Mlíko

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod roza » úte 23. čer, 2009 11:03

nechal jsem laťku dostatečně nízko,abys ji mohl i podlézt,fakt
:wink:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

 

Příspěvekod JRup » úte 23. čer, 2009 11:16

fakt píše:To k tomu ještě doporuč presovač. Na ty za litr z Lidlu je to škoda.
Jinak preso není jediný dobrý kafe. Mám rád arabský se smítkou jasmínu.

Gaggia classic. To je osvědčená klasika. Dá se sehnat i po netu.
Tady je malá ukázka:
http://www.youtube.com/watch?v=AXMh9utg4wQ

:wink:
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod luen » úte 23. čer, 2009 12:56

Když kávičku, tak pěkně po arabsku a s kardamonem :wink: To je opravdu lahodný nápoj.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ArchEron » úte 23. čer, 2009 13:11

ja pijem mileko a sry od 6 rokov a myslim si ze jeto velmy dobre moja strava zahrnovala strasne vela mlieka.nigdi som nemal zlonu ziadnu kost a to bolo dost padov a celkovo s kostami ziadny problem.alenze vtedy bolo to mieko este dobre ale teras je to us ako voda.ale akos a vravy vsetkoho vela skodi :) ale kazdy ma iny organizmus. :wink:
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod fakt » úte 23. čer, 2009 13:19

roza píše:nechal jsem laťku dostatečně nízko,abys ji mohl i podlézt,fakt
:wink:


Dík za předání štafety a můžeš zase spát.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod luen » stř 24. čer, 2009 13:49

ArchEron píše:ja pijem mileko a sry od 6 rokov a myslim si ze jeto velmy dobre moja strava zahrnovala strasne vela mlieka.nigdi som nemal zlonu ziadnu kost a to bolo dost padov a celkovo s kostami ziadny problem.alenze vtedy bolo to mieko este dobre ale teras je to us ako voda.ale akos a vravy vsetkoho vela skodi :) ale kazdy ma iny organizmus. :wink:


Tak tos nebyl kojenej, njn ... , ale teď už to půjde dohnat těžko :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod player » čtv 25. čer, 2009 20:45

Zisi kafe, tfujtajksl, jak muze nekomu to hořký bahno chutnat :roll:

:twisted:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod fakt » pát 26. čer, 2009 7:41

player píše:Zisi kafe, tfujtajksl, jak muze nekomu to hořký bahno chutnat :roll:

:twisted:


Taky sem ho dlouho nepil. Je fakt že mi od malička vonělo, ale napít se brr. Až před mnoha lety v Tunisku mi zachutnalo. A od té doby piju každý den. Ono asi s věkem člověk upřednostňuje během dne a večer vychutnávání různých nápojů před jídlem.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod ArchEron » ned 28. čer, 2009 11:05

luen njn zanedbaly ma :D :twisted:
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod luen » ned 28. čer, 2009 12:06

ArchEron píše:luen njn zanedbaly ma :D :twisted:


To dozenes :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Genesis » čtv 13. srp, 2009 1:09

Tak sem pročet celou tu debatu a nevim, co si myslet a vyvstává mi pár otázek, tak jestli bude někdo ochotnej a odpoví mi na ně.

1) že mlíko není pro dospělýho jedince nijak důležitý mi přijde logický a s vápníkem na tom asi ideálně nebude, ale co teda jíst/pít, aby měl člověk vápníku dostatek?

2) hodí se mlíko aspoň pro lidi nabírající svaly jako zdroj bílkovin?

3) pochopil jsem dobře, že mlíko sice člověk nepotřebuje, ale věci jako tvarohy, sýry, jogurty (bílá activie v mym případě) a podobný výrobky už jsou ok?

Díky za osvětlení těch dotazů, pokud možno z vlastních zkušeností. Protože hledat něco na netu, kde není problém najít dva opačný názory mi nepřijde jako moc jistej zdroj informací.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod luen » čtv 13. srp, 2009 7:59

Genesis píše:Tak sem pročet celou tu debatu a nevim, co si myslet a vyvstává mi pár otázek, tak jestli bude někdo ochotnej a odpoví mi na ně.

1) že mlíko není pro dospělýho jedince nijak důležitý mi přijde logický a s vápníkem na tom asi ideálně nebude, ale co teda jíst/pít, aby měl člověk vápníku dostatek?

2) hodí se mlíko aspoň pro lidi nabírající svaly jako zdroj bílkovin?

3) pochopil jsem dobře, že mlíko sice člověk nepotřebuje, ale věci jako tvarohy, sýry, jogurty (bílá activie v mym případě) a podobný výrobky už jsou ok?

Díky za osvětlení těch dotazů, pokud možno z vlastních zkušeností. Protože hledat něco na netu, kde není problém najít dva opačný názory mi nepřijde jako moc jistej zdroj informací.


Ahoj, pokusim se

Ad1) Jak uz jsem uvedl velkym zdrojem vapniku jsou napr. kedlubny, ale o vapnik bych se nebal, jednak je ho vsude dostatek, jednak ho moc telo nepotrebuje (je to blokator v lidskem organismu, takze s mirou) a jednak si ho zdrave telo umi udelat dostatek

Ad2) Bohuzel levne krabicove mleko, ktere koupis v krame, neni ani mleko, ani zdroj bilkovin, je to tuk, voda a barvivo ...

Ad3) ja kupuju kozi a ovci jogurty, activia je jeden z nejmene kvalitnich vyrobku na trhu. Jeste kdyz delala mati v SRN na klinice, tak jim tam prisla studie na vyrobky jako Rama (mazaci tuk), Activia (jogurty, napoje, tvarohy ...) tyto proflaknute znacky dopadly vzdy nejhure.
Jak rika jeden muj kamos:"Activia je mrtvej hlen"!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod shoryuken » čtv 13. srp, 2009 9:43

Musím přiznat, že tohle téma mně opravdo donutilo k zamyšlení. Faktem je, že mléko a mléčné výrobky požívám hojně. Neustále jsem zahleněný a neustále mám rýmu atd. Doktoři neví, tvrdí, že jsem v pořádku. Alergie taky nemám. Matně si vzpomínám na doby kdy jsem tolik mléka nepil a bylo to lepší. Takže zkusím vysadit a uvidím. Taky mám trochu potíže se zažíváním. Na to asi zkusím zázvor :D Imunita taky nic moc :( a to přitom sportuju a snažím se žít zdravě. Ale minimálně sýry asi konzumovat budu, bez sýra bych se zbláznil :)

Chlapi a jak je to s tím zázvorem? Musím si fakt sehnat ten kořen, nebo stačí ve formě koření?
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Genesis » čtv 13. srp, 2009 10:19

luen píše:Ad2) Bohuzel levne krabicove mleko, ktere koupis v krame, neni ani mleko, ani zdroj bilkovin, je to tuk, voda a barvivo ...

Ad3) ja kupuju kozi a ovci jogurty, activia je jeden z nejmene kvalitnich vyrobku na trhu. Jeste kdyz delala mati v SRN na klinice, tak jim tam prisla studie na vyrobky jako Rama (mazaci tuk), Activia (jogurty, napoje, tvarohy ...) tyto proflaknute znacky dopadly vzdy nejhure.
Jak rika jeden muj kamos:"Activia je mrtvej hlen"!


Takže ty tabulky na mlíku jako obsah bílkovin a tak jsou kec? Stejně tak to na Activii? Vim, že se není čemu divit, ale člověka to prostě štve.

PS: a jakou značku jogurtů teda kupuješ?
Díky
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod PC » čtv 13. srp, 2009 14:36

shoryuken píše:Chlapi a jak je to s tím zázvorem? Musím si fakt sehnat ten kořen, nebo stačí ve formě koření?

Nemusis ani moc shanet, maj ho v kazdy zelenine. ;-)
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Mik » pát 14. srp, 2009 9:30

Zázvor mňam. Asi před rokem sem ho začal používat při vaření. Zjišťuji, že ho dávám čím dál víc.
Zázvor zlepšuje krevní oběh, účinkuje při nachlazení a chřipce(zázvorovej čaj s medem je mňamka). Krom toho povzbuzuje též činnost žaludku a střev, odstraňuje zápach z úst a pročišťuje tělo.
Než používat zázvor mletý je lepší používat zázvrovej kořen.
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 11. črc, 2004 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod krovak » pát 14. srp, 2009 10:02

shoryuken píše:Chlapi a jak je to s tím zázvorem? Musím si fakt sehnat ten kořen, nebo stačí ve formě koření?

so zazvorom je to tak, ze cerstvy a suseny je rozdiel ;-) cerstvy napriklad okrem ineho zohrieva vnutro a vyvolava potenie (otvara povrch), kdezto suseny iba zarieva. Takze ak to napriklad chces na vypotenie ked si prechladnuty, tak po koreni sa pravdepodobne az tak nevypotis (ak vobec) ako po cerstvom.
Pri zahlieneni sa vo vseobecnosti da povedat, ze treba posilnit slezinu/slinivku a zaludok, takze menej cukrov (sladkosti), viac obilnin - kase a podobne a neprehanat to so studenymi a surovymi jedlami (ako salaty napriklad)
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod luen » pát 14. srp, 2009 10:07

Genesis píše:Takže ty tabulky na mlíku jako obsah bílkovin a tak jsou kec? Stejně tak to na Activii? Vim, že se není čemu divit, ale člověka to prostě štve.

PS: a jakou značku jogurtů teda kupuješ?
Díky


Muze a nemusi byt kec (zalezi na znacce, levna mleka obsahuji prd), ale rozhodne mleko neni, dle meho v porovnani se suplemetama zadnou vyzivovou bombou - proste zit v tom, ze sklenice mleka vam zajisti dostatecny prisun proteinu je jen marketingovej tahak a prezitek z komunistickeho mlecneho programu ... Jak uz jsem napsal, kupujeme ve specialnich prodejnach (coz nejsou supermarkety), mlecne produkty z ovciho a koziho mleka. Zadne odstedene a light sracky, kam se pak pridavaji synteticke kultury. Mimochodem trvanlive mleko je vzdy sragora. Mlecna kultura, ktera existuje v nezmenenem stavu tydny je imho blbost.

Jinak se zazvorem se daji delat vyborne limonady. Povarite zazvor, pridate trtinovej cukr (nebo fruktozu, ci glukozu), trochu limetky, matu a mate super limosku.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jabberwocky » pát 14. srp, 2009 10:35

Jo, zázvor jsem se naučil hodně rychle používat (zdravím PC :-) A jaké bylo moje překvapení, když jsem ho kus zapomněl ve špajzu, a našel jsem ho, jak si klidně klíčí a raší z něj stonek. Tak jsem ho dal do květináče a čekám, co bude :-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » pát 14. srp, 2009 12:30

..jj na zazvor nedam dopustit..je to u mna "topsecret" suplement...pomohol mi vo vela veciach a to som este pred 3 rokmi povazoval cinsku medicinu a bylinky za total shit pre japano-cinskych uchylakov z TBU :wink: :lol: :lol: Mne na moje problemy sadol ako rit na serbel a nesktocne zabral pri odhlieneni,chronickej sinusitide,zimomravosti v jesenno-zimnom obdobi a zahriati sleziny...mnamka :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron