Plastel vs. Koža

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Plastel vs. Koža

Příspěvekod tekki » čtv 28. kvě, 2009 15:57

Zdar chlapi, kupujem si box. mech a v katsudo maju na vyber materialy kozenne a plastelove prevedenie... Koza je citelne drahsia... Aky je v tom rozdiel, resp. co je to ten plastel??
Co by ste si kupili vy?
Dik za odpovede
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod marcelo » čtv 28. kvě, 2009 16:11

..jednoznacne plastel..oproti kozi nizsia cena a porobis s nim to iste ako s kozenym mechom :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tekki » čtv 28. kvě, 2009 16:31

A vydrzi to iste ako koza?? Bo do toho hodlam davat vsetky mozne aj nemozne techniky (prepadol som capoeire :)
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod marcelo » čtv 28. kvě, 2009 16:36

tekki píše:A vydrzi to iste ako koza?? Bo do toho hodlam davat vsetky mozne aj nemozne techniky (prepadol som capoeire :)

..no to neviem,pokial do neho budes rezat s palicami alebo ostrymi predmetmi tak ten plastel seknes...koza vydrzi viac,ale davat zanho 3nasobne vyssiu cenu sa mi zda zbytocne :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod NOKT » čtv 28. kvě, 2009 17:40

Hele zajímavý téma. Chtěl bych si koupit chrániče na holeně, ale zajímalo by mě jakej je rozdíl mezi holeněma z kůže a z PU?
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tekki » čtv 28. kvě, 2009 17:51

Hmm Hmmm, ono je to znacka Katsudo, teda nieco by to malo vydrzat... ale aj tak...
Jo tie techniky, mam na mysli kopy z otocky a vo vyskoku... jasne ze palice ne - na to su sparringpartneri :DDD
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 28. kvě, 2009 18:36

No... ja som si vždy myslel, že plastel, lebo je lacnejší a rovnaký... teraz však máme v gyme aj mech koženný a teda musím povedať, že na kopanie je to niečo úplne iné... keď som kopal iba do plastelu, tak keď som kopol do hentoho, tak som myslel, že mi noha odpadne... nie z toho že by bol snáď tvrdší, ale ta koža strašne štípe...
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » čtv 28. kvě, 2009 21:18

...no pozeral som na stranky Katsudo,takze okolo 100 percent mas navysenie oproti plastelu :wink: ..kup si to na co mas financie.. :D
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tekki » čtv 28. kvě, 2009 21:29

Ouuuu Ukropcany, to si ma nepotesil... s tym stipanim :(
Ja mam v umysle do toho rezat na boso a plus udery otvorenou dlanou :(
Je to moc zle? Ci len diskomfort a nehrozi zranenie, resp. zdrata koza na ruke a nohe?
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ghekon » čtv 28. kvě, 2009 21:38

Bud uplne klidny, s technikami z capoeiry ten pytel urcite neposkodis, at uz je z plastelu nebo kuze :wink: :lol:

NOKT: Ja mam zkusenosti s chranicema BAIL a Katsudo, obo dvoje plastelove a drzi uz neco prez rok bez nejakych problemu, a to jsou vyuzivane na kazdem treninku...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tekki » čtv 28. kvě, 2009 21:44

To Ghekon : A technikami Vale Tuda poskodim :roll: ?? Nemam rad dehonestovanie jedneho BU/BS oproti inemu...ver tomu ci, nie aj technikou Tai Ji sa da vrece poskodit (ak je spravena spravne, samozrejme :) )
Inak capeira nie je len sranda a skakanie (ano je to tam ale sa to vola floreios - akrobacia) aj capoeira moze byt a aj je tvrde BU (sice na europskej scene ani moc ne, no v Latinskej Amerike je to ina morda...)

Ale dik za to ubezpecenie ze aj plastel nieco vydrzi... :D
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 29. kvě, 2009 5:41

tekki píše:Ouuuu Ukropcany, to si ma nepotesil... s tym stipanim :(
Ja mam v umysle do toho rezat na boso a plus udery otvorenou dlanou :(
Je to moc zle? Ci len diskomfort a nehrozi zranenie, resp. zdrata koza na ruke a nohe?
Kožu zoderieš kryvým úderom na hocijakom povrchu... tá koža je práve výborná v tom, že je podobná ehm ľudskej (trošku chujne to znie :D ). Je to dobré práve preto, lebo keď kopneš do človeka, tak kopeš do iného materiálu ako je plastel... otázka je, či Ti za to stojí priplatiť 100+%... na capoeiru to asi až taký zmysel nemá...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod tekki » pát 29. kvě, 2009 7:15

Uz som sa rozhodol, rozhodnutie je pevne, nemenne, neodvolatelne (ano, casto kukam mafstory :) )
Kupujem ten plastel... Kedze ja K1 buchat nejdem, tak mi staci aj ten horsi materilál... A ak to nebude skryta reklama a ak to admin nezmaze, davam sem aj adresu toho shopu finnisport.sk - nasiel som tam najlepsie ceny
Dakujem vetkym za rady :wink:

P.S. Teraz riesim dilemu, kam so starym vrecom...Nekupi niekto trpaslicie vrece??? 50x25 cm ?? Vhodne pre deti a neznejsie pohlavie :D
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 29. kvě, 2009 16:06

Keď zavoláš Katsuďákovi priamo, tak máš dovoz až skoro do domu a za iné peniaze ako v obchode... :wink:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj