řeknu - diskuse musí probíhat v atmosféře vzájemné úcty účastnicků, a tvé slova nezní uctivě ale hrdě a domýšlivě. Já ti chci poradit nadál ne ukazovat těch svých kvalit - ono neděla z tebe většího mistra kung fu.
Já nechci nikoho "poučovat" - jestli někdo ptá - já odpovím, používat to co já říkám nebo nepoužívat - je to jeho výběr.

Konec konců není přeci problém, přijít k nám do školy a prakticky si ověřit, jak blahodárnej vliv v kung fu, mají tyto gandalfoviny na bojeschopnost Mrkající Mrkající Mrkající Já na to nesázím, je někdo jiného názoru Tázající Tázající Tázající

Dej mi alespoň jeden důvod jít do tvé tělocvičny ti něco ukazovat ? Na co, jestli ty to pochopit nechceš ? Jedinou možnost kterou máš - příjit na naše cvičení a cvičit v nášé tělocvičně, a ještě líp - stavit se na našem semináře. Protože otázku máš ty, ne já.

luen napsal:
meditace není vlastně žádný konkrétní stav mysli, ale její práce!!! Něco jako, že vnitřně "řešíš" nějaký problém, věc ... resp. se něco stane předmětem zkoumání tvé mysli ... "rozebíráš to", ze všech možných stran, úhlů pohledu atd ... volně to např. může přejít do stavu kdy subjekt s objektem jakoby splynou, ale tohle tady asi nemá smysl rozebírat.
PS: ještě doplním, je to vlastně takový vnitřní zkoumání nebo tak něco ...


Nevím.. možná existují různé druhy meditace, v tom případě já bych ti chtěl zeptat - jak se to jmenuje, kde ty si tomu naučil a jak to se dá použit v BU ?
Protože to co cvičíme my funguje jinak.
Dmitry Pasenko
Wing Chun Kuen Phai
http://www.wingchunkuen.cz
dmitry.pasenko@gmail.com
linie : Nguyen Te Kong (Yuen Chai Wan) -> Nguyen Zui Hai (Ho Hai Long) -> Huynh Ngoc An -> Astašev Igor Vladimirovič
Dmitry
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 14. pro, 2008 0:00

Příspěvekod pm » pát 22. kvě, 2009 7:26

ArchEron píše:PM heh co si mam pred stavyt pod pojmem atomova bomba? :D
ma to aj bojove vyuzitie? :) ale asi hej :D


hej, sila ma bojove vyuziti
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Dmitry » pát 22. kvě, 2009 13:23

Mimochodem, jsme úplně zapomněly na autora :lol: :

Tenzig:
Nejspíš se vydám cestou osobní zkušenosti, která je často lepší než 1000 moudrych slov a zjistím co se pod touto technikou skrýva.
Rád bych se zeptal kde je možné podobná cvičení zkusit a jestli to má dle Vašeho názoru vůbec význam, protože jsem zaznamenal pár nesouhlasných odpovědí.


V naše tělocvičně, každou středu http://www.wingchunkuen.cz/contacts/ (jenom vyčkej pokud mapa se nahrává)
A nebo můžeme i dřív, na víkendu, setkat se v nějakém fitnessu a já ti to ukážu a vysvětlím. Význam to určitě má.
Dmitry Pasenko
Wing Chun Kuen Phai
http://www.wingchunkuen.cz
dmitry.pasenko@gmail.com
linie : Nguyen Te Kong (Yuen Chai Wan) -> Nguyen Zui Hai (Ho Hai Long) -> Huynh Ngoc An -> Astašev Igor Vladimirovič
Dmitry
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 14. pro, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků